Āgenskalna tirgus

Jaunais veikals "Lidl" ir labāk jāiekļauj Āgenskalna stilistikā

51
(atjaunots 09:42 27.02.2020)
Lai īstenotu savu ieceri, firmai "Lidl" nāksies prezentēt pilsētai jaunu, izmainītu veikala redzējumu Āgenskalnā.

RĪGA, 27. februāris – Sputnik. Veikala "Lidl" būvniecības projekts galvaspilsētas Āgenskalna mikrorajonā jau vairākas nedēļas izraisa daļas vietējo iedzīvotāju neapmierinātību, vēsta LTV7 Krievu apraida raidījumā "Šodien vakarā".

Āgenskalnam ir aizsargājamas teritorijas statuss, tātad blakus viena vai divu stāvu koka un ķieģeļu ēkām nedrīkst būvēt, piemēram, stikla augstceltni. Taču arī divu stāvu veikalam ar slēgta tipa 160 mašīnu autostāvvietu apkaimes iedzīvotājiem ir savi jautājumi.

"Mēs, kā Āgenskalna biedrība, neuzstājamies pret veikala būvniecību. Bet ir svarīgi, kāds tas būs. Ja Latvijas tirgū no Eiropas ienāk jauns liels uzņēmums, tam ar cieņu jāizturas pret vietējām tradīcijām un vēsturi. Milzīgs standarta angārs šajā vidē neiekļaujas. Blakus atrodas valsts nozīmes koka apbūves piemineklis – Kalnciema iela," saka Āgenskalna biedrības aktīvists Otto Ozols.

Projekta īstenošanai pagaidām ir sperts tikai pirmais solis – veikta sabiedriskā apspriešana par 14 koku izciršanu. Būvatļaujas vēl nav. lai īstenotu savu ieceri, firmai "Lidl Latvia" nāksies prezentēt pilsētai jaunu, izmainītu objekta redzējumu.

Projekta skices jau ir noraidījusi Rīgas pilsētas būvvaldes padome, un kad "Lidl" prezentēs jaunu projektu – pagaidām nav zināms.

"Kad mēs saņemsim jaunu risinājumu, piedāvājums tiks skatīts atkārtoti. Ja viss būs atbilstoši, būs pamats pieņemt lēmumu par būvatļaujas izsniegšanu. Ja būs trūkumi, izstrādātājiem nāksies atkal visu labot," atzīmēja būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Galvenā pretenzija – projekts vienkārši neiekļaujas apkārtējā vidē. Tā, piemēram, priekš kam "Lidl" veselas 160 mašīnu stāvvietas, ja tuvumā esošajiem "Maxima" un "Rimi" to ir vairākas reizes mazāk? Un vai tas neapgrūtinās transporta un gājēju kustību rajonā?

"Jaunajā objektā kaut kā jāatspoguļo apkārtējās vides materiāli, kas ir Āgenskalnam raksturīgi. Tas ir koks, ķieģeļi, akmens – dabīgi materiāli – koki, zaļās zonas. Tam ir jābūt svarīgai šī objekta daļai," saka galvenais Rīgas arhitekts Gvido Princis.

"Lidl" tīkls jau ne pirmo reizi saskaras ar rīdzinieku pretošanos. Iepriekš vietējo iedzīvotāju organizācija "Mikrorajons" paziņoja vēlmi apstrīdēt "Lidl" loģistikas centra būvniecību Ulbrokas ielā, kas, viņuprāt, var pārvērst Pļavniekus no klusa ģimenes dzīves mikrorajona industriālā rajonā, uz kuru pastāvīgi brauks kravas mašīnas no visām trim Baltijas valstīm.

2017. gadā izcēlās skandāls dēļ tā, ka "Lidl" tirdzniecības centra būvniecībai Purvciemā kompānija grasījās izcirst kokus, savukārt pērnā gada vasarā sašutumu sāka paust Zolitūdes iedzīvotāji, kuriem logu priekšā parādījās betona siena.

51
Pēc temata
Vai Latvijā ienāks Auchan?
Pacietībai ir mērs: rīdzinieki iesniegs prasību tiesā pret Lidl
Kārtējais skandāls: "Lidl" Rīgā vēlas uzbūvēt veselībai bīstamā vietā
Izskatās pēc benzīntanka: Elksniņš parādīja Daugavpilī topošā lielveikala Lidl projektu
Latvijas karogs, foto no arhīva

VDD organizējis kratīšanu pie krievvalodīgajiem žurnālistiem Jakovļeva un Lindermana

13
(atjaunots 18:37 03.12.2020)
Latvijas Valsts drošības dienesta darbinieki šodien ieradušies pie portāla Baltnews.lv bijušā galvenā redaktora Andreja Jakovļeva un publicista Vladimira Lindermana.

RĪGA, 3. decembris — Sputnik. Latvijas Valsts drošības dienesta darbinieki organizējuši kratīšanu pie portāla Baltnews.lv bijušā galvenā redaktora Andreja Jakovļeva, informēja žurnālists, portāla IMHOClub galvenais redaktors Jurijs Aleksejevs. No rīta kratīšana notika arī publicista Vladimira Lindermana mājās, patlaban viņš tiek nopratināts, informēja žurnāliste Alla Berezovska.

"Pie Andreja Jakovļeva un Irinaas Ļitvinovas turpinās kratīšana. Latvijas VDD. Zvanīja viņu dēls Artjoms. Detaļas nezināja. Pagaidām neviens nezina," Aleksejevs uzrakstīja Facebook.

Berezovska informēja, ka Jakovļeva dēls pastāstījis: pēc kratīšanas viņa tēvu plānots vest uz nopratināšanu, pēc tam esot solījuši atlaist. Nekas sīkāk nav zināms. Aleksejeva publikacijas komentētāji izteica pieņēmumu, ka VDD vizīte, iespējams, saistīta ar filmu "Latvijas valsts standarts: krievu – non grata".

Berezovska atzīmēja, ka Andrejs Jakovļevs vienmēr strādājis saskaņā ar Satversmes 100. pantu par vārda un viedokļa brīvību un nekad nav pārkāpis likumus. Viņa ir pārliecināta, ka tā ir vajāšana par atšķirīgu viedokli.

"Jā, protams, tā ir citādi domājoša cilvēka vajāšana – protams, viņš nefilmēja to, kas būtu paticis varasvīriem. Tomēr esmu droša – Andrejs nekad nepieļāva nekādus tiesisko normu pārkāpumus. Viss pārējais ir tikai politiska interpretācija... Kauns! Neprot uzvarēt godīgā žurnālistiskā diskusijā, ķeras pie vardarbīga spiediena metodēm!" viņa pastāstīja Facebook.

"Vienu laiku viņš vadīja portāla "Baltnews.lv" redakciju, taču jau divus gadus tur nestrādā, pat neko nepublicē portālā. Kā redzam, tas neko nenozīmē, ja gestapo ir ieķēries, tik vienkārši neatlaidīs. Citādi vēl, nedod Dievs, kādam radīsies doma, ka viņi neko nedara, samazinās vēl budžetu... Tā pēc Latvijas krievvalodīgo žurnālistu un blogeru Aleksejeva, Lindermana, Gapoņenko, Fileja no pirksta izzīstajām lietām nobriedusi arī Jakovļeva lieta. Vai tagad ir kārtībā, naudiņa ir atpelnīta?" žurnāliste vaicāja.

Profesors Aleksandrs Gapoņenko informēja, ka Jakovļevs viņam nesen pastāstījis: VDD ierosinājis pret viņu lietu par sadarbību ar Krievijas medijiem, taču viņš nav vēlējies šo faktu publiskot.

"Nesen Andrejs man stāstīja, ka VDD ierosinājis pret viņu krimināllietu par to, ka viņš sadarbojies ar Krievijas medijiem. Es ierosināju informēt sabiedrību. Viņš atteicās, jo nejuta, ka būtu vainīgs. Domāja, viss nokārtosies. Nenokārtojās.

Terors pret krievu inteliģenci Latvijā turpinās. Vārda brīvība jau sen kļuvusi par tukšu skaņu. Specdienesti regulē visus politiskos un nepolitiskos procesus valstī," Gapoņenko pastāstīja Facebook.

Vēlāk Alla Berezovska informēja, ka kratīšana notikusi arī pie publicista Vladimira Lindermana, patlaban viņš tiek nopratināts, uz zvaniem neatbild.

Latvijas Krievu savienība ziņoja, ka kratīšanas laikā no Lindermana dzīvokļa izņemtas visas iekārtas.

"Šodien pazīstamā publicista un sabiedriskā darbinieka Vladimira Lindermana dzīvoklī notika kratīšana, izņemtas visas iekārtas – dators, telefons, diski, arī bankas kartes. Pats Vladimirs aizturēts, tagad atrodas nopratināšanā VDD.

Kratīšanas un aizturēšanas iemesli nav zināmi.

