Ventspils ostas

Ventspils ostas darbinieki ir gatavi plašām protesta akcijām

66
(atjaunots 12:21 17.01.2020)
Gandrīz pusotrs tūkstotis Ventspils ostas uzņēmumu darbinieku un viņu ģimenes cieta Latvijas reakcijas uz ASV sankcijām pret Ventspils mēru dēļ.

RĪGA, 17. janvāris – Sputnik. Ventspils ostas darbinieku arodbiedrības aicina valsti veikt pasākumus attiecībā uz tranzīta kompāniju bloķētajiem kontiem un pretējā gadījumā draud sarīkot plašas protesta akcijas, raksta BB.lv.

Ventspils ostas darbinieku arodbiedrību organizācija, AS "Baltijas ekspresis" Arodbiedrības komiteja un AS "Kālija parks" darbinieku arodbiedrība nosūtīja prezidentam Egilam Levitam, premjerministram Krišjānim Kariņam, ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam, satiksmes ministram Tālim Linkaitam un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājai Santai Purgailei vēstuli ar aicinājumu nekavējoties iesaistīties problēmas risināšanā un sniegt bankām skaidrojumus par to, kā rīkoties gadījumos, kad "sankcionētā persona, lai arī Uzņēmumu reģistrā minēta kā patiesā labuma guvēja, ar tiesas lēmumu ir pilnībā nodalīta no jebkādas kontroles un ietekmes iespējām".

Vēstulē teikts, ka daļa uzņēmumu bloķēto kontu dēļ nevar izmaksāt darbiniekiem algas. Vairākums šo uzņēmumu darbinieku dzīvo "no algas līdz algai" – viņiem nav uzkrājumu, un tādēļ jau tuvākajā laikā viņi var zaudēt iespēju pirkt pārtiku savām ģimenēm, apmaksāt komunālos pakalpojumus un segt citus izdevumus.

"ASV sankcijas piemēroja Lembergam, taču ciest nākas teju pusotram tūkstotim Ventspils ostā strādājošo uzņēmumu darbiniekiem un viņu ģimenēm. Situācija ir kritiska, un, ja valdība neiesaistīsies tās risināšanā, arodbiedrības rīkos plašas protesta akcijas," paziņoja Ventspils ostā strādājošo kompāniju Arodbiedrību konsultatīvās padomes vadītājs Linards Gulbis.

Akcijām ir gatava pievienoties arī Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrība, kurā ir 4000 biedru.

Pamatojoties uz tā dēvēto Magņitska likumu ASV Valsts kases Ārzemju aktīvu kontroles birojs (OFAC) 9. decembrī ieviesa sankcijas pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu, kā arī pret Ventspils Brīvostas pārvaldi, Ventspils attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju.

Saistībā ar to valdība iniciēja grozījumu par Rīgas un Ventspils ostas pāreju valsts kontrolē un pašvaldības pārstāvju izslēgšanu no šo ostu valdēm. Nākamajā dienā Ventspils Brīvostas pārvalde un Ventspils osta tika izslēgtas no OFAC sankciju saraksta.

66
Pēc temata
Konkurenti tranzītā Latvijai ir, taču smadzeņu izstrādāt jaunu stratēģiju – nav
Lembergs pastāstīja par Latvijas apmulsumu saistībā ar ASV sankcijām
Ekonomikas ziņas, kā ziņas no frontes: kas jādara Latvijai bez tranzīta un Eiropas fondiem
Ventspils ostai izdevies palielināt kravu apgrozījumu
Rīdzinieka karte, foto no arhīva

Norēķini ar QR kodu: Rīgu sagaida jaunas sabiedriskā transporta biļetes

4
(atjaunots 15:28 10.07.2020)
"Rīgas satiksme" grasās atteikties no sadarbības ar "Rīgas karte" un pilnveidot e-talonu sistēmu.

RĪGA, 10. jūlijs – Sputnik. Jau līdz gada beigām "Rīgas satiksme" plāno ieviest pasažieriem jaunu brauciena apmaksas veidu – ar QR kodu, vēsta TV3

Šāda projekta īstenošanas iepirkums tiks izsludināts jau šonedēļ.

Valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa pastāstīja, ka "Rīgas satiksme" grasās ieviest jaunus biļešu veidus, lai padarītu to iegādi tehnoloģiskāku, ērtāku un pasažieriem vienkāršāku.

No nākamā gada visu e-talonu sistēmu uzturēs "Rīgas satiksme", savukārt sadarbība ar uzņēmumu "Rīgas karte", vismaz esošajā formātā, tiks izbeigta.

Kā tehniski tiks īstenota šī pāreja, pagaidām īsti nav skaidrs, taču "Rīgas satiksmē" apgalvo, ka rīdzinieku ikdienas dzīvi tas nekādā veidā neietekmēšot.

Sputnik Latvija jau stāstīja par neseno incidentu Rīgas transportā, kad kontrolieri skarbi sagrāba bezbiļetnieku un aizrādīja aculieciniecei, kura centās iejaukties.

4
Tagi:
sabiedriskais transports, Rīgas Satiksme
Pēc temata
Rīga atjaunojusi visus braukšanas atvieglojumus sabiedriskajā transportā
Luksemburga – pirmā valsts ar bezmaksas transportu
Brauciens par 4 eiro, maksa par dzīvokli – 300: ar ko rīdziniekiem draud "Māršala plāns"
Veselības ministre Ilze Viņķele, foto no arhīva

Viņķele: par otro vilni vēl ir pāragri runāt

3
(atjaunots 15:10 10.07.2020)
Līdz šim Slimību profilakses un kontroles centram ir izdevies noskaidrot Covid-19 inficēšanās avotus Latvijā.

RĪGA, 10. jūlijs – Sputnik. Runāt par otro Covid-19 vilni pēc trīs dienu rādītājiem būtu priekšlaicīgi, taču tuvākās dienas būs izšķirošas, pastāstīja TV3 raidījuma "900 sekundes" intervijā veselības ministre Ilze Viņķele.

Pēdējo dienu laikā Latvijā ir atklāts vairāk nekā 30 jaunu Covid-19 saslimšanas gadījumu, lai gan pirms tam jaunu inficēto skaits saglabājās zemā līmenī.

Ministre uzsvēra, ka šī ir situācija, kurā noteikti ir jāizvairās no emocionāliem vērtējumiem un jāskatās uz faktiem. Viņa paskaidroja, ka Latvijā Covid-19 gadījumu skaits uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju joprojām nepārsniedz 15, taču nevajag gaidīt, kamēr saslimstība aizies tik tālu.

Tai pat laikā, viņasprāt, uz trīs dienu pamata būtu pāragri runāt par otro Covid-19 vilni un secināt, ka inficēšanās izaugsmes tendence ir stabila. Viņa paskaidroja, ka novērtējums tiek veikts katru nedēļu.

"Acīmredzot šodienas un vēl īpaši brīvdienu rādītāji būs tie izšķirīgie, vai otrdien uz Ministru kabineta sēdi man diemžēl būs jādodas ar striktākiem ierobežojumiem," uzsvēra ministre.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) saista pēdējo dienu uzliesmojumu ar Rīgas restorāniem "Aqua Luna" un "Riviera", kuros paviesojās cilvēku kompānija, tai skaitā divi tūristi.

SPKC atzīmēja, ka, ja speciālisti līdz nedēļas beigām nenoskaidros visus jaunos koronavīrusa inficēšanās avotus, nākamnedēļ valsts var atgriezties pie striktākiem ierobežojumiem saistībā ar Covid-19 izplatību.

Ministre uzsvēra, ka, risinot jautājumu par iespējamajām izmaiņām ierobežojumiem, tiks novērtēts inficēšanās raksturs un kur tā notiek. Šobrīd, pēc viņas sacītā, ir redzams, ka inficēšanās notiek cilvēkiem, kuri atbraukuši no ārzemēm un rīkojuši ballītes vai pasākumus.

"Tātad uzsvars ir ārzemes un iekštelpas - acīmredzot šis būtu tas virziens, kurā mums būtu jāseko notikumu rašanās cēloņiem un arī uz tiem jāiedarbojas," sacīja ministre.

Iepriekš Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis pauda pieņēmumu par to, ka "otrais vilnis", ja tas notiks, būs saistīts ar robežu atvēršanu un ārzemju braucieniem.

3
Tagi:
Latvija, koronavīruss, Ilze Viņķele
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Jauns Covid-19 uzliesmojums Latvijā: inficējušies vēl 13 cilvēki
Palielināts izmeklējumu skaits: valstī krasi pieaudzis Covid-19 gadījumu skaits
Trīs Krievijā izstrādāti Covid-19 vakcīnas prototipi ir efektīvi