Niks Ušakovs, foto no arhīva

Nils Ušakovs sniedzis oficiālu paziņojumu

81
(atjaunots 10:59 01.03.2020)
Viņa kaķi Kuzja un Muris turpmāk strādās galvaspilsētas bijušā mēra ofisā Rīgā. Šķiet, "Saskaņai" Rīgā vairs nav izredžu.

RĪGA, 1. marts – Sputnik. Bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs sniedzis oficiālu paziņojumu savā lapā Facebook.

Politiķis pastāstīja, ka viņa kaķi, ilggadējie Rīgas domes iemītnieki, kuri kopš 2011. gada strādājuši rīdzinieku labā, tagad pārstāvēs Latviju augstākā līmenī.

Līdz Briselei Kuzja un Muris vēl nav nokļuvuši, toties apmetušies EP deputāta ofisā Rīgā. Tagad viņi dzīvos tur.

"Tas ir oficiāli - divi Rīgas domes kaķi Muris un Kuzja, kas strādāja rīdzinieku labā kopš 2011. gada, atstāja savu darbu. Tagad viņi ir Eiropas sociālistu un demokrātu pārstāvji un strādā manā Rīgas ofisā. Visiem jaukas brīvdienas!" Nils Ušakovs priecīgi pavēstīja saviem lasītājiem.

 

 

Par to, ka kaķi mainīs savu dzīvesvietu, kļuva zināms jau iepriekš, taču tagad Ušakovs oficiāli apstiprinājis informāciju, zinot, ka abi dzīvnieki ir rīdzinieku mīluļi un daudzi pārdzīvo par viņu likteni.

Galvaspilsētas bijusī vicemēre Anna Vladova, kura zināmu laiku rūpējās par Kuzju un Muri, pastāstīja, ka pēc Rīgas domes atlaišanas frakcija "Saskaņa" pametīs Rātsnama telpas un nebūs neviena, kam parūpēties par kaķiem. Pie tam viņa pieļāva, ka gadījumā, ja galvaspilsētas domē no jauna parādīsies "Saskaņas" frakcija, runči varētu atgriezties.

Taču, acīmredzot, krievu skolu aizstāvja Konstantīna Čekušina izvirzīšana "Saskaņas" saraksta līdera un Rīgas mēra kandidāta postenim gaidāmajās Rīgas domes vēlēšanās, izšķīrusi arī kaķu tālāko dzīvi.

Iepriekš publicists Vladimirs Lindermans savā iknedēļas politisko notikumu apskatā norādīja: "Saskaņai" ir skaidrs, ka pie varas tā vairs nenonāks.

Virkne ekspertu uzskata, ka vienīgais, kas varētu glābt partijas stāvokli, ir vispārēji iecienītais Nils Ušakovs, taču viņš savus kaķus no Rīgas domes jau ir aizvedis...

81
Tagi:
Rīga, Saskaņa, Ušakovs
Pēc temata
Kuzja un Muris aizbrauca no Rīgas domes, bet solīja atgriezties
Viņiem viss ir labi: žurnālisti apciemoja Kuzju un Muri
Ušakovs parādīja, kā Kuzja un Muris pārdzīvo Rīgas domes atlaišanu
"Man vispār pret viņiem ir alerģija": Oļegs Burovs stāsta par Kuzjas un Mura likteni
Šprotu ražošana, foto no arhīva

Bīstami konservi: PVD lūdz veikalus izņemt no tirdzniecības noteikta kombināta produkciju

3
(atjaunots 11:01 07.07.2020)
Pārtikas un veterinārais dienests fiksējis virkni pārkāpumu uzņēmuma "Talsu zivju kombināts" ražotnē.

RĪGA, 7. jūlijs — Sputnik. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) vērsusies pie tirdzniecības tīkliem ar lūgumu izņemt no tirdzniecības SIA "Talsu zivju kombināts" zivju konservus, vēsta Press.lv.

PVD informēja, ka minētais uzņēmums nav iesniedzis dokumentus par produkciju, daļu "Talsu zivju kombināts" preču konstatēto pārkāpumu dēļ vajadzēja iznīcināt jau martā.

2019. gada pavasarī PVD saņēma sūdzību par mežā izmestiem neaizvērtiem konserviem. Pārbaudes gaitā cita starpā tika veikta uzņēmuma "Talsu zivju kombināts" darba kvalitātes kontrole. Tās gaitā fiksēta virkne higiēnas prasību pārkāpumu tehnoloģiskā procesa ietvaros. Nebija pietiekamas informācijas par zivju izcelsmi, no kā ražoti konservi, to sterilizācijas procesu, turklāt nav veikti produkcijas drošības pētījumi laboratorijā.

Pārbaudes gaitā tika konfiscēti aptuveni 130 tūkstoši sterilizētu konservu, uzņēmuma darbs tika pilnībā apturēts.

"Talsu zivju kombināts" atskaitījās PVD par no apgrozījuma izņemtās produkcijas iznīcināšanu, taču pārbaude apliecināja, ka tirdzniecībā joprojām pieejami minētā uzņēmuma konservi gan no šķietami iznīcinātās partijas, gan jauni produkti, kas acīmredzot nav ražoti uzņēmumā.

3
Tagi:
Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests
Pēc temata
Nāvējoša baktērija konservos: uz laiku tiks apturēts zivju pārstrādes uzņēmums Igaunijā
Uzņēmumi cenšas pārdod Latvijā pavecus zivju konservus
POS termināls

Čeku loterija varētu beigties: trūkst naudas tās turpināšanai

13
(atjaunots 22:34 06.07.2020)
Pirms gada Latvijā sākās čeku loterija. Valsts ieņēmumu dienests bija apmierināts ar pasākuma rezultātiem, tomēr naudas nākamai akcijai var pietrūkt.

RĪGA, 7. jūlijs — Sputnik. Tieši pirms gada Latvijā sākās čeku loterija, ko Valsts ieņēmumu dienests (VID) organizēja, lai stiprinātu nodokļu nomaksas kultūru un mudinātu uzņēmumus deklarēt nodokļu saistības. VID bija gandarīts par rezultātu – nodokļu ieņēmumi dubultojās.

Iepriekš vēstīts, ka no 2019. gada jūlija līdz decembrim kopējais balvu fonds, kas izmaksāts čeku loterijas ietvaros, sasniedza 138 800 eiro. Taču, ņemot vērā pašreizējo situāciju valstī un pasaulē, nav pārliecības, ka projektu izdosies īstenot arī 2021. gadā. Finanšu ministrs Jānis Reirs paudis šaubas par tās lietderību un pagaidām nav apsolījis līdzekļus loterijas organizēšanai nākamgad.

Ierosinājums par čeku loterijas turpināšanu tiks iesniegts tikai pēc pasākuma pilnvērtīga novērtējuma un gadījumā, ja tā efektivitāti apliecinās konkrēti dati, viņš norādīja.

Šī gada budžets loterijas vajadzībām sastāda 650 tūkstošus eiro. Daudzi tās dalībnieki ierosināja dažas izmaiņas čeku fiksācijas procedūrā, piemēram, atļaut čekus fotografēt, taču nekādu informāciju par sistēmas uzlabošanu organizatori neapkopo. Viena no problēmām ir finansējuma trūkums nākamajiem gadiem.

Čeku loterija sākās 2019. gada 1. jūlijā. Saskaņā ar tās noteikumiem, jāreģistrē čeks par summu vismaz 5 eiro apmērā, pēc tam tiek izlozētas naudas balvas un citi laimesti.

BPS termināls
© Sputnik / Владимир Астапкович

Lai arī loterijas sākums bija vērienīgs, daudzi nevēlējās tajā piedalīties. Jau pirms loterijas rezultātu publikācijas uzticēšanās VID saņēma smagu triecienu. Rezultāti iestādes vietnē, kam bija jāparādās tikai 11. augustā, tika publicēti jau 9. augustā.

Pāris dienas pirms oficiālās rezultātu izsludināšanas vietnē cekuloterija.lv parādījās čeka numurs, kas laimēja galveno balvu – 10 tūkstošus eiro, kā arī pārējie laimējušie čeki. Drīz vien saraksts pazuda, tomēr žurnālisti paspēja saņemt ekrānuzņēmumus un pēc tam salīdzināja tos ar divas dienas vēlāk publicētajiem rezultātiem. Dati sakrita pilnībā.

13
Tagi:
nauda, loterija, Valsts ieņēmumu dienests
Pēc temata
VID ir gandarīts: čeku loterijas gaitā "uzķērās" daudzi uzņēmumi
Iedzīvotāji ir sašutuši: čeku loterija sagrāvusi jebkādu uzticēšanos VID
"Man nevajag papildus uzmanību": kādēļ Latvijas iedzīvotāji nepiedalās čeku loterijā
Čeku loterijas pirmā diena: katrs piektais čeks bijis ārpus kases