Miroslavs Mitrofanovs

Politiķis pastāstīja, kāpēc krievi tik ļoti kaitina latviešu eliti

86
(atjaunots 13:04 20.02.2020)
Miroslavs Mitrofanovs uzskata, ka latvieši ir gatavi redzēt sev līdzās krievus tikai ar zināmiem noteikumiem – viņiem jābūt gataviem atteikties no dzimtās kultūras un nerādīt savu saikni ar citu kultūras kopienu.

RĪGA, 20. februāris – Sputnik. Saeimas deputāts Atis Lejiņš pauda sašutumu par to, ka lidostas Rīga darbinieki vērsušies pie viņa dzīvesbiedres krievu valodā, un piedraudēja: "Ja tas vēlreiz atkārtosies, mēs lidostu iesūdzēsim tiesā par valsts valodas likuma pārkāpšanu un arī cieņas aizskaršanu!"

Lejiņa sašutumu par krievu valodu var uzskatīt par vēlmi iekarot radikāli noskaņotu nacionālistu simpātijas Latvijā, sarunā ar Sputnik Latvija pauda viedokli Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.

"Ņemot vērā vietējās īpatnības, nacionālisms Latvijā ir vērsts nevis pret krievu tautu kopumā, bet gan pret krievu kultūru. latvieši ir gatavi redzēt sev līdzās krievus tikai ar zināmiem noteikumiem – viņiem jābūt gataviem atteikties no dzimtās kultūras, vismaz nedemonstrēt latviešiem savu piederību pie citas kultūras kopienas. Šī iemesla dēļ latviešu elite demonstrē tādu naidu, neiecietību un aizkaitinājumu pret krievu kultūru," paskaidroja Mitrofanovs.

Viņš atgādināja, ka latviešu elites pārstāvji nekad nelaiž garām iespēju nolikt pie vietas cilvēku vai uzņēmumu par it kā nepareizu valodas lietojumu.

"Viņu personiskā pārliecība par to, ka krievu kultūra kopumā ir nepieņemama, ļauj iekarot vērtīgas elektorāta daļas simpātijas. Runa ir aptuveni par 20% nacionālistu ar radikālu viedokli. Partija, par kuru tie balso, gūst būtisku pārsvaru, jo nacionālradikāļi ir organizētājie, motivētākie un uzstājīgākie. Tāpēc katru reizi, kad latviešu elites pārstāvis pauž negatīvu attieksmi pret kaut ko krievisku, viņš iekaro šīs svarīgās elektorāta daļas simpātijas," akcentēja Mitrofanovs.

Pie tam pārsvarā izrādās, ka nekādi likumi nav pārkāpti, atzīmēja politiķis.

"Latvijā nav aizliegts dublēt informāciju krievu valodā ar noteikumu, ka paralēli tiek izmantota latviešu valoda. Taču valsts ir tā iebiedējusi cilvēkus, ka šī iespēja netiek izmantota. Atsevišķās jomās, piemēram, starptautiskajos pārvadājumos bez krievu valodas neiztikt. Lidostā tiek plaši pielietoti skaidrojoši uzraksti krievu valodā, un tas ir saprotams: liela daļa pasažieru ir cilvēki, kuri izmanto Rīgu pārlidojumiem uz Krieviju un no Krievijas," atgādināja Mirofanovs.

Politiķis norādīja, ka krievu valodas lietojums demonstrē racionālu lidostas pieeju.

"Tāpēc deputāta Lejiņa sašutums ir tīrā reklāma: viņš reklamējas nacionālradikālās vēlētāju daļas priekšā un demonstrē, cik uzstājīgi viņš iznīdē visu krievisko," konstatēja Mitrofanovs.

Latvijā ir viena valsts valoda – latviešu. Krievu valodai ir svešvalodas statuss, neraugoties uz to, ka tā ir dzimtā valoda gandrīz 40% valsts iedzīvotāju.

Митрофанов рассказал, почему русские так раздражают латышскую элиту
86
Pēc temata
"Jāēd dilles": Twitter lietotāji stāsta, kā kļūt par latvieti
Pat latviešu grupā runā krieviski: Saeimas deputāts par Latvijas bērnudārziem
"Tālāk ko – grāmatas dedzināt?" Levits piedāvā ierobežot TV programmas krievu valodā
Mājās runā krieviski, bet "cilvēkos" – valsts valodā? LKS atbildēja Pabrikam
LU

Latvijas augstskolas pārgājušas pie attālinātām studijām

10
(atjaunots 16:48 26.10.2020)
Praktiskās nodarbības Latvijas augstskolu stundentiem joprojām notiks klātienē, tomēr lekcijas būs organizētas attālināti.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. No šīsdienas līdz 15. novembrim mācību process augstākajās mācibu iestādēs būs daļēji attālināts, vēsta Tvnet.

Šo lēmumu valdība pieņēma aizvadītās nedēļas nogalē, jo nesenie Covid-19 izplatības gadījumi valstī cita starpā saistīti ar augstskolu studentiem.

Grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai pieņemti ar mērķi ierobežot studentu pulcēšanos.

Mācību process augstskolās būs daļēji attālināts – lekcijas notiks attālināti, bet iemaņu iegūšanai nozīmīgas praktiskās nodarbības ļauts organizēt klātienē, ievērojot stingrus drošības pasākumus.

Attālinātās mācības sākušās arī skolu vecākajās klasēs, tomēr skolēniem nodrošināta iespēja tām sagatavoties.

Slimību profilakses un kontroles dati liecina, ka augstākais Covid-19 izplatības līmenis konstatēts mācību iestādēs un bērnu kolektīvos, otro vietu ieņem saslimušo ģimenes locekļi un kontaktpersonas.

10
Tagi:
augstākā izglītība, izglītība, koronavīruss
Pēc temata
Šuplinska aicina skolas atgriezties pie tālmācībām
Skolotāji aizvien biežāk slimo ar Covid-19
Latvijas skolotāji pieprasa valsts kompensācijas par izdevumiem attālinātajam darbam
Liepājas skolas nelabprāt pāriet pie tālmācībām
Banku karte

Interneta pirkumu epidēmija: ko iedzīvotāji visbiežāk pērk tīmeklī

10
(atjaunots 16:47 26.10.2020)
Pēc stingro ierobežojumu periodā, kad pirkumi internetā bija piespiedu pasākumus, iedzīvotājiem tomēr saglabājies ieradums visu iegādāties tīmeklī, liecina bankas Citadele dati.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Dati, kas apkopoti par pirkumiem internetā 2020. gadā, liecina, ka iepirkšanās tīmeklī ir sasniegusi kolosālus apmērus, tomēr mainījies pirkumu sortiments, atzīmēja banka "Citadele".

Karantīnas laikā Latvijā bija populāri gandrīz visu iegādāties attālināti, internetā. Agrāko pieprasījumu, piemēram, naktsmītņu un aviobiļešu rezervāciju nomainīja parasti ikdienas sadzīves pirkumu.

Par stabilu nišu kafejnīcām un restorāniem kļuva ēdienu piegāde mājās. Septembrī ēdienu piegādes pasūtījumu skaits pārsniedza pavasarī sasniegtos rādītājus, vēsta Press.lv.

Bankas "Citadele" speciālisti atzīmēja, ka pavasarī pāreja pie interneta pirkumiem bija piespiedu lieta, ņemot vērā ārkārtejo situāciju valstī, bet tagad šī tendence saglabājusies ērtību un komforta labad. Pircēji ir pieraduši, ka iespējams droši iegādāties pārtiku, apģērbu, sadzīves iekārtas, neapmeklējot veikalu.

Uzņēmēji ir uztvēruši šīs tendences un tagad plašak piedāvā visu informāciju elektroniskā formātā, kā arī paplašinājuši iespējas iegādāties preces un pakalpojumus internetā.

Bankas "Citadele" karšu un norēķinu operāciju nodaļas vadītājs Andris Lazdiņš norādīja, ka uzņēmēji sākuši plašāk interesēties par e-komerciju. Domājot par konkurenci ar starptautiskajiem interneta veikaliem, firmas Latvijā sākušas būtiski mainīt biznesa formātu, kļūst pieejamākas un ērtākas Latvijas iedzīvotājiem.

Jāpiebilst, ka šī gada pavasarī aviobiļešu iegāde Latvijā sarukusi 20 reizes, vairākkārt mazinājusies mitekļu rezervēšana. Naktsmītņu pieprasījuma nelielo lejupslīdi sekmēja iekšzemes tūrisma saglabāšanās, kā arī braucieni uz kaimiņvalstīm.

10
Tagi:
internets
Pēc temata
Latvijā atļauts pasūtīt zāles ar piegādi uz mājām: kā tas darbojas
Meklēja darbu, bet pazaudēja naudu: Interneta krāpnieki atkal uzbrūk
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
Piegāde kaut vai pusnaktī: kā Covid-19 izmainījis pārtikas pasūtīšanu tiešsaistē Latvijā
MiG-23

Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23

0
(atjaunots 17:00 26.10.2020)
Lidotājs pastāstīja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Amerikāņu pilots Pols Vudforts pastāstīja par slepenām mācību cīņām ar padomju iznīcinātājiem MiG-23 aukstā kara laikā, vēsta RIA Novosti.

Lidotājs atklāja, ka pagājušā gadsimta 60. gados ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) mācību treniņu nolūkiem iepirkusi un nomājusi citās valstīs vairākus padomju iznīcinātājus, ko vēlāk apvienoja atsevišķā eskadriļā.

Vudforts atzīmēja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

"Ja jums ir raķete, labāk to palaist uzreiz, jo pēc sekundes tas palielinās ātrumu un aizies no trāpījuma zonas, un man šķiet, tā bija galvenā mācība," Vudforta stāstu citēja Popular Mechanics.

Pilots uzsvēra, ka padomju iznīcinātājs spēja lidot forsāžas režīmā aptuveni 20 minūtes un šis laiks bija "saspringtākais treniņu posms". 

0
Tagi:
iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā