Cietuma kamera

Dānija izdos Kristīni Misāni, taču ne DĀR

38
(atjaunots 16:01 24.02.2020)
Latvijas pilsone Kristīne Misāne tiks izdota Latvijai – Dānijas tiesa atcēlusi sievietes ekstradīciju uz Dienvidāfrikas Republiku.

RĪGA, 21. februāris — Sputnik. Latvijas Ģenerālprokuratūras metode ir palīdzējusi. Latvijas pilsone Kristīne Misāne, ko Dienvidāfrikas Republikā apsūdz par pašas bērna nolaupīšanu, tiks izdota Latvijai, nevis DĀR, vēsta Mixnews.lv.

Ceturtdien, 20.februārī Dānijas tiesa apstiprināja Dānijas ģenerālprokurora Jana Rekendorfa lēmumu, ar kuru tika atcelta Misānes ekstradīcija uz Dienvidāfrikas Republiku.

Atgādināsim, ka 18.februārī Latvijas Ģenerālprokuratūra, saņēmusi jaunus pierādījumus, izrakstīja Eiropas orderi Latvijas pilsones arestam un nodeva to kompetentām iestādēm Dānijā, lai Misāne tiktu izsūtīta soda izciešanai Latvijā.

Vecākais prokurors Aivars Ostapko intervijā Latvijas radio paskaidroja, kāpēc Latvija nevarēja veikt šo procedūru agrāk – iestādes nevarēja izsniegt Eiropas orderi, ko šim nolūkam par apsūdzētās izdarīto pārkāpumu paredzētajam sodam jāpārsniedz gads. Taču Latvijas kompetento iestāžu rīcībā bija pierādījumi tikai par noziegumiem, par kuriem paredzētais sods nepārsniedz brīvības atņemšanu uz 3 mēnešiem.

Kad Misānes māsa Mārīte Batraka nodeva papildu pierādījumus, tika izrakstīts Eiropas orderis arestam un nosūtīts pieprasījums Latvijas valstspiederīgās izdošanai.

Domājams, Misāne tiks izdota Latvijai, kur viņa tiek turēta aizdomās par izvairīšanos no tiesas vai Bāreņu tiesas lēmuma, par sveša finanšu instrumenta vai maksājumu līdzekļa nolaupīšanu un dokumentu viltošanu.

Misānes lieta

Kristīne Misāne 2011.gadā iepazinās ar DĀR pilsoni, pēc četrus gadus ilgām attiecībām viņiem piedzima meita. Taču vecāku starpā sākās konflikti, un vīrietis, pēc Misānes vārdiem, sāka nežēlīgi izturēties pret viņu, viņas vecāko dēlu un meitu.

Nobažījusies par savu un savu bērnu drošību, Misāne 2018.gadā atgriezās Latvijā. 2018.gada decembrī viņa devās biznesa braucienā uz Mozambiku caur Kopenhāgenu, taču Dānijā viņa tika aizturēta, jo atradās Interpola meklēšanā pēc DĀR pieprasījuma par bērna nolaupīšanu.

Kopš tā laika viņa bija arestēta Dānijā. Dānija izvērtēja sievietes izdošanu DĀR, ignorējot Latvijas valdības lūgumus, kura centās aizsargāt savu pilsoni.

Ja Misāne būtu izdota DĀR, kur viņas soli uzskata par "bērnu nolaupīšanu", viņai draudētu 15 gadus ilgs cietumsods.

38
Tagi:
Misāne
Pēc temata
Levits apsprieda Misānes lietu ar DĀR ĀM vadītāju
"Spļāviens sejā Latvijai": Dānija grasās izdot arestēto latvieti DĀR
Latviju pazemojuši? Misāni atstāja Dānijas cietumā – Latvijas ĀM beigušās ietekmes sviras
Lāči

Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē

7
(atjaunots 18:29 05.07.2020)
Divi lāču bērni spēlējās tieši uz ceļa un pat nepamanīja, ka pagadījušies acīs cilvēkam. Tā tapuši vairāki interesanti uzņēmumi.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Sociālā tīkla Facebook lietotājs Nauris publicējis amizantu lācēnu fotogrāfijas – mazuļi rotaļājas uz zemes ceļa Ainažu apkaimē.

Fotogrāfijas tapušas 30. jūnijā, atzīmēja ekskluzīvo uzņēmumu autors.

Tiesa, speciālisti uzskata, ka drīz vien lāči Latvijā nebūs nemaz tāds retums.

Valsts mežu dienests konstatēja, ka pēdējos gados Igaunijā sperti mērķtiecīgi soļi brūno lāču populācijas palielināšanai. Tagad dzīvniekiem Igaunija jau šķiet pārāk šaura, un viņi ierodas Latvijā.

Pie tam ķepaiņi ne tikai pastaigājas pa pierobežas teritoriju – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunajā dzīves vietā.

Speciālisti lēš, ka Latvijā mīt jau 20-50 lāči.

Lāči, foto no arhīva
© AFP 2019 / Roland Weihrauch / dpa

Pagaidām valstī nav fiksēti lāču uzbrukumi cilvēkiem, tomēr drošības pasākumus vajadzētu ievērot. Piemēram, lauku iedzīvotājiem jāpadomā, kā izvietot sadzīves atkritumu konteinerus, lai tajos nerakņātos ciemiņi no meža.

Savukārt pastaigās pa mežu ieteicams pavērot zemi un, ieraugot lāču pēdas vai ekskrementus, paieties tālāk prom. Mežā ieteicams pārvietoties pa takām vai celiņiem, netraucēt meža iemītniekus. Laiku pa laikam var uzkāpt kokā, ierunāties vai uzdziedāt. Ja būsiet vērīgi, pamanīsiet dzīvniekus jau attālumā.

Ja lācis jau ir redzamības zonā, nepagrieziet tam muguru, kāpieties atmuguriski. Neskatieties dzīvniekam acīs, izturieties klusi un ejiet prom. Nekādā gadījumā netuvojietes lācēniem un neaizskariet mazuļus.

7
Tagi:
dzīvnieki, Latvija
Pēc temata
Igaunijas lāči migrē uz Latviju
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam

Covid-19 infekcijas gadījumu skaits Latvijā sasniedzis 1124

10
(atjaunots 16:49 05.07.2020)
Pēdējās diennakts laikā valstī fiksēts viens jauns koronavīrusa infekcijas gadījums. Slimnīcās Covid-19 pacientu skaits nav pieaudzis.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Slimību profilakses un kontroles centrs vēsta, ka pēdējo 24 stundu laikā Latvijā fiksēts viens jauns Covid-19 gadījums. Jau vairākas dienas inficēto skaits valstī pieaug tikai par vienu jaunu gadījumu.

​Diennakts laikā veikti 1042 Covid-19 testi. Kopš pandēmijas sākuma veikti 157 826 izmeklējumi. Kopā Latvijā fiksēti 1124 koronavīrusa infekcijas gadījumi, 1000 cilvēki sekmīgi izveseļojušies, 30 pacienti miruši.

​Slimnīcās ārstējas 5 pacienti ar Covid-19 diagnozi. Vienam no viņiem konstatēta smaga slimības gaita. Kopā no stacionāra izrakstīts 181 pacients.

10
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Pārāk maz Latvijas iedzīvotāju lejupielādējuši mobilo lietotni Apturi Covid
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
Latvija paplašinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama karantīna
Latvijas NBS pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas robežu patrulēšanu

ASV uzfilmētā video putns aiznes nagos haizivi

0
(atjaunots 18:34 05.07.2020)
Kādā Dienvidkarolīnas pludmalē atpūtnieki nofilmējuši video, kurā redzams milzīgs putns ar haizivi nagos.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. ASV kādā Dienvidkarolīnas pludmalē atpūtnieki nofilmējuši video, kurā redzams milzīgs putns ar haizivij līdzīgu zivi nagos, vēsta Movieweb.

​Ieraksts izplatījies zibenīgi, stāsta RIA Novosti.

Soociālajos tīklos izskanējuši pieņēmumi par to, ka mednieks ir zivjērglis, liels plēsīgs putns, kura spārnu vēziens var sasniegt 1,7 metrus.

Par zivi sākās strīdi. Lasītājiem šķita, ka putns nomedījis nelielu haizivi, taču, iespējams, tā varētu būt spāņu makrele.

0
Tagi:
dzīvnieki
Pēc temata
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē