Žurkas, foto no arhīva

Žurkas iebiedējušas veselu māju Rīgā. Namu pārvalde neko nedara

34
(atjaunots 11:02 23.02.2020)
Uzņēmums "Rīgas namu pārvaldnieks" uzskata, ka pie notiekošā vainojami paši iedzīvotāji, bet cilvēki baidās pat vienkārši iziet uz ielas.

RĪGA, 23. februāris - Sputnik. Daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājus Ilūkstes ielā 12, Pļavniekos pārsteidzis žurku uzbrukums, taču uzņēmums "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) nesper nekādus soļus, lai pilsētniekiem palīdzētu, stāsta "MK Latvija".

Telekanāla TV3 programmā korespondenti parādīja: žurkas droši saimnieko pie atkritumu tvertnes mājas tuvumā. Grauzēji mīt alās zem mājas betona malojuma. Savukārt iedzīvotāji baidās iziet pastaigā ar bērniem un mājdzīvniekiem – viņi ir satraukušies par to, ka žurkas varētu būt agresīvas.

Programmas autori atklāja, ka RNP pārstāvis pie visa vaino pašus iedzīvotājus – sak, viņi izmet atkritumos pārlieku daudz pārtikas, kas savukārt vilina dzīvniekus.

Veselības inspekcijas pārstāve Ilona Drišļuka pastāstīja, ka sūdzības no šī nama iedzīvotājiem nav saņemtas.

Viņa atzīmēja, ka parasti tamlīdzīgas problēmas risina nama pārvaldnieks – inspekcija iesaistās gadījumā, ja nelaimes mērogi sasnieguši tādu līmeni kā tagad Pļavniekos.

RNP preses sekretārs Krists Leiškalns, komentējot situāciju, pastāstīja, ka organizācija saņēmusi divas sūdzības: viena no tām pienākusi 2019. gada oktobrī, otrā – nesen.

Pēc viņa vārdiem, deratizācija nama pagalmā Ilūkstes ielā bija ieplānota jau pirms nedēļas, taču to nācies atcelt kanalizācijas avārijas rezultātā.

2019. gada septembrī cita Rīgas rajona iedzīvotājus tikpat lielā mērā satrauca pārtikas kodes uzbrukums – kukaiņi lidoja dzīvokļos no ielas. Imantas rajona iedzīvotāji demonstrēja sociālajos tīklos savu likstu un deva viens otram padomus, kā no tās atbrīvoties.

Toreiz komentētāji bija vienisprātis – tāds uzbrukums radies no putraimiem, ko izdala mazturīgajiem. Acīmredzot, tajos iemetušies kāpuri.

34
Pēc temata
"Maskavieši ēd žurkas": kas Eiropā sacer melīgas ziņas par Krieviju
Francijas pilsētas mērs apēdis žurku

Latvija paplašinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama karantīna

7
(atjaunots 07:25 05.07.2020)
Pēdējo nedēļu laikā atsevišķās Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstīs pieaudzis Covid-19 saslimstības gadījumu skaits, tāpēc Latvija papildinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Koronavīrusa izplatības pieauguma dēļ atsevišķās valstīs Latvijas valstspiederīgajiem tagad jāievēro pašizolācija pēc brauciena uz Monako, Zviedriju, Luksemburgu, Portugāli, Rumāniju, Bulgāriju, Lielbritāniju un Čehiju. Divas nedēļas ilga karantīna būs jāievēro arī pēc tranzīta brauciena caur šīm valstīm, vēsta Press.lv, atsaucoties uz Slimību profilakses un kontroles centru.

Kopš 4. jūlija prasība ievērot divas nedēļas ilgu pašizolāciju attiecināta arī uz ceļotājiem, kuri atgriežas no Čehijas un Monako, kur saslimstība pārsniegusi pieļaujamo – 16 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

​SPKC un Veselības ministrija iesaka bez vajadzības nepamest Latviju, jo epidemioloģiskā situācija pastāvīgi mainās.

© Sputnik / Максим Богодвид

Latvijā saslimstība patlaban sastāda 0,7 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju un joprojām krītas.

Iepriekš vēstīts, ka pēdējās diennakts laikā Latvijā veikti 1185 koronavīrusa testi, konstatēts viens Covid-19 gadījums.

Viens pacients ar Covid-19 nokļuvis slimnīcā. Tagad stacionāros valstī ārstējas pieci pacienti ar koronavīrusu. Vienam no viņiem slimības forma ir smaga.

Pandēmijas periodā Latvijā veikti 156784 testi un konstatēti 1123 inficētie.

Izveseļojušies 1000 cilvēki, no slimnīcām izrakstīts 181 pacients, 30 cilvēki ir miruši.

7
Tagi:
koronavīruss, Latvija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu, slimnīcās turpina ārstēties četri pacienti
Pārāk maz Latvijas iedzīvotāju lejupielādējuši mobilo lietotni Apturi Covid
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums

Zinātnieks brīdina par koronavīrusa sekām organismā

22
(atjaunots 17:35 04.07.2020)
Iepriekš britu ārsti stāstīja par ilgtermiņa veselības problēmām cilvēkiem, kuri bija inficējušies ar vīrusu SARS-CoV-2.

RĪGA, 4. jūnijs – Sputnik. Daļai Covid-19 izslimojušo simptomi nepāriet pat pēc dažiem mēnešiem kopš izveseļošanās brīža, paziņoja RBC Hārvarda Universitātes profesors Tobiass Kurts, vēsta RIA Novosti.

"Ir pacienti, kuriem neparādās nekādi simptomi, taču ir arī tie, kas izjūt problēmas (tostarp ar plaušām). Daži jauni cilvēki nevar nodarboties ar sportu pat pēc dažiem mēnešiem pēc slimības," paskaidroja zinātnieks.

Kurts uzsvēra, ka pagaidām vīruss nav pietiekami detalizēti izpētīts, lai pētnieki spētu ar pārliecības izjūtu pateikt, vai ar to saistītās veselības problēmas kļūs hroniskas vai ar laiku zudīs.

Iepriekš britu ārsti stāstīja par ilgtermiņa veselības problēmām cilvēkiem, kuri bija inficējušies ar vīrusu SARS-CoV-2. Tā, izveseļojušies pacienti visa mūža garumā var ciest no plaušu traucējumiem, hroniska noguruma un psihes un nervu sistēmas traucējumiem.

22
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Profesors: 1% Latvijas iedzīvotāju jau varēja izveidoties imunitāte pret Covid-19
PVO pastāstīja par zinātnisko izrāvienu Covid-19 ārstēšanā
No plaušu fibrozes līdz Alcheimera slimībai: mediķi pastāstīja par Covid-19 sekām
Covid-19 Latvijā ir gandrīz izzudis, taču ārsti gaida otru vilni