SVF

SVF pārbaudīs situāciju Latvijā

59
(atjaunots 14:30 19.01.2020)
Nākamajā nedēļā Latviju apmeklēs SVF misija. Vizītes mērķis – novērtēt vispārējo makroekonomisko situāciju valstī.

RĪGA, 19. janvāris – Sputnik. Laikā no 21. līdz 24. janvārim Latvijā uzturēsies Starptautiskā valūtas fonda (SFV) misija, vēsta jauns.lv, atsaucoties uz Finanšu ministriju.

Vizītes laikā komisija novērtēs makroekonomisko situāciju Latvijā – fiskālā, monetārā un finansiālā sektora attīstību, atklāja FM pārstāvji.

Iepriekš vēstīts, ka SFV ir neapmierināts ar Latvijas aizkavēšanos cīņā ar finanšu noziegumiem un piedraudēja iekļaut valsti "pelēkajā sarakstā".

SVF pievērsa uzmanību tam, ka Latvijai nekavējoties jāsāk Moneyval rekomendāciju īstenošana un aktīvāk jākontrolē bankas ar augstu riska pakāpi.

Pie tam eksperti atzina, ka Latvijas reformas finanšu sektorā ir riskantas, jo varēja sagraut uzticību Latvijas finanšu sektoram un apdraudēt tā stabilitāti.

SVF ziņoja, ka līdz ar ārvalstu klientu ieguldījumu apjoma samazināšanos ar šo klientu kontiem saistītie riski vairāk koncentrējas tos apkalpojošajās bankās. Šī iemesla dēļ SFV iesaka uzlabot apziņošanu par aizdomīgiem darījumiem.

Jāpiebilst, ka SVF norādīja: Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK) nav specifisku norādījumu par biznesa modeļu pārorientēšanu, tāpēc banku pieeja riska samazināšanas aspektā ir dažāda.

Iepriekš komisija Moneyval pagarināja Latvijai sniegto ieteikumu ieviešanas termiņu līdz augusta beigām. Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa atklāja, ka šāds lēmums pieņemts, pateicoties būtiskam progresam, ko Latvijai izdevies sasniegt cīņā ar naudas atmazgāšanu. Viņa apgalvoja, ka lielākā daļa starptautisko organizāciju ieteikumu jau īstenoti un sagatavots pirmais pārskats. Taču, acīmredzot, ar to nepietiek.

59
Pēc temata
Totāla tīrīšana: no Latvijas bēg gan cilvēki, gan uzņēmumi
Bloomberg: Latvija pāršķīra lapu un vairs neatmazgā naudu
Bankas Latvijā gada laikā zaudējušas pusi peļņas
Viena klienta dēļ? "SEB bankai" Latvijā piemērots pusotra miljona eiro naudas sods
Jūrmala

Uzturēšanās atļauja apmaiņā pret mājokļa iegādi: vairums iedzīvotāju atbalsta programmu

0
(atjaunots 17:18 02.06.2020)
Lai arī premjers Kariņš uzskata, ka Uzturēšanās atļaujas piešķiršanas programma apmaiņā pret investīcijām ir izsmēlusi sevi, vairums Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka šī iespēja ir jāsaglabā.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Atšķirībā no Latvijas premjera, gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju uzstājas par iespējas saglabāšanu saņemt Uzturēšanās atļauju apmaiņā pret mājokļa iegādi vai investīcijām. Šādi ir Kantar TNS aptaujas dati iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem, kurus publicēja TV3

Par esošās Uzturēšanās atļaujas programmas investoriem saglabāšanu izteicās 48% aptaujāto. Pret – mazāk nekā trešā daļa (32%). Vēl piektajai daļa respondentu (20%) nebija konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Jau marta sākumā premjerministrs Krišjānis Kariņš paziņoja, ka gribētāju skaits iegūt Uzturēšanās atļauju Latvijā apmaiņā pret investīcijām ir ievērojami sarucis un programma ir zaudējusi savu aktualitāti, tādēļ tā esot jālikvidē.

Ne visas valdības partijas atbalsta šādu viedokli, tādēļ ministrijā uzdots līdz jūnijam sagatavot piedāvājumus šīs programmas ierobežošanai.

0
Tagi:
aptauja, uzturēšanās atļauja
Pēc temata
Trīs pirkstu kombinācija: bez Krievijas pircējiem cieš nekustamo īpašumu tirgus
Uzturēšanās atļauja turpina strādāt: ārzemnieki ieguldījuši Latvijā 1,5 miljardus eiro
KF ĀM palīdzēs atgriezties Latvijā Krievijas pilsoņiem, kuriem šeit ir palikušas ģimenes
Pēcoperācijas palāta slimnīcā

Piemaksājiet 10 eiro par ārsta tērpu: medicīna Latvijā kļuvusi dārgāka

13
(atjaunots 17:11 02.06.2020)
Slimnīcas ievieš papildmaksu par ārstējošā personāla tērpiem; tiem, kas nepiekrīt uzcenojumam, piedāvā atteikties no pakalpojumiem; uz pieņemšanām pēc valsts kvotām šī prasība neattiecas.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Maksas medicīniskie pakalpojumi Latvijas slimnīcās var kļūt dārgāki – klīnikas jau ievieš papildu nodevu par ārstu aizsargtērpiem, vēsta LTV7 raidījums "Šodien vakarā". Veselības ministra apstiprina – slimnīcas ir tiesīgas to darīt.

Piemēram, papildmaksu par ārstējošā personāla individuālajiem aizsarglīdzekļiem jau ir ieviesusi Rīgas 1. slimnīca. Taču to iekasē tikai par maksas medicīnisko pakalpojumu sniegšanu. Rīgas 1. slimnīcas reģistratūrā apstiprināja: par maksas vizīti pie zobārsta, otolaringologa vai apmeklējot endoskopiju, būs papildus jāsamaksā 9,50 eiro. Maksas vizīte pie citiem speciālistiem izmaksās par 5,50 eiro dārgāk.

Veselības ministrijā paziņoja, ka medicīnas iestādēm ir likumīgs pamats ieviest papildmaksu, lai kompensētu savus izdevumus. Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders paziņoja, ka ministrija nevar to ietekmēt.

Atgādināsim, ka Latvijā no 3. jūnija pilnībā tiks atjaunoti visi medicīniskie pakalpojumi, kas tika ierobežoti Covid-19 pandēmijas dēļ.

Sniedzot medicīniskos pakalpojumus, arī turpmāk jāievēro stingri drošības pasākumi. Slimnīcām jāorganizē atsevišķas pacientu plūsmas, jāierobežo viņu skaits, jānosaka precīzs vizītes laiks iestādē.

Tāpat medicīnas iestādēm ir pienākums nodrošināt personālam un pacientiem individuālos aizsarglīdzekļus un pēc katras pieņemšanas jāveic telpu dezinfekcija.

13
Tagi:
medicīna
Pēc temata
Čakša: ja MPL aparātu pietrūks, ārstēs tos, kam lielākas izredzes
Latvijā atsākas plānveida veselības pakalpojumu sniegšana
No 3. jūnija Latvijā atsāk visu medicīnisko pakalpojumu sniegšanu
Apinis: ar mūsu algām visi jaunie Latvijas ārsti drīz būs Lielbritānijā