Atslēga

Nekavējoties samaksāt! Rīdzinieki saņem rīkojumus no "zemes baroniem"

85
(atjaunots 09:18 02.02.2020)
Zemes īpašnieku un dzīvokļu īpašnieku pretošanās saasinās. "Baroni" paziņojuši, ka gatavo prasību pret pašvaldības namu pārvaldnieku RNP, un izsūta jaunas vēstules iedzīvotājiem.

RĪGA, 2. februāris – Sputnik. Aizritējušajā nedēļā māju iemītnieki, kuras atrodas uz privātas zemes, sāka saņemt "laimes vēstules" no zemes īpašniekiem ar piedāvājumu izpirkt zemi, kurās brīdina, ka vēlāk būšot dārgāk, raksta Latvijas avīze "Segodņa".

Saskaņā ar vēstījuma autoru versiju, pat ja rezultātā parādīsies likums, kurš nosprauž nomas maksu 4% līmenī no kadastrālās vērtības, šī pati vērtība pēc tam pieaugs par 40%! Tādēļ labāk šobrīd samaksāt 6% no lētā kadastra, nekā 4% pēc tam no dārgāka. Rīgas pašvaldības namu pārvaldnieks (RNP) aicina uz šīm vēstulēm nereaģēt.

Tikmēr zemes īpašnieki sākuši iedzīvotājiem izsūtīt jaunas vēstules – rīkojumu RNP samaksāt viņiem nomas maksu.

Savukārt avīze "Segodņa" vērsās Tieslietu ministrijā ar lūgumu komentēt šo strīdu.

Par likumu par piespiedu nomu

Tieslietu ministrijas pārstāve Zanda Stara pastāstīja, ka patlaban ministrijā izstrādes stadijā atrodas likums par piespiedu nomas attiecību regulēšanu, un tur cer, ka tas tiks pieņemts šī gada laikā un stāsies spēkā no nākamā gada 1. janvāra.

Rīga
© Sputnik / Sergey Melkonov

"Pirms nedēļas mēs bijām Saeimā Valsts pārvaldes lietu komisijā, apspriedām šo jautājumu, un deputāti pauda gatavību, kolīdz likums būs pie viņiem Saeimā, uzreiz ķerties pie darba. Šis likums ir ļoti sarežģīts, tajā ir daudz shēmu, tostarp arī nodokļu piemērošana – PVN un nekustamā īpašuma nodoklis. Tādēļ par Ministru kabinetā to ir grūti saskaņot. Tas skar gandrīz katru ministriju, piedalās arī sabiedriskās organizācijas, katrai ir savs viedoklis un iebildumi, tādēļ lieta nevirzās uz priekšu tik ātri, kā mēs cerējām pērn. Taču pavasarī mēs ceram nosūtīt likumprojektu Ministru kabinetam, un pēc tam jau Saeimai," paskaidroja Stara.

Attiecībā uz grozījumiem par 4% no nomniekiem Stara saka, ka tieši šis slieksnis tika pieņemts pēc rūpīgas tiesu prakses un dažādu pušu domu analīzes.

Viņa pastāstīja, ka Tieslietu ministrijā uzskata, ka tas būšot taisnīgs zemes īpašnieku un dzīvokļu īpašnieku interešu līdzsvars. Satversmes tiesa norādīja, ka ir jāņem vērā abu pušu intereses, un ministrijā orientēsies pēc šī norādījuma.

Kāds ir gaidāms kadastrs

Saistībā ar straujas kadastrālās vērtības izaugsmes draudiem, kas tiek minēta "baronu" vēstulē, Tieslietu ministrijas pārstāve skaidro: "Šobrīd kadastrālā vērtība atrodas aptuveni 80% līmenī no 2012.-2013. gada tirgus cenām. Gala mērķis – pietuvināt kadastrālo vērtību tirgus vērtībai. Taču nedrīkst sacīt, ka visos gadījumos tā pieaugs par 40%. katrs gadījums un katrs zemesgabals ir jāskata individuāli. Ir jāskatās, kāds ir zemesgabala izmērs, kādi tam ir apgrūtinājumi, vai projekts ir vecs vai arī jauns. Tik daudz kritēriju, ka nav iespējams kaut ko prognozēt kopumā. Visticamāk, kadastrālā vērtība pieaugs, taču nevar pat noteikti pateikt, ka visiem."

Universālu rekomendāciju saistībā ar attiecībām ar "baroniem" Tieslietu ministrija neriskē sniegt, tomēr aicina esošajā situācijā vismaz nenoslēgt ilgtermiņa līgumus.

"Tuvākajā laikā iespējamas izmaiņas tiesiskajā regulējumā," norāda Stara.

"Rīkojums namu pārvaldniekam"

Tikmēr dzīvokļu īpašnieki Rīgā ziņo, ka sākuši saņemt jaunas vēstules no zemes īpašniekiem.

Šie vēstījumi ir noformēti rīkojuma veidā, kuru konkrētajiem iemītniekiem atliek vienīgi aizpildīt ar saviem datiem. Ar šī dokumenta palīdzību iedzīvotājiem tiek piedāvāts dot rīkojumu "Rīgas namu pārvaldniekam" (RNP) kā pārvaldniekam, lai "visus manis faktiski samaksātos zemes nomas maksas maksājumus (uzkrājumus) (…) nekavējoties pārskaitīt uz kontu…" (tālāk seko kooperatīvās biedrības konts).

Temata apspriešanā sociālajos tīklos piedalījās arī kāds Normunds Šlitke, kurš komentēja situāciju zemes īpašnieku pārstāvja vārdā.

Viņš paskaidroja: "Jūs esat nodevuši naudu savam pilnvarniekam RNP. Jūsu pilnvarnieks naudu zemes īpašniekiem nepārskaita un šobrīd savā mājas lapā apgalvo, ka tas bez kopības lēmuma nebūs iespējams. Tad, kad zemes īpašnieks vēršas pret dzīvokļu īpašnieku tiesā, pēdējais aizbildinās, ka nauda jau ir pie RNP un pārmet zemes īpašniekam, ka pirms prasības celšanas tiesā nav naudu no RNP pieprasījis. Tiesas parasti nomas maksu no dzīvokļa īpašnieka piedzen, neņemot vērā iemaksāto RNP."

Un par nomas maksas apmēru

Iekasēt maksu, kas ir mazāka par 6% no kadastrālās vērtības, "baronu" pārstāvis nosauca par pazemojošu.

Savukārt kāda Darya pauda sašutumu: "Šlitkes kungs, ko Jūs par to nomas maksu, kas nav pazemojoša un sver vismaz 6% no zemes gabala kadastrālās vērtības, pildat kā zemes īpašnieks un iznomātājs? Kādi pienākumi gulstās uz Jums pēc nomas līguma noslēgšanas?"

Tālāk diskusijā no māju iemītniekiem izskanēja daudz emocionālu paziņojumu attiecībā uz zemes īpašniekiem un situāciju kopumā, kā arī ieskati vēsturē par to, kā kuram tika zeme.

"Vajag visiem dzīvokļu īpašniekiem tiesāties ar zemes īpašniekiem līdz bezgalībai, jābeidz šis murgs. Lai valsts piešķir viņiem neapbūvētu zemi uz lauka," aicina Nadežda.

"Drīzāk nevis murgs, bet gan organizēta noziedzība," uzskata Alla.

Savukārt Inese stāsta sekojošo: "Tur jau ir tā lieta. Tur, kur zeme bija izdevīga apbūvei, tur īpašniekiem piedāvāja kompensāciju. Piemērs: manām paziņām bija zemesgabals zem tagadējā "Origo". Apmaiņā pret to viņiem piedāvāja zemesgabalu Ulbrokas laukā. Vienlīdzīga brīnišķīga apmaiņa! Bet tur, kur bija māja ar iemītniekiem, - pameta novārtā, lai slauktu kā govis. Naturāla nekārtība, kura ilgst jau vairāk nekā 10 gadus un netiek atrisināta. Un pēc tam brīnās, ka cilvēki brauc prom no šīs valsts. Nav ne ārstu, ne speciālistu. Toties daudz zemes īpašnieku, kuri nelabiekārto un nekopj savu zemi."

Ko darīt ar rīkojumu?

Dzīvokļu īpašnieku pārstāvji lēš, ka vēstules ar pavēlēm nodot rīkojumu RNP saņēma aptuveni 9000 cilvēku. Viņi lūdz nekādā veidā uz tām nereaģēt.

Savukārt RNP uzsver, ka pat ja atsevišķi dzīvokļu īpašnieki parakstīs šos te rīkojumus, tie neko nedos, jo nauda par visu ēku ir kopīgs uzkrājums, attiecībā uz kuru arī lēmums būs jāpieņem kopā.

"Likumi ir rakstīti godīgiem cilvēkiem, bet ne šiem te, teiksim, komersantiem, kuri atrod iespēju visos veidos apiet šo likumu. Labāk nereaģēt. Ja jūs sākat reaģēt uz šādām izspiedēju vēstulēm, tas nozīmē, ka viņi nāks vēlreiz," paziņoja LTV RNP valdes priekšsēdētājs Ernests Saulītis.

Savukārt Normunds Šlitke sacīja, ka par pērno gadu RNP palicis parādā zemes īpašniekiem pusmiljonu, un šajā sakarā tiks iesniegta prasība tiesā.

85
Pēc temata
Dzīvokļu īpašniekus Rīgā šokējuši "Jaungada pārsteigumi" par 400 eiro
Daudzdzīvokļu namu īpašniekiem pieprasīts zemes nomas maksas parāds
Stājieties rindā: "Rīgas namu pārvaldnieks" nespēs ātri atgūt naudu no PNB bankas
"Rīgas namu pārvaldnieks" klientu nauda varētu iestrēgt PNB Bankā
Georga lentīte, foto no arhīva

Tādu likumu izpildīt nevar: policija iebilst pret grozījumiem par Georga lentes aizliegumu

11
(atjaunots 12:32 06.06.2020)
Komisijas sēde bija neparasta: ministriju juridiskie argumenti pēkšņi pārvērtās par "gļēvulības" izpausmi, un policists paskaidroja policistiem, kāpēc ar pašreizējo formulējumu tik un tā būs iespējams 9. maijā atnākt pie Uzvaras pieminekļa ar Georga lenti.

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija atbalstīja Nacionālās apvienības rosinātos likumprojektus, ar kuriem tiks aizliegta Georga lentīšu nēsāšana pretēji policijas, IeM un ĀM nopietnajiem iebildumiem, vēsta nra.lv.

Ar otro piegājienu

Pirmais mēģinājums aizliegt Georga lenti cieta neveiksmi pirms pieciem gadiem, kad Nacionālās apvienības loceklis Gaidis Bērziņš no likumprojekta atsauca savu parakstu, jo saprata, ka projektā ir pārāk daudz juridisku neprecizitāšu.

Pašreizējos grozījumus NA iesniedza atbildīgajā komisijā jau pērn, taču iesaistītās puses vienojās, ka ir pārāk daudz neskaidrību, tas tika nodots vērtēšanai īpašā darba grupā.

Grupa strādāja gandrīz gadu, tomēr neskaidrības ir palikušas. Šajā laikā nacionālistu apņēmība ir tikai pieaugusi, tāpēc viņi ir gatavi ignorēt jebkādus iebildumus.

Gandrīz neizpildāms likums

Valsts policijas pārstāvis Valdis Arājs komisijas sēdē skaidroja, ka likuma praktiskā izpildīšana būs ļoti apgrūtināta. Piemēram, tas skar tikai publiskus pasākumus, bet šogad koronavīrusa pandēmijas dēļ tādu pie Uzvaras pieminekļa nebija. Tātad tiem, kuri privāti atnāca nolikt ziedus pie pieminekļa un piesprauda pie apģērba Georga lentīti, tik un tā nebija iespējams piespriest sodu (lai kā to vēlējās daži nacionālisti).

Pie tam policistiem būs jānoskaidro arī personas attieksme pret lentītes izmantošanu.

"Ja persona teiks un uzvedība nepierādīs, ka lentītes nēsāšana nav saistīta ar totalitāro režīmu slavināšanu vai noziegumu attaisnošanu, personu diez vai varētu saukt pie atbildības šī likuma izpratnē," norādot uz to, ka lentītes nēsāšana arī 9. maija svinībās būs iespējama, skaidroja V. Arājs.

Arī Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Egils Vidriks norādīja, ka pašreizējā likumprojekta redakcija ir pārāk nekonkrēta, lai policisti varētu to izpildīt.

"Ir jāizvērtē, vai tās (lentītes – red.) ir tik bīstamas Latvijai," atzīmēja Vidriks.

Viņš paskaidroja, ka policijai darbu sarežģīs arī tas, ka pašlaik nav precīzi definēts, kas tieši ir uzskatāms par Georga lentīti, bet vēl mulsinošāk ir tas, ka tās droši varēs nēsāt, atrodoties nevis saskaņotajā pasākuma teritorijā, bet tieši blakus tai. Pie tam likums neattiecas uz gadījumiem, ja lentīti piesien pie spoguļa mašīnā, - auto īpašnieks var pat nokrāsot mašīnu lentes krāsās. Tātad, ja politiķi vēlas cīnīties ar "kaitīgu ideoloģiju" administratīviem sodiem, viņiem vajadzētu attiecināt aizliegumu uz visu sadzīvi, atzīmēja Vidriks un aicināja novērtēt, vai ir apdraudējums, vai tas pastāv un pieaug.

Raida signālus

Līdzīgus argumentus pauda arī Iekšlietu un Ārlietu ministrijas pārstāvji, taču šādu juridisko diskursu Jaunās konservatīvās partijas pārstāve Dagmāra Beitnere-Le Galla nodēvēja par gļēvu. Viņasprāt, likumā Georga lentīšu aizliegums ir jāiekļauj, pat ja valsts nevarēs īsti realizēt likuma normas, jo šādi visai pasaulei un Latvijas iedzīvotājiem tiks dots skaidrs signāls, par Latvijas attieksmi pret "Krievijas agresiju un tās propagandu".

Līdzīgu viedokli pauda komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš. Viņš ignorēja lentītes nozīmi kā nacisma sagrāves simbolu un tā viedā nosauca to par "totalitāras ideoloģijas" simbolu, kas rada apdraudējumu Latvijas demokrātiskajai iekārtai un drošībai.

Komisija atbalstīja likumprojekta virzību izskatīšanai Saeimā, un deputāti apņēmās visas nepilnības novērst.

Likumprojektu neatbalstīja "Saskaņas" un "Attīstībai/Par!" deputāti, kā arī pie frakcijām nepiederošā Linda Liepiņa.

Iepriekš jau vēstīts, ka miljoniem cilvēku visā pasaulē Georga lentīte ir piemiņas simbols par padomju karavīru uzvaru, paaudžu saikne un pēcteču pateicība. Viedoklis par mēģinājumiem to aizliegt pausts jau Krievijā un Latvijā, tiek gatavota informācija starptautiskajām organizācijām ar mērķi apturēt iniciatīvu.

11
Tagi:
Georga lentīte, Latvija, policija
Pēc temata
Ierados "Kūriņā" ar Georga lentīti un saņēmu 30% atlaidi – blogera eksperiments
Vai Georga lentītes tiks aizliegtas? Kaimiņš atbalsta, Liepiņa iebilst
Latvijas Saeima devusi startu grozījumu izskatīšanai par Georga lentīšu aizliegšanu
Vienkāršā fašisma laicīgā hronika: deputāte sadedzināja kleitu Georga lentes krāsās
Protesti ASV, foto no arhīva

Valdība klusē, bet pie Brīvības pieminekļa atbalsta protestus ASV

15
(atjaunots 12:20 06.06.2020)
Latvijas valdība, kas parasti labprāt pauž viedokli par skaļiem notikumiem citās valstīs, tagad cieš klusu par protestiem ASV. Bet cilvēki devās pie Brīvības pieminekļa ar plakātiem "Rasisms – Latvijas problēma".

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. ASV plosās protesta akcijas. Tās sākās pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves.

Policisti Mineapolē aizturēja vīrieti, ko turēja aizdomās par viltotu banknošu izmantošanu veikalā, uzlika viņam rokudzelžus, nogāza un trijatā piespieda pie zemes, turklāt viens no viņiem uzmina viņam ar ceļgalu uz kakla. Floids vairākas reizes iesaucās, ka viņam trūkst elpas, pēc tam norima. Vēlāk vīrietis mira reanimācijā.

Šis nāves gadījums sadusmoja cilvēkus, sākās protesti un grautiņi. Pēc nekārtību sākuma četri policisti tika atlaisti, viens no viņiem apsūdzēts slepkavībā neuzmanības dēļ. Tomēr demonstrācijas turpinās.

Latvijas valdība, kas parasti labprāt pauž viedokli par skaļiem notikumiem citās valstīs, tagad cieš klusu. Valda viedoklis, ka  valdība nevēlas diskreditēt valsti, kas sevi pozicionē teju vai kā pirmo ASV sabiedroto.

Kamēr valdība klusē, ļaudis ir ierunājušies. Piektdien, 5. jūnijā pie Brīvības pieminekļa Rīgā ieradās jaunieši. Organizācija ProtestsYouth nolēmusi atbalstīt protestu dalībniekus ASV ar visā pasaulē izskanējušo lozungu "Black Lives Matter".

Pie tam pasākuma dalībnieki ieradās ar plakātiem, kuri pauda: rasisms – tā ir ne tikai ASV problēma, arī Latvijā diemžēl šis jēdziens nav svešs.

"Rasisms ir arī Latvijas problēma," bija rakstīts uz plakātiem.

Fotogrāfijas un videoieraksti no akcijas vietas ātri izplatījās sociālajos tīklos. Lasītāji pateicās jauniešiem par atbalstu.

Atzīmēts, ka akcijas gaitā ievēroti visi drošības pasākumi ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību.

15
Tagi:
Brīvības piemineklis, protesti, Latvija, ASV
Pēc temata
Politologs par karaspēka ievešanu ASV: valdība atzinusi, ka nespēj tikt galā
"Domājams, krievi": uzlauzts ASV absolūtais ierocis
Protesti ASV: kā amerikāņi cenšas uzvelt vainu Krievijai
Apšaudīja un spārdīja: policisti ASV uzbrukuši Sputnik producentam
Vislatvijas vecāku sapulce, foto no arhīva

"Vecāku lietas" mācība: laiks atmest politkorektuma važas

0
(atjaunots 13:04 06.06.2020)
Latvijā nepastāv konflikts starp labo tautu un slikto valdību. Latvijā plosās konflikts starp latviešu un krievu nacionālajām kopienām.

Nesen es vērsos Ģenerālprokuratūrā – cenšos panākt naudas kompensācijas izmaksu par nodarīto kaitējumu. Runa ir par skandalozo "vecāku lietu", ko Valsts drošības dienests (toreizējā Drošības policija) ierosināja 2018. gada aprīlī. Īsumā atgādināšu svarīgākos faktus.

Astoņi aizdomās turamie un maskoti vīri

2018. gada 31. martā Rīgā notika Vislatvijas vecāku sapulce, ko organizēja Krievu skolu aizsardzības štābs. Aptuveni tūkstoš cilvēki sapulcējās, lai apspriestu metodes cīņā par krievu izglītības saglabāšanu.

18. aprīlī Drošības policija ierosināja kriminālprocesu pret astoņiem sapulces dalībniekiem, tostarp – pret Latvijas Krievu savienības līderi Tatjanu Ždanoku, publicistu Aleksandru Gapoņenko un mani. Vēlāk aizdomās turamo sarakstā bija iekļauts arī politiskais aktīvists Iļja Kozirevs.

Uzvaras dienas priekšvakarā, 8. maijā netālu no mājām mani aizturēja DP darbinieki. Aizturēja rupji, pielietoja spēku: trīs maskoti vīri mani nogāza uz ietves, pēc tam iemeta mikroautobusā.

Divas nedēļas pavadīju Rīgas Centrālcietumā. Pēc tam tiesa mainīja drošības līdzekli pret policijas kontroli un aizliedza pamest valsti. Veselu gadu mani naktīs apciemoja policija, pārbaudot, vai esmu mājās. Nevarēju tikties un sazināties ar saviem domubiedriem.

Man tika piešķirts aizdomās turamā statuss sakarā ar trim Krimināllikuma pantiem: darbība pret Latviju, nacionālā naida kurināšana un masu nekārtību organizācija. Līdztekus uzrunai vecāku sapulcē lietā bija iekļauta vēl viena epizode: piedalījos gājienā krievu skolu aizsardzībai ar plakātu "Katram rusofobam – kārtīgu zārku!"

2020. gada aprīlī lieta pret visiem aizdomās turamajiem bija slēgta – nebija nozieguma sastāva.

Kompensācijai par cietumā pavadīto laiku un citām man sagādātajām nepatikšanām vēlos no valsts saņemt pieticīgu četrciparu summu.

Reiz es jau saņēmu kompensāciju: kad tiesa mani attaisnoja lietā par sprāgstvielu glabāšanu. Toreiz mana prasība bija simboliska – 1 lats. Es to saņēmu, izurbu monētā caurumu un nēsāju ķēdītē kā trofeju. Paskatīsimies, kā klāsies šoreiz.

Izmeklēšana apzināti vilkta garumā

Sputnik Latvija jau vairākkārt rakstījis par "vecāku lietu". Tagad gribu pievērst uzmanību dažiem, manuprāt, būtiskiem aspektiem.

Policijas izmeklēšana ilga divus gadus. Vārds "izmeklēšana" jāliek pēdiņās, jo, pēc būtības, nekā izmeklējama nebija. Visu aizdomās turamo iedomāto noziegumu veidoja tas, ko viņi teikuši vai rakstījuši. Pie tam darījuši to atklāti un paši visu publiskojuši.

Izmeklētāja uzdevums bija ārkārtīgi vienkāršs: nopratināt aizdomās turamos un lieciniekus, nosūtīt materiālus ekspertīzei. Sertificēts eksperts noteiks, vai teiktie un rakstītie vārdi kurina etnisko naidu, aicina uz vardarbību, apdraud valsts svētos pamatus.

Ja kurina, aicina un apdraud, lieta tiek nodota prokuratūrai. Ja nekas krimināls vārdos nav atrasts, lieta ir jāslēdz. Augstākais – darbs diviem vai trim mēnešiem. Taču izmeklēšana ilga divus gadus.

Likums aizliedz man izpaust lietas materiālus, taču varu droši pieņemt, ka nekāda izmeklēšana divus gadus nenotika. Izmeklēšana tika vilkta garumā apzināti. Mērķis – pēc iespējas ilgāk ierobežot aizdomās turamo politisko un pilsonisko aktivitāti.

Manuprāt, tas ir pirmais šāda veida gadījums politiskās vajāšanas vēsturē Latvijā. VDD apgūst jaunas "mīkstas" metodes citādi domājošo apspiešanai.

Pārbaudīts, mīnu nav

No otras puses, krimināllietas slēgšana nozīmē: viss, kas tika inkriminēts mums, aizdomās turamajiem, nav noziegums. Mūsu izteikumos mēs izgājām ārpus Latvijā pieņemtā politkorektuma rāmjiem, taču nepārkāpām likumu. Iļja Kozirevs jau publicēja savā lapā Facebook savus izteikumus, ko tagad, pēc lietas slēgšanas, var apzieģelēt "Pārbaudīts, mīnu nav".

Skaidrs, ka runa nav par atsevišķiem izteikumiem, bet gan par politiskās retorikas kopējo toni. Lielākā daļa krievu politiķu un publicistu Latvijā brīvprātīgi iekaluši sevi novecojušā padomju internacionālisma važās, kas tagad vairs nedarbojas. No tādām važām ir jāatbrīvojas. Noskaidrojies, ka likums to pieļauj.

Politkorektā retorika, kas baidās pat pieminēt vārdu "latvietis" vai "latvisks" negatīvā kontekstā, veido krievu iedzīvotājiem nepareizu pašreizējās realitātes uztveri, tātad viņi nepareizi uztver arī nākotni, ko viņiem gatavo latviešu nacionālisti (Latvijas valdošie politiķi ir nacionālisti, visi kā viens).

Latvijā nepastāv konflikts starp labo tautu un slikto valdību. Latvijā plosās konflikts starp latviešu un krievu nacionālajām kopienām. Tā pamatā ir nevis emocijas, bet gan antagoniskas valsts koncepcijas. Latvieši vēlas dzīvot mononacionālā latviskā Latvijā, mēs – divkopienu valstī, kas ievērotu mūsu tiesības uz dzimto valodu un kultūru.

Kompromiss ir iespējams, taču latvieši, jūtot mūsu inteliģento piekāpību, necenšas pie tā nonākt. Tikai tad, ja ieņemsim stingru pozīciju, viņi varētu sākt dialogu.

0
Tagi:
krievu skolas, Vladimirs Lindermans
Pēc temata
Karajevs apgāzis nacionālistu iemīļoto mītu par krievvalodīgajiem Latvijā
Kam izdevīgi krāpt Latvijas tautu: izkliedēsim mītus par krievu skolām