Eiropas Parlaments, foto no arhīva

Koronavīruss neļāva Nilam Ušakovam sarīkot "Ēnu dienu"

25
(atjaunots 18:20 03.03.2020)
Visi pasākumi Eiropas Parlamentā ir pārcelti vismaz uz trim nedēļām koronavīrusa dēļ, taču deputāti joprojām var turpināt nākt uz darbu.

RĪGA, 3. marts – Sputnik. Eirodeputāts no Latvijas Nils Ušakovs bija spiests atlikt ieplānoto "Ēnu dienu" Eiropas Parlamentā – traucējis koronavīruss.

Janvāra beigās Ušakovs publicēja savā Facebook lapā vilinošu piedāvājumu 11. un 12. klašu skolēniem: pilnībā apmaksātu trīs dienu braucienu uz Briseli un iespēju kļūt par eirodeputāta "ēnu". Vakar viņš publicēja sociālajos tīklos skolēnu uzvārdus, kas tika atlasīti braucienam.

Taču tajā pašā dienā Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli preses konferencē Briselē paziņoja, ka koronavīrusa izplatīšanās dēļ nolemts pastiprināt deputātu aizsardzības pasākumus un ierobežot apmeklētāju piekļuvi EP ēkai.

​"Mēs vēlamies palikt atvērti, taču ir jāveic drošības pasākumi, jānodrošina Eiropas Parlamenta darbs, tādēļ esam pieņēmuši lēmumu paplašināt preventīvos pasākumus un ierobežot apmeklētāju piekļuvi EP ēkai," sacīja Sasoli.

Viņš piebilda, ka šis pasākums tiek ieviests uz trim nedēļām, tālāk tika pieņemts lēmums par tā pagarināšanu vai atcelšanu.

​"Mēs esam ierobežojuši pasākumus, kas tiek rīkoti Eiropas Parlamenta ēkā, nebūs semināru ar viesu piedalīšanos, izstāžu, citu kultūras pasākumu… Galvenais uzdevums – nodrošināt nepārtrauktu darbu," paskaidroja parlamenta priekšsēdētājs.

Ņujorkas fondu birža, foto no arhīva
© Sputnik / Вера Голосова

Viņš piebilda, ka ES darbiniekus, kuri apmeklējuši riska zonas, aicināja strādāt no mājām, uzmanīgi sekot līdzi veselības stāvoklim.

​"Runājot par deputātiem, deputāta mandāts nevar tikt ierobežots, nedrīkst ierobežot deputātu ierašanos parlamentā, tādēļ mēs iztikām ar rekomendācijām," piebilda Sasoli.

Iepriekš EP darbiniekiem, kuri nesen atgriezās no Itālijas Lombardijas apgabala, kā arī no citiem Itālijas ziemeļu rajoniem, Ķīnas, Honkongas, Makao, Singapūras un Dienvidkorejas, ieteica palikt mājās un strādāt attālināti 14 dienu karantīnas periodā pat tādā gadījumā, ja saslimšanas simptomi netiek atklāti.

Tādējādi Ušakovam nācās pārnest ieplānoto ​"Ēnu dienu​" uz vēlāku laiku.

​"Ir sācies… No šodienas Eiroparlaments kā minimums uz trīs nedēļām ir slēgts visiem apmeklētājiem, visi publiskie pasākumi ir atcelti.

Uzmanību 10 ēnām, kurām bija jāierodas nākamajā nedēļā - gaidām ierobežojumu atcelšanu, biļetes samainīsim, tā kā tiksimies nedaudz vēlāk,​" uzrakstīja viņš savā Facebook lapā.

Piebildīsim, ka viņš nav vienīgais EP pārstāvis, kura plāniem traucējis koronavīruss – no 3. līdz 5. martam ieplānoto "Ukrainas nedēļu" Eiropas Parlamentā arī pārcēla.

25
Tagi:
Eiropas Parlaments, Ušakovs, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (565)
Pēc temata
NASA saskatīts koronavīrusa uzliesmojuma pozitīvais aspekts
Sēdiet mājās un esiet gatavi: valdība apsprieda koronavīrusu
Vairāk nekā 80 eiro par analīzi: Latvijā piedāvā veikt koronavīrusa maksas testu
Pensijas, lidojumi, pasts un piegādes: koronavīruss jau ietekmējis Latvijas ekonomiku
Nebaidieties no koronavīrusa un brauciet uz laukiem: ārsti Latvijā lūdz nezvanīt velti

Siguldas ielās parādījušies dzeramā ūdens krāni

4
(atjaunots 18:36 05.07.2020)
Vairākās vietās Siguldā šovasar uzstādīti dzeramā ūdens krāni, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu veldzēties tveicē.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Šovasar Siguldas iedzīvotāji un viesi karstumā pilsētas ielās var izmantot dzeramā ūdens krānus uz ielas, vēsta Lsm.lv, atsaucoties uz Siguldas novada domes informāciju presei.

Sabiedriskās vietās tiks uzstādīti četri kartridži ar bioloģiski degradējoša materiāla maisiņiem, lai suņu īpašnieki pastaigu laikā varētu novākt savu mīluļu atstātās "veltes".

Ziņots, ka viens dzeramā ūdens krāns uzstādīts Raiņa parkā – šī atpūtas vieta ir ļoti populāra jauniešu vidū. Otrs krāns atradis vietu Svētku laukumā, ko bieži apmeklē tūristi, turklāt te labprāt pastaigājas vietējie iedzīvotāji.

Saulespuķu ražas novākšana, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Кондратюк

Siguldas novada dome uzsvēra, ka ūdens krānos padots no pilsētas centralizētā ūdensvada, tāpēc nav nekādu šaubu – ūdens kvalitāte ir atbilstoša. Krāni darbosies visu silto sezonu.

Kastes ar kartridžiem suņu īpašniekiem uzstādītas kvartālā pie Siguldas pils un laukumā pie dzelzceļa stacijas. Vēl divas kastes uzstādītas Svētku laukumā. Iepriekš suņu pastaigas tur bija aizliegtas, lai nodrošinātu tīru un koptu vidi. Tagad laukumā var pastaigāties arī ar dzīvniekiem, uzsvēra varasiestādes, jo īpašnieki varēs sakopt vidi pēc saviem mīluļiem.

Iepriekš vēstīts, ka sakarā ar svelmi Latvijā jau vairākkārt izsludināts oranžais brīdinājums. Speciālisti brīdina par risku veselībai tādos laika apstākļos.

Atgādināsim, ka augstas gaisa temperatūras apstākļos nav ieteicams uzturēties saulē vairāk kā 10-15 minūtes. Atrodoties zem atklātas debess, ieteicams izmantot aizsargkrēmu un galvassegu.

No saules stariem ieteicams pasargāties cilvēkiem ar gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, ar lielu skaitu vasarraibumu. Piesardzīgiem jābūt arī visiem, kas agrāk guvuši saules apdegumus. No saules jāpasargā arī bērni.

No ultravioletā starojuma jāsargā acis, turklāt jāņem vērā, ka dažādas virsmas, piemēram, ūdens un gaišas smiltis atstaro lielāko daļu saules staru.

4
Pēc temata
Rīga izcepsies? Sinoptiķi izsludinājuši oranžo brīdinājumu
Latvijā kūst asfalts: autovadītājus brīdina par slideniem ceļiem
Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis
Lāči

Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē

10
(atjaunots 18:29 05.07.2020)
Divi lāču bērni spēlējās tieši uz ceļa un pat nepamanīja, ka pagadījušies acīs cilvēkam. Tā tapuši vairāki interesanti uzņēmumi.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Sociālā tīkla Facebook lietotājs Nauris publicējis amizantu lācēnu fotogrāfijas – mazuļi rotaļājas uz zemes ceļa Ainažu apkaimē.

Fotogrāfijas tapušas 30. jūnijā, atzīmēja ekskluzīvo uzņēmumu autors.

Tiesa, speciālisti uzskata, ka drīz vien lāči Latvijā nebūs nemaz tāds retums.

Valsts mežu dienests konstatēja, ka pēdējos gados Igaunijā sperti mērķtiecīgi soļi brūno lāču populācijas palielināšanai. Tagad dzīvniekiem Igaunija jau šķiet pārāk šaura, un viņi ierodas Latvijā.

Pie tam ķepaiņi ne tikai pastaigājas pa pierobežas teritoriju – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunajā dzīves vietā.

Speciālisti lēš, ka Latvijā mīt jau 20-50 lāči.

Lāči, foto no arhīva
© AFP 2019 / Roland Weihrauch / dpa

Pagaidām valstī nav fiksēti lāču uzbrukumi cilvēkiem, tomēr drošības pasākumus vajadzētu ievērot. Piemēram, lauku iedzīvotājiem jāpadomā, kā izvietot sadzīves atkritumu konteinerus, lai tajos nerakņātos ciemiņi no meža.

Savukārt pastaigās pa mežu ieteicams pavērot zemi un, ieraugot lāču pēdas vai ekskrementus, paieties tālāk prom. Mežā ieteicams pārvietoties pa takām vai celiņiem, netraucēt meža iemītniekus. Laiku pa laikam var uzkāpt kokā, ierunāties vai uzdziedāt. Ja būsiet vērīgi, pamanīsiet dzīvniekus jau attālumā.

Ja lācis jau ir redzamības zonā, nepagrieziet tam muguru, kāpieties atmuguriski. Neskatieties dzīvniekam acīs, izturieties klusi un ejiet prom. Nekādā gadījumā netuvojietes lācēniem un neaizskariet mazuļus.

10
Tagi:
dzīvnieki, Latvija
Pēc temata
Igaunijas lāči migrē uz Latviju
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam