Koronavīruss

Vairāk nekā 80 eiro par analīzi: Latvijā piedāvā veikt koronavīrusa maksas testu

106
(atjaunots 11:19 28.02.2020)
Iedzīvotāji var veikt koronavīrusa infekcijas testu E.Gulbja laboratorijā vairāk nekā par 80 eiro, ja atgriezušies no inficētajiem reģioniem un nav saslimuši. Ja ir saslimuši, "sekcija parādīs".

RĪGA, 28. februāris— Sputnik. Ja nesen esat atgriezies no valsts, kur plosās koronavīruss Covid-19, un raizes dara iespējamā inficēšanās, vērsieties "E. Gulbja laboratorijā" un veiciet analīzi par 80,40 eiro.

SIA "E. Gulbja Laboratorija" ir lielākā klīniskā laboratorija Latvijā, dibināta 1993.gadā. Vidēji tā apkalpo 5600 acientus diennaktī, 2019.gadā tika apstrādāti 8,6 miljoni analīžu.

Laboratorijas vietne vēsta, ka Brīvības ielā 366, Rīgā atrodas labi iekārtots kabinets šī testa materiāla pieņemšanai.

Tests par 80,40 eiro paredzēts pacientiem, kuri pēdējās 14 dienās atgriezušies no vīrusa skartajām teritorijām, taču viņiem nav nekādu akūtas elpceļu infekcijas pazīmju.

Ja novērojamas akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes, jāsazinās ar NMPD pa tālruni 113.

Lai nodotu analīzi laboratorijā Brīvības ieā 333, nepieciešams iepriekš pieteikties pa telefonu 67801112. Pacienti tiek pieņemti darba dienās no 10:00 – 16:00. Testa cena ir 80,40 eiro: 75,00 eiro par testu un 5,40 EUR par materiāla savākšanu un apstrādi. Izmeklējamais materiāls tiek ņemts no rīkles un deguna. Ierodoties laboratorijā, jāuzliek maska.

Analīze būs efektīva, ja pacientiem nav infekcijas pazīmju. Tā var būt efektīva cilvēkiem, kuri atgriezušies no Ķīnas, Dienvidkorejas, Lombardijas un Veneto reģioniem Itālijā, Irānas un citām valstīm, kur fiksēta koronavīrusa infekcija.

Cilvēkiem, kuri atgriezušies no minētajiem reģioniem, jāseko savam veselības stāvoklim 14 dienas pēc atgriešanās. Ķermeņa temperatūra jāmēra vismaz divreiz dienā.

Ja šajā periodā parādās augšējo elpceļu infekcijas simptomi – augsta temperatūra, klepus, sāpes kaklā, apgrūtināta elpošana utt., jāierobežo kontakti ar ģimenes locekļiem un citiem cilvēkiem, jāvēršas NMPD un jāpaziņo ārstam par simptomiem un braucienu uz bīstamo reģionu.

Bērnu vecākiem, kuri apmeklējuši koronavīrusa skartās valstis, jāsazinas ar ģimenes ārstu un 14 dienas jāierobežo bērna saziņa ar vienaudžiem un skolas apmeklējumi.

Ja neesat ceļojuši, taču esat saslimuši

Ja infekcijas pazīmes ir, taču pacients nav bijis koronavīrusa skartajās valstīs, var nodot gripas testu. Tas izmaksās 12,70 eiro.

Tāpat var nodot citu izplatītu elpceļu vīrusu infekciju grupas analīzi. Tā izmaksās 12,70 eiro. Vīrusu un baktēriju ierosināto respiratoro infekciju panelis izmaksās 122,30 eiro.

Ceturtdien, 27.februārī kļuva zināms, ka Baltijas valstīs fiksēts pirmais inficēšanās gadījums ar jauno koronavīrusu. Saslimušais Irānas pilsonis ar uzturēšanās atļauju Igaunijā ievietots Rietumtallinas centrālajā slimnīcā.

106
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (860)
Pēc temata
Viņķele: mēs novērosim Latvijas iedzīvotājus, kuri bijuši Itālijā
Tūkstoti tūristu izolēja Tenerifes viesnīcā koronavīrusa dēļ
Lietuvā no Itālijas atlidojušos pasažierus sagaidīja strēlnieku divīzija
Sēdiet mājās un esiet gatavi: valdība apsprieda koronavīrusu
 Tallink

Prāmja maršrutā Rīga-Stokholma šogad nebūs

11
(atjaunots 19:30 14.05.2021)
Iespējams, šogad tiks atsākta kuģu satiksme starp Rīgu un Helsinkiem, taču maršrutā Rīga-Stokholma tā netiks nodrošināta.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Igaunijas prāmju operators "Tallink Grupp" šogad nenodrošinās pārvadājumus maršrutā Rīga-Stokholma, ziņo Mixnews.lv.

Kā skaidroja "Tallink Grupp", tas galvenokārt ir saistīts ar esošajiem ceļošanas ierobežojumiem abās valstīs. Pandēmijas dēļ apturētie regulārie reisi starp Latvijas un Zviedrijas galvaspilsētām pagaidām nav atjaunoti, veikti tikai speciālie reisi.

Kas attiecas uz Rīga-Helsinki maršruta atsākšanu, uzņēmums cer uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, kā arī abu valstu valdību lēmumiem par ceļošanas ierobežojumiem.

"Lēmumiem būtu jābūt skaidriem līdz jūnija sākumam, citādi maršruta Helsinki-Rīga atjaunošana šovasar varētu būt ļoti sarežģīta," uzskata "Tallink Grupp" pārstāvji.

Satiksmi starp Rīgu un Stokholmu "Tallink Grupp" aizsāka 2006. gadā. No 2014. gada augusta kursē viens prāmis – 1989. gadā būvētā "Isabelle". 2016. gada decembrī tam pievienojās prāmis "Romantika", kas būvēts 2002. gadā.

11
Tagi:
prāmis
Pēc temata
Uzreiz pēc prāmjiem Tallink zaudē savas viesnīcas: Rīgā slēgs vēl vienu viesnīcu

Minimālās sociālās iemaksas neatcels: kādas izmaiņas gaidāmas no 1. jūlija

18
(atjaunots 18:04 14.05.2021)
Darba ņēmējiem, kas strādā mazāk nekā pilnu slodzi un saņem mazāk par minimālo algu, sociālās iemaksas būs jāveic no pilnas minimālās algas, kas sastāda 500 eiro.

RĪGA, 14. maijs — Sputnik. Neskatoties uz uzņēmēju organizāciju iebildumiem, no šī gada 1. jūlija tiks ieviestas minimālās sociālās iemaksas, apstiprināja finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis, raksta laikraksts Diena.

Pagājušā gada nogalē Saeima pieņēma grozījumus likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu", kas paredz samazināt sociālās iemaksas par vienu procentpunktu, kā arī nosaka minimālās iemaksas personām, kuru alga nesasniedz minimumu, arī pašnodarbinātajiem.

Saskaņā ar apstiprināto likumprojektu, sākot ar 1. jūliju, minimālais obligātais sociālais nodoklis būs 170 eiro mēnesī no minimālās algas 500 eiro apmērā. Ja darba ņēmēja reālie ienākumi būs zemāki par minimālo algu, starpību starp faktiski samaksāto sociālo nodokli un summu 170 euro nāksies piemaksāt darba devējam (vai pašnodarbinātajam – par sevi). Ja pašnodarbinātā ienākumi nesasniedz minimālo algu, viņam jāsamaksā sociālais nodoklis 10% apmērā no gūtajiem ienākumiem.

No minimālās sociālās iemaksas samaksas ir atbrīvotas dažas darbinieku kategorijas, tostarp tie, kuri sasnieguši pensijas vecumu, kuriem ir bērni vecumā līdz 3 gadiem, 1. un 2. kategorijas invalīdi, kā arī tie, kuri strādā pie ārvalstu darba devēja.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2020. gada decembrī 6% no visiem darba ņēmējiem saņēma atalgojumu līdz 200 eiro, bet 8% – no 200 eiro līdz 400 eiro.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) nosūta Saeimas Tautsaimniecības komisijai vēstuli ar aicinājumu atlikt šo jauninājumu. LTRK vadītājs Jānis Endziņš un Latvijas Darba devēju konfederācijas eksperts Pēteris Leiškalns uzskata, ka jaunā sociālo iemaksu veikšanas kārtība sarežģīs uzņēmēju stāvokli, kas cietuši no pandēmijas Covid-19.

Taču finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis uzsver, ka tāda "pareizā" laika, kad ieviest minimālās sociālās iemaksas, nebūs nekad, līdz ar to nav pamata atlikt to spēkā stāšanos no 1. jūlija.

18
Tagi:
apdrošināšana, Uzņēmēji, iemaksas
Pēc temata
CSP: 2020. gadā vidējā alga pieauga par vairāk nekā 6 procentiem
Latvijas Ekonomikas ministrija var turpināt īpaši cietušo uzņēmumu atbalstu
Miljoniem eiro! Ušakovs pastāstīja, kur nonāk lielākie dīkstāves pabalsti Latvijā
Atbalsts beidzies: valdība vairs neaizsargās parādniekus