Latvijas karavīrs

Latvijas karavīri atgriežas Irākā

52
(atjaunots 16:23 29.02.2020)
Seši karavīri no Latvijas atgriezīsies Irākā un turpinās darbu antiteroristiskās operācijas ietvaros.

RĪGA, 29. februāris - Sputnik. Latvijas Aizsardzības ministrijas preses dienests informējis, ka Latvijas kareivji atgriezīsies Irākā un no 1.marta turpinās darbu antiteroristiskās operācijas "Inherent Resolve" ietvaros, vēsta Rus.lsm.lv.

Seši Latvijas karavīri, kuri piedalās operācijā "Inherent Resolve", iekļauti grupā kas integrēta Dānijas kontingenta sastāvā.

Irākas karavīri, foto no arhīva
© AP Photo / Bram Janssen

Mandāts Latvijas karavīru dalībai misijā Irākā beidzies 1.februārī.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks pastāstīja, ka Saeimas mandāts Latvijas karavīru dalības termiņa pagarināšanai misijā Irākā nepieciešams, lai nodrošinātu likumīgas tiesības piedalīties misijā, nevis uzliktu viņiem šo pienākumu.

Atgādināsim, ka situācija Bagdādē saasinājās 31.decembrī, kad protestu akcijas dalībnieki mēģināja ieņemt ASV vēstniecību. Protesti sākās pēc šiītu organizācijas "Kataib Hesbollah" grupējuma dalībnieku bojāejas amerikāņu bezpilota lidaparātu uzbrukumos. Karavīri izmantoja asaru gāzi. 1.janvārī uzbrukumi mitējās.

2.janvāra naktī ASV Bagdādes starptautiskās lidostas rajonā noslepkavoja Irānas armijas īpašo uzdevumu vienības "Kuds" ģenerāli Kasemu Suleimani un Irākas šiītu zemessargu komandiera vietnieku Abu Mahdi al Muhandi, kurus Vašingtona uzskata par uzbrukuma organizatoriem ASV vēstniecībai Bagdādē.

Irānas līderis Ali Hamenejs apsolīja atriebties ASV par Suleimani nāvi. Savukārt ASV prezidents Donalds Tramps apsolīja "spēcīgu triecienu" pa 52 objektiem Irānā, ja amerikāņi saskarsies ar uzbrukumu.

5.janvārī Irākas parlaments nobalsoja par vienošanās laušanu ar koalīciju cīņā pret "Islāma valsti" un ārvalstu spēku izvešanu no savas teritorijas.

Ņemot vērā situācijas saasināšanos Irākā, Latvijas karavīri līdz ar citām militārā kontingenta dalībvalstīm apturēja Irākas Drošības spēku apmācības.

52
Tagi:
Nacionālie bruņotie spēki, Irāka, Latvija
Pēc temata
Satelītiem neviens nevaicā: ASV ievilkušas Baltiju konfliktā ar Irānu
ASV Valsts departaments atklājis valsts stratēģiju attiecībās ar Irānu
Suleimani paradokss: Irānas militārā atbilde dāvājusi nepatīkamu atklājumu ASV
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs, foto no arhīva

"Zodziet apņēmīgāk!" Ušakovs uzbruka labējiem, kuri atbalsta vandāļus Jēkabpilī

17
(atjaunots 16:30 01.03.2021)
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs izdomājis reklāmsaukli – tā pamatā ir nacionālistu atsauksmes pēc lielgabala zādzības un padomju karavīriem veltītā pieminekļa apgānīšanas Jēkabpilī. Reklāmsaukli viņš izdomājis ne tikai labējiem, bet arī visai Latvijas valdībai.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kā zināms, Jēkabpilī noticis skandalozs vandālisma akts. Nezināmi ļaundari sagrāvuši padomju memoriālu karavīru apbedījuma vietā. Nozagts piemineklis – lielgabals, kas rotāja memoriālu.

Incidents pats par sevi rada sašutumu, ņemot vērā ļaundaru melno sirdzapziņu un jebkādu principu trūkumu, piedevām memoriālu aizsargā Krievijas un Latvijas starpvaldību līgums par pieminekļu aizsardzību. Krievijas Izmeklēšanas komiteja jau ierosinājusi krimināllietu sakarā ar noziegumu.

Krievijas vēstniecība Rīgā nosūtīja Latvijas ĀM protesta notu sakarā ar vandālisma aktu.

Policisti Latvijā apgalvo, ka centīgi izmeklē noziegumu. Cilvēki ir sašutuši. Tikai Nacionālās apvienības deputāti nespēj valdīt sajūsmu.

Jānis Iesalnieks un Jānis Dombrava savās lapās Twitter un Facebook atļāvās atbalstīt vandāļus, kuri tumsas aizsegā faktiski sagrāvuši memoriālu padomju artilēristiem. Iesalnieks attaisnoja noziedzniekus, Dombrava pat ierosināja pateikties par apņēmīgo rīcību.

Bijušais Rīgas mērs. Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs savā lapā Facebook pauda savas domas par notiekošo. Viņš izmantoja ļaunu ironiju.

Pēc NA politiķu izteikumu motīviem Ušakovs izdomāja saukli, kas, pēc viņa domām, piemērots visai valdībai. Politiķis ironiski konstatēja, ka aicinājums "zodziet apņēmīgāk" ideāli iekļautos valdības koncepcijā.

Ušakovs pat ieteica uz Saeimas griestiem rakstīto "Viens likums - viena taisnība visiem" nomainīt pret "zodziet apņēmīgāk".

"Jēkabpilī apgānīts piemineklis padomju karavīriem, nozagts lielgabals no postamenta. Kas un kāpēc to izdarījis, politisku vai ekonomisku motīvu dēļ – tas ir atsevišķs jautājums. Toties nepārsteidza labējo politiķu reakcija. Mūsu visu iemīļotais Saeimas deputāts Jānis Dombrava teica, ka vajadzētu būt "apņēmīgākiem". Loģiski – zagt vajag apņēmīgāk. Uz tā mūsu labējās partijas turas. Var pat valdības ēkā uz griestiem uzrakstīt

"Zodziet apņēmīgāk!" agrākā "Viens likums - viena taisnība visiem" vietā," – Ušakovs konstatēja savā lapā.

Jāpiebilst, ka policijas centieni lielgabala meklējumos vēl nav vainagojušies panākumiem, lai arī pat pieejami videonovērošanas kameru ieraksti, kuros redzams, kā traktorā aizved lielgabalam līdzīgu objektu.

17
Tagi:
vandalisms, nacionālisms, Nils Ušakovs
Pēc temata
Jēkabpilī barbariski sagrauts karavīru memoriāls. Kā atbildēs Krievija?
Video ierakstā nokļuvusi pieminekļa sagraušana Jēkabpilī
Avīzes, foto no arhīva

Valdība apstiprinājusi vairāk nekā 3 miljonu eiro piešķiršanu privātajiem medijiem

10
(atjaunots 16:10 01.03.2021)
Latvijas Kultūras ministrijas ieskatā privātajiem medijiem vajadzīga apaļa summa – vairāk nekā trīs miljoni eiro. Valdība tam piekrīt.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kultūras ministrija pieprasījusi valdībai 3 258 367 eiro privāto mediju atbalstam Latvijā. Valdība prasību apstiprinājusi, vēsta Mixnews.lv.

Tagad šī nauda no valsts budžeta nonāks Mediju atbalsta fondā (MAF). Tas vajadzīgs, lai plašsaziņas līdzekļi Covid-19 radītajā krīzes situācijā varētu joprojām sniegt sabiedrībai savlaicīgu un kvalitatīvu informāciju par pandēmijas problēmām.

​Tagad izstrādātais mediju vides atbalsta mehānisms jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju, un Sabiedrības integrācijas fonds MAF ietvaros sadalīs līdzekļus starp komerciālajiem radio, telekanāliem, elektroniskajiem un drukātajiem medijiem.

Jau zināms, ka 1 075 000 eiro no MAF finansējuma tiks atvēlēti televīzijas un radio programmu tekošo izdevumu – darbinieku algu, telpu nomas, komunālo pakalpojumu utt. segšanai.

530 850 eiro paredzēti tādiem pašiem izdevumiem drukātajiem un ziņu medijiem, 846 150 eiro – drukāto mediju darba materiālu apmaksai piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā. 798 210 eiro vajadzīgi televīzijas un radio programmu izstrādei piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā.

SIF administratīvie izdevumi "apēdīs" 8 157 eiro.

10
Tagi:
Latvija, finansējums, mediji
Pēc temata
No kurienes nāk nauda cīņai par "demokrātiju un cilvēktiesībām"