Ūdensvada krāns

Jauns uzliesmojums? Daudzdzīvokļu mājas ūdensvadā atrasta bīstama baktērija

46
(atjaunots 08:01 05.02.2020)
Mākslinieka darbnīcā daudzdzīvokļu mājā Rēzeknē, Skolas ielā atrasta legionella. Baktērija konstatēta gan aukstajā, gan karstajā ūdenī.

RĪGA, 5. februāris — Sputnik. Slimību kontroles un profilakses centra darbinieki pēc ūdensvadā pieejamā ūdens pārbaudes Rēzeknē fiksējuši cilvēkam bīstamu baktēriju, vēsta jauns.lv. Daudzdzīvokļu namā Rēzeknē, Skolas ielā 2 ūdensvadā konstatēta legionella.

Paraugi tika ņemti vienā no dzīvokļiem, kā arī siltummezglā. Tomēr uzņēmuma "Rēzeknes namsaimnieks" vadītājs Pēteris Dzalbe uzskata, ka inficēšanās ir individuāla un baktērija konstatēta tikai vienā dzīvoklī, kas pieder vietējam māksliniekam.

Viņš pastāstīja, ka baktērija atrasta pēdējā ūdens sadales punktā – mājas sistēmā tā nav fiksēta. Ierēdnis pauda pārliecību, ka pie baktērijas parādīšanās vainojams pats dzīvokļa saimnieks – acīmredzot, viņš reti lietojot ūdeni, tāpēc tas sastāvoties.

Uzņēmuma "Rēzeknes namsaimnieks" veiktās pārbaudes gaitā baktērija konstatēta gan aukstajā, gan karstajā ūdenī. Mājas iedzīvotāji nekavējoties informēti par iespējamo risku, vēstīja epidemiologi.

Kas tā par baktēriju?

Legioneloze ir asa pneimonijas tipa infekcijas slimība, ko izraisa dažādi pie Legionella dzimtas piederošo mikroorganismi. Slimība parasti norit ar izteiktu drudzi, vispārēju intoksikāciju, plaušu, centrālās nervu sistēmas un gremošanas orgānu bojājumiem.

Iepriekš vēstīts, ka saskaņā ar amerikāņu Slimību profilakses un kontroles centra pētījumu, ko publicējusi tūrisma kompānija Globehunters, Latvijā nedrīkst dzert krāna ūdeni.

Globehunters nosauca valstis, kurās ūdensvadu ūdens ir veselībai nedrošs un var kļūt par nāvējošu infekciju iemeslu.

Sarakstā iekļuvušas 187 valstis. Latvija nostājusies vienā rindā ar Centrālameriku, Āfriku, Āziju un Tuvajiem Austrumiem, kuri tiek uzskatīti par reģioniem ar visbīstamāko ūdensvada ūdeni.

Šajos reģionos ūdensvada ūdens ir bīstams, nevis tā dēļ, ka tas ir piesārņots ar kaut ko, bet gan dēļ tā, ka tajā ir sastopami patogēnie mikroorganismi, kuri cilvēka imūnsistēmai nav zināmi.

Bez riska veselībai krāna ūdeni drīkst dzert ASV, Kanādā, Austrālijā, Japānā, Saūda Arābijā, Dienvidkorejā un lielākajā daļā ES valstu.

46
Pēc temata
Daugavpils izmirst: atikušajiem palielinās ūdens un kanalizācijas tarifus
Latvijas bagātākā cilvēka bijusī sieva tirgos Baltijā ūdeni no Krievijas
"Leģionāru slimības" apkarošana palielinās karstā ūdens rēķinus par 5-10%
Taupa uz bērnu veselības rēķina? Siguldas bērnudārzā audzēkņi dzer krāna ūdeni

Latvijas iedzīvotāju laimes indekss samazinājies Covid-19 dēļ

3
(atjaunots 10:05 19.04.2021)
Saskaņā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra veikto aptauju, koronavīrusa izraisītā krīze nopietni ietekmēja cilvēku emocionālo stāvokli, taču speciālisti norāda, ka tajā nav nekā dramatiska.

RĪGA, 19. aprīlis - Sputnik. Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS veica aptauju, kurā konstatēja Latvijas iedzīvotāju laimes indeksa kritumu salīdzinājumā ar 2019. gadu, raksta Bb.lv.

SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš savā Twitter lapā raksta, ka SIA Covid-19 krīze ir pabojājusi "kolektīvo laimi". Taču, viņaprāt ne pārāk dramatiski.

​"Dati liecina, ka kolektīvi mēs visi nupat jutāmies apmēram tikpat laimīgi kā 2012. un 2013. gadā vai pirms tam "treknajos gados"," atzīmēja Kaktiņš.

SKDS vadītājs atzīmēja, ka saskaņā ar aptauju 17% respondentu norādījuši, ka par spīti visām 2020. gada grūtībām, viņi jutās ļoti laimīgi. Nedaudz vairāk nekā puse aptaujāto (51%) atzīmēja, ka gadu laikā jutās diezgan laimīgi. Vairāk vai mazāk nelaimīgi jutās 24 procenti respondentu.

2019. gadā Latvijas iedzīvotāju laimes indekss sasniedzis augstāko rādītāju SKDS pētījumu vēsturē kopš 2001. gada.

3
Tagi:
SKDS, koronavīruss, iedzīvotāji, Latvija
Pēc temata
Vēl nav gana nabagi: cilvēki mazāk tic tagadnei, toties cer uz gaišo nākotni
Uzņēmēji nosauca bezjēdzīgākos Covid-19 ierobežojumus
Cilvēki stāv rindā saņemt poti pret Covid-19

Latvijas iedzīvotāji ir gatavi vakcinācijai pret Covid-19!

7
(atjaunots 10:05 19.04.2021)
Ažiotāža dzīvās rindās masu vakcinācijas punktos visā Latvijā liecina par to, ka Latvijas iedzīvotāji ir gatavi vakcinēties pret Covid-19. Pētījums to apstiprina.

RĪGA, 19. aprīlis - Sputnik. Saskaņā ar Benu Aptiekas pētījuma "Stresa termometrs" datiem, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju GEMIUS, lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju vēlas vakcinēties pret Covid-19, ziņo Mixnews.lv.

Marta beigās - aprīļa sākumā tika aptaujāti 1747 respondentu. 58% aptaujāto teica, ka ir gatavi vakcinēties. 48% pārliecināti paziņoja par savu gatavību, 16% atbildēja "drīzāk jā".

25% respondentu neplāno vakcinēties pret koronavīrusu. 10% no šiem aptaujātajiem atbildēja, ka drīzāk neplāno vakcinēties, nesniedzot skaidru atbildi "nē".

9% respondentu nav snieguši konkrētu atbildi. Bet 8% aptaujāto jau saņēmuši poti.

Turklāt aptaujas organizatori norāda, ka vīrieši gatavi vakcinācijai vairāk nekā sievietes - 60% respondentu pret 56%. Turklāt 12% aptaujāto sieviešu vēl nav izlēmuši, kā būt ar vakcināciju. Vīriešu vidū tādu ir tikai 7%.

Taču galvenais rādītājs, kas pierada, ka Latvijas iedzīvotāji gatavi vakcinācijai pret koronavīrusu ir pie vakcinācijas punktiem izveidojušās rindas, kad varas iestādes ir atļāvušas pieeju vakcīnai visiem interesentiem.

Atgādinām, ka Latvijā 17. un 18. aprīlī gandrīz visi vakcinācijas punkti izlietoja tajos pieejamās vakcīnas. Sestdien bija atvērti tikai divi vakcinācijas centi no septiņiem - Cēsīs un Daugavpilī. Turklāt Cēsīs vakcinācijas centrs apturēja iedzīvotāju pieņemšanu gandrīz uzreiz pēc atklāšanas.

7
Tagi:
vakcinācija, koronavīruss, iedzīvotāji, Latvija
Pēc temata
Latvija saņēmusi 10 530 Pfizer vakcīnas devu
Bīstams precedents: Cilvēktiesību tiesa atzīst, ka piespiedu vakcinācija ir likumīga
Ārsti iesaka Latvijai turpināt vakcināciju ar AstraZeneca preparātu
ES pēta jaunu AstraZeneca vakcīnas blakni