Latvijas policija. Foto no arhīva

Divu miljonu pazušana no kontiem un VID pretenzijas: slepkavības detaļas Rīgas birojā

182
(atjaunots 17:49 24.01.2020)
Septītajā janvārī Rīgas birojā notika traģēdija – vīrietis nošāva otru un pēc tam nošāvās arī pats.

RĪGA, 24. janvāris – Sputnik. Slepkavība Rīgā janvāra sākumā varēja būt saistīta ar līdzekļu pazušanu no kompānijas TMB Motors kontiem, kuras īpašnieks – Jānis Špatcs bija atnācis ar ieroci uz biroju pie nodokļu konsultanta, kurš sniedza viņam pakalpojumus, raksta avīze Neatkarīgā Rīta Avīze.

Septītajā janvārī birojā Kandavas ielā 41A notika slepkavība ar šaujamieroča pielietošanu, kā rezultātā bojā gāja divi cilvēki. Pēc avīzes datiem, šāvējs bija transporta un loģistikas kompānijas TMB Motors īpašnieks Jānis Špatcs. Viņš iegāja birojā, uzkāpa otrajā stāvā, iegāja 221. kabinetā, kur tobrīd atradās vīrietis, kurš, saskaņā ar neoficiālu informāciju, sniedza TMB Motors grāmatvedības pakalpojumus un konsultēja nodokļu jautājumos. Špatcs palūdza viņu iziet koridorā, kur izvilka Walther pistoli un izšāvis visu aptveri nodokļu konsultantā. Pēc tam viņš pielādēja pistoli un iešāva sev galvā.

Valsts policija patlaban veic šī traģiskā gadījuma izmeklēšanu, iesākts kriminālprocess, kurš tiek kvalificēts pēc Krimināllikuma 117. panta trešās daļas – slepkavība, kas pastrādāta vairākām personām bīstamā veidā.

Saskaņā ar Neatkarīgās datiem Špatca kompānija bija salīdzinoši liela, tās gada apgrozījums pārsniedza 4 miljonus eiro, taču pēdējā laikā finanšu situācija uzņēmumā sāka pasliktināties, vairāku 2019. gada mēnešu garumā TMB Motors piedzīvoja grūtības ar izmaksu segšanu.

Špatcam radās zināmas aizdomas, un viņš pasūtīja neatkarīgu auditu. Tā rezultāti šokēja TMB Motors īpašnieku – noskaidrojās, ka uzņēmumam pazudusi milzīga summa, saskaņā ar neapstiprinātu informāciju, līdz diviem miljoniem eiro. Špatcs pieprasīja sniegt paskaidrojumus gan kompānijas galvenajam grāmatvedim, gan nodokļu konsultantam. Kolīdz viņš to bija izdarījis, uzreiz sekoja VID sankcijas, tostarp tika aprēķināts nodokļu parāds 200 tūkstošu eiro apmērā. Sakārtojot grāmatvedības jautājumus un optimizējot darbu, uzņēmums, iespējams, arī spētu norēķināties par nodokļu parādiem, taču 2020. gada sākums atnesa vēl vienu nepatīkamu vēsti – no kompānijas pakalpojumiem atteicās viens no lielākajiem klientiem.

Visticamāk, tieši finanšu problēmas arī lika Špatcam doties ar ieroci pie nodokļu konsultanta.

Špatcs bija vienīgais TMB Motors, Hanuma LTD un Arsenal Reserve īpašnieks, kā arī Simply Delicious līdzīpašnieks. Kompānija TMB Motors tika reģistrēta 2004. gadā. No 2016. līdz 2018. gadam TMB Motors ik gadus maksāja VID nodokļus vairāku simtu tūkstošu eiro apmērā, lai gan VID dati liecina, ka pērn TMB Motors gandrīz visu gadu cīnījās ar nodokļu parādiem.

182
Pēc temata
Slepkavība un pašnāvība Rīgas birojā: kā un kādēļ tas notika
Latvija ir starp ES līderiem pēc pašnāvību skaita
Psihiatrs: pašnāvību statistiku Latvijā bojā Latgale
Cilvēki aizsargmaskās, foto no arhīva

Gandrīz 20% reģistrēto Covid-19 gadījumu bija bez simptomiem

3
(atjaunots 12:16 27.09.2020)
Latvijas Veselības ministrija iesniedza ziņojumu, kuru valdība izskatīs nākamnedēļ, – tajā ir detalizēti aprakstīti visi Covid-19 gadījumi valstī.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Veselības ministrijas ziņojumu, 18,6% ar Covid-19 inficēto testēšanas brīdī nebija nekādu saslimšanas simptomu, raksta Press.lv.

No visbiežāk sastopamiem simptomiem tiek atzīmēta paaugstināta ķermeņa temperatūra, sāpes locītavās, vājuma sajūta muskuļos, klepus, iesnas, galvassāpes un sāpes kaklā. Izņemot to, daudzi pacienti sūdzējās par garšas sajūtas un ožas zudumu. Visretāk tika novēroti tādi simptomi, kā slikta dūša, caureja un vemšana, taču arī šie simptomi var liecināt par inficēšanos ar koronavīrusu.

Analīzes veikšana, foto no arhīva
© Sputnik / Евгений Одиноков

Veselības ministrijas ziņojumā, ko nākamnedēļ skatīs valdības sēdē, tiek sniegti arī dati par mirušo pacientu vecumu. Vidējais vecums sastādīja 77 gadus, visi mirušie bija vecumā no 52 līdz 99 gadiem. Gandrīz ceturtā daļa mirušo bija jaunāki par 60 gadiem.

Visaugstākais kumulatīvās mirstības rādītājs 14 dienu laikā tika reģistrēts 4. maijā – 5,2 gadījumi uz vienu miljonu cilvēku. Salīdzinājumam: augusta beigās un septembra sākumā šis rādītājs bija zem viena gadījuma uz miljonu iedzīvotāju.

Ne visiem mirušajiem koronavīruss kļuva par galveno nāves iemeslu, taču atzīts, ka tas kļuva par hronisko slimību saasināšanās katalizatoru, kuras noveda pie pacienta nāves.

3
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Viņķele saskatījusi priekšrocības Covid-19 gadījumu skaita pieaugumā Latvijā
"Dzied, šķauda, klepo": Latvijas galvenais infektologs par izklaides pasākumu bīstamību
Latvija un Eiropas Komisija izstrādās kopīgus noteikumus ceļojumiem Covid-19 apstākļos
Citādi slimnīcām draud krīze: Latvija vērtēs Covid-19 draudus pēc saviem ieskatiem
Uguns, foto no arhīva

Rīgā ugunsdzēsējiem izdevās izglābt 16 cilvēkus no degošas mājas

1
(atjaunots 12:29 27.09.2020)
Seši ugunsdzēsēji Rīgā no degošas mājas, kuru bija pārpildījuši kodīgi dūmi, izveda 16 cilvēkus: cietušo nav.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāves Agritas Vītolas sacītā, sestdien, 26. septembrī, ap pusnakti, VUGD darbinieki saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Rīgā, vēsta Mixnews.lv.

Dega viens no piecu stāvu daudzdzīvokļu mājas dzīvokļiem.

Ugunsgrēks
© Sputnik / Николай Хижняк

Ugunsdzēsēji evakuēja 41 cilvēku no kodīgu dūmu pārņemtas ēkas bez palīglīdzekļiem.

Vēl 16 cilvēkus ugunsdzēsēji izglāba, izvedot sešus pa autokāpnēm. Pārējie desmit cilvēki tika izvesti no telpām glābšanas maskās.

Kā vēsta VUGD, sestdien glābēji saņēma 21 ugunsgrēka izsaukumu, divi no kuriem bija meža ugunsgrēki.

Atgādināsim, ka 7. septembrī Latvijas Valsts meža dienests atcēla ugunsgrēka bīstamības periodu, kurš ilga kopš 24. aprīļa.

Vides dienesta pārstāvis Zigmunds Jaunķiķis ziņoja, ka kopš šī gada sākuma tika fiksēti 518 meža apkaimes ugunsgrēki, kopumā nodega ap 230 hektāru meža. Šis rādītājs ir ievērojami zemāks par pagājušā gada skaitļiem, kad tika reģistrēti 972 meža ugunsgrēki un cieta aptuveni 400 hektāri meža.

1
Tagi:
Rīga, ugunsdzēsēji, VUGD, ugunsgrēks
Pēc temata
Ugunsgrēku periods: Latvijā rūpīgāk sekos līdzi ugunsdrošības noteikumu pārkāpumiem
Ugunsgrēks Rīgā: sieviete aizliedza sevi glābt
Ugunsgrēks un evakuācija Rīgā: dzīvoklī Grostonas ielā aizdegās Adventes vainags
Spēcīgs ugunsgrēks Rīgas centrā: slimnīcā nokļuvis deputāts Artuss Kaimiņš
Cilvēki aizsargmaskās sabiedriskā transporta pieturā Rīgā, foto no arhīva

Virusologs paskaidroja, kāpēc nav jēgas iedalīt pandēmiju viļņos

0
(atjaunots 14:16 27.09.2020)
Vārdam "vilnis" nav lielas nozīmes pandēmijas laikā. Spēcīga vīrusa epidēmijas pārtraukuma nav bijis, tā tikai samazinājās, bet tagad, pēc speciālista sacītā, notiek saslimstības kāpums.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Dēvēt koronavīrusa saslimstības kāpumu par otro vilni vai pirmā viļņa turpinājumu "nav ļoti principiāla lieta", paziņoja sarunā ar "Govorit Moskva" virusologs, N. Gamaleja vārdā nosauktā Epidemioloģijas un mikrobioloģijas zinātniski pētnieciskā centra profesors Anatolijs Alšteins, vēsta RIA Novosti.

Viņš atzīmēja, ka vārdam "vilnis" nav lielas nozīmes pandēmijas laikā. Spēcīga vīrusa epidēmijas pārtraukuma nav bijis, tā tikai samazinājās, bet tagad, pēc speciālista sacītā, notiek saslimstības kāpums.

Virusologs atzīmēja, ka lielpilsētu iedzīvotāji pārstājuši nopietni uztvert profilakses pasākumu ievērošanu.

"Uztraukums, protams, ir, un saistīts tas ar to, ka iedzīvotāji atslābinājušies, pārstājuši ievērot elementārus pret epidēmiju vērstus pasākumus, tādus kā sejas maskas ļaužu pulcēšanās vietās, distancēšanās, roku mazgāšana, pašizolācija, darbs attālinātā režīmā," pastāstīja viņš. Tas viss, pēc viņa teiktā, kopā ar sezonas maiņu ietekmē saslimšanas kāpumu.

Tāpat viņš atgādināja, ka rudens ir nelabvēlīga sezona augšējo elpceļu infekcijām.

"Rezultātā mums, protams, ir acīmredzams saslimstības kāpums. Tā vairs nav nejauša lieta, pietiekami strauji pacēlās," nobeigumā sacīja viņš.

Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāts vairāk nekā 33 miljoni Covid-19 gadījumu, vairāk nekā 999 tūkstoši cilvēku nomira un vairāk nekā 24,4 miljoni izveseļojās. Visvairāk saslimušo ir atklāts ASV, Indijā un Brazīlijā.

0
Tagi:
koronavīruss, pandēmija
Pēc temata
Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka
Zinātnieks izskaidroja, kāpēc otrais koronavīrusa vilnis Krievijā ir maz iespējams