Policijas automobilis

Kratīšanas un aresti Rīgā: vētraina gatavošanās mēra nomaiņai

65
(atjaunots 01:18 06.02.2020)
Kratīšana uzņēmumos "Baltijas mediju alianse", "Rīgas namu pārvaldnieks" un Rīgas Tūrisma attīstības birojā, iespējams, ir "Saskaņas" politiskā spiediena mēģinājums – partija cenšas panākt Rīgas mēra Oļega Burova atstādināšanu.

RĪGA, 5. februāris — Sputnik, Dmitrijs Oļeiņikovs. Pirms balsojuma par neuzticības izteikšanu Rīgas mēram Oļegam Burovam atmosfēra ar domi saistītos (un ne īpaši saistītos) uzņēmumos joprojām sakaitējas.

Vakar vakarā LTV7 ziņu dienests vēstīja, ka Valsts drošības dienests veicis operatīvos pasākumus uzņēmumā "Baltijas mediju alianse", kas citu starpā pārstāv arī "Pirmo Baltijas kanālu" un avīzi "MK Latvija".

Nekādi komentāri nav sniegti, turklāt kratīšanas saikne ar notikumiem pašvaldībā ir ļoti trausla, ja neņemam vērā, ka minētie televīzijas un drukātie resursi ir visai populāri politiķu vidū pirms vēlēšanām.

Savukārt 31.janvārī ierosinātajā "Rīgas namu pārvaldnieka" (RNP) lietā aizturēti jau pieci uzņemuma darbinieki, patlavan tiek noskaidrota viņu loma iespējamā likumpārkāpuma shēmā.

Kriminālprocesa ietvaros tika arestēti divi cilvēki, tostarp firmas "Liftu alianse" īpašnieks Igors Babkins. Iespējams, kriminālprocess saistīts ar konkursu, ko RNP organizēja 2018.gada beigās par tiesībām veikt liftu apkalpošanu Rīgas pašvaldībā.

RTAB apmeklēja KNAB

Vakar noskaidrojās arī tas, ka Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes priekšsēdētājs Guntars Grīnvalds vērsās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā jautājumā par iespējamu dokumentu viltošanu, par ko viņs tur aizdomās RTAB valdes locekli Ievu Lasmani, Latvijas restorānu biedrības prezidentu un RTAB valdes locekli Jāni Jenzi un pat Rīgas mēru Oļegu Burovu.

Iepriekš KNAB veica kratīšanu RTAB 2019.gada maijā, kad tika aizturēta biroja valdes locekle Vita Jermoloviča un biroja vadītāja Inguna Priedīte. Vēlāk abi valdes locekļi paziņoja par atkāpšanos no amata.

RTAB vadītājs Guntars Grīnvalds paziņoja, ka jau vairākus mēnešus kopš iecelšanas amatā sajutis spiedienu, piemēram, jautājumā par biroja bijušās vadītājs Vitas Jermolovičas atgriešanos amatā, pret ko viņš iebildis. Grīnvalds pastāstīja, ja jau pāris mēnešus vēlāk citi valdes locekļi mēģinājuši savest kārtībā lietas, viltojot dokumentus un norādot atpakaļejošus datumus. Grīnvalds uzskata, ka lietā iejaukts Rīgas mērs un viņa birojs. Viņš atklāja, ka šī iemesla dēļ janvāra vidū vērsies KNAB un iesniedzis dokumentus, kas apstiprina viņa vārdus.

Lifts, foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Аньков

Pirms KNAB darbinieku vizītes RTAB notika akcionāru sapulce, kas apstiprināja jaunu valdi. Tajā darbu sāka tagadējā Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre Eva Juhņēviča. RTAB valdes priekšsēdētāja postenī apstiprināts Jānis Jenzis, savukārt G.Grīnvalds no amata atstādināts.

No pirmā acu uzmetiena šķiet, ka minētās epidodes savā starpā  nav saistītas. Tomēr Pirmais Baltijas kanāls jau ilgus gadus ir svarīgs partijas "Saskaņa" informatīvais partneris. Savulaik ar šo partiju bija saistīts arī uzņēmums "Rīgas namu pārvaldnieks". Par RTAB stāstīts jau iepriekš.

Vai tas ir politiskā spiediena mēginājums ar likumsargu palīdzību? Tieši "Saskaņa" patlaban ir Oļega Burova atkāpšanās galvenais iniciators.

Laiks rādīs, vai pastāv saikne starp visiem šiem notikumiem, taču cīņa par ietekmes sfērām pašvaldībā ir acīmredzama.

65
Pēc temata
"Saskaņa" atkārtoti savākusi parakstus par neuzticības izteikšanu Burovam
Politologs par krīzi Rīgas domē: pie visa vainīgs ir Ušakovs
Politologs paskaidroja, kādu skādi Rīgas domē Burovs nodarījis "Saskaņai"
Kauņas panorāma, foto no arhīva

Eurolines atjaunos pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm

0
(atjaunots 12:00 05.06.2020)
Starptautiskā pasažieru pārvadātāja Eurolines autobusi tiks aizpildīti tikai uz pusi, turklāt pasažierus lūgs ceļot maskās.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. No šīsdienas autobusu pasažieru pārvadājumus no Rīgas uz Kauņu atsāks starptautiskais pasažieru pārvadātājs Eurolines, vēsta Tvnet.

No 15. jūnija plānots atsākt arī reisus uz Viļņu, Varšavu, Gdaņsku un Tallinu.

Eurolines vadītājs Edmunds Pavlovs pastāstīja, ka autobusu reisi tiks atsākti pakāpeniski.

Viņš atklāja, ka vispirms sāksies braucieni uz Lietuvu, no jūnija vidus atjaunosies reisi uz Tallinu, Varšavu, Gdaņsku. Pavlovs uzsvēra, ka uzņēmums novēros un novērtēs situāciju, jo tagad katra nedēļa atšķiras no iepriekšējās.

Uzņēmuma vadītājs piebilda, ka cilvēki vēlas ceļot un šī vajadzība nekur nav pazudusi.

Eurolines uzsvēra, ka, atsākot braucienus, liela uzmanība tiks veltīta drošībai – autobusi tiks dezinficēti un vēdināti pirms un pēc katra brauciena.

Pasažieriem autobusos būs pieejami dezinficējošie līdzekļi. Biļetes tiks pārdotas tikai uz katru otro vietu, tātad tiks garantēts drošs attālums starp pasažieriem. Viņu ķermeņa temperatūra tiks mērīta ar bezkontakta termometriem, bet autobusa vadītāji strādās maskās. Eurolines aicina pasažierus izmantot maksas brauciena laikā.

Iepriekš pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm atjaunoja kompānijas Ecolines un Lux Express. Tiek atjaunota arī aviosatiksme starp Baltijas valstīm.

0
Tagi:
Baltija, pasažieru pārvadājumi, sabiedriskais transports
Pēc temata
"Lux Express" autobusi atkal savienos Rīgu un Tallinu
Polija atver robežas: atļauti tranzītbraucieni
Ērce, foto no arhīva

Valstī liels inficēto skaits: speciālisti brīdina par ērču nesto risku

3
(atjaunots 11:33 05.06.2020)
Šogad ērces Latvijā "pamodušās" pārāk agri, turklāt noskaidrojies, ka to vidū ir liels encefalīta pārnēsātāju skaits.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. Latvijas infektoloģijas centra speciāliste Irēna Anna Damberga LR4 programmā "Doma laukums" pastāstīja, kādu risku šogad sagādā ērces. Tās Latvijā "pamodušās" pārāk agri, turklāt noskaidrojies, ka to vidū ir liels encefalīta pārnēsātāju skaits, vēsta Rus.lsm.lv.

Damberga pastāstīja, ka, iespējams, ērču skaits nav lielāks nekā pērn. Mājās tās pārsvarā ienes mājdzīvnieki. Tomēr 3-4% ērču ir inficētas ar encefalītu, lai arī 2019. gadā slimības pārnēsātāju skaits nepārsniedza 1%.

Latvijas infektoloģijas centra dati liecina, ka pirmo ērci šogad izmeklēšanai atnesa jau 8. janvārī. Pēc tam 2020. gada pirmajos piecos mēnešos LIC saņēmis 551 ērci. 4,5% to vidū izrādījās inficētas ar encefalītu.

Pie tam Latvijas teritorijā izplatās relatīvi jauna ērču suga, tā saucamā pļavu ērce, kas bīstama gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem. Tās mīt aizaugušās pļavās.

Iepriekš vēstīts, ka līdz 7. maijam Latvijā bija diagnosticēti trīs ērču encefalīta gadījumi un 13 Laima slimības gadījumi.

Vēl joprojām iespējams vakcinēties pret ērču encefalītu, taču vakcīnu pret Laima slimību un erlihiozi nav, tāpēc ērces koduma gadījuma noteikti vismaz mēnesi jānovēro sava pašsajūta un pirmo simptomu gadījumā jāvēršas pie speciālistiem.

Iepriekš jau vēstīts, kādas sekas cilvēcei var nest globālā sasilšana. Tā var ne tikai skart bīstamu slimību un vīrusu izplatību, bet arī būtiski ietekmēt celtniecības nozari un infrastruktūru, lauksaimniecību un mežsaimniecību, veselības aprūpi un daudzas citas nozares.

3
Tagi:
ērce, Latvija
Pēc temata
Ne tikai encefalīts, arī Laima slimība: ar ko draud ērces kodiens Latvijā
Ērces atkal gatavojas uzbrukt Latvijai
Ērces, govis un zibens: kas draud Latvijas iedzīvotājiem vasarā
Latvijā pieaudzis ērču encefalīta gadījumu skaits