Transporta vārti Centrāltirgū, foto no arhīva

Sankcijas pret domi un policiju: rīdzinieki atrada kontrabandas cigaretes Centrāltirgū

60
(atjaunots 16:56 24.01.2020)
Latvijas Twitter lietotāji atklājuši, ka Rīgas Centrāltirgū joprojām ir iespējams iegādāties kontrabandas cigaretes.

RĪGA, 24. janvāris – Sputnik. Atgādināsim, ka janvāra vidū Rīgas Centrāltirgū tika uzsākta tirdzniecības kiosku nojaukšana. Bodītes, kas atradās kompānijas "Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsēta" nomātajā tirgus teritorijā, nonāca zem ekskavatora pēc Latvijas Televīzijas raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" iznākšanas.

Žurnālists kļuva par kontrabandas cigarešu tirgotāju tīkla dalībnieku un atklāja, ka kioskus tirgotāji izmantoja kā pagrīdes noliktavas. Žurnālistu izmeklēšana beidzās ar masveida policijas reidiem un vairāku tirgotāju aizturēšanu. Taču aptuveni pēc mēneša kontrabandisti bez īpašas maskēšanās atkal atsākuši nelegāli pārdot cigaretes Centrāltirgū.

Beigās uzņēmums "Rīgas Centrāltirgus" lauza līgumu ar nomātāju – SIA "Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsēta", kura pārziņā esošajā teritorijā policija noķēra nelegālo akcīzes preču tirgotājus, un pieprasīja atbrīvot teritoriju no bodītēm.

Tiesa, tirdzniecības kiosku nojaukšana, ko plānots pabeigt līdz marta mēnesim, šķiet, arī cigarešu kontrabandas apkarošanai īpašus nav atnesusi panākumus.

"Šodien biju Centrāltirgū. Bez izmaiņām atklāti cigaretes piedāvā tunelī un 2 vietās pie nojauktajiem kioskiem (pie nožogojuma).Policistu arī nebija protams. NEKAS NAV MAINĪJIES. Varbūt viss tirgus jānojauc? Jeb lietderīgāk norīkot 1-2 policistus, lai kontrolē dienu no dienas?" uzdevās ar jautājumu Twitter vietnē Ēriks.

Pēc tam lietotājs sarkastiski piedāvāja nojaukt paviljonus un autostāvvietas, taču beigās nonāca pie secinājuma, ka ar problēmu jācīnās pašā saknē – ar pastiprinātu pierobežas kontroli un nelegālo ražotņu likvidāciju. Komentētāji atbalstīja viņa viedokli.

"Nebūs tirgus, tirgos maskačkā, nebūs tā, tad pirms Dārziņiem, utt. Kaut kā nojaukšana ir lokāls debīlisms un PR...Vajag tikt galā ar kontrabandas plūsmām!" uzskata Fredis Stanga.

"Jālūdz, lai ASV pret Rīgas domi un Valsts policiju nosaka sankcijas," piedāvāja radikālu variantu lietotājs ar lietotājvārdu Bezkompromisa Tiesiskums.

"Jāmaina likumdošana, ka par kontrabasa tirgošanu ir kriminālatbildība! Jo no policajiem nav jēgas - aiztur tirgoni, izraksta administratīvo un viss. Pēc stundas tirgo atkal. Dažam sodos sakrājušies jau n-tie tūkstoši! Paņemt no viņa nav ko, jo oficiāli ir sociāli maznodrošinātais," skaidro žurnālists Juris Vaidakovs.

Saskaņā ar Valsts policijas datiem, pērnā gada garumā Rīgas Centrāltirgū tika konfiscēts aptuveni pusmiljons nelegālo cigarešu. Kopā Rīgā pērn likumsargi konfiscēja 8 miljonus kontrabandas cigarešu, savukārt valsts mērogā šis rādītājs sasniedz 52,2 miljonus – tas ir par 28 miljoniem nelegālo cigarešu vairāk, nekā 2018. gadā.

Centrāltirgus
© Sputnik / Sergey Melkonov

Pēc iekšlietu ministra Sanda Ģirģena sacītā, policija gadiem noformējusi administratīvā pārkāpuma protokolus par nelegālo cigarešu tirdzniecību. Taču ministrs atzīmēja, ka politiķi "stiepj gumiju" un nesteidz pieņemt likumu.

Iepriekš tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) paziņoja Latvijas Televīzijas intervijā, ka ilgus gadus esošajai kontrabandas cigarešu problēmai nav cita skaidrojuma, kā vien "augstākā ešelona" aizsegs. Viņš atzīmēja, ka mēs varam cik vien mums tīk ķert gala tirgotājus, taču tas neatrisinās primāro iemeslu – kontrabandu.

60
Pēc temata
Pusaudžiem Latvijā draud sods par cigaretēm kabatās, enerģijas dzērieniem un paģirām
Lietuvā būtiski pieaugusi cigarešu kontrabanda
Bordāns: cigarešu mafiju piesedz pašā augšā
Rīgas panorāma

Atdeva Latvijai miljonus eiro nodokļos un izputēja: Rīgā tiek slēgta viesnīca Metropole

15
(atjaunots 18:11 24.10.2020)
Viena no vecākajām Rīgas viesnīcām Metropole tiek slēgta uz nenoteiktu laiku: aptuveni 50% darbinieku Semarah Hotels grupā, kurā ietilpst viesnīca, zaudējuši darbu.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Viena no vecākajām Rīgas viesnīcām Metropole no pirmdienas, 26. oktobra, uz nenoteiktu laiku apturēs darbu, vēsta Rus.tvnet.lv.

1871. gadā darbu uzsākusī viesnīca, kura atrodas Vecrīgā, nespēja pārdzīvot tūrisma nozares krahu Latvijā.

Semarah Hotels grupas, kurā ietilpst Metropole, nodaļas vadītāja Jeļena Girucka pastāstīja, ka vasaras mēnešos viesnīcas numuri bija aizņemti par 26% no maksimālā skaita, savukārt septembrī rādītājs noslīdēja vēl zemāk – līdz 18%. Viesu skaits katastrofāli samazinājās, salīdzinājumā ar to pašu periodu 2019. gadā, – par 83%.

Turklāt, pēc Giruckas sacītā, Semarah Hotels grupā darbu zaudējuši aptuveni 50% darbinieku.

Pēc viesnīcas direktores Alises Ratkevičas sacītā, ir robeža, aiz kuras finanšu izdzīvošana vairs nav iespējama. Un, spriežot pēc visa, Metropole ir sasniegusi šo robežu.

Turklāt 2019. gadā vien viesnīca samaksāja Latvijai vairāk nekā 2,5 miljonus eiro nodokļos. Un kamēr tūrisma nozare, kura cieta Covid-19 dēļ, neatjaunosies, viesnīcu industrija nespēs turēties virs ūdens bez valsts atbalsta.

Izputēšanas vilnis

Iepriekš Igaunijas prāmju kompānijas Tallink Grupp sakaru direktore Katri Linka paziņoja, ka kompānija atkal ir spiesta uz laiku apturēt savas viesnīcas Tallink Hotel Riga darbību jauno braucienu ierobežojumu un mazā viesu skaita dēļ.

Zināms, ka Tallink Hotel Riga jau bija apturējusi savu darbu no 18. marta līdz 1. jūnijam valstī izsludinātā ārkārtējās situācijas režīma dēļ. Šoreiz viesnīca būs slēgta uz ilgāku laiku.

Tikpat lielu troksni izraisīja stāsts ar bijušās Latvijas iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces viesnīcas Hotel Roma slēgšanu.

Mūrniece uzsvēra, ka septiņos sava biznesa pastāvēšanas gados viņa samaksāja valstij 3,5 miljonus eiro nodokļos, savukārt pretī nesaņēma nekādu palīdzību kritiskajā situācijā, kad Latvijas saskārās ar Covid-19 pandēmiju.

Turklāt eksperti pieļauj, ka Rīgas viesnīcas vispār varētu nepārdzīvot gaidāmo ziemu. Daļa tūrisma sektora uzņēmumu un viesnīcu jau ir aizvērušies ciet, savukārt tie, kas ir palikuši, cerēja noturēties vismaz līdz nākamajam pavasarim, kad nozarē parasti sākas kustība. Taču atbildīgās ministrijas ir devušas noprast, ka ir jāpārkvalificējas, jo tieša naudas atbalsta vairs nebūs.

15
Tagi:
darbs, nodokļi
Pēc temata
Nāve pēc moratorija: viesnīcu bizness peld maksātnespējas administratoru rokās
Gaist vēl viens bizness: Ērgļos slēdz ciet viesnīcu un kafejnīcu
Miljonus valstij un nevienas kapeikas biznesam: viesnīcai Hotel Roma ir pienācis gals
Naudu spekulantiem, bet ne mediķiem: Latvija ir gatava neierobežoti finansēt airBaltic
 Rail Baltica

Rīgā sākas grandiozi Rail Baltica būvdarbi: kas un kur tiks būvēts

31
(atjaunots 13:22 24.10.2020)
Brīvu transporta un gājēju kustību Rīgā, kā arī vēl šo to, nāksies upurēt, lai gadsimta būves vārdā.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Nekāds koronavīruss nevar nodzēst Latvijas varasiestāžu vēlmi apgūt miljardus eiro, ko piešķir Brisele dzelzceļa maģistrāles Rail Baltica būvniecībai. Pēc plānošanas posma valstī ķeras pie būvdarbiem. Tie Rīgā sāksies jau pēc trijām nedēļām.

Vilcieni un autobusi pēc saraksta

Gadsimta būves celšanu nolēma sākts ar Rīgu – ar Centrālās stacijas un pieguļošās infrastruktūras pārbūvi, raksta Bb.lv. Šo darbu posmā celtnieki sola neapturēt nedz dzelzceļa stacijas, nedz autoostas darbu.

Pārbūve sāksies Gogoļa ielā un skvērā pie Satiksmes ministrijas ēkas, gar dzelzceļa sliežu ceļiem teritorijā starp ministriju un Rīgas Centrālo staciju. Pēc nedēļas tiks publicēts transporta un gājēju kustības organizācijas izmaiņu plāns.

Plānots, ka līdz 2022. gadam stacija tika pārbūvēta no Latgales priekšpilsētas puses, savukārt 2024. gadā – tās centrālā daļa. 2025. gadā visiem būvdarbiem ir jābūt pabeigtiem. Paralēli 2022.-2025. gadā jābūt uzbūvētam dzelzceļa tiltam pāri Daugavai.

Tik vērienīgus būvdarbus pilsētas centrs nebūs pieredzējis kopš padomju laikiem.

Protams, ka šāds darbu apjoms nevar iztikt bez sastrēgumiem, un tie, visticamāk, būs iespaidīgi. Stacijas apkaimē krustojas milzīgas automobiļu plūsmas, nerunājot jaut par to, ka tas ir galvenais galvaspilsētas sabiedriskā transporta mezgls.

Aizrakās līdz bunkuram

Līdz gada beigām celtnieki sola pārbūvēt pazemes inženiertīklus, demontēt un uzbūvēt sabiedriskā transporta kontakttīklu, kā arī ielu apgaismojumu.

Uz pašiem dzelzceļa sliežu ceļiem tiks uzstādīti jauni kontakttīkla masti un to aprīkojums, kā arī veikta virkne citu darbu.

Tāpat ir paredzēta jaunas transformatoru apakšstacijas būvniecība un padomju laiku bunkura-bumbu patvēruma nojaukšana Centrālās stacijas apkaimē.

Tur kādreiz atradās Baltijas dzelzceļa komandas centrs. Šobrīd objekts ir "Latvijas Dzelzceļa" uzskaitē. Taču "Latvijas Dzelzceļa" gaišajā nākotnē tas neiekļāvās un tiks tikvidēts.

