Dzeršana pie stūres, foto no arhīva

Palielījās: Valsts policija aizturēja piedzērušos autovadītāju tiešajā ēterā

26
(atjaunots 14:13 25.02.2020)
Video autors tiešajā ēterā nodemonstrēja, kā dzer alkoholu un sēžas pie stūres, un policijai nenācās viņu ilgi meklēt.

RĪGA, 25. februāris – Sputnik. Aizturēt piedzērušos autovadītāju Salaspils rajonā palīdzēja mūsdienu tehnoloģijas: viņš pats translēja savas bezatbildīgās uzvedības pierādījumus.

Svētdien Valsts policijas mājaslapā sociālajos tīklos atstāja hipersaiti uz video translāciju. Video autors tiešajā ēterā demonstrēja, kā dzer alkoholu un sēžas pie stūres.

Policisti nekavējoties nodeva saņemto informāciju kolēģiem no Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Operatīvās vadības biroja, savukārt tie informēja Valsts policijas Salaspils iecirkņa dežūrdaļu. Inspektori devās uz translācijā norādīto vietu, taču, diemžēl, tur nevienu nesastapa.

Pēc kāda laika policisti saņēma jaunu hipersaiti uz tiešraidi: tas pats vīrietis, atrodoties mašīnā, turpināja dzert alkoholiskos dzērienus tiešajā ēterā. Ierodoties notikuma vietā, policisti pamanīja cilvēku, kurš sākumā dzēra vienu pudeli alus pēc otras, savukārt pēc dažām minūtēm iedarbināja mašīnu un sāka kustību. Tobrīd viņu arī aizturēja.

Veicot alkohola pārbaudi izelpā, 1985. gadā dzimušajam vīrietim tika konstatētas 2,58 promiles.

Ceļu policisti izrakstīja administratīvā likumpārkāpuma protokolu pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149./15 panta ceturtā punkta – par transportlīdzekļa vadīšanu, ja alkohola koncentrācija izelpā vai asinīs pārsniedz 1,5 promiles. Par šādu pārkāpumu var tikt piemērots administratīvais arests no 10 līdz 15 diennaktīm, naudas sods no 1200 līdz 1400 eiro, kā arī autovadītājam var atņemt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Policisti pateicās sociālo tīklu lietotājiem par vērību, kas, iespējams, izglābusi kādam dzīvību.

26
Tagi:
Latvijas policija, alkohols, auto
Pēc temata
Pēc baisās avārijas Igaunijā vēlas pastiprināt sodus dzērušiem šoferiem
Pakaļdzīšanās un avārijas video Jelgavā: policistam teju norāva roku
Šikors: Latvijā nodzeras aiz bezcerības un problēmām
Latvijā noteikta soda nauda - 2000 eiro par mēģinājumu slēpties no policijas
Igaunijas, Latvijas un Lietuvas karogs. Foto no arhīva

Ja nav Latvijas konsulāta, pilsoņi un nepilsoņi drīkst vērsties pie Igaunija vai Lietuvas

3
(atjaunots 13:57 03.07.2020)
Ko darīt Latvijas valstspiederīgajam, ja atrodoties ārzemēs ir radusies problēma, taču Latvijas pārstāvniecības valstī nav.

RĪGA, 3. jūlijs – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas ĀM informāciju, spēkā stājusies atjaunotā Baltijas valstu konsulārā konvencija, vēsta Grani.lv.

Šī konvencija aizstās 1999. gadā noslēgto vienošanos starp Latviju, Igauniju un Lietuvu par konsulāro palīdzību. Vecā vienošanās tika parakstīta Viļņā. Un, kā tiek atzīmēts, tā bija pretrunā ar spēkā esošo tiesisko bāzi.

​Savukārt tagad atjaunotā konsulārā konvencija palīdzēs organizēt sadarbību starp Baltijas valstu konsulātiem jaunā veidā, atbilstoši mūsdienu vajadzībām.

Turklāt tiek paredzētas sadarbības tiesības gan trešajās valstīs, gan Eiropas Savienības valstīs.

Saskaņā ar šo konvenciju, tiesības vērsties pēc konsulārās palīdzības iegūst gan pilsoņi, gan Latvijas un Igaunijas nepilsoņi.

Vērsties konsulātos drīkst nopietnu CSNg, nelaimes gadījumu, nāves, repatriācijas gadījumos, ja ir pastrādāts noziegums vai ir notikusi aizturēšana, arests un citos līdzīgos gadījumos.

Tiek norādīts arī tas, ka vienošanos starp Baltijas valstīm premjeri parakstīja 2019. gada 6. decembrī, Rīgā.

3
Pēc temata
Interešu aizstāvība un diasporas atbalstīšana: Latvijas ĀM vēlas atvērt vairāk vēstniecību
Latvijas vēstnieks Krievijā raksturoja abu valstu attiecības ar trīs burtiem
Par Latviju stāsta šausmu lietas: ārlietu ministrs pastāstīja, kā "piesedz" valsti
Covid-19

Madonas slimnīcas bērnu ārsts inficējies ar Covid-19

4
(atjaunots 13:52 03.07.2020)
Madonas slimnīca tuvāko divu nedēļu laikā nespēs nodrošināt pediatrisko palīdzību sakarā ar to, ka vienam no darbiniekiem ir atklāts Covid-19.

RĪGA, 3. jūlijs – Sputnik. Madonas slimnīcas bērnu slimību dežūrpersonāla darbiniekam ir atklāta inficēšanās ar Covid-19, tiek ziņots slimnīcas mājaslapā.

Slimību profilakses un kontroles centrs 2. jūlijā paziņoja, ka Latvijā diennakts laikā ir atklāts viens jauns inficēšanās gadījums. Vēlāk kļuva zināms, ka runa ir par ārstu no Madonas.

Covid-19 testi ir veikti 40 personām – 24 slimnīcas darbiniekiem un 16 pacientiem. Visi 2. jūlijā saņemtie rezultāti bijuši negatīvi. Trīs slimnīcas darbinieki nosūtīti 14 dienu pašizolācijā.

Sakarā ar ierobežojumiem bērnu slimību ārstēšanas speciālistiem no 1. jūlija slimnīca divu nedēļu garumā nevarēs nodrošināt pediatrisko palīdzību. Par to ir informēts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, kurš nogādās pacientus citās ārstēšanās iestādēs.

Madonas slimnīcas direktors Artis Stuburs  paziņoja telekanālam ReTV, ka dežūrārsts neatradās darbavietā būdams slims: slimība viņam parādījās divas dienas pēc dežūras, 30. jūnijā.

Iepriekš Covid-19 tika atklāts vienam no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pacientiem.

4
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Petraviča pastāstīja, kāds būs palīdzības plāns Covid-19 otrā viļņa gadījumā
"Izsprucis no laboratorijas": Nacionālās apvienības deputāts "atklāja" Covid-19 izcelsmi
Trīs Krievijā izstrādāti Covid-19 vakcīnas prototipi ir efektīvi
No plaušu fibrozes līdz Alcheimera slimībai: mediķi pastāstīja par Covid-19 sekām