Rīgas mikroautobuss

"Rīgas satiksme": vienādojums, kur visi ir nezināmie

32
(atjaunots 13:57 19.02.2020)
Firmas "Rīgas karte" pakalpojumi "Rīgas satiksmei" izmaksā 15 miljonus eiro gadā, taču 49% "Rīgas karte" akciju pieder nezināmai firmai "Conduent Business Solutions France", kurai pilnvaru ir pat vairāk, nekā "Rīgas satiksmei".

RĪGA, 19. februāris – Sputnik, Dmitrijs Oļeiņikovs. Saeimā aizritējusī revidentu komisijas sēde atklāja: "Rīgas satiksme" maksā 15 miljonus eiro gadā kompānijai, kuras patiesā labuma guvējs nav zināms pat pašvaldības transporta uzņēmuma vadībai.

Iztukšojošā matemātika

Par pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" darbu deputātiem ziņoja jaunā valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa. Sagatavotā prezentācija iekļāva uzņēmuma pamatdatus. Tostarp pagājušajā gadā Rīgā tika pārvadāts nedaudz vairāk kā 148 miljoni pasažieru, to skaitā 12,75 miljoni – ar mikroautobusiem.

Kopējie ekspluatācijas izdevumi, saskaņā ar 2020. gada plānu, sastāda 199 miljonus eiro. ienākumi no biļešu tirdzniecības – aptuveni 50 miljoni eiro. Tādējādi, vidējā viena pasažiera pārvadāšanas pašizmaksa šogad sastādīs 1,35 eiro (saskaņā ar 2019. gada datiem, 1,27 eiro). Tramvajos viena pasažiera pašizmaksa ir nedaudz augstāka: 1,53 eiro, trolejbusā nedaudz lētāk – 1,28 eiro.

Tāpat Innusa paziņoja: viena pasažiera pārvadāšanas pašizmaksā (1,35 eiro) 0,46 eiro sastāda izdevumi algām; 0,08 eiro – degvielai; 0,24 eiro – tehnikas amortizācijai. Ir arī citas nenozīmīgas izdevumu sadaļas. Taču ir arī vērā ņemama – 0,38 eiro – tā ir kompensācijas daļa, ko izmaksā "Rīgas mikroautobusu satiksmei" (RMS) par pasažieru pārvadāšanu ar e-taloniem, kuriem piemērots atvieglojums.

Saskaņā ar "Rīgas satiksme" datiem, 47% pasažieru, kas izmanto Rīgas sabiedrisko transportu, brauc ar to par brīvu (skolēni, pensionāri, 1. un 2. grupas invalīdi un t.t.). Vēl 27% ir tiesības uz atlaidēm (piemēram, vecāki daudzbērnu ģimenēs). Un tikai 26% pasažieru maksā pilnu biļetes cenu. Tā šobrīd bāzes variantā ir 1,15 eiro – tātad zemāk, nekā pašizmaksas cena. Pārējo piemaksā pašvaldība no pašvaldības budžeta (dotācijas šim gadam ieplānotas aptuveni 110 miljonu eiro apmērā) un valsts (ap 7 miljoniem eiro).

Džinetei Innusai nācās atbildēt uz vairākiem neērtiem Saeimas deputātu jautājumiem, un no viņas skaidrojumiem izriet sekojošais: ja Rīgā pilnībā atceļ RMS dotētos pakalpojumus, tad sabiedrisko transportu varēs iztaisīt par brīvu visiem. Pašvaldības budžeta slogs īpaši lielāks nekļūs.

Otrā atklāsme: ar pienācīgu valsts struktūru dalību, Rīgas sabiedriskais transports var kļūt par brīvu ne tikai galvaspilsētas iedzīvotājiem, bet arī visiem pilsētas viesiem, un pat paplašināt tā ģeogrāfiju līdz piepilsētām. Taču šajā gadījumā pietiktu ar finansējuma saskaņošanu no citām pašvaldībām.