Uzbērums tiks likvidēts

Pati stacija tiks pārveidota līdz nepazīšanai – uzbūvēs jaunas dzelzceļa platformas ar eskalatoriem un liftiem, virs tām parādīsies jumts ar vairākām sekcijām. Uzgaidāmā zāle būs par vienu stāvu augstāk virs platformām. Zem stacijas būs autostāvvieta.

Kopumā tiks uzbūvēti 2,6 kilometri Eiropas sliežu dzelzceļa no Lāčplēša ielas līdz Jelgavas ielai. Paredzēts uzbūvēt sešus jaunus ceļu pārvadus virs Lāčplēša, Dzirnavu, Prāgas, Maskavas, Mūkusalas un Jelgavas ielām.

Dzelzceļa uzbērums tiks likvidēts, tā vietā parādīsies estakāde, pa kuru arī brauks vilcieni. Parādīsies arī atsevišķi gājēju celiņi. Rīgā parādīsies arī jauna iela – Elizabetes un Timoteja ielas savienošanas rezultātā.

Rīgas stacijas pārbūves un tilta būvniecības konkursā (darbi novērtēti 430 miljonu eiro apmērā) uzvarēja būvapvienība Besix ReRe Group, kuru veido Beļģijas kompānija Besix un Latvijas "ReRe būve".

31
Tagi:
Rail Baltica
Pēc temata
Analītiķis: Baltijas valstu aizsardzība maz uztrauc ES, naudu tās nesaņems
Rail Baltica: kā mirst NATO un Eiropas Savienības iemīļotais projekts
Ekonomists: klājas plāni, ja valdība nolēmusi nosaukt Rail Baltica patieso mērķi
Lietuvas premjers nosaucis Baltijas valstu prioritāro objektu
Lockheed Martin F-35 Lightning II

ASV nosauca galveno NATO ieroci pret Krieviju

0
(atjaunots 20:25 24.10.2020)
Pēc analītiķu domām, kaujas darbību gadījumā, F-35 spēs izlauzties cauri Krievijas PGA sistēmai un sniegt "ievērojamu pienesumu konflikta pirmajās stundās".

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Amerikas piektās paaudzes iznīcinātājs F-35 ir vienīgā lidmašīna, kura spēs pretoties Krievijai iespējamā konflikta gadījumā Eiropā, vēsta RIA Novosti.

Par to teikts stratēģiskās analītikas centra RAND ziņojumā.

"NATO iespējas intensīva konflikta apstākļos ar Krieviju uzlabosies līdz ar simtiem piektās paaudzes iznīcinātāju parādīšanos 2020. gados," pārliecināti amerikāņu eksperti.

Pēc analītiķu domām, kaujas darbību gadījumā, F-35 spēs izlauzties cauri Krievijas PGA sistēmai un sniegt "ievērojamu pienesumu konflikta pirmajās stundās".

Tādējādi, alianses valstīm, kuras parakstījušas F-35 piegādes līgumus, būs jāpilnveido sava gaisa flote, lai nākotnē rīkotu savstarpējas operācijas ar jaunā iznīcinātāja dalību, uzskata organizācijā.

F-35 ir piektās paaudzes iznīcinātājs-bumbvedējs, kurš, izņemot ASV, atrodas vairāku to sabiedroto bruņojumā (nelielā skaitā). Lockheed Martin F-35 Lightning II radīšanas programma jau ir izmaksājusi aptuveni 1,5 triljonus dolāru – tā ir dārgākā ieroču ražošanas programma vēsturē.

Pērnā gada novembrī ASV Valsts kontrole paziņoja, ka Pentagons saskāries ar problēmām jaunā iznīcinātāja apkalpošanā rezerves daļu trūkuma dēļ un nepilnībām autonomās loģistikas informācijas sistēmas darbā.

0
Tagi:
ieroči, NATO, ASV
Pēc temata
Amerikāņu F-35 jaunas grūtības – sadursme ar degvielas uzpildītāju
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
Nelaimīgie "Zibeņi". Kāpēc F-35 joprojām ir pats neveiksmīgākais iznīcinātājs
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā