Jurijs Petropavlovskis

LKS novērtēja Šadurska ieceri kļūt par deputātu cīņai pret krievisku Rīgu

33
(atjaunots 11:32 05.02.2020)
Tā pati asimilācija, tikai jaunā mērcē: Latvijas Krievu partijas līdzpriekšsēdētājs Jurijs Petropavlovskis novērtējis eksministra Kārļa Šadurska ieceri cīnīties ar Latvijas galvaspilsētas "rusifikāciju" Rīgas domes deputāta postenī.

RĪGA, 5. februāris – Sputnik. EP deputāts no Latvijas, bijušais izglītības ministrs Kārlis Šadurskis paziņoja par nodomu pretendēt uz Rīgas domes deputāta vietu. Politiķis norādīja, ka viņa izredzes Rīgas domes vēlēšanās esot visai augstas, vēsta RuBaltic.Ru. Pēc viņa domām, pēdējo desmit gadu laikā notikusi Rīgas rusifikācija, tāpēc nākamajā cēlienā pie varas jānākot latviešu partijām.

Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs Jurijs Petropavlovskis nosauca Šadurska izteikumus par reklāmas akciju ar mērķi atgādināt par sevi.

"Šadurskis izdarīja to, ko neviens neuzdrošinājās – atklāti noformēja asimilāciju un krievu izglītības, krievu valodas likvidāciju Latvijā. Taču rezultātā visi reformas līdzautori ar Šadurski priekšgalā vēlēšanās "izgāzās". Uzsveru – šo vērtējumu sniedza latviešu vēlētāji. Šadurskis ir visnepopulārākais starp visiem Saeimas un Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem – tā viņu novērtēja viņa paša domubiedri. Ne par kādu popularitāti nevar būt ne runas, viņam vienkārši gribas atgādināt par sevi," Petropavlovskis pauda sarunā ar Sputnik Latvija.

Bijušais ministrs, lielās reformas iniciators ir aizvainots, jo viņu ir aizmirsuši, uzskata Petropavlovskis, taču tamlīdzīgi izteikumi, pēc viņa domām, ir provinciāls balagāns cilvēkam, kas pretendē uz skaļu lomu vēsturē.

"Tas pat nav PR, tā ir tirgus reklāma. Šadurskis vientiesīgi, padomju aģitācijas žanrā ziņo, ka priekšvēlēšanu mērķis ir latviska Latvija – lai visi būtu latvieši, lai vienīgā saziņas valoda, pat ģimenē, būtu latviešu valoda. Tā ir tā pati asimilācija, tikai pasniegta citādi," uzsvēra Petropavlovskis.

Viņš atgādināja, ka visu latviešu partiju mērķis ir viens – latviska Latvija, kā rakstīts Satversmes preambulā, taču, pēc politiķa domām, tas ir fantastisks mērķis, un Šadurskis to lieliski saprot.

"Pat Lielbritānija valodu ziņā nespēja "sagremot" valliešus – valstī dzīvo cilvēki, kuri runā valliešu valodā, mācās valliešu skolās. Arī Brexit parādīja, ka angļi vēlas būt angļi, nevis Briseles politiskās konstrukcijas pavalstnieki. Tā saucamās nacionālās valstis Eiropā tuvojas beigām, kāpēc Latvija pēkšņi konsolidētos? Tas ir absolūti izslēgts, tāpēc Šadurska paziņojums ir tikai reklāmas akcija ar mērķi atgādināt par sevi," secināja politiķis.

Šadurska iniciētās izglītības reformas rezultātā vidējā izglītība valstī pilnībā pāriet pie latviešu mācību valodas. Bilingvālo izglītību plānos likvidēt līdz 2021./22.mācību gadam.

Pagājušā gada decembrī valsts apkārtējās vides un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ierosināja atlaist Rīgas domi, aizbildinoties ar tās nespēju kontrolēt atkritumu izvešanu. Likumprojekts par Rīgas domes atlaišanu izgāja pirmo lasījumu parlamentā, nākamais paredzēts 13.februārī.

Петропавловский прокомментировал желание Шадурскиса из думы сделать Ригу латышской
33
Pēc temata
"Krievu" Rīgas nāve un politiskais apvērsums Latvijā: Lindermans par "X stundu" latviešiem
Latviešu valoda un mūžīgā vara: Nacionālās apvienības deputāti Rīgā lēma Latvijas likteni
Atstumto mēru tandēms: vai Ušakovs un Lembergs apvienosies vēlēšanās Rīgā
Kam izdevīgi krāpt Latvijas tautu: izkliedēsim mītus par krievu skolām
Bārs, foto no arhīva

"Dzied, šķauda, klepo": Latvijas galvenais infektologs par izklaides pasākumu bīstamību

1
(atjaunots 23:12 26.09.2020)
Īpaši augsti ar Covid-19 inficēšanās riski ir saistīti ar izklaides pasākumiem slēgtās telpās un alkohola lietošanu, uzskata Latvijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

RĪGA, 27. septembris— Sputnik. Latvijas Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis brīdināja par inficēšanas riskiem, kas saistīti ar pasākumiem slēgtās telpās, turklāt ar alkoholisko dzērienu lietošanu, ziņo Rus.lsm.lv.

Analīzes veikšana, foto no arhīva
© Sputnik / Евгений Одиноков

Kad cilvēki atrodas šādā pasākumā, viņi aizmirst par distancēšanu, kopā dzied, šķauda vai klepo. Un šādā gadījumā risks inficēties ar Covid-19 ir lielāks nekā veikalā vai darbā, norāda Dumpis.

Infektologs uzsvēra, ka visaugstākais inficēšanās risks ir saistīts ar tiešiem savstarpējiem kontaktiem.

Tātad šajā posmā cilvēku atbildība par sevi un saviem tuviniekiem ir pirmajā vietā. Viņiem jāseko līdzi distances ievērošanai, kā arī jāmazgā rokas.

Dumpis tāpat ieteica tiem, kuri daudz kontaktējas ar citiem cilvēkiem, instalēt lietotni "Apturi Covid".

Galvenais infektologs pastāstīja arī par plānveida medicīnisko palīdzību. Pēc viņa vārdiem, ir ļoti svarīgi turpināt sniegt to krīzes apstākļos.

Iepriekš ziņots, ka saskaņā ar Latvijas Veselības ministrijas ziņojumu 18,6% pacientu ar apstiprināto Covid-19 testēšanas brīdī nebija nekādu saslimšanas simptomu.

No visbiežāk sastopamajiem simptomiem tiek atzīmēta paaugstināta ķermeņa temperatūra, sāpes locītavās, muskuļu vājums, klepus, iesnas, galvassāpes un kakla sāpes. Turklāt daudzi pacienti sūdzējās par garšas un ožas zudumu. Vismazāk tika novēroti tādi simptomi kā slikta duša, caureja un vemšana, tomēr šie simptomi arī var liecināt par koronavīrusa klātbūtni cilvēka organismā.

Veselības ministrijas ziņojumā, kas nākamnedēļ tiks izskatīts valdības sēdē, tāpat tiek sniegti dati par mirušo pacientu vecumu. Vidējais vecums bija 77 gadi, visi mirušie bija vecumā no 52 līdz 99 gadiem. Gandrīz ceturtdaļa no visiem mirušajiem bija jaunāki par 60 gadiem.

1
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Viņķele saskatījusi priekšrocības Covid-19 gadījumu skaita pieaugumā Latvijā
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka
Latvija un Eiropas Komisija izstrādās kopīgus noteikumus ceļojumiem Covid-19 apstākļos
Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti
Cigarešu kontrabanda, foto no arhīva

Kādu naudu iedzīvotāji ietaupa uz kontrabandas rēķina un vai to var apkarot

20
(atjaunots 13:26 26.09.2020)
Eksperti uzskata: stiprini robežas ar Krieviju un Baltkrieviju, kā gribi, kontrabanda tik un tā ies. Ja valdība vēlas to ierobežot, jāizmanto cits instruments.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Sabiedrība Latvijā kļūst iecietīgāka pret kontrabandas preču iegādi – to apliecināja pētījumu centra SKDS aptauja, vēsta TV3. Patlaban katrs ceturtais iedzīvotājs (28%) nesaskata tajā neko sliktu: 10% viņu vidū uzskata, ka tādas darbības nemaz nav nosodāmas, bet 18% drīzāk piekrīt tādam viedoklim.

Katrs desmitais respondents (12%) atzinās, ka šogad pircis kontrabandas cigaretes, pa 4% - nelegālu degvielu un kontrabandas alkoholu. Salīdzinājumā ar pērno gadu, dati nav būtiski mainījušies.

Latvijā kļūst populāras elektroniskās cigaretes un tabakas sildīšanas iekārtas. Pētījums liecina, ka trešā daļa (32%) visu Latvijā iegādāto elektronisko cigarešu pirktas nelegālajā tirgū; puse beztabakas nikotīna spilventiņu pirkta nelegāli, taču ne Latvijā, - ārzemēs, interneta veikalos, tātad Latvijas budžets no šiem pirkumiem neko nav saņēmis.

Komentējot aptaujas datus, SKDS direktors Arnis Kaktiņš pastāstīja par savu personīgo pieredzi. Viņš atcerējās, ka Centrāltirgū ar buldozeriem tika nojauktas visas "būdiņas", tomēr, cik vien viņš gājis garām, no cigarešu piedāvājuma viedokļa nekas nav mainījies!

Liela nozīme valstī ir akcīzes nodoklim, kas veido 13% no IKP, tāpēc cīņa ar kontrabandu valsts labklājībai ir liela nozīme. Pētnieks Arnis Sauka uzskata, ka Baltijas valstīm nāktos saskaņot akcīzes likmes un izvairīties no to radikālas celšanas.

Kontrabanda visvairāk izplatīta pie Baltkrievijas un Krievijas robežām, un, pēc Saukas domām, nav iespējams to iznīdēt pilnībā, pat izvietojot pierobežā lielus spēkus.

Lai kā tiktu nostiprināta robeža, tas ir liels bizness. Jāpanāk, lai kontrabanda būtu neizdevīga. Akcīzes politika būtu viens no instrumentiem šajā darbā, uzskata Sauka.

Respondentiem, kuri iegādājušies kontrabandas preces, pavaicāja, kādus līdzekļus viņi ietaupa, pateicoties kontrabandai. Katrs piektais (21%) paziņoja, ka mēnesī ietaupa līdz 19 eiro, gandrīz trešā daļa (31%) – no 20 līdz 50 eiro, bet 13% - vairāk nekā 50 eiro.

20
Tagi:
SKDS, robeža, Latvija, kontrabanda
Pēc temata
Dānija par kokaīna kontrabandu aizturēti divi Latvijas pilsoņi
Vairāk kontrabandas un pašbrūvētā: kā iedzīvotāji reaģēs uz akcīzes pieaugumu
Sankcijas pret domi un policiju: rīdzinieki atrada kontrabandas cigaretes Centrāltirgū
Latvijas pilsonis stāsies likuma priekšā par kontrabandas zāļu izvešanu no Krievijas