Viņķele: Latvija ir pilnībā gatava koronavīrusa atnākšanai

63
(atjaunots 12:23 10.02.2020)
Latvijas dienesti zina, kas jādara, ja cilvēks ar koronavīrusa simptomiem ierodas Rīgas lidostā vai arī viņu pamana starptautiskā vilcienā.

RĪGA, 10. februāris – Sputnik. Latvijas veselības ministri Ilzi Viņķeli vairāk uztrauc nevis koronavīrusa uzliesmojums, bet gan iespējamā panika sociālajos tīklos, pastāstīja viņa radio Baltkom intervijā.

Ministre vēlreiz uzsvēra, ka Latvija ir pilnībā gatava cīņai ar vīrusu un valstī nav atklāts neviens saslimšanas gadījums.

Testeri koronavīrusa diagnosticēšanai, foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Тимкив

"Mani vairāk uztrauc nevis pats vīruss, bet gan panikas iespējamība sociālajos tīklos. Cik ātri izplatās vīruss, tikpat ātri izplatās visāda veida baumas. Un ja mēs palūkotos uz parastas gripas izplatīšanos visā pasaulē, tai skaitā uz mirstību, tas ir daudz nopietnāk. Taču es ļoti labi saprotu, ka cilvēki ir norūpējušies, jo tas ir kaut kas nezināms. Vēlos vēlreiz apliecināt, ka Latvija ir pilnībā gatava. Mēs katru dienu sekojam līdzi situācijai, pulcējas kopā atbildīgie dienesti. Mēs zinām algoritmu, kas jādara, ja cilvēks ar simptomiem ierodas Rīgas lidostā, ja iebraucēju ar simptomiem pamana starptautiskā vilcienā. Algoritms ir, maskas un speciālais apģērbs slimnīcās ir, laboratorijas ir gatavas, taču es ļoti ceru, ka nekas no tā mums nebūs jāliek lietā," sacīja ministre.

Informācija par koronavīrusu, pēc Viņķeles sacītā, jāmeklē valsts iestāžu Interneta lapās un nevajag uzticēties šaubīgiem informācijas avotiem. Par drošiem informācija avotiem viņa nosauca Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta un Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapas.

Pērnā gada 31. decembrī Ķīnas varasiestādes paziņoja PVO par nezināmas pneimonijas uzliesmojumu Uhaņas pilsētā, Hubei provincē. Speciālisti noteica slimības ierosinātāju – koronavīrusu 2019-nCoV. Patlaban Ķīnā vien no saslimšanas miruši 908 cilvēki, tostarp viens Japānas un viens ASV pilsonis. Apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits pārsniedzis 40,1 tūkstoti.

63
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (523)
Pēc temata
"Mazgājiet rokas": krīzes vadības padome apspriedusi koronavīrusu
"Vienīgais no Latvijas, kas pabijis Uhaņā": jaunietis atzīst, ka atvedis koronavīrusu
Krievijas taksists oriģināli cīnās ar bailēm no koronavīrusa
No Uhaņas izvesto latvieti ievietoja karantīnā
Drons, foto no arhīva

Malumedniekus meklē droni: par nelikumīgu lomu var samaksāt līdz 4000 eiro

0
(atjaunots 12:09 05.06.2020)
Ārkārtējās situācijas apstākļos Latvijā sarosījušies malumednieki. Viņus identificē ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību un piespriež sodu tūkstošiem eiro apmērā.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. Maluzvejnieki un vienkārši zvejnieki, kuri makšķerē zonās, kur tas ir aizliegts, padarījuši sarežģītāku darbu Valsts vides dienestam ārkārtējās situācijas apstākļos, vēsta Bb.lv.

Maijā noformēti desmitiem protokolu pārkāpējiem un piespriesti palieli sodi. Fiziskām personām nelegāls loms Latvijā maksā 280-700 eiro, bet juridiskās personas maksā 700-4300 eiro.

Pie tam katrs pie zvejnieka atrastais lasis vai taimiņš izmaksās 715 eiro, zutis – 40 eiro. Taču arī tas vēl nav viss. Par nelegālu zvejniecību draud ne tikai sods, bet arī kriminālatbildība.

Likumpārkāpējus meklē VVD mobilās grupas. Viņu arsenālā ir ne tikai motorlaivas – zivis Latvijā tagad sargā arī mūsdienu tehnoloģijas.

Bezpilota lidaparāti "izķemmē" apvidu, termokameras ļauj saskatīt maluzvejniekus pat tumsā. Pie tam VVD darbinieki rīkojas klusi un nemanāmi.

Ar šādām metodēm aprīlī konfiscēti 230 nelegāli zvejniecības rīki, pārsvarā – tīkli, kā arī fiksēti 79 administratīvie pārkāpumi. Maijā izdevies konfiscēt 16 nelegālos zvejniecības rīkus un fiksēt 26 pārkāpumus.

Diemžēl pašus maluzvejniekus noķert ir grūti – arī viņiem ir savas tehnoloģijas, piemēram, sakaru sistēma un apziņošana.

Piemēram, 2020. gada februārī kļuva zināms, ka no Bangu dīķa Bauskas novadā, kur makšķernieki organizēja sacensības, pazudušas visas zivis.

Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība, kam pieder lielākā daļa dīķa, nolēma izsūknēt no tā ūdeni, lai iztīrītu gultni. Biedrības locekļi ieraudzīja drūmu ainu – dīķī nebija nekādu zivju, tas pārvērties par netīru peļķi.

Pie tam pēdējos gados Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība ielaidusi Bangu dīķī aptuveni 25 tūkstošus lielu un mazu zivju, un dīķis tika apsargāts, lai arī ne visu diennakti.

Par zivju izgaišanas "trika" ticamāko iemeslu toreiz nosauca maluzvejniecību. Dīķī tika pamanītas tīklu pēdas – acīmredzot, ar tiem izlaupīta ūdenstilpe.

0
Tagi:
zvejniecība, Latvija, drons
Kauņas panorāma, foto no arhīva

Eurolines atjaunos pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm

3
(atjaunots 12:00 05.06.2020)
Starptautiskā pasažieru pārvadātāja Eurolines autobusi tiks aizpildīti tikai uz pusi, turklāt pasažierus lūgs ceļot maskās.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. No šīsdienas autobusu pasažieru pārvadājumus no Rīgas uz Kauņu atsāks starptautiskais pasažieru pārvadātājs Eurolines, vēsta Tvnet.

No 15. jūnija plānots atsākt arī reisus uz Viļņu, Varšavu, Gdaņsku un Tallinu.

Eurolines vadītājs Edmunds Pavlovs pastāstīja, ka autobusu reisi tiks atsākti pakāpeniski.

Viņš atklāja, ka vispirms sāksies braucieni uz Lietuvu, no jūnija vidus atjaunosies reisi uz Tallinu, Varšavu, Gdaņsku. Pavlovs uzsvēra, ka uzņēmums novēros un novērtēs situāciju, jo tagad katra nedēļa atšķiras no iepriekšējās.

Uzņēmuma vadītājs piebilda, ka cilvēki vēlas ceļot un šī vajadzība nekur nav pazudusi.

Eurolines uzsvēra, ka, atsākot braucienus, liela uzmanība tiks veltīta drošībai – autobusi tiks dezinficēti un vēdināti pirms un pēc katra brauciena.

Pasažieriem autobusos būs pieejami dezinficējošie līdzekļi. Biļetes tiks pārdotas tikai uz katru otro vietu, tātad tiks garantēts drošs attālums starp pasažieriem. Viņu ķermeņa temperatūra tiks mērīta ar bezkontakta termometriem, bet autobusa vadītāji strādās maskās. Eurolines aicina pasažierus izmantot maksas brauciena laikā.

Iepriekš pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm atjaunoja kompānijas Ecolines un Lux Express. Tiek atjaunota arī aviosatiksme starp Baltijas valstīm.

3
Tagi:
Baltija, pasažieru pārvadājumi, sabiedriskais transports
Pēc temata
"Lux Express" autobusi atkal savienos Rīgu un Tallinu
Polija atver robežas: atļauti tranzītbraucieni