Atkritumi, foto no arhīva

Nosaucies par Eiropu, tad ir jāatbilst: cik rīdziniekiem nāksies piemaksāt par atkritumiem

42
(atjaunots 09:11 17.02.2020)
Tā ka Rīgas varasiestādes pārslēdza atkritumu izvešanas līgumus ar privātfirmām, atsevišķiem galvaspilsētas iedzīvotājiem var palielināties rēķini.

RĪGA, 17. februāris – Sputnik. Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona teritorijā tagad atkritumus izvedīs firma "Eco Baltia vide". Teritorijā, kuru apkalpos šī kompānija, dzīvo aptuveni 260 tūkstoši iedzīvotāju, raksta Bb.lv.

Firma "Clean R" apkalpos aptuveni 203 tūkstošus rīdzinieku Centra rajonā un Latgales priekšpilsētā, kā arī 127 tūkstošus iedzīvotāju Kurzemes priekšpilsētā. Savukārt firmām "Lautus" un "Pilsētvides serviss" tikusi Zemgales priekšpilsēta, kur dzīvo aptuveni 103 tūkstoši cilvēku.

"Clean R" izpilddirektors Valērijs Stnakevičs paziņoja, ka kompānijas piedāvātais tarifs par nešķirotu sadzīves atkritumu izvešanu Centra rajonā un Latgales priekšpilsētā sastāda 16,14 eiro par kubikmetru, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), savukārt Kurzemes priekšpilsētā – 16,43 eiro par kubikmetru ar PVN.

"Tā kā tarifi klientiem Rīgā atšķiras, atkarībā no noslēgtajiem līgumiem ar esošajiem pakalpojumu sniedzējiem, būs gan klienti, kam tarifs samazināsies, gan klienti, kam tarifs pieaugs, taču prognozējam, ka izmaiņas nebūs būtiskas," saka "Clean R" direktors.

Starp citu, šķiroto atkritumu izvešana (stikls, vieglais iepakojums), kā jau iepriekš, būs bez maksas, savukārt bioloģisko atkritumu savākšanai tiks piemērots pazemināts tarifs.

Kādam paveiksies

Kā saka "Eco Baltia vide" pārstāve Daiga Buča, kompānijas tarifi nešķiroto sadzīves atkritumu savākšanai Rīgā veiktā iepirkuma rezultātā samazināsies konkursa ietvaros noteikto kritēriju, prasību, prognozējamā līguma termiņa, pakalpojumu apjoma un darbu zonas dēļ.

Pēc viņas sacītā, "Eco Baltia vide" iepirkuma ietvaros piedāvātā atkritumu izvešanas cena, kurā ņemta vērā infrastruktūras paplašināšana atsevišķai atkritumu savākšanai, sastāda 16,69 eiro kubikmetrā ar PVN.

Viņa atzīmēja, ka visi "Eco Baltia vide" klienti, kas dzīvo Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona teritorijā, varēs šķirot arī bioloģiskos atkritumus, kuriem samazinātais izvešanas tarifs sastādīs 12,57 eiro ar PVN.

Liks atbilst

Atgādināsim arī to, ka no šī gada galvaspilsētas iedzīvotājus sagaida vēl viens jaunums atkritumu utilizācijas lietā. Rīgā aizliegs izmantot atkritumu stāvvadus. Tos vienkārši aizmetinās ciet. Attiecīgos noteikumus pilsētas varasiestādes pieņēma vēl aizritējušā gada rudenī. Jo atkritumu stāvvadi nestimulē atkritumu šķirošanu, kā to pieprasa Eiropa un rūpes par ekoloģiju. Atteikšanās no atkritumu stāvvadiem kāpņutelpās uzlabos sanitāro stāvokli mājā un paaugstinās dzīvokļu vērtību, apgalvo varasiestādes.

Bet ja nav atkritumu stāvvada, tātad, mājai būs jāatrod vieta konteineru uzstādīšanai, kur varēs piebraukt atkritumu savākšanas mašīna. Laukuma iekārtošana, protams, maksā naudu, un šīs izmaksas būs jāuzņemas dzīvokļu īpašniekiem. Viņiem ir dots gads, lai šo problēmu atrisinātu. Ko lai dara: ja nosaucies par Eiropu, tad ir jāatbilst.

42
Tagi:
cenas, Rīga, atkritumi
Pēc temata
Deputātu jaunā ideja: par atkritumu haosu Rīgā samaksās reģionu iedzīvotāji
Par diviem cilvēkiem 64 eiro: rīdziniekus šokē atkritumu izvešanas rēķini
Atkritumi un politika: ārkārtas stāvokli Rīgā pagarinās līdz martam
Bijušais Rīgas mērs pastāstīja par atkritumu katastrofu Briselē
Lāči

Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē

5
(atjaunots 18:29 05.07.2020)
Divi lāču bērni spēlējās tieši uz ceļa un pat nepamanīja, ka pagadījušies acīs cilvēkam. Tā tapuši vairāki interesanti uzņēmumi.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Sociālā tīkla Facebook lietotājs Nauris publicējis amizantu lācēnu fotogrāfijas – mazuļi rotaļājas uz zemes ceļa Ainažu apkaimē.

Fotogrāfijas tapušas 30. jūnijā, atzīmēja ekskluzīvo uzņēmumu autors.

Tiesa, speciālisti uzskata, ka drīz vien lāči Latvijā nebūs nemaz tāds retums.

Valsts mežu dienests konstatēja, ka pēdējos gados Igaunijā sperti mērķtiecīgi soļi brūno lāču populācijas palielināšanai. Tagad dzīvniekiem Igaunija jau šķiet pārāk šaura, un viņi ierodas Latvijā.

Pie tam ķepaiņi ne tikai pastaigājas pa pierobežas teritoriju – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunajā dzīves vietā.

Speciālisti lēš, ka Latvijā mīt jau 20-50 lāči.

Lāči, foto no arhīva
© AFP 2019 / Roland Weihrauch / dpa

Pagaidām valstī nav fiksēti lāču uzbrukumi cilvēkiem, tomēr drošības pasākumus vajadzētu ievērot. Piemēram, lauku iedzīvotājiem jāpadomā, kā izvietot sadzīves atkritumu konteinerus, lai tajos nerakņātos ciemiņi no meža.

Savukārt pastaigās pa mežu ieteicams pavērot zemi un, ieraugot lāču pēdas vai ekskrementus, paieties tālāk prom. Mežā ieteicams pārvietoties pa takām vai celiņiem, netraucēt meža iemītniekus. Laiku pa laikam var uzkāpt kokā, ierunāties vai uzdziedāt. Ja būsiet vērīgi, pamanīsiet dzīvniekus jau attālumā.

Ja lācis jau ir redzamības zonā, nepagrieziet tam muguru, kāpieties atmuguriski. Neskatieties dzīvniekam acīs, izturieties klusi un ejiet prom. Nekādā gadījumā netuvojietes lācēniem un neaizskariet mazuļus.

5
Tagi:
dzīvnieki, Latvija
Pēc temata
Igaunijas lāči migrē uz Latviju
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam

Covid-19 infekcijas gadījumu skaits Latvijā sasniedzis 1124

10
(atjaunots 16:49 05.07.2020)
Pēdējās diennakts laikā valstī fiksēts viens jauns koronavīrusa infekcijas gadījums. Slimnīcās Covid-19 pacientu skaits nav pieaudzis.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Slimību profilakses un kontroles centrs vēsta, ka pēdējo 24 stundu laikā Latvijā fiksēts viens jauns Covid-19 gadījums. Jau vairākas dienas inficēto skaits valstī pieaug tikai par vienu jaunu gadījumu.

​Diennakts laikā veikti 1042 Covid-19 testi. Kopš pandēmijas sākuma veikti 157 826 izmeklējumi. Kopā Latvijā fiksēti 1124 koronavīrusa infekcijas gadījumi, 1000 cilvēki sekmīgi izveseļojušies, 30 pacienti miruši.

​Slimnīcās ārstējas 5 pacienti ar Covid-19 diagnozi. Vienam no viņiem konstatēta smaga slimības gaita. Kopā no stacionāra izrakstīts 181 pacients.

10
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Pārāk maz Latvijas iedzīvotāju lejupielādējuši mobilo lietotni Apturi Covid
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
Latvija paplašinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama karantīna
Latvijas NBS pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas robežu patrulēšanu

ASV uzfilmētā video putns aiznes nagos haizivi

0
(atjaunots 18:34 05.07.2020)
Kādā Dienvidkarolīnas pludmalē atpūtnieki nofilmējuši video, kurā redzams milzīgs putns ar haizivi nagos.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. ASV kādā Dienvidkarolīnas pludmalē atpūtnieki nofilmējuši video, kurā redzams milzīgs putns ar haizivij līdzīgu zivi nagos, vēsta Movieweb.

​Ieraksts izplatījies zibenīgi, stāsta RIA Novosti.

Soociālajos tīklos izskanējuši pieņēmumi par to, ka mednieks ir zivjērglis, liels plēsīgs putns, kura spārnu vēziens var sasniegt 1,7 metrus.

Par zivi sākās strīdi. Lasītājiem šķita, ka putns nomedījis nelielu haizivi, taču, iespējams, tā varētu būt spāņu makrele.

0
Tagi:
dzīvnieki
Pēc temata
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē