Tramvaja dezinfekcija Phenjanā, foto no arhīva

Latvijā reģistrēts pirmais koronavīrusa inficēšanās gadījums: detaļas

60
Rīdziniece un viņas bērns atrodas speciālistu uzraudzībā galvaspilsētas Infektoloģijas centrā.

RĪGA, 3. marts – Sputnik, Dmitrijs Oļeiņikovs. Latvijā reģistrēts pirmais koronavīrusa gadījums: sieviete ar bēru ieradās ar lidmašīnu no Milānas Rīgā ar pārsēšanos Minhenē 29. februārī.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Risku un profilakses analīzes departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs paskaidroja, ka koronavīrusa gadījums atklāts sievietei no Latvijas, Rīgas iedzīvotājai, kura ar bērnu ieradās ar reisu BT226 no Milānas caur Minheni Rīgā 29. februārī, plkst. 17:55.

Kopumā uz lidmašīnas klāja atradās 145 pasažieri. Slimību profilakses un kontroles centram ir viņu saraksts. Aizdomās turamo skaitā ir vēl astoņi Latvijas iedzīvotāji, ar viņiem šobrīd sazinās neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki, lai pastāstītu par turpmāko rīcību. Visiem, kas lidoja ar šo reisu, SPKC departamenta vadītājs ieteica pabūt mājas karantīnā 14 dienas un uzmanīgi sekot līdzi veselības stāvoklim.

Pēc Perevoščikova sacītā, lidojuma laikā sievietei neparādījās saslimšanas simptomi. Patlaban sieviete kopā ar bērnu ārstēšanās un karantīnas nolūkā ir ievietota Infektoloģijas centrā. Pārējie ģimenes locekļi atrodas mājas karantīnā.

Perevoščikova paziņojums stipri iedragāja optimistisko noti, ar kuru vakar noslēdzās Krīzes vadības padomes sēde saistībā ar koronavīrusu. Sēdi vadīja valdības vadītājs Krišjānis Kariņš. Sēdes beigās viņš īpaši atzīmēja, ka Latvijā nav neviena saslimušā ar koronavīrusu un ka pārbaudes tiek veiktas katru dienu. Ir bijuši dažādi aizdomīgi gadījumi, taču pārbaudes gaitā neapstiprinājās neviens no tiem. Kariņš pauda cieņu un pateicību darbiniekiem, kuri katru dienu strādā ar šādiem pacientiem.

Preses brīfingā premjers deva dažus padomus, kas saistīti ar drošību. Pēc viņa sacītā, ir svarīgi ievērot noteikumu – ja rodas aizdomas, tad nav jāiet pie ārsta vai jābrauc uz slimnīcu, bet gan vienkārši jāzvana uz 113. Atbrauks mediķi, veiks visus nepieciešamos izmeklējumus. Kamēr nebūs saņemti analīžu rezultāti, ir jāpaliek mājās. Tāpat premjers ieteica neaizmirst mazgāt rokas ar ziepēm pie katra ērta gadījuma.

Ņujorkas fondu birža, foto no arhīva
© Sputnik / Вера Голосова

Veselības ministre Ilze Viņķele aicināja mediķus vai pansionātu darbiniekus, kā arī pedagogus, kuri pabijuši ārzemēs, neiziet darbā, kamēr nebūs pagājušas divas nedēļas. Pēc viņas teiktā, ja darba devējs būs pretimnākošs, cilvēkiem dos iespēju strādāt attālināti, ja nē, nāksies paņemt slimības lapu pie ģimenes ārsta. Attiecīgi brīdinājumi, pēc ministres sacītā, ir izsūtīti visiem skolu, medicīnas iestāžu un sociālo dienestu darbiniekiem.

Latvijai nenācās ilgi lepoties ar savu ekskluzīvo stāvokli Baltijas valstu vidū. Pagājušās nedēļas beigās pa vienam koronavīrusa gadījumam tika reģistrēts Lietuvā (piektdien no rīta) un Igaunijā. Latvijā kopš 28. februāra ieviesti īpaši drošības pasākumi attiecībā pret personām, kas ierodas no Itālijas, Rumānijas, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas un Ķīnas. Vakar Eiropas valstu sarakstam, kur tika reģistrēts koronavīruss, neskaitot Latviju, pievienojās Luksemburga un Portugāle.

60
Tagi:
Rīga, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (860)
Pēc temata
Nebaidieties no koronavīrusa un brauciet uz laukiem: ārsti Latvijā lūdz nezvanīt velti
"Neklapējiet ar ausīm". Virusologs devis padomu Baltijai cīņā ar koronavīrusu
Reisā kopā ar koronavīrusa slimnieku pārsvarā bija Latvijas iedzīvotāji
Tapis zināms, ar kuru reisu uz Rīgu atlidoja pasažieris ar koronavīrusu
 Tallink

Prāmja maršrutā Rīga-Stokholma šogad nebūs

9
(atjaunots 19:30 14.05.2021)
Iespējams, šogad tiks atsākta kuģu satiksme starp Rīgu un Helsinkiem, taču maršrutā Rīga-Stokholma tā netiks nodrošināta.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad nenodrošinās pārvadājumus maršrutā Rīga-Stokholma, ziņo Mixnews.lv.

Kā skaidroja "Tallink Grupp", tas galvenokārt ir saistīts ar esošajiem ceļošanas ierobežojumiem abās valstīs. Pandēmijas dēļ apturētie regulārie reisi starp Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētām pagaidām nav atjaunoti, veikti tikai speciālie reisi.

Kas attiecas uz Rīga-Helsinki maršruta atsākšanu, uzņēmums cer uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, kā arī abu valstu valdību lēmumiem par ceļošanas ierobežojumiem.

"Lēmumiem būtu jābūt skaidriem līdz jūnija sākumam, citādi maršruta Helsinki-Rīga atjaunošana šovasar varētu būt ļoti sarežģīta," uzskata "Tallink Grupp" pārstāvji.

Satiksmi starp Rīgu un Stokholmu "Tallink Grupp" aizsāka 2006. gadā. No 2014. gada augusta kursē viens prāmis – 1989. gadā būvētā "Isabelle". 2016. gada decembrī tam pievienojās prāmis "Romantika", kas būvēts 2002. gadā.

9
Tagi:
prāmis
Pēc temata
Uzreiz pēc prāmjiem Tallink zaudē savas viesnīcas: Rīgā slēgs vēl vienu viesnīcu

Minimālās sociālās iemaksas neatcels: kādas izmaiņas gaidāmas no 1. jūlija

15
(atjaunots 18:04 14.05.2021)
Darba ņēmējiem, kas strādā mazāk nekā pilnu slodzi un saņem mazāk par minimālo algu, sociālās iemaksas būs jāveic no pilnas minimālās algas, kas sastāda 500 eiro.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Neskatoties uz uzņēmēju organizāciju iebildumiem, no šī gada 1. jūlija tiks ieviestas minimālās sociālās iemaksas, apstiprināja finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis, raksta laikraksts Diena.

Pagājušā gada nogalē Saeima pieņēma grozījumus likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu", kas paredz samazināt sociālās iemaksas par vienu procentpunktu, kā arī nosaka minimālās iemaksas personām, kuru alga nesasniedz minimumu, arī pašnodarbinātajiem.

Saskaņā ar apstiprināto likumprojektu, sākot ar 1. jūliju, minimālais obligātais sociālais nodoklis būs 170 eiro mēnesī no minimālās algas 500 eiro apmērā. Ja darba ņēmēja reālie ienākumi būs zemāki par minimālo algu, starpību starp faktiski samaksāto sociālo nodokli un summu 170 euro nāksies piemaksāt darba devējam (vai pašnodarbinātajam – par sevi). Ja pašnodarbinātā ienākumi nesasniedz minimālo algu, viņam jāsamaksā sociālais nodoklis 10% apmērā no gūtajiem ienākumiem.

No minimālās sociālās iemaksas samaksas ir atbrīvotas dažas darbinieku kategorijas, tostarp tie, kuri sasnieguši pensijas vecumu, kuriem ir bērni vecumā līdz 3 gadiem, 1. un 2. kategorijas invalīdi, kā arī tie, kuri strādā pie ārvalstu darba devēja.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2020. gada decembrī 6% no visiem darba ņēmējiem saņēma atalgojumu līdz 200 eiro, bet 8% – no 200 eiro līdz 400 eiro.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) nosūta Saeimas Tautsaimniecības komisijai vēstuli ar aicinājumu atlikt šo jauninājumu. LTRK vadītājs Jānis Endziņš un Latvijas Darba devēju konfederācijas eksperts Pēteris Leiškalns uzskata, ka jaunā sociālo iemaksu veikšanas kārtība sarežģīs uzņēmēju stāvokli, kas cietuši no pandēmijas Covid-19.

Taču finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis uzsver, ka tāda "pareizā" laika, kad ieviest minimālās sociālās iemaksas, nebūs nekad, līdz ar to nav pamata atlikt to spēkā stāšanos no 1. jūlija.

15
Tagi:
apdrošināšana, Uzņēmēji, iemaksas
Pēc temata
CSP: 2020. gadā vidējā alga pieauga par vairāk nekā 6 procentiem
Latvijas Ekonomikas ministrija var turpināt īpaši cietušo uzņēmumu atbalstu
Miljoniem eiro! Ušakovs pastāstīja, kur nonāk lielākie dīkstāves pabalsti Latvijā
Atbalsts beidzies: valdība vairs neaizsargās parādniekus