Atkritumu savākšana, foto no arhīva

Gada laikā krasi pieaugusi maksa par atkritumu izvešanu no meža

18
(atjaunots 10:47 02.03.2020)
Maksa par atkritumu uzvešanu no meža krasi pieaugusi, ņemot vērā neatrisināto atkritumu savākšanas problēmu virknē pašvaldību.

RĪGA, 2. marts – Sputnik. Gada laikā par 32% pieaugusi maksa par sadzīves atkritumu izvešanu no meža, vēsta Regnum.ru, atsaucoties uz "Latvijas Valsts meži" sniegto informāciju. Kopā šī gada laikā no mežiem izvesti aptuveni 2 tūkstoši kubikmetru dažādu atkritumu.

"Latvijas Valsts meži" plānošanas nodaļas vadītājs Edmunds Linde pastāstīja, ka galvenais iemesls, kura dēļ pieaugusi maksa par atkritumu izvešanu no meža, ir neatrisinātā atkritumu savākšanas problēma vairākās pašvaldībās. Liela nozīme ir arī atkritumu utilizācijas cenu pieaugumam, no kā cenšas izvairīties celtniecības uzņēmumi un citas firmas.

Iepriekš vēstīts, ka Rīgā, iespējams, tiks atvērti vēl divi atkritumu utilizācijas laukumi. Ziņots, ka SIA "Demontāža" veiks celtniecības atkritumu šķirošanu Jāņuvārtu ielā, kā arī organizēs īslaicīgu glabāšanu un pārstrādi. Sākotnēji atkritumi tiks šķiroti ar rokām, lai atdalītu organiskos piejaukumus. Tālāk atkritumi tiks sadalīti četrās pamatgrupās: betons un dzelzsbetons; brāķētas un nederīgas konstrukcijas; asfaltbetons, ķieģeļi, izžuvis šķīdums, keramika, grants un šķembas; koksnes atliekas. Atkritumi tiks sasmalcināti sīkā, rupjā un asfalta frakcijā.

Savukārt SIA "Ģūģeri" Radžu ielā organizēs vietu stikla pārstrādei. Stikla un smilšu maisījums tiks ražots jau esošajā angāra tipa ēkā.

Abi laukumi, kuros plānots nodarboties ar atkritumu pārstrādi, atrodas rūpniecības zonās.

Attīstītas valstis jau sen nonākušas pie atkritumu šķirošanas planētas ekoloģijas saglabāšanas apsvērumu dēļ. To labāk darīt "pamata līmenī" – pašiem cilvēkiem, mājās, ofisā. Ja vienā atkritumu spainī samest medikamentus, sadzīves ķīmiju, baterijas, pārtikas un citus atkritumus, pēc to utilizācijas gaisā nokļūs liels apjoms kaitīgu vielu.

18
Tagi:
Latvija, atkritumi
Pēc temata
Par diviem cilvēkiem 64 eiro: rīdziniekus šokē atkritumu izvešanas rēķini
Rīgā var atvērt vēl divus atkritumu utilizācijas laukumus
Bijušais Rīgas mērs pastāstīja par atkritumu katastrofu Briselē
Latvijā tiks aizliegts izmest atkritumos tekstilizstrādājumus
Lāči

Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē

8
(atjaunots 18:29 05.07.2020)
Divi lāču bērni spēlējās tieši uz ceļa un pat nepamanīja, ka pagadījušies acīs cilvēkam. Tā tapuši vairāki interesanti uzņēmumi.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Sociālā tīkla Facebook lietotājs Nauris publicējis amizantu lācēnu fotogrāfijas – mazuļi rotaļājas uz zemes ceļa Ainažu apkaimē.

Fotogrāfijas tapušas 30. jūnijā, atzīmēja ekskluzīvo uzņēmumu autors.

Tiesa, speciālisti uzskata, ka drīz vien lāči Latvijā nebūs nemaz tāds retums.

Valsts mežu dienests konstatēja, ka pēdējos gados Igaunijā sperti mērķtiecīgi soļi brūno lāču populācijas palielināšanai. Tagad dzīvniekiem Igaunija jau šķiet pārāk šaura, un viņi ierodas Latvijā.

Pie tam ķepaiņi ne tikai pastaigājas pa pierobežas teritoriju – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunajā dzīves vietā.

Speciālisti lēš, ka Latvijā mīt jau 20-50 lāči.

Lāči, foto no arhīva
© AFP 2019 / Roland Weihrauch / dpa

Pagaidām valstī nav fiksēti lāču uzbrukumi cilvēkiem, tomēr drošības pasākumus vajadzētu ievērot. Piemēram, lauku iedzīvotājiem jāpadomā, kā izvietot sadzīves atkritumu konteinerus, lai tajos nerakņātos ciemiņi no meža.

Savukārt pastaigās pa mežu ieteicams pavērot zemi un, ieraugot lāču pēdas vai ekskrementus, paieties tālāk prom. Mežā ieteicams pārvietoties pa takām vai celiņiem, netraucēt meža iemītniekus. Laiku pa laikam var uzkāpt kokā, ierunāties vai uzdziedāt. Ja būsiet vērīgi, pamanīsiet dzīvniekus jau attālumā.

Ja lācis jau ir redzamības zonā, nepagrieziet tam muguru, kāpieties atmuguriski. Neskatieties dzīvniekam acīs, izturieties klusi un ejiet prom. Nekādā gadījumā netuvojietes lācēniem un neaizskariet mazuļus.

8
Tagi:
dzīvnieki, Latvija
Pēc temata
Igaunijas lāči migrē uz Latviju
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam

Covid-19 infekcijas gadījumu skaits Latvijā sasniedzis 1124

10
(atjaunots 16:49 05.07.2020)
Pēdējās diennakts laikā valstī fiksēts viens jauns koronavīrusa infekcijas gadījums. Slimnīcās Covid-19 pacientu skaits nav pieaudzis.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Slimību profilakses un kontroles centrs vēsta, ka pēdējo 24 stundu laikā Latvijā fiksēts viens jauns Covid-19 gadījums. Jau vairākas dienas inficēto skaits valstī pieaug tikai par vienu jaunu gadījumu.

​Diennakts laikā veikti 1042 Covid-19 testi. Kopš pandēmijas sākuma veikti 157 826 izmeklējumi. Kopā Latvijā fiksēti 1124 koronavīrusa infekcijas gadījumi, 1000 cilvēki sekmīgi izveseļojušies, 30 pacienti miruši.

​Slimnīcās ārstējas 5 pacienti ar Covid-19 diagnozi. Vienam no viņiem konstatēta smaga slimības gaita. Kopā no stacionāra izrakstīts 181 pacients.

10
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Pārāk maz Latvijas iedzīvotāju lejupielādējuši mobilo lietotni Apturi Covid
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
Latvija paplašinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama karantīna
Latvijas NBS pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas robežu patrulēšanu

ASV uzfilmētā video putns aiznes nagos haizivi

0
(atjaunots 18:34 05.07.2020)
Kādā Dienvidkarolīnas pludmalē atpūtnieki nofilmējuši video, kurā redzams milzīgs putns ar haizivi nagos.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. ASV kādā Dienvidkarolīnas pludmalē atpūtnieki nofilmējuši video, kurā redzams milzīgs putns ar haizivij līdzīgu zivi nagos, vēsta Movieweb.

​Ieraksts izplatījies zibenīgi, stāsta RIA Novosti.

Soociālajos tīklos izskanējuši pieņēmumi par to, ka mednieks ir zivjērglis, liels plēsīgs putns, kura spārnu vēziens var sasniegt 1,7 metrus.

Par zivi sākās strīdi. Lasītājiem šķita, ka putns nomedījis nelielu haizivi, taču, iespējams, tā varētu būt spāņu makrele.

0
Tagi:
dzīvnieki
Pēc temata
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē