Vēstnieks Māris Riekstiņš

Latvijas vēstnieks Krievijā raksturoja abu valstu attiecības ar trīs burtiem

91
(atjaunots 08:52 18.02.2020)
Latvijas un Krievijas saimnieciskās attiecības nosaka ģeogrāfija, neraugoties uz vēso ārpolitisko diskursu, abām valstīm ir un paliek ļoti svarīga ekonomiskā sadarbība, paziņoja vēstnieks Māris Riekstiņš.

RĪGA, 18. februāris – Sputnik. Vēstnieks Māris Riekstiņš paziņoja, ka Krievija joprojām ir svarīga Latvijai kā ekonomikas partneris, un raksturoja abu valstu attiecības ar "trim T": transports, tirdzniecība, tūrisms, vēsta LTV.

"Domāju, mūsu saimnieciskās attiecības ar Krieviju nosaka, protam, mūsu ģeogrāfija. Es tās saucu par "trīs T attiecībām": transports, tirdzniecība, tūrisms," sacīja Riekstiņš.

Pēc viņa teiktā, divpusējā tirdzniecība ar Krieviju palielinās un kopā ar precēm un pakalpojumiem sastāda vairāk nekā 3,2 miljardus eiro. "Pērn, iespējams, izaugsmes tempi nebija tādi, kā 2017.-2018. gadā, bet tomēr preču un pakalpojumu tirdzniecība pieauga," pateica Riekstiņš.

Transporta nozarē Riekstiņš atzīmēja aviotransportā pārvadāto pasažieru skaita pieaugumu – par 18%.

"Tas patiešām ir daudz viena gada laikā. mūsu lidsabiedrībai airBaltic ir plāni, iespējams, agresīvi, paplašināt galamērķu skaitu – pagaidām tie, protams, ir Maskava, Sanktpēterburga, vasaras sezonā – Kazaņa, Soči, Kaļiņingrada. Šogad vasarā parādīsies aviosatiksme ar Jekaterinburgu, tādēļ kompānija jūt perspektīvas," atzīmēja vēstnieks.

Arī autopārvadājumos ir pozitīva dinamika: Latvija un Krievija apmainās ar papildu ceļa atļaujām kravu pārvadātājiem.

Komentējot KF tranzītkravu samazinājumu Latvijā, vēstnieks nepiekrita viedoklim, ka situācija ir ļoti satraucoša.

"Ostu ziņā, var teikt, samazinājums salīdzinājumā ar 2018. gadu ir, taču tas nav tik būtisks, lai mēs kristu panikā. (…) Latvija ar tās 62 miljoniem tonnu ir tuva 50% no visa Baltijas ostu apjoma. Lielākā daļa kravu gāja no Krievijas vai bija saistīta ar Krieviju, Latvijas Dzelzceļā kravu apjoms no Krievijas ir ap 75%," sacīja Riekstiņš.

Latvijas diplomāts prognozē, ka tranzīta nozare arī turpmāk spēlēs svarīgu lomu Latvijas un KF divpusējās attiecībās.

"Un vēl tūrisms. Mēs redzam, kā tas pieaug, spriežot pēc Latvijas konsulāro iestāžu izsniegtajām vīzām," sacīja Riekstiņš. 2017., 2018. un 2019. gadā tika izsniegts par 8-9% vairāk vīzu, teic vēstnieks.

91
Pēc temata
Miljons eiro algām: kāpēc Latvijā vajadzīga jauna tiesa
Latvija slikti pārdodas: "zelta vīzu" izsniegšana ir praktiski apstājusies
Austrijas bankas dod pat latviešu menedžerus: tranzīts un tirdzniecība maina darba vietu

Rīdzinieki plūst uz restorānu terasēm: aculiecinieki sašutuši un prasa paskaidrojumus

17
(atjaunots 17:28 10.05.2021)
Ne velti restoratori runāja par ažiotāžu, kāda vērojama galdiņu rezervēšanā: Twitter lietotājs publicēja fotogrāfiju, kurā iemūžināti masu prieki pie atklātās terases Vecrīgā.

RĪGA, 9. maijs — Sputnik. Pēc Latvijas valdības lēmuma atļaut apmeklēt restorānu un kafejnīcu terases, restoratori ziņoja, ka galdiņi tiek rezervēti ļoti lielā apjomā. Jau piektdien, 7. maijā laimīgie rīdzinieki organizēja improvizētus tautas svētkus galvaspilsētas centrā, vēsta Mixnews.lv.

Vienlaikus pieaug Covid-19 infekcijas gadījumu skaitls, un nevar apgalvot, ka iedzīvotājus šī problēma neuztrauktu. Par to liecina lietotāja Naura sašutuma pilnais tvīts – viņš publicēja sociālajā tīklā fotogrāfiju no Vecrīgas, kur pie resotorāna terases sapulcējušies vairāk nekā 40 cilvēki.

Ilgi gaidītā iespēja apmeklēt restorānu spārnojusi, rīdzinieki pavisam piemirsuši sociālo distanci un citus ierobežojumus.

​"Vai pagātne atkārtosies?" viņš jautāja, atsaukdams atmiņā pērno koncertu Tērbatas ielā.

Naura jautājums piesaistīja uzmanību – uz to reaģēja Saeimas deputāts Krišjānis Feldmanis un Rīgas domes deputāte Linda Ozola. Politiķi lūdza policijas skaidrojumus.

Pie tam Feldmanis atgādināja, ka par ierobežojumu pārkāpumiem paredzēti naudas sodi.

"Cik man zināms, sodus 2k€ FP un 5k€ JP neviens nav atcēlis. Beidzot ir jāsāk runāt par ierobežojumu kontroles trūkumu. Skaidrs, ka tikai apzinīgās sabiedrības daļas ierobežošana nedod nekādu efektu. To pierādīja infekcijas rādītāju stagnācija augstā līmenī pēdējās nedēļās," viņš rakstīja.

​Kafejnīcu un restorānu terases lemts atvērt no 7. maija, taču pie tam saglabājas virkne epidemioloģisko ierobežojumu, kas jāievēro, apmeklējot tās.

​Pirmkārt, ierobežots terašu darba laiks – no 6.00 līdz 21.00. Otrkārt, pie viena galdiņa var sēdēt ne vairāk kā desmit cilvēki no divām mājsaimniecībām, tostarp – ne vairāk kā četri pieaugušie. Treškārt, stakrp galdiņiem jābūt starpsienai vai vismaz 2 metru attālumam. Personālam un apmeklētājiem jāvalkā maskas.

Tomēr, spriežot pēc pūļa pie Pulvertorņa un Jēkaba kazarmām Vecrīgā, rīdzinieki visus noteikumus ir aizmirsuši.

17
Tagi:
sociālie tīkli, ierobežojumi, valdība
Pēc temata
Cilvēki sāk pirkt traktorus: piegādes dienesti strādā dienām un naktīm
"Normālā" valstī Kariņš būtu demisionējis: politologs par Saeimas un MK domstarpībām
Kā strādās restorānu terases Latvijā un kā būs ar alkohola tirdzniecību
Eksperts: cilvēki pandēmijas laikā sakrājuši daudz naudas un būs gatavi to tērēt
Jānis Lemežis

Pie latviešu dziedātāja pēc uzstāšanās Krimā ķersies Latvijas VDD

16
(atjaunots 17:20 10.05.2021)
Latvijas Valsts drošības dienests izmantos dziedātāju Jāni Lemežu, kurš uzstājās Krimā ar dziesmu latviešu valodā, lai parādītu, ka nevajag braukāt uz Krievijas pussalu.

RĪGA, 10. maijs — Sputnik. Latviešu dziedātāja Jāņa Lemeža uzstāšanos starptautiskajā mūzikas festivālā "Ceļš uz Jaltu" Krimā pamanīja arī Latvijas Valsts drošības dienests (VDD), vēsta Mixnews.lv.

Atgādināsim, ka Lemežis nodziedāja "Balādi par karavīru", ko pats pārtulkojis latviski, un pat iekaroja festivāla sudraba balvu – ar savu priekšnesumu viņš ierindojās otrajā vietā.

Дорога на Ялту: музыканты из 15 стран исполнят военные песни на родных языках
Пресс-служба музыкального фестиваля "Дорога на Ялту"

Tagad VDD vērtēs "incidentu" savas kompetences ietvaros. Latviešu valodas popularizācija pasaulē, acīmredzot, netiks ņemta vērā.

Vēl vairāk, izmantojot Lemeža piemēru, VDD, spriežot pēc visa, gatavojas parādīt, ka uz Krievijas Krimu braukāt nevajag, jo Latvija neuzskata to par Krievijas teritoriju.

Specdienests aicināja Latvijas iedzīvotājus neapmeklēt Krimu un aptvert, ka par ES sankciju pārkāpumu paredzēta kriminālatbildība.

Jāpiebilst, ka kara dziesmas festivālu Jaltā, kas aizritēja no 29. aprīļa līdz 1. maijam, apmeklēja rekordliels dalībnieku skaits no visas pasaules. Konkurss saņēma vairāk nekā 300 pieteikumus no 51 valsts. Pusfinālā izgāja izpildītāji no 15 valstīm.

Krima un Krievija

Atgādināsim, ka Krima atgriezās Krievijas teritorijā pēc referenduma 2014. gadā. Tautas balsojumā 96,77% Krimas Republikas vēlētāju un 95,6% Sevastopoles iedzīvotāju atbalstīja iestāsanos Krievijas Federācijas sastāvā. Referendums notika pēc valsts apvērsuma Ukrainā 2014. gada februārī.

Saskaņā ar ES direktīvu, no 2014. gada ES juridiskajām personām aizliegts pārdot ES rezidentiem ceļojumus uz Krimu. Par tādiem pārkāpumiem seko brīdinājums vai pat naudas sods – tas atkarīgs no vietējo likumu stingrības.

Latvijas Ārlietu ministrija aicina atturēties no braucieniem uz Krimu, norādot uz saspringro situāciju drošības jomā Krimas pussalā, ko uzskata par nelikumīgi anektētu Ukrainas teritoriju, kā arī uz to, ka šajos apstākļos ceļotāji var nesaņemt konsulāro palīdzību.

Tomēr ārvalstu delegāti daudzkārt apciemojuši Krimu. Viņi nonākuši pie viena secinājuma – Krimas pussala kļuvusi par Krievijas daļu uz tautas likumīgas gribas izpausmes pamata. Krimiešu izvēle referendumā – pievienoties Krievijai – saistīta ar reģiona iedzīvotāju interesēm.

16
Tagi:
Drošības dienests, latvieši, Krima, Krievija
Pēc temata
Igaunijas Puškina biedrības locekļi devušies braucienā pa Krimu
Krimā ieradusies delegācija no ASV
Latvija ieradusies Krimā: Sevastopolē atklāts pirmais latviešu restorāns