airBaltic darbinieces, foto no arhīva

No Jekaterinburgas uz Rīgu: airBaltic atklāj jaunu reisu

25
(atjaunots 14:47 01.03.2020)
airBaltic lidmašīnas kursēs maršrutā Jekaterinburga-Rīga no 2020. gada aprīļa. Ieplānoti regulāri reisi ceturtdienās un svētdienās.

RĪGA, 1. marts – Sputnik. Aviokompānija airBaltic sniegusi informāciju par jauna maršruta atklāšanu no Koļcevo lidostas Jekaterinburgā uz Rīgu, vēsta Uraļskij meridian.

Ziņots, ka reisi sāksies no 2.aprīļa un tiks veikti regulāri ceturtdienās un svētdienās no rīta. Maršrutā tiks izmantotas lidmašīnas Airbus 220-300, kas var pārvadāt 145 pasažierus.

Zināms, ka šo maršrutu bija plānots atklāt jau 2018. gadā, taču agrāk tas bija neiespējami dažādu iemeslu dēļ.

Patlaban airBaltic izpilda reisus no Maskavas, Sanktpēterburgas, Kazaņas un Sočiem.

Iepriekš jau vēstīts, ka lidmašīnai Airbus 220 ir virkne problēmu ar dzinējiem, taču airBaltic turpina to ekspluatāciju.

2020. gada februāra sākumā airBaltic lidmašīna, kas devās reisā no Rīgas uz Malagu, bija spiesta veikt ārkārtas nosēšanos Bordo lidostā, kad radās kļūme vienā no dzinējiem. 2019. gada novembrī aviokompānijas airBaltic lidmašīna Airbus A220, kas izlidoja no Šeremetjevo lidostas Maskavā, lai dotos uz Rīgu, bija spiesta atgriezties lidostā tehnisku problēmu dēļ.

Pirms izlidošanas uz Rīgu gaisakuģa komandieris informēja par tehniskām problēmām un lēmumu atgriezties stāvvietā, lai novērstu problēmas. Taču aviotehniķi no lidostas dienesta arī nespēja tikt galā ar problēmu. Rezultātā tika pieņemts lēmums sagaidīt speciālistu ierašanos no Rīgas. Pasažieriem tika ieteikts atgriezties terminālā.

Tāpat Latvijā bija jāveic lidmašīnu Airbus A220 dzinēju pārbaude pēc incidenta ar analoģisku Šveices aviokompānijas lidmašīnu, kas 2019. gada 15. oktobrī ceļā no Londonas uz Ženēvu bija spiesta nosēsties Parīzē tehnisku bojājumu rezultātā.

25
Tagi:
airBaltic
Pēc temata
airBaltic atklās piecus jaunus galamērķus no Viļņas lidostas
Septītā gaisa telpas brīvība lidostā "Pulkovo": ko tas nozīmē airBaltic pasažieriem
Kaļiņingrada lūdz airBaltic ņemt vērā tūristu plūsmu un dot lidmašīnas
Mediķiem veltītā statuja pie Mākslas muzeja Rīgā, foto no arhīva

Cipule: mediķi ir noguruši un gaida atbalstu

0
(atjaunots 14:18 19.10.2020)
Mediķiem vajadzīgs psiholoģiskais atbalsts, arī no iedzīvotāju puses, kā arī valstī noteikto ierobežojumu ievērošana.

RĪGA, 19. oktobris — Sputnik. Mediķi Latvijā jau vairāk nekā pusgadu strādā paaugstinātas slodzes apstākļos, atgādināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule intervijā Latvijas Radio.

Viņa atzīmēja, ka pavasarī, sākoties pirmajam Covid-19 vilnim, mediķi juta sabiedrības atbalstu – cilvēki aicināja viens otru palikt mājās, organizēja dažādas akcijas.

Cipule konstatēja, ka tagad vērojams pretējais – attieksme ir pavisam citāda, lai arī pašiem mediķiem ir daudz grūtāk pārdzīvot šo laiku.

Viņa atzina, ka mediķu noskaņojumu pasliktina fakts, ka nav zināms, cik ilgi turpināsies situācija ar Covid-19 un ko tā nesīs. NMPD, stacionāros, pieņemšanas nodaļās un laboratorijās darba apstākļi ir sarežģītāki, mediķi ir spiesti izmantot nopietnākus aizsardzības līdzekļus.

"Mums pašlaik ir vajadzīgs sabiedrības atbalsts – psiholoģisks, morāls, visa veida novērtējums par to, lai mēs varētu tā labi turpināt," teica Cipule.

Viņa norādīja, ka labākais atbalsts mediķiem – nenoliegt ieviesto ierobežojumu efektivitāti un ievērot tos.

Nepieciešamība nēsāt maskas un ievērot citus ar Covid-19 saistītos ierobežojumus patiešām ir sašķēlusi sabiedrību. Baltijas valstu līderi aicināja pilsoņus ievērot sociālo distanci, nēsāt maskas, izmantot dezinfekcijas līdzekļus, mazgāt rokas un ievērot citas higiēnas normas, bet Rīgas mērs Mārtiņš Staķis organizēja konkursu par labāko pašiņu maskā.

Savukārt neatkarīgais deputāts Aldis Gobzems atteicās nēsāt masku un aicināja veselības ministri Ilzi Viņķeli demisionēt. Savukārt sporta pārstāvji pauda neizpratni par ierobežojumiem sporta nodarbībām.

0
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Naudu spekulantiem, bet ne mediķiem: Latvija ir gatava neierobežoti finansēt airBaltic
Mediķu arodbiedrības vadītājs no jauna pieprasījis Viņķeles demisiju
Latviešu izcelsmes ārsts sola mediķu aizplūšanu un pats arī brauc prom
Kariņš: mediķiem varētu pacelt algas, ja visi samaksās sociālās iemaksas
Vīruss-izspiedējs, foto no arhīva

Valsts policija vēlas algot hakerus. Cik viņiem maksās?

5
(atjaunots 13:28 19.10.2020)
Valsts policijas jaunais priekšnieks Armands Ruks pastāstīja, ka iestādei jāpaplašina potenciāls cīņā ar kibernoziegumiem, tomēr var izrādīties, ka jaunie darbinieki ar sporta normatīviem galā netiks. Ruks nosauca arī algu slieksni.

RĪGA, 19. oktobris — Sputnik. Aizvadītajā nedēļā amatā ieceltais Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks sola radikālas pārmaiņas organizācijas darbā. Intervijā telekanālam TV3 viņš skāra arī kibernoziedzības apkarošanas jautājumu.

Ruks atklāja, ka jau tagad policijā ir analītiķi, kas prot strādāt ar jaunajām tehnoloģijām, tātad iestāde spēj cīnīties ar noziedzniekiem pat "darknetā". Tomēr viņš gribētu nākotnē paplašināt potenciālu cīņai ar kibernoziedzību, piesaistot hakeru līmeņa speciālistus. Viņiem, iespējams, tiks izvirzītas vājākas prasības no fiziskās sagatavotības viedokļa.

"Mēs nevaram prasīt, lai katrs šāds cilvēks ar tādām zināšanām specifiskām nokārtotu sporta normatīvus. Viņam varbūt ir līka mugura un nav tās fiziskās spējas tik labas, bet galva ir ļoti attīstīta tieši tajā virzienā," konstatēja Ruks.

Viņš piebilda, ka policijai vajadzīga iespēja nodrošināt "baltajiem hakeriem" atbilstošu algu.

"Pēc neoficiālām ziņām tāds labs speciālists ir gatavs strādāt no 2000 uz rokas.

Ar tām vecajām metodēm tikai vairs nevar strādāt. Tās arī ir svarīgas, un viņus arī dod savu pienesumu, viennozīmīgi, bet ir mums interneta vide," paskaidroja Ruks.

Iepriekš jau Aizsardzības ministrija vairākkārt izvērtējusi jautājumu par Latvijas hakeru mobilizāciju darbam valsts labā. Šī gada sākumā ministrs Artis Pabriks pastāstīja, ka plāno veidot informatīvās drošības nodaļu katrā Zemessardzes bataljonā.

5
Tagi:
hakeri, Latvijas policija
Pēc temata
Nāciet iekšā, atvērts: Latvija bezcerīgi atpalikusi kiberaizsardzībā, noskaidroja ANO
Pilsoņu kiberkarš Latvijā
Kiberzemessardze vēlas mobilizēt Latvijas hakerus