Viltīgie jautājumi

Deputāti – komisijas locekļi manāmi atdzīvojās, kad uzstāšanās nonāca līdz līgumam ar "Rīgas karte". Šī forma, kas tika nodibināta 2007. gadā (tolaik Rīgas mērs bija Jānis Birks no Nacionālās apvienības). Kompānija ieguva tiesības nodarboties ar e-talonu reģistrāciju, nodrošinot pasažieru skaita uzskaiti. Šajā firmā 51% pieder "Rīgas satiksmei", savukārt 49% - ofšoru kompānijai "Conduent Business Solutions France".

"Rīgas karte" pakalpojumi "Rīgas satiksmei" izmaksā 15 miljonus eiro gadā – to komisijas sēdē paziņoja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja. Un tā (pluss-mīnuss) pēdējo 10 gadu garumā. Par ilgtermiņa līguma laušanu draud solīds sods (tiešu summu nevar nosaukt neviens). Līgums noslēgts līdz 2020. gada beigām. Pēc tā termiņa beigām "Rīgas satiksmei" pāriet visa elektroiekārtu sistēma e-talonu nolasīšanai transportā.

Taču, un to uzsvēra komisijas priekšsēdētājs Kaspars Ģirģens, netiek izslēgts variants, ka pēc līguma termiņa beigām "Rīgas satiksmei" nāksies izpirkt 49% "Rīgas karte" akciju no "Conduent Business Solutions France". Nedz cenu, nedz iespējamos nosacījumus šobrīd nevar nosaukt neviens, pat "Rīgas satiksmes" vadība. "Līgums ir sastādīts pārāk sarežģīti un paredz dažādus rīcības variantus. Taču pirmām kārtām būs jānosaka "Rīgas karte" patiesā vērtība un jāaprēķina vienas akcijas cenu," paziņoja Innusa.

Atbildot uz deputātes Jutas Strīķes jautājumu, "Rīgas satiksme" vadītāja neizslēdza iespēju, ka visas tehnoloģijas uzņēmumā "Rīgas karte" var piederēt tieši privātīpašniekam, savukārt pašvaldības uzņēmumam – tukša čaula. Turklāt akcionāru līgums, uzsvēra Innusa, ir sastādīts tā, ka mazākuma akcionāram ir vairāk tiesību, nekā pašvaldības uzņēmumam, kuram pieder 51% kapitāla.

Pie tam 2019. gada beigās "Rīgas karte" valdē notika izmaiņas, kuras joprojām nav atspoguļotas Uzņēmumu reģistrā. Tāpat joprojām nav zināms, kas ir patiesā labuma guvējs uzņēmumā "Conduent Business Solutions France". Līgums ir konfidenciāls, un par tā izpaušanu ir paredzēts iespaidīgs naudas sods.

Viena-divu mēnešu laikā "Rīgas satiksme" vadība plāno saņemt auditoru vērtējumu ekonomiskajām un juridiskajām sekām iespējamā pirmstermiņa līguma laušanas gadījumā ar "Rīgas karte". Tāpat plānots novērtēt izredzes pieprasīt radītos zaudējumus (ja tādi tiks konstatēti) no bijušajiem "Rīgas satiksme" valdes locekļiem.

Skaidrs, ka pat ar e-talona pāreju "Rīgas satiksmes" pārziņā būs nepieciešami izdevumi šīs jau nedaudz novecojušās sistēmas uzturēšanai. Taču pagaidām nav zināms, cik mazākas tās būs, nekā esošie 15 miljoni eiro gadā.

32
Pēc temata
"Rīgas satiksme" samaksāja 322 000 eiro fiktīvai firmai par padomiem par uzpildes stacijām
No 1. janvāra uz Brasas tilta var tikt apturēta tramvaju satiksme
Kurš būs ieguvējs sakarā ar atvieglojumu atcelšanu minibusos un cik Rīga ietaupīs
Krievijas pensionāriem atņems atlaides braucieniem sabiedriskajā transportā Rīgā
Krievijas, Baltkrievijas un Latvijas robeža

Latvijas NBS pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas robežu patrulēšanu

4
(atjaunots 08:16 05.07.2020)
Latvijas Nacionālie bruņotie spēki tika izsaukti pie valsts austrumu robežām Covid-19 pandēmijas straujas izplatības periodā.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks informēja, ka valsts Nacionālie bruņotie spēki (NBS) aiziet no austrumu robežas, vēsta Bb.lv.

NBS, kuri bija aicināti atbalstīt Valsts robežsardzi Covid-19 pandēmijas radītās asās krīzes periodā, pametīs dienestu pēc 9. jūlija.

Pabriks uzsvēra, ka situācija patlaban nav tik sarežģīta, tāpēc karavīri pie robežām nav vajadzīgi.

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi atradās pie Latvija un Krievijas, kā arī Latvijas un Baltkrievijas robežam no 30. marta. Viņi palīdzēja robežsargiem pildīt patruļu dienestu.

Patrulēšanā piedalījās aptuveni 60 kareivji un zemessargi ar ne vairāk kā 15 transporta līdzekļiem.

Pabriks atzīmēja, ka tālākās darbības robežsargu atbalstam ar NBS spēkiem tiks izvērtētas, ņemot vērā risku analīzi un informāciju par nelegālās imigrācijas pieaugumu pēc ārkārtējās situācijas režīma noslēguma.

Pēdējās diennakts laikā Krievijā fiksēti 6632 inficēšanās gadījumi, Baltkrievijā – 273 jauni koronavīrusa gadījumi.

Latvijā pēdējā diennaktī fiksēts tikai viens jauns infekcijas gadījums. Pandēmijas periodā konstatēti 1123 slimības gadījumi.

No 10. jūnija valstī atcelts ārtkārtējās situācijas režīms un stingrie ierobežojumi.

4
Tagi:
NBS, Latvija, Baltkrievija, Krievija
Pēc temata
Latvijas NBS cer, ka situācija ar Covid-19 piesaistīs jauniesaucamos
Pazaudētā drona stāsts: ko īsti Latvija plānoja novērot
Zemessargi apgūs kaujas iemaņas Rīgas ielās: bez ieročiem
NBS apkopo statistiku par latviešiem, kas iestājas armijā pēc dzīves ārzemēs

Latvija paplašinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama karantīna

17
(atjaunots 07:25 05.07.2020)
Pēdējo nedēļu laikā atsevišķās Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstīs pieaudzis Covid-19 saslimstības gadījumu skaits, tāpēc Latvija papildinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Koronavīrusa izplatības pieauguma dēļ atsevišķās valstīs Latvijas valstspiederīgajiem tagad jāievēro pašizolācija pēc brauciena uz Monako, Zviedriju, Luksemburgu, Portugāli, Rumāniju, Bulgāriju, Lielbritāniju un Čehiju. Divas nedēļas ilga karantīna būs jāievēro arī pēc tranzīta brauciena caur šīm valstīm, vēsta Press.lv, atsaucoties uz Slimību profilakses un kontroles centru.

Kopš 4. jūlija prasība ievērot divas nedēļas ilgu pašizolāciju attiecināta arī uz ceļotājiem, kuri atgriežas no Čehijas un Monako, kur saslimstība pārsniegusi pieļaujamo – 16 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

​SPKC un Veselības ministrija iesaka bez vajadzības nepamest Latviju, jo epidemioloģiskā situācija pastāvīgi mainās.

© Sputnik / Максим Богодвид

Latvijā saslimstība patlaban sastāda 0,7 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju un joprojām krītas.

Iepriekš vēstīts, ka pēdējās diennakts laikā Latvijā veikti 1185 koronavīrusa testi, konstatēts viens Covid-19 gadījums.

Viens pacients ar Covid-19 nokļuvis slimnīcā. Tagad stacionāros valstī ārstējas pieci pacienti ar koronavīrusu. Vienam no viņiem slimības forma ir smaga.

Pandēmijas periodā Latvijā veikti 156784 testi un konstatēti 1123 inficētie.

Izveseļojušies 1000 cilvēki, no slimnīcām izrakstīts 181 pacients, 30 cilvēki ir miruši.

17
Tagi:
koronavīruss, Latvija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu, slimnīcās turpina ārstēties četri pacienti
Pārāk maz Latvijas iedzīvotāju lejupielādējuši mobilo lietotni Apturi Covid
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums