Vai jācieš būs autovadītājiem? Autostāvvietu īpašnieki neuzstādīja jaunos kases aparātus

49
(atjaunots 09:56 10.02.2020)
Jebkurā brīdī uzņēmumu esošie kases aparāti, kuri nepaspēja tos nomainīt pret jauniem atbilstoši jaunajām prasībām, var tikt izslēgti no reģistra; daudziem tas kļūs par darba izbeigšanu, uzsver VID.

RĪGA, 10. februāris – Sputnik. Pēdējo brīdinājumu no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) saņēma uzņēmumi, kuri joprojām nav uzstādījuši jaunajām prasībām atbilstošus kases aparātus, vēsta "MK Latvija". Līdz jauno izmaiņu stāšanās spēkā atliek vien 14 dienas.

Šīs izmaiņas notiek jaunas reformas ietvaros, kas skar kases aparātus. Vērts atzīmēt, ka eksperti pretrunīgi vērtē šo iniciatīvu, un tā jau ir krietni ievilkusies. Patlaban bez jauniem kases aparātiem paliek firmas, kuras nodarbojas ar autostāvvietām.

Apdraudēti ir lielie autostāvvietu tīkli, jo kases aparātu uzstādīšana un pielāgošana Latvijā spēkā esošajām specifiskajām prasībām ir ļoti dārga. Taču citu variantu autostāvvietu īpašniekiem praktiski nav. Viena no šādām izejām ir pirkt šādas ierīces pie viena no diviem Latvijas ražotājiem, kuri pie tam paši piedalās autostāvvietu biznesā. Neviens pasaules mēroga biļešu automātu ražotājs nevēlas sertificēt savas iekārtas Latvijā.

"Piecpadsmit dienu laikā mums ir jāiztērē 7% no mūsu gada apgrozījuma. Turklāt mēs arī VID esam vairākkārt rakstījuši, ka piecpadsmit dienu laikā to nav iespējams izdarīt. Mums pieejamie vietējie biļešu automātu ražotāji tādus automātus ražo četras līdz divpadsmit nedēļas. To mēs arī rakstījām. Pašlaik mēs esam joprojām pārrunu stadijā ar ražotājiem un mums nav citas iespējas, kā iegādāties automātus," paziņoja "Cityparks Latvija" valdes loceklis Māris Priednieks.

Kompānijā tomēr cer, ka trīs četru nedēļu laikā viņiem tomēr parādīsies pirmie nepieciešamie aparāti. Kopā viņiem ir jāaprīko 67 stāvvietas sešās Latvijas pilsētās.

BPS termināls
© Sputnik / Владимир Астапкович

Savukārt Europark negrasās viegli padoties un pirkt tikai vietējo ražotāju produkciju, un, lai turpinātu savu darbu, izmantojot esošās iekārtas, vērsīsies Finanšu ministrijā un Konkurences padomē.

Ja VID izslēgs uzņēmuma iekārtas no reģistra, iespējams, automobiļi, kuri tiks novietoti autostāvvietā, kas aprīkota ar nolaižamu barjeru, nevarēs no tās izbraukt. Pagaidu risinājuma kārtā Europark var ieviest sistēmu, kurā par stāvvietu varēs norēķināties tikai ar Mobilly ierīci. Vēl viens variants ir atgriezt būdiņas, kurās apsargam varēs samaksāt skaidrā naudā.

Vērts atzīmēt, ka reformas mērķis ir, lai nākotnē neļautu uzņēmumiem veikt manipulācijas ar finanšu datiem un krāpties ar nodokļiem. Pēdējā gada laikā tiem bija jānomaina 47 tūkstoši veco kases aparātu pret jauniem – mūsdienu parauga kases aparātiem.

49
Pēc temata
Valsts kontrole pastāstīja, kad noslēgsies kases aparātu reforma
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele, foto no arhīva

Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19

3
(atjaunots 21:17 21.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele ar nepacietību gaida koronavīrusa pandēmijas beigas, bet tikmēr stāsta sekotājiem sociālajos tīklos savus sapņus.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele savā Twitter lapā pastastīja sekotājiem par to, ko redzēja savā sapnī, kurš skāra jau visiem sāpīgo tematu – koronavīrusu.

Viņķele pastāstīja, ka sapnī viņa veica kādas aptiekas inspekciju, par kuru tika saņemtas sūdzības, ka tā tirgo maskas ar defektu, it kā tām gumijas ir par īsu.

"Ja vien būtu tik daudz vārdu, lai izteiktu, cik ļoti gaidu Covid pandēmijas beigas..." noslēdz savu publikāciju ministre.

​Iepriekš Viņķele pirmajā obligātā sejas masku režīma spēkā stāšanās dienā Latvijā izbrauca ar tramvaju Rīgā un pārbaudīja, kā pilsētnieki ievēro jaunos noteikumus. Kopumā viņa bijusi gandarīta.

Atgādināsim, ka no 7. oktobra sejas maska bija jālieto tikai sabiedriskajā transportā, taču kopš pagājušās nedēļas šī prasība tiek piemērota visām sabiedriskām vietām. Pašlaik ierobežojumi ir spēkā līdz 6. novembrim, tomēr valdība neizslēdz, ka sejas masku lietošanas prasība sabiedriskās vietās var tikt pagarināta arī līdz gada beigām, kā arī var tikt ieviesti arī papildu pasākumi ar mērķi novērst Covid-19 izplatību.

3
Tagi:
koronavīruss, maska, Ilze Viņķele
Pēc temata
"Smaga laušanās ar lāčiem": Viņķele par valdības sēdi Covid-19 jautājumā
Viņķele: plānveida medicīnisko pakalpojumus neatcels pilnībā
"Aizej pa labam, citādi padzīs": Gobzems aicina Viņķeli atkāpties no ministres amata
Viņķele: visiem kopā jābūt piesardzīgiem
Ticīgie baznīcā, foto no arhīva

Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts

21
(atjaunots 17:00 21.10.2020)
Cilvēku skaita ierobežojumi iekštelpās un ārpustelpās netiek attiecināti uz reliģiskajām organizācijām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Uz dievkalpojumiem neattiecas Latvijā ieviestie pulcēšanas ierobežojumi, vēsta Mixnews.lv.

No 14. oktobra obligāta sejas masku lietošana ir ieviesta tirdzniecības vietās, stacijās, lidostās, ostās, reliģijas un kultūras iestādēs, izņemot pasākumus, kur apmeklētāji sēž konkrētās sēdvietās, ievērojot distanci savā starpā.

Maskas ir jālieto muzejos, izstāžu zālēs, bibliotēkās, tai skaitā arī šo iestāžu darbiniekiem, ja viņi nav atdalīti no apmeklētājiem ar fizisku barjeru.

No 17. oktobra privātos pasākumos iekštelpās drīkst pulcēties ne vairāk par 30 cilvēkiem. Cilvēku skaits privātos pasākumos ārpustelpās ir samazināts līdz 300.

Taču, kā paziņoja Tieslietu ministrijā, dievkalpojumi neskaitās nedz privāti, nedz publiski pasākumi, un pret tiem šie ierobežojumi nav pielietojami.

Pēc Tieslietu ministrijas pārstāves sacītā, šī pozīcija tika izveidota vēl pirms pirmā Covid-19 viļņa pavasarī.

"Arī turpmāk Tieslietu ministrija un reliģiskās organizācijas pieturēsies pie šāda traktējuma. Tas nozīmē, ka uz reliģiskajām organizācijām neattiecas tādi noteikumi kā cilvēku skaita ierobežojums iekštelpās un ārtelpās," paskaidroja Nozaru politikas departamenta direktora Olga Zeile.

Taču citi reliģiskie pasākumi, kuri nav dievkalpojumi, piemēram, bēres, kristības vai kāzas, skaitās privāti pasākumi, un uz tiem minētie ierobežojumi tiek attiecināti.

Atzīmēsim, ka iepriekš pie Ministru kabineta ēkas notika protesta akcija pret aizliegumu rīkot iekštelpās grupu sporta treniņus un interešu pulciņu nodarbības.

Aizritējušajā diennaktī, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, tikai veikti 5312 koronavīrusa testi, tika atklāti 188 jauni inficēšanas gadījumi. Covid-19 pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3.5%.

​Kopumā pandēmijas laikā Latvijā saslimušas 3797 personas un 1341 izveseļojusies.

21
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Bet kā tad Covid-19: NATO valstis turpina sūtīt karavīrus uz mācībām Latvijā
Galvenais infekcionists: Covid-19 uzliesmojumi turpināsies, kamēr robežas ir vaļā
Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību
Lāpu gājiens notiks, neraugoties uz aizliegumu? nacionālisti sadumpojās pret Covid-19