Kalkulators

Grāmatvežiem būs jāiegādājas licences un jāziņo VID par priekšniecību

184
(atjaunots 21:17 29.02.2020)
Valsts ieņēmumu dienests plāno sertificēt speciālistus, kuri sniedz grāmatvedības pakalpojumus. Par licenci nāksies maksāt 100 eiro.

RĪGA, 29. februāris — Sputnik. No šī gada vasaras grāmatvežiem Latvijā nāksies iegādāties licences un ziņot VID par apkalpojamo uzņēmumu aizdomīgiem darījumiem. Ja noskaidrosies, ka uzņēmums atmazgājis naudu, bet grāmatvedis par to nav informējis, viņš zaudēs licenci un būs spiests apmaksāt sodu 5-10% apmērā no summas, vēsta LSM.

Patlaban Latvijā reģistrēti 7200 grāmatveži. Šis skaits ir visai liels. Daļēji tas skaidrojams ar to, ka patlaban darbam šajā profesijā, pēc būtības, pietiek ar trīs mēnešus ilgiem kursiem.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības palātas viceprezidente, nodokļu eksperte Lienīte Caune konstatēja, ka pēdējo 10 gadu laikā grāmatvedības pakalpojumu tirgū valda dempings un haoss, atskaišu kvalitāte ir būtiski kritusies, tāpēc Valsts ieņēmumu dienesta darbs ir apgrūtināts.

Situācija sākusi mainīties kopš brīža, kad ar Latviju sāka strādāt Moneyval eksperti.

Jau agrāko pārbaužu laikā Eiropas eksperti naudas atmazgāšanas jautājumos norādīja, ka tik lielam skaitam grāmatvežu, kuri sniedz pakalpojumus mūsu valstī, būtu jāsaņem licences, atgādināja VID pārstāve Agnese Rudzīte.

Plānots, ka grāmatvežiem būs jāsaņem licences no šī gada jūlija. Šim nolūkam grāmatvedim savā vai uzņēmuma vārdā būs jāiesniedz elektroniskās deklarēšanas sistēmā dati par atbilstošu izglītību, civilietiskās atbildības apdrošināšanu un trīs gadu darba pieredzi šajā jomā. Licence maksās 100 eiro un paliks spēkā piecus gadus. Pēc tam būs jāsaņem jauna licence.

Bez tam grāmatvedis būs atbildīgs par apkalpojamā uzņēmuma darījumiem. Piemēram, redzot, ka uzņēmuma vadītājs noformējis uz to jaunu BMW X5, kas iegādāta par pieciem tūkstošiem eiro, speciālistam vajadzētu nojaust kaut ko nelabu. Aprunāties ar vadītāju. Ja viņš nesniedz saprātīgu pamatojumu, grāmatvedim ir jāziņo VID par aizdomīgu darījumu. Pretējā gadījumā viņš var zaudēt licenci un saņemt sodu, kura summa būs atkarīga no "atmazgātās" naudas summas, ja likumpārkāpums tiks pierādīts.

Licencēšanu plānots sākt jau vasarā, taču tiks noteikts pārejas periods. Šajā laikā visi, kam tas būs nepieciešams, varēs uzlabot izglītību vai papildināt nepieciešamo stāžu. Uzņēmējiem būs pieejams informatīvs saraksts par konkrēta grāmatveža iespējām.

184
Tagi:
Latvija
Pēc temata
Rīgā no tūristiem iekasēs nodokli, savukārt VID ķersies klāt iznomātājiem
Vai būs sodi: VID sūta vēstules tiem, kam konta apgrozījums ir virs 15 000 eiro
Ko mikrouzņēmumiem un mazo algu saņēmējiem nesīs nodokļu reforma
Rokas nost no vietēja biznesa! VID represijas iedzinušas stūrī Latvijas uzņēmējus
Mediķiem veltītā statuja pie Mākslas muzeja Rīgā, foto no arhīva

Cipule: mediķi ir noguruši un gaida atbalstu

1
(atjaunots 14:18 19.10.2020)
Mediķiem vajadzīgs psiholoģiskais atbalsts, arī no iedzīvotāju puses, kā arī valstī noteikto ierobežojumu ievērošana.

RĪGA, 19. oktobris — Sputnik. Mediķi Latvijā jau vairāk nekā pusgadu strādā paaugstinātas slodzes apstākļos, atgādināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule intervijā Latvijas Radio.

Viņa atzīmēja, ka pavasarī, sākoties pirmajam Covid-19 vilnim, mediķi juta sabiedrības atbalstu – cilvēki aicināja viens otru palikt mājās, organizēja dažādas akcijas.

Cipule konstatēja, ka tagad vērojams pretējais – attieksme ir pavisam citāda, lai arī pašiem mediķiem ir daudz grūtāk pārdzīvot šo laiku.

Viņa atzina, ka mediķu noskaņojumu pasliktina fakts, ka nav zināms, cik ilgi turpināsies situācija ar Covid-19 un ko tā nesīs. NMPD, stacionāros, pieņemšanas nodaļās un laboratorijās darba apstākļi ir sarežģītāki, mediķi ir spiesti izmantot nopietnākus aizsardzības līdzekļus.

"Mums pašlaik ir vajadzīgs sabiedrības atbalsts – psiholoģisks, morāls, visa veida novērtējums par to, lai mēs varētu tā labi turpināt," teica Cipule.

Viņa norādīja, ka labākais atbalsts mediķiem – nenoliegt ieviesto ierobežojumu efektivitāti un ievērot tos.

Nepieciešamība nēsāt maskas un ievērot citus ar Covid-19 saistītos ierobežojumus patiešām ir sašķēlusi sabiedrību. Baltijas valstu līderi aicināja pilsoņus ievērot sociālo distanci, nēsāt maskas, izmantot dezinfekcijas līdzekļus, mazgāt rokas un ievērot citas higiēnas normas, bet Rīgas mērs Mārtiņš Staķis organizēja konkursu par labāko pašiņu maskā.

Savukārt neatkarīgais deputāts Aldis Gobzems atteicās nēsāt masku un aicināja veselības ministri Ilzi Viņķeli demisionēt. Savukārt sporta pārstāvji pauda neizpratni par ierobežojumiem sporta nodarbībām.

1
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Naudu spekulantiem, bet ne mediķiem: Latvija ir gatava neierobežoti finansēt airBaltic
Mediķu arodbiedrības vadītājs no jauna pieprasījis Viņķeles demisiju
Latviešu izcelsmes ārsts sola mediķu aizplūšanu un pats arī brauc prom
Kariņš: mediķiem varētu pacelt algas, ja visi samaksās sociālās iemaksas
Vīruss-izspiedējs, foto no arhīva

Valsts policija vēlas algot hakerus. Cik viņiem maksās?

6
(atjaunots 13:28 19.10.2020)
Valsts policijas jaunais priekšnieks Armands Ruks pastāstīja, ka iestādei jāpaplašina potenciāls cīņā ar kibernoziegumiem, tomēr var izrādīties, ka jaunie darbinieki ar sporta normatīviem galā netiks. Ruks nosauca arī algu slieksni.

RĪGA, 19. oktobris — Sputnik. Aizvadītajā nedēļā amatā ieceltais Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks sola radikālas pārmaiņas organizācijas darbā. Intervijā telekanālam TV3 viņš skāra arī kibernoziedzības apkarošanas jautājumu.

Ruks atklāja, ka jau tagad policijā ir analītiķi, kas prot strādāt ar jaunajām tehnoloģijām, tātad iestāde spēj cīnīties ar noziedzniekiem pat "darknetā". Tomēr viņš gribētu nākotnē paplašināt potenciālu cīņai ar kibernoziedzību, piesaistot hakeru līmeņa speciālistus. Viņiem, iespējams, tiks izvirzītas vājākas prasības no fiziskās sagatavotības viedokļa.

"Mēs nevaram prasīt, lai katrs šāds cilvēks ar tādām zināšanām specifiskām nokārtotu sporta normatīvus. Viņam varbūt ir līka mugura un nav tās fiziskās spējas tik labas, bet galva ir ļoti attīstīta tieši tajā virzienā," konstatēja Ruks.

Viņš piebilda, ka policijai vajadzīga iespēja nodrošināt "baltajiem hakeriem" atbilstošu algu.

"Pēc neoficiālām ziņām tāds labs speciālists ir gatavs strādāt no 2000 uz rokas.

Ar tām vecajām metodēm tikai vairs nevar strādāt. Tās arī ir svarīgas, un viņus arī dod savu pienesumu, viennozīmīgi, bet ir mums interneta vide," paskaidroja Ruks.

Iepriekš jau Aizsardzības ministrija vairākkārt izvērtējusi jautājumu par Latvijas hakeru mobilizāciju darbam valsts labā. Šī gada sākumā ministrs Artis Pabriks pastāstīja, ka plāno veidot informatīvās drošības nodaļu katrā Zemessardzes bataljonā.

6
Tagi:
hakeri, Latvijas policija
Pēc temata
Nāciet iekšā, atvērts: Latvija bezcerīgi atpalikusi kiberaizsardzībā, noskaidroja ANO
Pilsoņu kiberkarš Latvijā
Kiberzemessardze vēlas mobilizēt Latvijas hakerus