Mēs uzskatām, ka tamlīdzīga atkārtota attieksme pret cilvēku, kurš vienkārši pauž savu viedokli, atšķirīgu no valsts uzskatiem, nav pieļaujama," teikts partijas publikācijā Facebook.

13
Tagi:
Vladimirs Lindermans, Drošības dienests
Pēc temata
Pēc šādas shēmas par spiegu var padarīt ikvienu: Lindermans par spriedumu Burakam
"Bīstamajiem" aktīvistiem aizbāztas mutes: vecāku sapulces dalībnieki saņēmuši "piedošanu"
Jurijs Aleksejevs: "Atšķirībā no ASV, krievu "ņegri" Latvijā patiešām ir beztiesiski"
"Kriminalizēta jebkāda sadarbība ar Krieviju": Lindermans par rusofobiju Latvijā
Nils Ušakovs

"Pūce visu šo laiku meloja": KNAB slēdza lietu par izšķērdību, kuras dēļ nocēla Ušakovu

10
(atjaunots 17:46 03.12.2020)
Pūce zināja, ka 18,4 miljoni pārskaitīti iedzīvotāju braukšanas atvieglojumu segšanai, bet izvēlējās samelot, ka Nils Ušakovs pieļāva izšķērdēšanu, paziņoja bijušais Rīgas mērs; tagad KNAB noskaidrojis patiesību, un ir jāgaida tiesas lēmums Ušakova atstādināšanas lietā.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 20. oktobrī izbeidza kriminālprocesu par iespējamo 18,4 miljonu eiro izšķērdēšanu "Rīgas satiksmē", paziņoja bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs savā Facebook lapā.

Lieta tika ierosināta pēc toreizējā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces sūdzības pēc Krimināllikuma 319. panta – amatpersonas bezdarbība, kura novedusi pie smagām sekām. Runa bija par 2017. gada notikumiem, kad Rīgas dome pārskaitīja "Rīgas satiksmei" 18,4 miljonus eiro, norādot maksājuma mērķī ieguldījums uzņēmuma kapitālā.

Pūce ne vien saskatīja tajā izšķērdības pazīmes, bet arī izmantoja šo gadījumu kā ieganstu Ušakova nocelšanai no amata, visur apgalvojot, ka tieši mērs "izšķērdējis 18 miljonus eiro".

Pārbaudes un konsultāciju rezultātā ar neatkarīgajiem ekspertiem KNAB konstatēja, ka nauda patiešām aizgāja "Rīgas satiksmes" zaudējumu segšanai, kas saistīti ar dažādu iedzīvotāju kategoriju braukšanas atvieglojumu segšanu, kā to arī bija apgalvojusi toreizējā domes vadība. Maksājuma mērķis grāmatvedības dokumentos tika norādīts nekorekti, taču pie izšķērdības tas nenoveda.

Pēc Ušakova advokāta Viktora Tihonova apgalvotā, Pūce zinājis, ka runa ir par grāmatvedības pretrunām un nauda tika pārskaitīta iedzīvotāju atvieglojumu segšanai, taču ignorēja šo faktu un paziņoja, ka Ušakovs it kā samazinājis domei piederošo īpašumu.

"Pūce visu šo laiku ir melojis. Tieši tāpat, kā meloja par savu "Rīgas satiksmes" caurlaidi," uzrakstīja Ušakovs, atgādinot par ministra Pūces nesenās demisijas iemeslu.

Tagad Ušakovs sagaida otrās instances tiesas lēmumu par savu sūdzību pret Pūces rīkojumu par Ušakova nocelšanu no mēra amata, kuram jābūt paziņotam janvārī.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, 12. novembrī Juris Pūce atkāpās no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata, atzīstot, ka samelojis par nelikumīgu deputāta caurlaides izmantošanu "Rīgas satiksmes" stāvvietās, uz kuru viņam nav bijis tiesību. Īpašu pikantumu situācijai piešķir tas fakts, ka pats Pūce vairākkārt un skaļi apsūdzēja korupcijā bijušo Rīgas vadību un personīgi Nilu Ušakovu un solīja galvaspilsētai jaunu taisnīgas un godīgas vadības ēru, kad pie varas pilsētā atnāks viņa politiskais spēks.

10
Tagi:
Nils Ušakovs, Juris Pūce, KNAB
Pēc temata
Kā ministru maiņa ietekmēs novadu reformu Latvijā: LPS priekšsēdētāja viedoklis
Pūce aizgāja, viņa reforma palika: cik tai tiks iztērēts nākamgad
Jurists: Pūces liktenis tagad ir tautas rokās