Traktors. Foto no arhīva

Ceļu no Rīgas uz Tartu slēgs novadu reformas dēļ

48
(atjaunots 10:25 29.02.2020)
Strenču novada iedzīvotāji nav panākuši dialogu ar Vides ministriju un izšķīrušies par citu ceļu – nākamnedēļ viņi izvedīs uz ceļa smago tehniku.

RĪGA, 29. februāris – Sputnik. Strenču novada, kā arī Trikātu un Ēveles pagasta iedzīvotāji 4.martā organizēs atkārtotu protesta akciju pret teritoriju pievienošanu Valkas novadam, vēsta Latvijas radio 4. Akcijas dienā noritēs iedzīvotāju sapulce, ko apmeklēt ielūgts vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, prezidenta kancelejas pārstāvji, Saeimas spīkere Ināra Mūrniece un Saeimas deputāti. Protest dalībnieki plāno ar smagās tehnikas palīdzību bloķēt tranzīta ielu Strenču ciemā – ceļu, kas ved no Rīgas uz Tartu.

Protestu iemesls – administratīvi teritoriālā reforma, kas paredz Strenču novadu, kā arī Trikātu un Ēveles pagastus pievienot Valkas novadam.

Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons paskaidroja, ka pašvaldības cīnās par iespēju pievienoties Valmierai, jo to ikdienas dzīve saistīta ar Valmieru. Tas ir ekonomiski izdevīgi cilvēkiem, un viņi par to nobalsojuši aptaujā – gandrīz 93% tās dalībnieku atbalstījuši pievienošanu Valmierai. Viņš norādīja, ka VARM lēmums pievienot pašvaldības Valkai ir neloģisks un ekonomiski nepamatots. Tāpēc pašvaldības minējušas savus argumentus un faktus par labu Valmierai. Taču saruna ar VARAM nav izdevusies – bijis monologs no pašvaldības puses, monologs no ministra puses, lai arī pašvaldība centusies panākt sarunu.

Šonedēļ lauksaimnieki jau izveda lauksaimniecības tehniku Strenču ielās, protestējot pret novadu reformu. Iepriekš šo metodi jau izmēģinājuši Vidrižu, Skultes un Lēdurgas pagastu iedzīvotāji, ko plānots pievienot Saulkrastu novadam. Tiesa, tās nebūt nav radikālākās protestu metodes pret novadu reformu – neoficiālas ziņas liecina, ka Varakļānu novadā par nepareizu viedokli novada likteņa jautājumā pat plīsuši stikli logos.

Saeimas deputāti cer varas sākumā, gadu pirms pašvaldību vēlēšanām apstiprināt administratīvi teritoriālās reformas plānu.

48
Tagi:
novadu reforma, Latvija
Pēc temata
"Pūce tur Latvijas iedzīvotājus par muļķiem": kas neapmierina novadu reformas pretiniekus
Būs haoss: limbažnieki gatavojas protestēt pret divu pagastu atdalīšanu
Reforma iztukšos Latvijas pierobežu. Aizsardzības ministrs nesaskata problēmu
Lauksaimnieki izveda traktorus Strenču ielās: tuvojas novadu reforma
LU

Latvijas augstskolas pārgājušas pie attālinātām studijām

10
(atjaunots 16:48 26.10.2020)
Praktiskās nodarbības Latvijas augstskolu stundentiem joprojām notiks klātienē, tomēr lekcijas būs organizētas attālināti.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. No šīsdienas līdz 15. novembrim mācību process augstākajās mācibu iestādēs būs daļēji attālināts, vēsta Tvnet.

Šo lēmumu valdība pieņēma aizvadītās nedēļas nogalē, jo nesenie Covid-19 izplatības gadījumi valstī cita starpā saistīti ar augstskolu studentiem.

Grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai pieņemti ar mērķi ierobežot studentu pulcēšanos.

Mācību process augstskolās būs daļēji attālināts – lekcijas notiks attālināti, bet iemaņu iegūšanai nozīmīgas praktiskās nodarbības ļauts organizēt klātienē, ievērojot stingrus drošības pasākumus.

Attālinātās mācības sākušās arī skolu vecākajās klasēs, tomēr skolēniem nodrošināta iespēja tām sagatavoties.

Slimību profilakses un kontroles dati liecina, ka augstākais Covid-19 izplatības līmenis konstatēts mācību iestādēs un bērnu kolektīvos, otro vietu ieņem saslimušo ģimenes locekļi un kontaktpersonas.

10
Tagi:
augstākā izglītība, izglītība, koronavīruss
Pēc temata
Šuplinska aicina skolas atgriezties pie tālmācībām
Skolotāji aizvien biežāk slimo ar Covid-19
Latvijas skolotāji pieprasa valsts kompensācijas par izdevumiem attālinātajam darbam
Liepājas skolas nelabprāt pāriet pie tālmācībām
Banku karte

Interneta pirkumu epidēmija: ko iedzīvotāji visbiežāk pērk tīmeklī

9
(atjaunots 16:47 26.10.2020)
Pēc stingro ierobežojumu periodā, kad pirkumi internetā bija piespiedu pasākumus, iedzīvotājiem tomēr saglabājies ieradums visu iegādāties tīmeklī, liecina bankas Citadele dati.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Dati, kas apkopoti par pirkumiem internetā 2020. gadā, liecina, ka iepirkšanās tīmeklī ir sasniegusi kolosālus apmērus, tomēr mainījies pirkumu sortiments, atzīmēja banka "Citadele".

Karantīnas laikā Latvijā bija populāri gandrīz visu iegādāties attālināti, internetā. Agrāko pieprasījumu, piemēram, naktsmītņu un aviobiļešu rezervāciju nomainīja parasti ikdienas sadzīves pirkumu.

Par stabilu nišu kafejnīcām un restorāniem kļuva ēdienu piegāde mājās. Septembrī ēdienu piegādes pasūtījumu skaits pārsniedza pavasarī sasniegtos rādītājus, vēsta Press.lv.

Bankas "Citadele" speciālisti atzīmēja, ka pavasarī pāreja pie interneta pirkumiem bija piespiedu lieta, ņemot vērā ārkārtejo situāciju valstī, bet tagad šī tendence saglabājusies ērtību un komforta labad. Pircēji ir pieraduši, ka iespējams droši iegādāties pārtiku, apģērbu, sadzīves iekārtas, neapmeklējot veikalu.

Uzņēmēji ir uztvēruši šīs tendences un tagad plašak piedāvā visu informāciju elektroniskā formātā, kā arī paplašinājuši iespējas iegādāties preces un pakalpojumus internetā.

Bankas "Citadele" karšu un norēķinu operāciju nodaļas vadītājs Andris Lazdiņš norādīja, ka uzņēmēji sākuši plašāk interesēties par e-komerciju. Domājot par konkurenci ar starptautiskajiem interneta veikaliem, firmas Latvijā sākušas būtiski mainīt biznesa formātu, kļūst pieejamākas un ērtākas Latvijas iedzīvotājiem.

Jāpiebilst, ka šī gada pavasarī aviobiļešu iegāde Latvijā sarukusi 20 reizes, vairākkārt mazinājusies mitekļu rezervēšana. Naktsmītņu pieprasījuma nelielo lejupslīdi sekmēja iekšzemes tūrisma saglabāšanās, kā arī braucieni uz kaimiņvalstīm.

9
Tagi:
internets
Pēc temata
Latvijā atļauts pasūtīt zāles ar piegādi uz mājām: kā tas darbojas
Meklēja darbu, bet pazaudēja naudu: Interneta krāpnieki atkal uzbrūk
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
Piegāde kaut vai pusnaktī: kā Covid-19 izmainījis pārtikas pasūtīšanu tiešsaistē Latvijā
MiG-23

Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23

0
(atjaunots 17:00 26.10.2020)
Lidotājs pastāstīja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Amerikāņu pilots Pols Vudforts pastāstīja par slepenām mācību cīņām ar padomju iznīcinātājiem MiG-23 aukstā kara laikā, vēsta RIA Novosti.

Lidotājs atklāja, ka pagājušā gadsimta 60. gados ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) mācību treniņu nolūkiem iepirkusi un nomājusi citās valstīs vairākus padomju iznīcinātājus, ko vēlāk apvienoja atsevišķā eskadriļā.

Vudforts atzīmēja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

"Ja jums ir raķete, labāk to palaist uzreiz, jo pēc sekundes tas palielinās ātrumu un aizies no trāpījuma zonas, un man šķiet, tā bija galvenā mācība," Vudforta stāstu citēja Popular Mechanics.

Pilots uzsvēra, ka padomju iznīcinātājs spēja lidot forsāžas režīmā aptuveni 20 minūtes un šis laiks bija "saspringtākais treniņu posms". 

0
Tagi:
iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā