CSNg, foto no arhīva

Pēc baisās avārijas Igaunijā vēlas pastiprināt sodus dzērušiem šoferiem

29
(atjaunots 18:26 15.01.2020)
Igaunijas IeM vadītājs piedāvā pastiprināt sodus par braukšanu reibuma stāvoklī un tiesāt iereibušos CSNg izraisītājus par slepkavību.

RĪGA, 15. janvāris – Sputnik. Igaunijas iekšlietu ministrs Marts Helme vēlas mainīt Kriminālkodeksu tā, lai nāve CSNg, ko izraisījis iereibis vadītājs, tiktu pielīdzināta slepkavībai un lai tas ir pielīdzināms sodam par slepkavību, raksta Postimees.

"Ja šobrīd, piemēram, par vainīgu slepkavībā atzīto soda ar cietumsodu no 6 līdz 15 gadiem, tad būtībā par tāda paša sastāva ceļa pārkāpumu, kurš pastrādāts reibuma stāvoklī, viņu soda ar cietumsodu vien no trim līdz 12 gadiem. Salīdzinot šos noziegumus nav skaidrs, kādēļ sodi ir dažādi. Tādēļ sodiem jābūt pielīdzinātiem," sacīja Helme.

Pēc ministra teiktā, jāizskata arī soda pastiprināšanas dzērušiem šoferiem.

"Sodam par pirmo braukšanu reibuma stāvoklī jābūt palielinātam no trim līdz četriem gadiem ar minimālo cietuma ieslodzījuma termiņu viena gada apmērā. Turklāt ir jāizskata jautājums, vai pirmreizējā soda gadījumā cilvēkam papildsoda kārtā būtu jāatņem autovadītāja tiesības," atzīmēja Helme.

Par iemeslu šādam lēmums kļuva šonedēļ Sāremā salā notikušais CSNg. Autovadītājs, kura asinīs tika atklātas 3,7 promiles, izraisīja avāriju, kuras rezultātā bojā gāja divas sievietes un astoņus mēnešus vecs bērns. Vēl viena grūtniece patlaban atrodas slimnīcā.

Iekšlietu ministrs nosūtīja tieslietu ministram, sociālo lietu ministram un ekonomikas un komunikāciju ministram ierosinājumus, kā samazināt iereibušu autovadītāju parādīšanas uz ceļa varbūtību.

"Gandrīz visi valdību sastāvi pievērsa uzmanību ceļu noziegumu problēmām. Sodi kļuva bargāki, taču, ņemot vērā pēdējos notikumus un skatoties uz pēdējo gadu statistiku, var teikt, ka neliels sodu pastiprinājums neatrisinās problēmu. CSNg skaits ar cietušajiem, kad automobiļa vadītājs bijis piedzēries, paliek nemainīgs," paziņoja Helme.

"Pat ar 0,5 promilēm reibuma vadītāja CSNg izraisīšanas varbūtība, salīdzinot ar nedzērušu autovadītāju pieaug trīs reizes, savukārt varbūtība iekļūt letālā CSNg pieaug jau piecas reizes. Tādēļ ir svarīgi, lai valsts reaģē uz šādu bīstamības līmeņa darbībām apņēmīgi un bez vilcināšanās," sacīja ministrs.

Helme aicināja visus būt uzmanīgiem uz ceļa, jo no tā var būt atkarīga kāda cita dzīvība.

"Nelaidiet iereibušus cilvēkus pie stūres, un, ja pamanāt uz ceļa cilvēku ar aizdomīgu braukšanas stilu, uzreiz ziņojiet par to policijai. Mēs paši spējam veikt lielu ieguldījumu mūsu ikdienas drošības nodrošināšanā un tajā, lai mūsu dzīvības tiktu pasargātas," uzrunāja visus Helme.

Saskaņā ar Eurostat datiem, 2018. gadā CSNg skaita līmenis ar letālu iznākumu Igaunijā pieaudzis par 40%. Taču Igaunija un Lietuva atrodas saraksta "zaļajā zonā", ieņemot attiecīgi 10. un 11. vietu. Autoceļu bīstamības rādītāji šajās valstīs ir gandrīz divas reizes zemāki, nekā Latvijā.

29
Pēc temata
Zvani policijai, nevis fotografē: kā jārīkojas CSN aculieciniekiem
Totāla kontrole: varasiestādes vēlas uzstādīt videonovērošanas sistēmas ielās
Kamera dzērušu vadītāju neapturēs: Rīgas ceļu policijai trūkst 100 cilvēku
Publicēts Bauskas autokatastrofas video
  Gaisa desanta spēku diena

Latvijas robežsargs apsveicis draugus Desanta dienā. Tagad viņu gaida Ētikas komisija

2
(atjaunots 17:51 07.08.2020)
Valsts robežsardzes darbinieks sociālajos tīklos apsveicis draugus Gaisa desanta spēku dienā. Tagad Ētikas komisija izmeklēs, vai viņš tādējādi nav kaitējis robežsargu reputācijai.

RĪGA, 7. augusts - Sputnik. Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Aizgāršas robežapsardzības nodaļas galvenais inspektors Aleksandrs Rubļovs apsveicis savus draugus Gaisa desanta spēku dienā ar publikāciju savā personīgajā lapā Facebook. Tagad  viņam par to nāksies samaksāt, vēsta Pietiek.com.

2. augustā inspektors publicēja savā lapā fotogrāfiju – desantnieki ierindā ar uzrakstu "Neviens, izņemot mūs!" Publikāciju pavadīja vārdi "Apsveicu svētkos!".

Par inspektora apsveikumu bija sašutuši daži Facebook apmeklētāji, pēc tam pie darba ķērās Ētikas komisija.

"Aleksandra Rubļova Facebook profilā nebija minēta viņa darbavieta, - raksta Pietiek. - Taču ieraksti nepārprotami apliecināja, ka sveicējs specifiskai PSRS iedzīvotāju daļai nozīmīgajā dienā ir tieši robežsardzes inspektors. Kā rāda A.Rubļova amatpersonas deklarācija, PSRS tradīciju cienītājs pērn Latvijas Valsts robežsardzē algā saņēmis 17 095 eiro un vēl arī 487 eiro lielu pabalstu.

Valsts robežsardze paskaidroja: "Konkrētajā gadījumā Valsts robežsardzes amatpersona ir pārkāpusi Ministru kabineta 2018. gada 21. novembra ieteikumu Nr. 1 "Valsts pārvaldes vērtības un ētikas pamatprincipi" 13. punkta "Ārpus amata vai darba pienākumu pildīšanas nodarbinātais rīkojas tā, lai nemazinātu valsts pārvaldes reputāciju un uzticēšanos tai" un Valsts robežsardzes 2020. gada 9. marta iekšējo noteikumu Nr. 4 "Valsts robežsardzes amatpersonas ar speciālo dienesta pakāpi un darbinieka ētikas kodekss" 12.2. punkta "cienīt un nekaitēt Valsts robežsardzes reputācijai" prasības. Ņemot vērā minēto, Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Aizgāršas robežapsardzības nodaļas galvenā inspektora rīcība tiks vērtēta Valsts robežsardzes ētikas komisijā."

2
Tagi:
Robežsardze
Pēc temata
Kupoli debesīs: Kubaņas desantnieki nodeva sveicienus ASV un Ukrainas mācībām
"Kas cits, ja ne mēs": Krievija formē jaunu gaisa desanta pulku Krimā
Rota, kas aizgāja debesīs. Nemirstīgie Pleskavas desantnieki
Kviešu ražas vākšana, foto no arhīva

"Labība sagūlusi veldrē": zemnieki stāsta par kviešu ražu

4
(atjaunots 13:40 07.08.2020)
Zemnieki Latvijā cerēja, ka šogad gaidāma laba kviešu raža, tomēr atzīst, ka cerības nav īsti attaisnojušās.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Ražas novākšanas sezona rit pilnā sparā. Zemnieki atzīmē, ka brīžiem darbu pārtraukušas tikai lietavas. Tomēr daudzi atzīst, ka cerējuši uz daudz labāku ražu, vēsta Rus.lsm.lv.

Auces novada zemnieku saimniecības "Druvas" saimnieks Vidmants Krapauskis stāsta, ka ražas kulšanas darbi jau rit aktīvi. Saimniecībā kopumā sējumi ir 600 hektāru platībā. Aizvadītajā nedēļā jau novākts rapsis un daļa ziemas kviešu.

Krapauskis piezīmēja, ka cerējis uz lielāku ražu. No rapša sējumiem 106 hehtāru platībā 16 hektārus iznīcinājusi krusa. Rezultātā rapša raža iznāca 2,6 tonnas uz hektāru, bet varēja būt 3,5 tonnas.

Zemnieks uzsvēra, ka tas ir nopietns zaudējums. Tagad saimniecība gaida apdrošināšanas kompensāciju.

Radušās problēmas arī ar kviešiem – graudi ir ļoti sīki. Pagaidām paspējuši novākt 36 hektārus ziemas kviešu - ap piecām tonnas uz hektāru.

Talsu novada saimniecība "Rīgmaļi", kur kopējā sējumu platība ir ap 1000 hektāru, vēl tikai sāk novākt rapšus un kviešus. Graudkopis Māris Bērziņš stāstīja, ka pirmajās trīs dienās nokulti 25% lauku.

Bērziņš atzīmēja, ka sākumā šķitis: šī gada raža būs laba, tomēr lietavas ir darījušas savu - vietām ir veldre, arī jūnija sausums ir atstājis savu iespaidu. Katastrofa, viņaprāt, nav notikusi, tomēr cerības nav attaisnojušās.

Atgādināsim, ka, neskatoties uz ekspertu prognozēm, kuri draudēja, ka Latvija varētu palikt bez ražas kaprīzo laikapstākļu dēļ, šogad valsts pardevusi gandrīz par 70% vairāk augļu nekā šajā periodā pērn.

Lielāko daļu ābolu Latvija pārdevusi Igaunijai – 64% no visa ābolu eksporta apjoma. Arī lielākā daļa bumbieru – 65% kopējā eksporta apjoma – nonākuši Igaunijā.

Pie tam 36% no ābolu eksporta Latvija pārdevusi Lietuvai, tāpat kā 14% no kopējā bumbieru apjoma.

4
Tagi:
lauksaimniecība, Latvija
Pēc temata
Speciālists: ja svelme saglabāsies, Latvija var palikt bez ražas
Kartupeļi dārgi, toties ir savi tomāti: kā veidojas pārtikas cenas Baltijas valstīs
Zemnieku Saeima: lai politiķi paši brauc pie mums vākt ogas
Visu eksportā: Latvija nopelnījusi gandrīz 15 miljonus eiro uz augļu tirdzniecības rēķina