Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Jānis Dombrava, foto no arhīva

"Varbūt uzreiz nošaut?": Dombrava glābj Latviju no koronavīrusa

104
(atjaunots 15:59 30.01.2020)
Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Jānis Dombrava noraizējies par Latvijas iedzīvotāju drošību un aicina ĀM izolēt no sabiedrības Latvijas valstspiederīgo, kura studē Uhaņā.

RĪGA, 30. janvāris — Sputnik. Nacionālās apvienības deputāts Jānis Dombrava noraizējies, ka Latvijas Ārlietu ministrija grasās palīdzēt Uhaņas universitātes studentei ar repatriāciju. Pēc viņa domām, viņas atgriešanās dzimtenē var radīt draudus, tāpēc ir jāievēro īpaša piesardzība.

"Viena cilvēka intereses nedrīkst nostādīt augstāk par visas sabiedrības interesēm. Ja Ārlietu ministrija no vīrusa skartās Uhaņas vēlas repatriēt Latvijas valstspiederīgo, tad viņam būtu jāpavada karantīnā vismaz divus pilnus inkubācijas periodus, nevis vienu," politiķis ieteica Ārlietu ministrijai.

Taču lielākā daļa komentētāju Dombravas bažas neatbalstīja.

"Sabiedrības intereses sastāv no daudzu vienu cilvēku interesēm..." iebilda apmeklētāja ar lietotājvārdu Burtniece.

​"Par Jūsu medicīnas atklāsmēm jāsmejas vai jāraud? Pieļauju, ka mediķi, atšķirībā no Jums, saprot savus paziņojumus un lēmumus," Dombravam atbildēja Haralds Punculis.

​"Nav ko celt tādu paniku," ieteica apmeklētāja Elza.

​"Es nebrīnītos, ka šis personāžs un viņa organizācija vispār būtu ieteikusi neevakuēt pilsoni,  vai teikusi, ka labāk vispār, lai viņš tur Ķīnā tiek likvidēts... Īsti Staļina mazmabērni.... Nav cilvēka, nav problēmas:))" uzskata Dainis Diegelis.

​"Varbūt uzreiz nošaut? Visus, kuri Latvijā ielido un skaļi par to nepaziņo, nepārbauda uz slimību. Viens uzradās, kurš pats pateica, ka brauc šurp, un tagad viņu taisās uz sētas mieta uzraut," bija sašutis lasītājs ar lietotājvārdu Es rakstu.

Atgādināsim, ka Latvijas pilsone, Uhaņas augstskolas studente izteica ĀM konsulārajam dienestam vēlmi atgriezties dzimtenē.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule telekanālam LTV paskaidroja, ka dzimtenē sieviete ieradīsies ne ātrāk kā pēc divām nedēļām, jo vispirms viņai nāksies Parīzē kopā ar visiem speciālā reisa pasažieriem doties karantīnā.

Ja koronavīrusa infekcijas simptomi neparādīsies 14 dienu laikā, studentei ļaus turpināt ceļu uz Latviju.

Latvijas ĀM pārstāve Guna Japina informēja, ka dzīvesvietu Ķīnā deklarējuši 67 Latvijas valstspiederīgie, par ceļojumiem pa šo valsti informējuši 80 cilvēki.

104
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (520)
Pēc temata
Koronavīrusa upuru skaits Ķīnā pieaudzis līdz 170 cilvēkiem
Čūska pusdienās: mediķi lūdz nekrist panikā koronavīrusa dēļ
Ārsts pastāstīja, kas jādara, ja tiek atklāti koronavīrusa simptomi
Skolnieks. Foto no arhīva

Šuplinska: vecāko klašu skolēniem tālmācības nav kļuvušas par izaicinājumu

1
(atjaunots 14:51 01.06.2020)
Vecāko klašu skolēni jau tā prot strādāt patstāvīgi, savukārt jaunāko klašu skolēniem tika palaists kanāls "Tava klase": izglītības un zinātnes ministre nesaskata problēmas tālmācībās.

RĪGA, 1. jūnijs – Sputnik. Eksāmenu rezultāti 12. klasēs nebūs atkarīgi no tālmācībām, paziņoja Latvijas Radio intervijā izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).

Devīto klašu skolēnu centralizētie valsts eksāmeni šogad ir atcelti, savukārt 12. klašu skolēniem tie notiks saīsinātā veidā.

Eksāmenu laikā telpās varēs atrasties ne vairāk par noteiktu cilvēku skaitu, kas ievēros sociālo distanci. Tā kā katrs eksāmens ilgs ne vairāk par 3 stundām, skolēni var nenēsāt sejas maskas. Par izņēmumu var kļūt klases, kurās mācās bērni ar hroniskām slimībām vai ir skolotāji no riska grupām.

Skolniece, foto no arhīva
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Šuplinska ir pārliecināta, ka Latvijas skolu pāreja pie tālmācībām marta vidū neietekmēs eksāmenu rezultātus. Pēc viņas sacītā, parasti jaunas vielas apgūšana 12. klasē tiek pabeigta marta sākumā.

Tiesa, viņa pieļauj, ka tālmācību dēļ varēja parādīties stress. No otras puses skatoties, pēc viņas teiktā, maija otrajā pusē skolēniem bija iespēja tikties ar skolotājiem un klasesbiedriem konsultācijās, kas mazināja spriedzi.

"Cits jautājums, cik skolēni paši bijuši gatavi un noskaņojušies mācību procesam, vai daudzi nav paļāvušies uz medijos vairākkārt izskanējušo iespējamo [eksāmenu] atcelšanu," sacīja Šuplinska.

Kopumā, novērtējot tālmācības, ministre atzīmēja, ka sākumā process gāja grūti, pēc tam kļuva par ieradumu un beidzās samērā neslikti.

"Kā norāda direktori, grūtības bija tiem bērniem, kuri arī skolas laikā nespēj īsti tikt ar vielu galā. Savukārt vecākajām klasēm īsti izaicinājumu nebija. Patstāvīgais un plānotais darbs viņiem ir krietni ierastāks."

Viņa piekrita tam, ka 1.-6. klašu skolēniem ir bijušas grūtības, taču atgādināja, ka viņiem bija pieejams izglītojošais telekanāls "Tava klase".

Aprīļa beigās trīs 12. klases skolnieces no Rīgas uzrakstīja Šuplinskai atklātu vēstuli ar piedāvājumu atcelt centralizētos valsts eksāmenus 12. klasēs vai pārtraukt mācības visos priekšmetos, izņemot tos, kuros obligātie eksāmeni notiks.

Viņas norādīja, ka tālmācības neatstāj viņām laiku gatavoties eksāmeniem. Turklāt pandēmijas apstākļos eksāmeni un neziņa par to, kā un kādā formātā tie notiks, rada papildu stresu, tādēļ arī rezultāti var izrādīties sliktāki, nekā iepriekšējos gados.

Rīgas 34. vidusskolas direktore Nataļja Rogaļeva uzskata, ka tālmācības ir palielinājušas noslāņošanos starp bērniem: skolēni, kuriem palīdzēja vecāki, jutās ērti, izjuta atbalstu un veiksmīgi turpināja mācības, atšķirībā no bērniem, kuri palika viens pret vienu ar skolotāju aiz kadra.

1
Pēc temata
Vecāki jau ir krituši izmisumā: Šuplinska pastāstīja par attālinātām mācībām
Vanaga: ar attālinātajām mācībām visi pagaidām tiek galā
Atjaunojiet krievu valodu skolās vismaz karantīnas laikā: aktīvists vēršas pie premjera
Kādus eksāmenus šogad kārtos skolēni
Robežkontrole

Robežkontrole starp Latviju un Lietuvu ir atcelta

18
(atjaunots 17:42 01.06.2020)
Lietuvas Nacionālā sabiedriskās veselības aprūpes centra speciālisti turpinās dežurēt kopā ar robežsargiem; tas pats notiks arī Latvijā.

RĪGA, 1. jūnijs – Sputnik. Sākot no 1. jūnija, plkst. 00:00 ir atcelta kontrole uz robežas starp Latviju un Lietuvu, vēsta Sputnik Lietuva.

Tagad ceļotāji drīkst šķērsot robežu tieši tāpat, kā to darījuši kopš 2007. gada, kad Lietuva un Latvija kļuva par Šengenas zonas dalībvalstīm. Līdzi ir jānēsā pase vai jebkurš cits personu apliecinošs dokuments. Tāpat ir svarīgi neaizmirst par to, ka gan Lietuvas, gan Latvijas teritorijā amatpersonām ir tiesības veikt atsevišķas pārbaudes.

Atbildīgo iestāžu speciālisti gan Latvijā, gan Lietuvā turpinās dežurēt kopā ar robežsargiem, lai mērītu ķermeņa temperatūru tiem, kas šķērso valstu robežu, un pārbaudīt cilvēkiem Covid-19 iespējamo simptomu klātbūtni.

Iekšējā ES robežkontrole ar Poliju paliek. Tas nozīmē, ka šo valsti drīkst pamest vai iebraukt tajā caur diviem pašreizējiem robežkontroles punktiem Lietuvā: Lazdiji – Aradninki un Kalvarija – Budzisko.

Līdz 1. jūnijam robežas šķērsošana starp Latviju un Lietuvu notika četros robežkontroles punktos: "Grenctāle - Saloči", "Rucava - Būtiņģe", "Medumi – Smeline" un "Meitene – Kalvji".

Maija vidū Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valdību vadītāji paziņoja, ka Baltijas valstīm ir izdevies pārvarēt pirmo Covid-19 vilni, un tādēļ tās atver iekšējās robežas. Taču premjeri aicināja iedzīvotājus ievērot drošības pasākumus un saudzēt viens otru.

18
Tagi:
robeža, Latvija, Lietuva
Pēc temata
Eksperts: lietuvieši un igauņi nesteidz braukt uz Latviju
Starp Latviju un Lietuvu ārkārtējās situācijas laikā palielinājusies tūristu plūsma
Polija atver robežas: atļauti tranzītbraucieni
Bulgārija atvērusi robežu visiem ES pilsoņiem