Filips Rajevskis

Ko vēlaties, tikai ne Čekušinu: politologs nedod "Saskaņai" cerību uz Rīgas mēra posteni

46
(atjaunots 10:28 28.02.2020)
Rīga var saņemt negaidītu mēru, taču "Saskaņas" saraksta jaunajam līderim Konstantīnam Čekušinam nav izredžu vadīt galvaspilsētas pašvaldību, uzskata politologs Filips Rajevskis.

RĪGA, 28. februāris – Sputnik. Partija "Saskaņa" izvirzīja krievu skolu aizstāvi Konstantīnu Čekušinu Rīgas mēra postenim. Vienlaikus tika publiskots partijas kandidātu provizoriskais saraksts Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.

Čekušina izvirzīšana liecina, ka "Saskaņa" Rīgā atsaukusi atmiņā krievvalodīgos vēlētājus, taču viņam nav izredžu ieņemt Rīgas mēra posteni, sarunā ar Sputnik Latvija paziņoja politologs Filips Rajevskis.

"Acīmredzot, "Saskaņā" nolēmuši, ka jāatgriežas pie elektorāta, kas balso nevis aprēķina, bet ideoloģisko apsvērumu dēļ. Čekušina kandidatūra rāda, ka "Saskaņa" ir gatava strādāt krievvalodīgo vēlētāju interesēs, taču viņam nav izredžu stāties Rīgas domes priekšgalā," teica Rajevskis.

Pēc politologa domām, Čekušins diezin vai varētu iztikt bez koalīcijas, taču nav iespējams iedomāties, kādu partiju pāstāvji sēdīsies pie pārrunu galda ar viņu.

"Vēsturiski "Saskaņas" potenciālais koalīcijas partneris ir partija "Gods kalpot Rīgai". Taču, izskatot Nila Ušakova publiskotā saraksta kodolu, droši var teikt, ka viņu starpā radīsies emocionālas problēmas – diezin vai viņiem izdosies ātri aizmirst, ar ko beidzās viņu iepriekšējā sadarbība," norādīja Rajevskis.

Eksperts uzskata, ka daudzām partijām ir izredzes nokļūt nākamajā Rīgas domes sastāvā, un spēku sadalījums jaunajā pašvaldībā būs atkarīgs no deputātu spējām atrast kompromisus.

"Starpība starp partijām var sastādīt burtiski dažas balsis, un ļoti ticams, ka par Rīgas mēru kļūs negaidīts kandidāts. Kompromisi jau ir noveduši pie tā, ka Latvijas premjera krēsls nokļuvis Saeimas vismazākās partijas rokās. Tāds notikumu attīstības variants nav izslēgts arī Rīgā," paskaidroja Rajevskis.

Likums par Rīgas domes atlaišanu stājās spēkā 25.februārī. Domājams, galvaspilsētas pašvaldības ārkārtas vēlēšanas notiks 25.aprīlī.

Раевский не дал "Согласию" ни единого шанса в борьбе за пост мэра Риги
46
Tagi:
Saskaņa, Rīgas dome, vēlēšanas
Pēc temata
Politiskais šahs Rīgā: eksperts novērtēja Ušakova un Burova nākotni
Politoloģe: Māris Kučinskis ir labākais kandidāts Rīgas mēra amatam
Rīgas dome ir atlaista, "Saskaņa" dodas uz Satversmes tiesu
Ušakovs sniedza prognozi attiecībā uz Rīgas domes nākotni
  Gaisa desanta spēku diena

Latvijas robežsargs apsveicis draugus Desanta dienā. Tagad viņu gaida Ētikas komisija

2
(atjaunots 17:51 07.08.2020)
Valsts robežsardzes darbinieks sociālajos tīklos apsveicis draugus Gaisa desanta spēku dienā. Tagad Ētikas komisija izmeklēs, vai viņš tādējādi nav kaitējis robežsargu reputācijai.

RĪGA, 7. augusts - Sputnik. Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Aizgāršas robežapsardzības nodaļas galvenais inspektors Aleksandrs Rubļovs apsveicis savus draugus Gaisa desanta spēku dienā ar publikāciju savā personīgajā lapā Facebook. Tagad  viņam par to nāksies samaksāt, vēsta Pietiek.com.

2. augustā inspektors publicēja savā lapā fotogrāfiju – desantnieki ierindā ar uzrakstu "Neviens, izņemot mūs!" Publikāciju pavadīja vārdi "Apsveicu svētkos!".

Par inspektora apsveikumu bija sašutuši daži Facebook apmeklētāji, pēc tam pie darba ķērās Ētikas komisija.

"Aleksandra Rubļova Facebook profilā nebija minēta viņa darbavieta, - raksta Pietiek. - Taču ieraksti nepārprotami apliecināja, ka sveicējs specifiskai PSRS iedzīvotāju daļai nozīmīgajā dienā ir tieši robežsardzes inspektors. Kā rāda A.Rubļova amatpersonas deklarācija, PSRS tradīciju cienītājs pērn Latvijas Valsts robežsardzē algā saņēmis 17 095 eiro un vēl arī 487 eiro lielu pabalstu.

