Filips Rajevskis

Ko vēlaties, tikai ne Čekušinu: politologs nedod "Saskaņai" cerību uz Rīgas mēra posteni

47
(atjaunots 10:28 28.02.2020)
Rīga var saņemt negaidītu mēru, taču "Saskaņas" saraksta jaunajam līderim Konstantīnam Čekušinam nav izredžu vadīt galvaspilsētas pašvaldību, uzskata politologs Filips Rajevskis.

RĪGA, 28. februāris – Sputnik. Partija "Saskaņa" izvirzīja krievu skolu aizstāvi Konstantīnu Čekušinu Rīgas mēra postenim. Vienlaikus tika publiskots partijas kandidātu provizoriskais saraksts Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.

Čekušina izvirzīšana liecina, ka "Saskaņa" Rīgā atsaukusi atmiņā krievvalodīgos vēlētājus, taču viņam nav izredžu ieņemt Rīgas mēra posteni, sarunā ar Sputnik Latvija paziņoja politologs Filips Rajevskis.

"Acīmredzot, "Saskaņā" nolēmuši, ka jāatgriežas pie elektorāta, kas balso nevis aprēķina, bet ideoloģisko apsvērumu dēļ. Čekušina kandidatūra rāda, ka "Saskaņa" ir gatava strādāt krievvalodīgo vēlētāju interesēs, taču viņam nav izredžu stāties Rīgas domes priekšgalā," teica Rajevskis.

Pēc politologa domām, Čekušins diezin vai varētu iztikt bez koalīcijas, taču nav iespējams iedomāties, kādu partiju pāstāvji sēdīsies pie pārrunu galda ar viņu.

"Vēsturiski "Saskaņas" potenciālais koalīcijas partneris ir partija "Gods kalpot Rīgai". Taču, izskatot Nila Ušakova publiskotā saraksta kodolu, droši var teikt, ka viņu starpā radīsies emocionālas problēmas – diezin vai viņiem izdosies ātri aizmirst, ar ko beidzās viņu iepriekšējā sadarbība," norādīja Rajevskis.

Eksperts uzskata, ka daudzām partijām ir izredzes nokļūt nākamajā Rīgas domes sastāvā, un spēku sadalījums jaunajā pašvaldībā būs atkarīgs no deputātu spējām atrast kompromisus.

"Starpība starp partijām var sastādīt burtiski dažas balsis, un ļoti ticams, ka par Rīgas mēru kļūs negaidīts kandidāts. Kompromisi jau ir noveduši pie tā, ka Latvijas premjera krēsls nokļuvis Saeimas vismazākās partijas rokās. Tāds notikumu attīstības variants nav izslēgts arī Rīgā," paskaidroja Rajevskis.

Likums par Rīgas domes atlaišanu stājās spēkā 25.februārī. Domājams, galvaspilsētas pašvaldības ārkārtas vēlēšanas notiks 25.aprīlī.

Раевский не дал "Согласию" ни единого шанса в борьбе за пост мэра Риги
47
Tagi:
Saskaņa, Rīgas dome, vēlēšanas
Pēc temata
Politiskais šahs Rīgā: eksperts novērtēja Ušakova un Burova nākotni
Politoloģe: Māris Kučinskis ir labākais kandidāts Rīgas mēra amatam
Rīgas dome ir atlaista, "Saskaņa" dodas uz Satversmes tiesu
Ušakovs sniedza prognozi attiecībā uz Rīgas domes nākotni
Viņķele, Kariņš, Levits

Politologs: Kariņa konflikts ar Viņķeli iesēja paniku sabiedrībā

6
(atjaunots 08:57 02.12.2020)
Latvijas iedzīvotāji nejūt, ka valdībai ir kaut kāds skaidrs plāns, taču zina, ka premjerministram ir konflikts ar Veselības ministrijas vadītāju.

RĪGA, 2. decembris – Sputnik. Ieviešamo ierobežojumu neskaidrība un konflikti valdībā rada Latvijas sabiedrības noskaņojumā panikas elementu, paziņoja radio Baltkom ēterā Latvijas Universitātes profesors, politologs Juris Rozenvalds.

Premjerministra Krišjāņa Kariņa ārkārtas uzrunu tautai svētdien draudzīgi izkritizēja gan par panikas sēšanu, gan par konkrētu piedāvājumu trūkumu.

Pēc Rozenvalda domām, runa nav pašā premjera uzstāšanās reizē – rodas iespaids, ka Kariņam nav noteikta plāna nākotnei un viņš pietura pie pavasara stratēģijas, kura nostrādāja pirmā Covid-19 viļņa laikā.

"Tāda izjūta, ka Kariņš pats īsti neiztēlojas, ko viņš grib darīt, taču demonstrē stingru pozīciju. Man liekas, tas ir turpinājums valdības pieejai, kura nospēlēja pozitīvu lomu pavasarī. Taču pēc tam viņi atslābinājās, un vasaras mēneši tika palaisti vējā. Vismaz šobrīd nevar just, ka valdībai ir kaut kāds skaidrs plāns. Protams, tā kaut ko dara, taču viss ir atkarīgs no tās. Skaidrs, ka nedrīkst viņiem pārmest visu, bet ir izjūta – ko pieminēja arī premjers – ne visi pasākumi ir saprotami," sacīja Rozenvalds.

Politologs atzīmēja, ka noteiktu ierobežojumu neskaidrības dēļ Latvijas iedzīvotāji var sākt krist panikā, jo nesaprot, ko un kādu iemeslu pēc no viņiem pieprasa valdība.

"Man joprojām nav skaidrs, kāpēc frizieris var elpot man pakausī, bet ja kādai dāmai ir nepieciešams iztaisīt manikīru, viņa nekādā gadījumā nevar to izdarīt. Šīs neskaidrās lietas ne pārāk labi ietekmē sabiedrību. Rodas zināms panikas elements," sacīja viņš.

Viņš piebilda, ka šie noskaņojumi saasinājās līdz ar premjera un Latvijas veselības ministres Ilzes Viņķeles konfliktu. Novembra sākumā Kariņš paziņoja, ka nav apmierināts ar Veselības ministrijas vadītājas darba tempu un ka viņa pārāk daudz paļaujas uz cilvēku "labo gribu".

6
Tagi:
Krišjānis Kariņš, Ilze Viņķele, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Veselības ministrija sagatavojusi bezprecedenta vakcinācijas plānu
Šuplinska uzstājas pret ziemas brīvlaika pagarināšanu sākumskolas klasēm
Latvijā izgudrots koronavīrusa ātrais tests, kurš atšķiras no jau pastāvošajiem
Jaunais gads tiek atcelts? Valdība ieviesīs stingrākus ierobežojumus
 Lidosta Rīga

Rīgā rekonstruēs lidostu NATO karaspēku apkalpošanas nolūkos

10
(atjaunots 07:17 02.12.2020)
Otrdien, 1. decembrī, Latvijas valdība atbalstīja vairāk nekā pusmiljona eiro ieguldīšanu lidostas "Rīga" rekonstrukcijai, lai tā spētu apkalpot NATO lidmašīnas un militāro sastāvu.

RĪGA, 2. decembris – Sputnik. Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā paskaidroja, ka, lai atbilstoši valsts aizsardzības koncepcijā noteiktajam nodrošinātu piemērotus resursus, infrastruktūru un teritorijas, kas nepieciešamas uzņemošās valsts atbalsta sniegšanai, ir jāturpina darbs pie infrastruktūras pielāgošanas militārajām prasībām, raksta BВ.lv.

Lai Latvija spētu sniegt uzņemošās valsts atbalstu NATO sabiedroto spēkiem miera laikā vai krīzes laikā, ir svarīgi nodrošināt noteiktus resursus, teritoriju un infrastruktūru, kā arī sniegt nepieciešamo piekļuvi valsts ostām, autoceļiem un lidostām.

Šajā jautājumā īpaša nozīme ir Rīgas lidostai, kurai ir stratēģiski nozīmīga loma gan no uzņemošās valsts atbalsta puses, gan citu uzdevumu izpildē, kas saistīti ar valsts aizsardzību.

Aizsardzības ministrija un VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" nonāca pie secinājuma, ka ir jāveic lidostas teritorijas rekonstrukcija, lai nodrošinātu tās spējas pieņems sabiedroto militāros gaisa kuģus. Un šim mērķim ir jāpiešķir papildu finansējums.

Vakar valdība slēgtā plenārsēdē atbalstīja lēmumu par to, ka lidostas infrastruktūras rekonstrukcijas darbiem no Aizsardzības ministrijas 2020. gada budžeta tiks piešķirts finansējums 530 000 eiro apmērā.

10
Tagi:
karaspēks, NATO, lidosta Rīga
Pēc temata
Nariškins: uz Baltkrievijas Rietumi izmēģina Krievijas "sašūpošanas" metodes
Latvijas aizsardzība pieprasa savilkt jostas ciešāk: AM saņems vairāk nekā 2% no IKP
Putins pastāstīja par "pirmo triecienu" un Krievijas iespējām izmantot kodolieročus
Varēs uzņemt trīs vilcienus ar 300 tankiem: Rail Baltica aprīkos laukumus NATO