Saeimas deputāts no partijas Saskaņa Igors Pimenovs

Pimenovs: EDSO kārtīgi sarājusi radikāļus Saeimā par bērnudārzu latviskošanu

38
(atjaunots 13:16 07.02.2020)
Pēc EDSO komisāra Lamberto Zanjēra vēstules Latvijas Saeima apturējusi grozījumu izskatīšanu par latviešu plūsmas ieviešanu bērnudārzos.

RĪGA, 7. februāris – Sputnik. Saeimas deputāts no partijas "Saskaņa" uzskata par sensacionālu lēmumu svītrot no Saeimas dienas kārtības grozījumu izskatīšanu, kuri paredz latviešu plūsmas ieviešanu bērnudārzos Latvijā. Grozījumi tika slēgti no sēdes dienas kārtības pēc EDSO Augstā komisāra mazākumtautību jautājumos Lamberto Dzanjera vēstules. "Neatceros, kad Saeima būtu saņēmusi tādu rājienu, pie tam vēl pakrūtē, kad deputāti jau vēra vaļā mutes, lai skaidrotu, cik taisnīga ir bērnudārzu latviskošana," atzīmēja Pimenovs.

"Dzanjers norāda uz riskiem, kas saistīti ar latviešu programmu ieviešanu bērnudārzos krievvalodīgajiem bērniem, kā arī atbalsta aizsardzības mehānisma izveidi, kas nodrošinātu iespēju mācīties mazākumtautības valodā, ja radies pieprasījums. Tas atbilst ierosinājumiem, ko es iesniedzu šim likumprojektam," deputāts teica sarunā ar Sputnik Latvija.

Kad šāda vēstule saņemta no EDSO augstu stāvošas amatpersonas, kļuva neiespējami izskatīt likumprojektu tā pašreizējā veidolā, uzsvēra politiķis.

"Tāpēc saskaņā ar "Attīstībai/Par!" frakcijas ierosinājumu dokuments tika svītrots no dienas kārtības. Neapšaubāmi, notikumi vēl nav beigušies, taču galvenais iemesls, kura dēļ likumprojekts tika svītrots, bija tieši vēstule no EDSO. Kopumā pagaidām nav iemesla priecāties. Būs kaut kāda "kāpšanās atpakaļ" no pašām radikālākajām idejām un viedokļu pārgrupēšana, iespējams, likums uz kādu laiku tiks atlikts," piezīmēja Pimenovs.

Janvārī Saeima pirmajā lasījumā apstiprināja grozījumus par latviešu plūsmas izveidi visās pirmskolas iestādēs valstī. Valdība mērķtiecīgi izspiež krievu valodu no izglītības. Latvijā tiek īstenota reforma, kuras rezultātā līdz 2021./22. mācību gadam vidējai izglītībai pilnībā jāpāriet pie mācībām valsts valodā.

Eksperti jau brīdināja, ka bilingvālās izglītības likvidācijas rezultātā pasliktināsies ne vien krievu, bet arī latviešu bērnu izglītības kvalitāte. Minēto reformu ļoti negatīvi novērtēja Maskava. Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova atgādināja, ka šis solis neatbilst Latvijas starptautiskajām saistībām cilvēktiesību jomā.

38
Temats:
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (135)
Pēc temata
Bērnu dēļ gatavi aizbraukt no Latvijas: Favorska pastāstīja par krievu vilšanos
Krieviem atņem vietas latviešu vajadzībām: Čekušins sašutis par reformas cinismu
"Jāēd dilles": Twitter lietotāji stāsta, kā kļūt par latvieti
Latvijas bērnudārzos sāks slēgt ciet krievu grupas: deputāti atbalstīja NA grozījumus
Ugunsgrēks

Liels ugunsgrēks Jūrmalā: izglābts viens cilvēks

4
(atjaunots 11:51 04.07.2020)
Jūrmalā dzīvojamā mājā noticis ugunsgrēks, notikuma vietā strādā trīspadsmit ugunsdzēsēju brigādes; viens cilvēks ir izglābts.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Sestdien no rīta, 4. jūlijā, divstāvu mājā Jūrmalā izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, raksta jauns.lv ar atsauci uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvi Agritu Vītolu.

Pēc viņas sacītā, izsaukumu dispečeru punkts saņēma plkst. 8:48. Notikuma vietā glābēji atklāja spēcīgu atklāto liesmu vienā no dzīvokļiem. Viens cilvēks tika izglābts no degošās dzīvojamās platības, viņš atrodas mediķu uzraudzībā.

Kopējā uzliesmojuma platība pagaidām nav noteikts, notikuma vietā strādā 13 ugunsdzēsēju brigādes ar četrām ugunsdzēsības autocisternām.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka valstī ir izsludināts paaugstināts ugunsgrēku bīstamības periods. Atklātu uguni aizliegts izmantot mežu teritorijā, aizliegta transportlīdzekļu kustība ārpus ceļa, izņemot ugunsdzēsības mašīnas un citu ārkārtas dienestus, kā arī speciālo tehniku, kas ir paredzēta mežsaimniecības darbiem.

Valsts meža dienestā atzīmēja, ka visi pārkāpumi tiks rūpīgi izmeklēti, soda kārtā ir paredzēta gan administratīvā atbildība, gan kriminālatbildība.

Meteorologi atzīmē, ka ugunsgrēki liecina ne vien par cilvēku bezatbildīgo attieksmi, kuri bieži vien kļūst par vainīgiem uzliesmojumā, bet arī par būtiskām klimata izmaiņām.

VUGD aicina Latvijas iedzīvotājus nepalikt malā un, ieraugot ugunsgrēku, zvanīt pa tālruni 112.

4
Tagi:
ugunsdzēsēji, ugunsgrēks, Jūrmala
Pēc temata
Ugunsgrēks Rīgā: sieviete aizliedza sevi glābt
Latvijā jauns rekords: 98 kūlas ugunsgrēki diennakts laikā
Ugunsgrēka dūmi no Černobiļas nonākuši līdz Kijevai. Apdraudēta Krievija un Baltkrievija
KF pilsoņi Latvijā balso par grozījumiem Konstitūcijā

"Žēl, ka nevar piestādīt rēķinu": deputātu šokējis Krievijas pilsoņu balsojums Latvijā

13
(atjaunots 09:05 04.07.2020)
Rīgas domes deputāts no Nacionālās apvienības Ģirts Lapiņš ir neapmierināts ar Krievijas pilsoņu integrācijas efektivitāti Latvijā – viņu šokēja balsojuma rezultāti par grozījumu veikšanu KF Konstitūcijā.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Provizoriskie balsojuma rezultāti par grozījumiem KF Konstitūcijā liecina, ka Latvijā absolūtais vairākums Krievijas pilsoņu nobalsoja par grozījumiem. Rīgā grozījumus atbalstīja aptuveni 90% nobalsojušo.

Rīgas domes deputāts no Nacionālās apvienības Ģirts Lapiņš ir šokēts ar šo faktu un ir neapmierināts par to, cik neefektīvi tika iztērēta nauda no Sabiedrības integrācijas fonda.

"Viss, kas jāzina par integrācijas efektivitāti 30 gadu garumā. Šie cilvēki joprojām dzīvo Krievijas TV realitātē, nevis Latvijā. Žēl, ka nevar piestādīt rēķinu Sabiedrības integrācijas fondam par visu noplenderēto naudu 30 gadu laikā," pauž sašutumu Ģirts Lapiņš Twitter, daloties ar datiem par to, ka Rīgā par grozījumiem nobalsoja 82%, savukārt Daugavpilī un Liepājā 96%, atstājot rekordu tikai Čečenijai ar 98% grozījumus atbalstījušo.

​Tiesa, sabiedriskie aktīvisti uzreiz centās nomierināt politiķi: nebūt ne visi Latvijā dzīvojošie KF pilsoņi ir "ienaidnieki". Ir taču arī bēgļi un dažādi ekspatrianti – tie vai nu vispār nepiedalījās balsojumā, vai nu balsoja "pareizi", jeb pret.

"Labi. Nepārspīlēsim. LV dzīvojošo RUS pilsoņu vidū ir arī Liepājas @DimitriySavvin, @meduzaproject redaktore Timčenko un Krievijā vajātais pīpju meistars Aleksandrs Bondarevs. Viņi ir ļoti cienījami cilvēki. Pieņemu, ka vienkārši negāja uz colorado vēstniecību un nebalsoja," izsaka pieņēmumu žurnālists Ansis Pūpols, neaizmirstot izteikt aizvainojumu kaimiņvalstij.

​​"​Ja aktivitāte bija 20%, tad tas parāda lielākās daļas totālu vienaldzību,"​ piebilda lietotājs ar segvārdu Kurmitis.

​Citi lietotāji pauž domu, ka vairums Latvijā dzīvojošo KF pilsoņu ir pensionāri – bijušie nepilsoņi, kuri pieņēma KF pilsonību otrās pensijas dēļ. Viņiem to maksā, ar to pietiek atbalstam.

"Tomēr ieteiktu saprātīgi vērtēt datus un vēsturisko un tagadējo demogrāfisko situāciju visās šajās valstīs! Ārpus bijušās PSRS dzīvo galvenokārt tie, kam Krieviju nevajag! Atbalsts Putinam ir nevis % no Latvijas krieviem, bet tiem, kas apzināti izvēlējušies pieņemt Krievijas pilsonību!" spriež lietotājs ar segvārdu Gudrinieki.

​"Te gan vērts atcerēties, ka 90% Krievijas pilsoņu Liepājā ir bijušās PSRS militārpersonas un viņu ģimenes locekļi. Gaidīt no viņiem prāta izpausmes ir smieklīgi," piebilst Liepājas iedzīvotājs Aigars Prūsis par saviem pilsētā dzīvojošajiem kaimiņiem.

Tiesa, starp visu šo aizvainojošo retoriku attiecībā uz kaimiņvalsts pilsoņiem nacionālpatriotu komentāros pazibēja arī pāris nestandarta viedokļu.

"Jo LSMā vairs pat iespējas nav uzzināt neko krievu valodā. Un atkal... Kāda jums daļa dēļ trešās valsts pilsoņiem? Esat priecīgi, ka tie šeit strādā, patērē un maksā nodokļus," iebilda draudzīgajam nacionālpatriotu korim lietotājs ar segvārdu saolin.

​​"​Khm, vispār jau Sabiedrības integrācijas fonds atrodas kultūras ministra funkcionālā pārraudzībā. Un pēdējos 10 gadus Kultūras ministrija ir Nacionālās apvienības pārvaldībā," atbildēja deputātam no Nacionālās apvienības Juris.

​Atgādināsim, ka Latvijā par grozījumiem KF Konstitūcijā varēja nobalsot piecās vietās. Rīgā, Liepājā un Daugavpilī.

Savukārt tiem, kas nevarēja ierasties nobalsot klātienē, tika organizētas speciālas mobilās brigādes, kuras izbrauca uz vēlētāju dzīvesvietu. Vēstniecības komisijas priekšsēdētājs pastāstīja, ka šis balsojums guva plašu atsaucību no vēlētāju puses.

13
Tagi:
balsojums, Konstitūcija
Pēc temata
Kā Latvijā notiek balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā
Balsojums par grozījumiem Krievijas Konstitūcijā: kā tas notika tuvo ārzemju valstīs