Valsts robežsardze paskaidroja: "Konkrētajā gadījumā Valsts robežsardzes amatpersona ir pārkāpusi Ministru kabineta 2018. gada 21. novembra ieteikumu Nr. 1 "Valsts pārvaldes vērtības un ētikas pamatprincipi" 13. punkta "Ārpus amata vai darba pienākumu pildīšanas nodarbinātais rīkojas tā, lai nemazinātu valsts pārvaldes reputāciju un uzticēšanos tai" un Valsts robežsardzes 2020. gada 9. marta iekšējo noteikumu Nr. 4 "Valsts robežsardzes amatpersonas ar speciālo dienesta pakāpi un darbinieka ētikas kodekss" 12.2. punkta "cienīt un nekaitēt Valsts robežsardzes reputācijai" prasības. Ņemot vērā minēto, Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Aizgāršas robežapsardzības nodaļas galvenā inspektora rīcība tiks vērtēta Valsts robežsardzes ētikas komisijā."

2
Tagi:
Robežsardze
Pēc temata
Kupoli debesīs: Kubaņas desantnieki nodeva sveicienus ASV un Ukrainas mācībām
"Kas cits, ja ne mēs": Krievija formē jaunu gaisa desanta pulku Krimā
Rota, kas aizgāja debesīs. Nemirstīgie Pleskavas desantnieki
Kviešu ražas vākšana, foto no arhīva

"Labība sagūlusi veldrē": zemnieki stāsta par kviešu ražu

4
(atjaunots 13:40 07.08.2020)
Zemnieki Latvijā cerēja, ka šogad gaidāma laba kviešu raža, tomēr atzīst, ka cerības nav īsti attaisnojušās.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Ražas novākšanas sezona rit pilnā sparā. Zemnieki atzīmē, ka brīžiem darbu pārtraukušas tikai lietavas. Tomēr daudzi atzīst, ka cerējuši uz daudz labāku ražu, vēsta Rus.lsm.lv.

Auces novada zemnieku saimniecības "Druvas" saimnieks Vidmants Krapauskis stāsta, ka ražas kulšanas darbi jau rit aktīvi. Saimniecībā kopumā sējumi ir 600 hektāru platībā. Aizvadītajā nedēļā jau novākts rapsis un daļa ziemas kviešu.

Krapauskis piezīmēja, ka cerējis uz lielāku ražu. No rapša sējumiem 106 hehtāru platībā 16 hektārus iznīcinājusi krusa. Rezultātā rapša raža iznāca 2,6 tonnas uz hektāru, bet varēja būt 3,5 tonnas.

Zemnieks uzsvēra, ka tas ir nopietns zaudējums. Tagad saimniecība gaida apdrošināšanas kompensāciju.

Radušās problēmas arī ar kviešiem – graudi ir ļoti sīki. Pagaidām paspējuši novākt 36 hektārus ziemas kviešu - ap piecām tonnas uz hektāru.

Talsu novada saimniecība "Rīgmaļi", kur kopējā sējumu platība ir ap 1000 hektāru, vēl tikai sāk novākt rapšus un kviešus. Graudkopis Māris Bērziņš stāstīja, ka pirmajās trīs dienās nokulti 25% lauku.

Bērziņš atzīmēja, ka sākumā šķitis: šī gada raža būs laba, tomēr lietavas ir darījušas savu - vietām ir veldre, arī jūnija sausums ir atstājis savu iespaidu. Katastrofa, viņaprāt, nav notikusi, tomēr cerības nav attaisnojušās.

Atgādināsim, ka, neskatoties uz ekspertu prognozēm, kuri draudēja, ka Latvija varētu palikt bez ražas kaprīzo laikapstākļu dēļ, šogad valsts pardevusi gandrīz par 70% vairāk augļu nekā šajā periodā pērn.

Lielāko daļu ābolu Latvija pārdevusi Igaunijai – 64% no visa ābolu eksporta apjoma. Arī lielākā daļa bumbieru – 65% kopējā eksporta apjoma – nonākuši Igaunijā.

Pie tam 36% no ābolu eksporta Latvija pārdevusi Lietuvai, tāpat kā 14% no kopējā bumbieru apjoma.

4
Tagi:
lauksaimniecība, Latvija
Pēc temata
Speciālists: ja svelme saglabāsies, Latvija var palikt bez ražas
Kartupeļi dārgi, toties ir savi tomāti: kā veidojas pārtikas cenas Baltijas valstīs
Zemnieku Saeima: lai politiķi paši brauc pie mums vākt ogas
Visu eksportā: Latvija nopelnījusi gandrīz 15 miljonus eiro uz augļu tirdzniecības rēķina