Pabriks

Mājās runā krieviski, bet "cilvēkos" valsts valodā? LKS atbildēja Pabrikam

67
(atjaunots 14:47 04.02.2020)
Nez vai Latvijā dzīvojošie krievi kļūs par patriotiem pēc "uzplečotu sociologu" iegribas, bet ministrs Pabriks atļaujas skolmeistara toni, jo viņa rīcībā ir dāsns militārais budžets, uzskata Latvijas Krievu savienība.

RĪGA, 4. februāris — Sputnik. Latvijas Krievu savienība komentēja aizsardzības ministra Arta Pabrika interviju avīzei Neatkarīgā Rīta Avīze, kurā politiķis stāstīja par iedzīvotāju patriotismu, valsts aizsardzības mācību skolās un apdraudējuma faktoriem valstij.

Savu atbildi LKS publicēja Facebook.

Partija vispirms pievērsa uzmanību frāzei, ar kuru Pabriks apzīmēja krievvalodīgos - "tie, kas mājās runā krieviski".

"Vai nekrīt acīs? "Mājās runā krieviski", bet, "izgājuši cilvēkos", pārejiet pie valsts valodas? Pat tad, ja savā starpā sarunājas divi krievu cilvēki – vai tā?" vaicā Latvijas Krievu savienība.

Partija atgādināja, ka agrāk ierasts formulējums bija "ģimenes valoda", kas nebūt nav sinonīms jēdzienam "runā mājās". Pabrika apzīmējums ir tuvāks prezidenta Egila Levita idejām par to, ka publiski krievvalodīgajiem vajadzētu aktīvāk runāt valsts valodā. Interesanti, ka toreiz Levita idejas neviennozīmīgi uztvēra pat latvieši.

Savā intervijā aizsardzības ministrs pauda viedokli arī par krievvalodīgo patriotismu. Pēc Aizsardzības ministrijas pasūtījuma veiktā pētījuma rezultāti liecina, ka mazākumtautību atbalsts Latvijas valdībai pastāvīgi pieaug, tātad valdība ejot pareizā virzienā.

Latvijas Krievu savienība ir pārliecināta, ka AM pētījums būtiski sagroza reālo ainu par to, kāda ir Latvijas iedzīvotāju attieksme pret politiķiem – par to liecina sociālo tīklu apmeklētāju ironiskā reakcija, redzot resora publicētos rezultātus. Informāciju par atbalsta pieaugumu skeptiski uztvēra gan latvieši, gan krievi.

"LKS vēlreiz atgādina ābeces patiesību – cilvēki kļūst par patriotiem ne pēc "uzplečotu sociologu" burvju nūjiņas mājiena, bet gan tikai tad, ja valsts ar viņiem rēķinās, rūpējas par viņu labklājību, ciena viņu pamattiesības, tostarp arī tiesības uz kvalitatīvu izglītību bērniem.

Divi procenti aizsardzībai no debesīm nekrīt, tie nāk no cilvēku naudas makiem, kuri tos smagā darbā pelna mūsu valstī.

Aizsardzības ministra urāpatriotiskais un pat skolmeistariskais tonis iespējams tikai tāpēc, ka viņam ir nopietna krājkasīte militārajiem izdevumiem.

Ja varasvīri tikpat dāsni tērētu mūsu nodokļus sociālajām vajadzībām, veselības aprūpe izietu no krīzes, demogrāfija atdzīvotos, varbūt pat cilvēku aizplūšana uz ārzemēm samazinātos," ir pārliecināta LKS.

Iepriekš vēstīts, ka patlaban Aizsardzības ministrija sadarbībā ar citām iestādēm izstrādā brošūru iedzīvotājiem ar instrukcijām "kara gadījumam". Tiek gatavoti preses materiāli, kam, saskaņā ar resora plāniem, jābūt katra iedzīvotāja mājās, lai informācija būtu pieejama pat atslēgtas elektrības apstākļos. Vienlaikus Pabriks atzina, ka tamlīdzības AM iniciatīvas neraisa iedzīvotāju entuziasmu – cilvēki ir neapmierināti par to, ka viņus biedē ar "iebrukumu".

67
Pēc temata
Kādiem nolūkiem Latvija paplašina armijas poligonus
Bērni skraida ar automātiem, kā Sjerraleonē: ANO gaida Latvijas paskaidrojumus
Latviju neizglābs 6 tūkstoši karavīru: igauņu ģenerālis par obligāto dienestu un krieviem
Bērni ir drošībā. Un kā ir pārējiem? Kurš uztraucas par latviešu jaunsargiem ar automātiem
Latvijas armija

"Jūs esiet Latvijas lepniem!": Latvijas armija svin 101. dibināšanas gadadienu

6
(atjaunots 15:21 11.07.2020)
Latvijas Aizsardzības ministrija uzsākusi akciju "Pasveicini karavīru!" par godu Latvijas armijas dzimšanas dienai.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Latvijas armija 10. jūlijā svin 101. gadadienu. Par godu armijas dzimšanas dienai Latvijas Aizsardzības ministrija aicina visus piedalīties akcijā "Pasveicini karavīru!" ar tēmturi #pasveicinikaravīru.

"Ja Tavs radinieks, draugs, kaimiņš vai cits pazīstams cilvēks ir Latvijas armija karavīrs vai zemessargs, iepriecini viņu armijas dzimšanas dienā ar sirsnīgu sveicienu! Tie var būt labi vārdi īsziņā, telefona zvans, sociālā tīkla profilā ievietots sveiciens, sen neredzēta cilvēka apciemojums vai jebkurš cits patīkams pārsteigums pēc Tavas izvēles," piedāvā Aizsardzības ministrijas Facebook lapā.

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš uzrakstīja Twitter vietnē apsveikumu karavīriem, zemessargiem un jūrniekiem, atzīmējot, ka ir ļoti gandarīts ar viņu profesionālo ieguldījumu Latvijas armijas kaujas iespēju stiprināšanā.

​Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks savā mikroblogā bija ļoti īss savos apsveikumos.

"Sirsnīgi sveicu Latvijas Armiju dzimšanas dienā! Jūs esiet mūsu Latvijas lepnums!" uzrakstīja viņš.

​Uz aicinājumu apsveikt Latvijas armiju jau ir atsaukusies Lietuvas ĀM. Twitter vietnē diplomāti uzrakstīja: "Brāļi Lietuvā sveic Latvijas armiju 101. gadadienā!" Šo publikāciju brāļi no Lietuvas dāsni papildināja ar karogiem un tēmturi #WeAreNATO.

​Arī Ziemeļatlantijas alianse nepalika malā stāvam.

"10. jūlijā Latvijas armija atzīmē 101 gadu. Turpinot labo tradīciju akcijas "Pasveicini karavīru!" rīkošanā, piedāvājam visiem uzrakstīt siltus vārdus, kas būs veltīti Nacionālo bruņoto spēku dienošajiem," uzrakstīja Latvijā izvietoto alianses spēku Twitter mikroblogā.

6
Tagi:
NBS, armija
Pēc temata
Stabils atalgojums un sociālās garantijas: Latvijas armija aicina bezdarbniekus dienēt
Latvijas ienesīgā militarizācija: jaunākie sasniegumi
Jebkāda informācija par padošanos – meli! AM laidusi klajā bukletu kara gadījumam
Latvija samazinās prasības? Armijā varēs dienēt gandrīz visi
Autobusa vadītājs. Foto no arhīva

Latvijā 8 jauni Covid-19 gadījumi: SPKC meklē autobusa Liepāja-Rīga pasažierus

10
(atjaunots 13:56 11.07.2020)
Aizritējušajā diennaktī Latvijā ir veikti 1870 koronavīrusa testi un atklāti 8 jauni inficēšanās gadījumi. Slimību profilakses un kontroles centrs veic izmeklēšanu.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informāciju, aizritējušajā diennaktī tika atklāti 8 jauni koronavīrusa inficēšanās gadījumi.

Pēdējās diennakts laikā valstī veikti 1870 izmeklējumi. Visā epidēmijas laikā ir veikti 167 480 Covid-19 testi. Kopumā ir atklāti 1173 inficētie, 1019 cilvēki ir izveseļojušies, 30 – miruši.

​Slimnīcās joprojām atrodas trīs cilvēki ar apstiprinātu koronavīrusa diagnozi. Vienam no viņiem ir smaga slimības gaita. Kopš epidēmijas sākuma no slimnīcām izrakstīti 183 pacienti ar Covid-19.

​SPKC cenšas noskaidrot katra Covid-19 gadījuma izcelsmi. Tur tiek meklēti autobusa pasažieri ar reisa numuru 7937, kurš brauca maršrutā Liepāja-Saldus-Rīga.

Viens no pasažieriem ar apstiprinātu Covid-19 brauca ar šo reisu. Visus, kas brauca šajā maršrutā kopā ar viņu, lūdz nekavējoties sazināties ar SPKC speciālistiem pa tālruni 67 271 738 un sākt ievērot pašizolācijas režīmu.

​Piektdien, 10. jūlijā, Ministru kabinets pieņēma lēmumu par sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darba laika saīsināšanu ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību un novērst jaunus saslimšanas uzliesmojumus.

Turklāt, saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem ir jāizvieto informācija par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kuri vienlaikus drīkst atrasties iestādē, apmeklētājiem redzamā vietā (pie ieejas un pie kases).

Tāpat līdz 1. septembrim plānots pagarināt ierobežojumus cilvēku skaitam, kuri drīkst vienlaikus atrasties sabiedriskās ēdināšanas iestādēs. Pie viena galdiņa iestādē varēs sēdēt ne vairāk par četriem cilvēkiem, ja viņi nav vienas mājsaimniecības locekļi, savukārt terasē – ne vairāk par 8 cilvēkiem.

10
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
PVO ieinteresējusies par Krievijas vakcīnu pret Covid-19
Palielināts izmeklējumu skaits: valstī krasi pieaudzis Covid-19 gadījumu skaits
Izsekot var tikai atbraukušos no Krievijas un Baltkrievijas: kā Latvijā kontrolē Covid-19
Ieveda un kontaktēja: Latvijā 11 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi