Eiro

Konti netiek atvērti, kredītus nepiešķir: Latvijai ir nepieciešamas jaunas bankas

57
(atjaunots 08:21 19.02.2020)
Speciāla komisija šogad sarīkos pārrunas ar katru Latvijā strādājošo banku ar mērķi pārliecināties, ka kredītiestādēm ir skaidrs darba plāns šim un sekojošajiem gadiem.

RĪGA, 19. februāris – Sputnik. Latvijas uzņēmēju konkurētspējai un investīciju piesaistīšanai traucē tas, ka finanšu sektora kapitālremonts nav pilnībā pabeigts. Investoriem ir ļoti grūti atvērt kontu Latvijas bankās, un tas traucē strādāt, pārliecināts jaunais Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns, raksta Neatkarīgā Rīta Avīze.

Pēc viņa vārdiem, patlaban gan LIAA, gan bankām trūkst vienots virziens, kādiem parametriem jāatbilst klientiem, kas viņiem ir jāaizpilda, lai atvērtu kontu. Šāda virziena izstrāde palīdzētu vienkāršāk risināt investoru problēmu.

"Ļoti ceru, ka situācija tuvākajā laikā risināsies, ka attiecīgās institūcijas būs izstrādājušas bankām rekomendācijas, būs precīzāk definēti noteikumi, kam atvērt, kam ne. Kamēr nav šo rekomendāciju, bankām drošāk ir neatvērt kontu nekā atvērt.

Šobrīd notiek aktīvs darbs pie tā, lai šī ceļa karte būtu, tad arī mums būs skaidrs, kādām prasībām investoram jākvalificējas, tad ar investoru jau var pārbaudīt, vai viss kārtībā, un tad vest viņu uz Latviju, doties pie potenciālajiem sadarbības partneriem, uz banku, zinot, ka investors izgājis to pašu čeklisti, kuru banka. Esmu pārliecināts, ka Kontroles dienests dara visu, lai šī ceļa karte būtu pēc iespējas ātrāk," sacīja intervijā avīzei Rožkalns.

Iepriekš Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja Santa Purgaile LTV raidījumā "Rīta panorāma" paziņoja, ka par problēmu Latvijas ekonomikai kļuvis tas fakts, ka bankas atsakās piešķirt kredītus biznesa attīstībai. Un šī iemesla dēļ Latvijai netraucētu jaunas bankas ienākšana valstī.

Jauns kreditors?

Latvijas ekonomikai ļoti palīdzētu jauna kreditora ienākšana banku sektorā, paziņoja Purgaile. Viņa uzsvēra, ka Latvijas ekonomika aug, taču izsniedzamo kredītu apjoms ir pārāk mazs, tādēļ Latvijā ir vieta bankām, kas vēlas likt uzsvaru mazu un vidēju uzņēmumu apkalpošanai.

Tai pat laikā FKTK priekšsēdētāja paziņoja, ka komisijas rīcībā nav informācijas konkrētu banku gatavību uzsākt darbu Latvijā.

Tāpat Purgaile paziņoja, ka šogad komisija veiks pārrunas ar katru Latvijā strādājošo banku ar mērķi pārliecināties, ka kredītiestādēm ir skaidrs darba plāns šim un sekojošajiem gadiem.

Arī Fiskālā disciplīnas padomes priekšsēdētāja Inna Šteinbuka paziņoja, ka banku darbinieki "baidās no savas ēnas", raksta BB.lv.

"Nav nekāds noslēpums, ka pašlaik bankas jau pārāk drakoniski izvērtē klientu transakcijas – gan privātpersonu, gan uzņēmumu, gan nevalstisko organizāciju. Man ir virkne piemēru par to, ka prasības pašlaik ir vienkārši nesamērīgas. Ir tomēr jādomā arī par to, lai Latvijas banku potenciālie klienti nedodas uz Igaunijas vai citu valstu bankām. Diemžēl arī šāda tendence parādās, tas nozīmē, ka biznesa vide Latvijā ir kļuvusi mazāk labvēlīga," sacīja Šteinbuka.

57
Pēc temata
Austrijas bankas dod pat latviešu menedžerus: tranzīts un tirdzniecība maina darba vietu
Sīknaudas apkarošana: Latvijā uzsāk parakstu vākšana par sīknaudas izņemšanu no apgrozības
Lieta par 50 miljonu eiro atmazgāšanu: vai ABLV līdzīpašnieks nonācis aizdomās?
Daudzšķautņaina saliedētība: kāpēc Somijai ES dos vairāk naudas, Latvijai – mazāk
Autobuss, foto no arhīva

Runājiet saprotamā valodā un nefilmējiet: Rīgas satiksmes kontrolieri sagrāb bezbiļetnieku

6
(atjaunots 17:26 09.07.2020)
"Rīgas satiksmes" darbinieki skarbi sagrāba un piespieda pie zemes bezbiļetnieku, un aizrādīja aculieciniecei, kura centās iejaukties situācijā.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Kādas Facebook lietotājas lapā parādījies video, kurā "Rīgas satiksmes" kontrolieri veic vīrieša aizturēšanu, kurš brauca sabiedriskajā transportā bez biļetes, vēsta Mixnews.lv.

Intervijā portālam Mixnews.lv notikuma aculieciniece Anna, kura arī ir video autore, pastāstīja, ka gāja no darba uz mājām un pieturā ieraudzīja šo vardarbības ainu. Viņa atzīmē, ka situācija viņai šķitusi ārkārtīgi neadekvāta.

Cilvēks, kuru kontrolieri bija sagrābuši, nebija piedzēries, pēc Annas sacītā, nebija nemierīgs, taču viņu sagrāba, nogāza uz zemes un sāka iedvest, ka viņam nav biļetes, ka viņam bija jāiziet no transporta.

Divi vīrieši, kuri bija sagrābuši pasažieri bez biļetes, runāja krieviski, klātesošā sieviete no "Rīgas satiksme" runāja latviski.

Jaunietis, kurš iekļuva nepatikšanās, guļot uz zemes apgalvoja, ka viņu ir izstūmuši no transporta. Sagrābēji savukārt centās viņu pārliecināt, ka viņš ir agresīvs un bīstams. Visa šī saruna ir dzirdama videoierakstā.

Annai kontrolieri sākumā paskaidroja, ka bezbiļetnieks nereaģēja uz viņu lūgumiem pamest sabiedrisko transportu. Bet pēc tam metās skaidrot viņai pašai, ka nevajag filmēt šo ainu, ka policiju viņi jau ir izsaukuši un vispār viņai ir jārunā "saprotamā valsts valodā".

Savukārt Anna uzstāja, ka viņiem nav tiesību šādi sagrābt cilvēku un viņai ir tiesības filmēt šādas pretlikumīgas aizturēšanas ainu.

Uz zemes gulošais cilvēks tikmēr teica, ka viņš ir adekvāts un viņam esot labs darbs.

Radio Baltkom vērsās pēc paskaidrojumiem pie "Rīgas satiksmes".

Tur pateica, ka maz ar to, ka jaunietis, kuru sagrāba, brauca bez biļetes, viņš vēl arī iesita kontrolierim pa seju un krūtīm. Un vispār viņš jau ne pirmo reizi nonāk policijas redzeslokā.

Pēc "Rīgas satiksmes" pārstāves Baibas Bartaševičas sacītā, sakarā ar incidentu jau ir ierosinātas divas administratīvās lietas.

6
Tagi:
sabiedriskais transports, Rīgas Satiksme
Pēc temata
Visiem nāksies maksāt 1,15 eiro: atlaides maršruta autobusiem Rīgā ir atceltas
Sākot ar februāri par zvanu "Rīgas satiksmei" būs jāmaksā
Brauciens par 4 eiro, maksa par dzīvokli – 300: ar ko rīdziniekiem draud "Māršala plāns"
Guļamistaba, foto no arhīva

Ārzemnieki izpirka, bet tagad tiek vaļā: Ogres novadā par 1 eiro pārdod muižu

12
(atjaunots 17:05 09.07.2020)
Uzņēmējs no Polijas par grašiem pārdod zemi 2,5 hektāru platībā un muižas ēku ar 60 istabām, taču būs jāpierāda, ka topošajam īpašniekam ir nauda rekonstrukcijai.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Lielu muižu Ogres novada Madlienas pagastā īpašnieks pārdod par 1 eiro, taču šāda simboliska summa ir tikai juridiska formalitāte. Potenciālajam pircējam būs jāpierāda, ka viņam ir nauda vecās ēkas rekonstrukcijas veikšanai, raksta Lsm.lv.

Pašlaik muižas ēka, kuras uzbūvēšanas gads precīzi nav zināms, pieder uzņēmējam, kurš dzīvo Polijā.

" Viens eiro ir juridisks termins, ko izveidoja juristi. Jo bez samaksas tas būtu kā dāvinājums. (…) Idejas var būt jebkādas. Bet pircējam precīzi jāuzrāda, kā viņš to realizēs, kur ņems naudu," paskaidroja īpašnieks, kurš vēlējās palikt anonīms.

Līdz 1972. gadam muižā atradās skola, pēc kuras likvidācijas ēka tika atstāta novārtā, kā arī izlaupīta.

Pagaidām muižai nav atradies neviens pircējs, taču interese pastāv.

Zināms, ka iepriekš Madlienas pagasts bijis muižām bagāts, kopumā bija aptuveni 10 vēsturiskas muižas. Pašlaik daudzas no tām ir bēdīgā stāvoklī. Pēc Madlienas pagasta pārvaldes vadītāja sacītā, problēma ir tajā, ka daudzas no šīm ēkām pieder ārzemniekiem, kuriem nav nedz laika, nedz vēlmes nodarboties ar vēstures pieminekļu rekonstrukciju.

12
Tagi:
nekustamais īpašums, Latvija, ārzemnieki
Pēc temata
''Leģendu nakts'' Latvijas pilīs un muižās