Latvijas un Īrijas karodziņi, foto no arhīva

Krievus nicināt, bet paši angļu valodu nezināt: latviete izsmēja emigrantus

159
(atjaunots 16:09 15.01.2020)
Tautiete izsmējusi emigrantus no Latvijas, kuri nicina krievvalodīgos, bet paši nesteidz iemācīties angļu valodu un integrēties Īrijā.

RĪGA, 15. janvāris – Sputnik. Baiba Namniece publicēja ekrānbilžu atlasi ar sludinājumiem no dažādām latviešu grupām sociālajos tīklos, kur tautieši vēršas pēc palīdzības friziera, notāra vai zobārsta meklējumos. Visas publikācijas vieno fakts, ka emigranti lūdz latviski vai krieviski runājošo speciālistu kontaktus.

"Latvijā krievus nicina, jo šie redz nemācās un nerunā latviski? Bet ko jūs jenoti darāt ārzemēs? Ja reiz dzīvo Īrijā, tad pieņem un apgūsti angļu valodu, kultūru utt. Loši…" adresēja kritiku saviem tautiešiem Baiba Namniece Twitter vietnē.

Taču lielākais skaits Baibas sekotāju neatbalstīja viņas sašutumu, uzskatot viņas izteiktās pretenzijas pret latviešu emigrantiem par divkosīgām.

"Vai Īrijā, piemēram, veikala vadītājs pieņemtu darbā cilvēku, kas nevar apkalpot valsts valodā? Latvijā ir bijušas reizes, kad pārdevēja nevarēja saprast , ko vēlos nopirkt, pārjautājot krieviski," painteresējās Klāvs Ašmanis

​Uz ko viņam atbildēja Aleksandrs Ržavins, skaidrojot, ka ne visi Īrijā runā īru valodā. Bet visi Īrijā runā... okupantu valodā — angļu.

​"Ir jau nedaudz divkosīgi, tomēr tās ir divas dažādas lietas - pajautāt grupā kur meklēt kādu, kas runā noteiktā valodā (vienalga - krievu, latviešu vai igauņu) vai vienkārši ieiet veikalā un uzreiz sākt runāt svešvalodā," arī par tautiešiem iestājās Miķelis.

​"Kas tur slikts, ja cilvēki grib satikties ar savējiem?" pauž neizpratni lietotājs ar vārdu eskel.

​Taču bija šajā diskusijā arī tādi, kas pievienojās aizbraukušo latviešu kritizēšanai.

"Galvenais ir zināt – kancil (pašvaldības – red. piez.) benefit (naudas pabalsts – red. piez.)," sarkastiski norāda lietotājs dadzisdegunradzis.

​"Nevis loši, bet dzimtenes nodevēji! Es domāju, ka vajadzētu veidot sarakstu ar šiem nodevējiem, ko varētu pielīdzinās šī brīža VDK kartotēkai! Viens ir aizbraukt uz dažiem gadiem ar mērķi nopelnīt, atdot parādus. Pavisam cits tur palikt. Kamēr es/mēs maksājam pensiju viņu vecākiem," atbalstīja autores sašutumu kāds ar lietotājvārdu Displejs.

​Saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, 2018. gadā Īrijā dzīvoja 20 560 Latvijas valstspiederīgie (no tiem 20 343 Latvijas pilsoņi).

Saskaņā ar ekspertu vērtējumu Latviju 15 gadu laikā pametuši simtiem tūkstošiem iedzīvotāju. Daži ir atgriezušies, taču, saskaņā ar ANO prognozi, Latvijas iedzīvotāju skaits turpinās strauji samazināties un līdz 2050. gadam samazināsies vēl par 28%. Ja nekas netiks darīts, tad līdz 2100. gadu Latvijā būs vien nedaudz vairāk par miljonu iedzīvotāju. Ik gadus Latviju pamet aptuveni 20 tūkstoši cilvēku.

159
Pēc temata
Latviešu ģimene atgriezusies Īrijā: "te ir brīvība un cilvēki laimīgāki"
Noilgojusies pēc mazbērniem: deputāte no Grobiņas emigrē uz Īriju
Eksāmeni pēc pamatskolas Latvijā vai smags darbs laukā Īrijā
Latvija nav Īrija: kas pensionāriem par naudu, tas ierēdņiem – par brīvu
Protesta akcija 11. novembra krastmalā

Vai valdība respektē sabiedrības viedokli: ko domā Latvijas iedzīvotāji

3
(atjaunots 07:44 20.01.2021)
Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Latvijas vadība nerespektē sabiedrības viedokli; kā šīs aptaujas rezultātus ietekmēja pandēmija.

RĪGA, 20. janvāris - Sputnik. Lai gan lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka varas iestādes nerespektē sabiedrības viedokli, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, cilvēku īpatsvars ar pretējo viedokli nedaudz palielinājies. Par to liecina 2020. gada decembrī veiktā SKDS aptauja.

"Nav tā, ka Covid-19 batālijas un ar to saistītā ekonomiskā krīze līdz decembra vidum būtu izsaukusi lielus sabiedrības dusmu uzplūdus pret varu. Lai gan jautājumā, vai vara kopumā respektē sabiedrību, decembrī tikai 19% atbildēja apstiprinoši, tas ir mazliet vairāk nekā iepriekš," raksta Twitter SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

​Patiešām, pērn un pagājušajā gadā to cilvēku īpatsvars, kuri uzskatīja, ka valsts vadība respektē sabiedrību, bija tikai 14%, bet 2017. gadā - 12%. Vismazākais šis rādītājs bija 2009. gadā.

Attiecībā uz tiem, kuri jūt varas necieņu pret sabiedrību, šogad tādu ir 76%, bet pērn bija 82%.

Neuzticība varas iestādēm un to paziņojumiem sakarā ar pandēmiju grauj kampaņu cilvēku vakcinēšanai pret jauno koronavīrusu. 2020. gada beigās sākusies mediķu masveida vakcinācijas kampaņa, taču vairums Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka prioritārajā kārtībā jāvakcinē politiķi, lai tie varētu parādīt sabiedrībai piemēru.

3
Tagi:
iedzīvotāji, valdība
Pēc temata
Pēdējā ceļā ar masku uz sejas: par ko liecina bēru noteikumi Latvijā
Prēmija par pandēmiju: Covid-19 kā zelta lietus līst pār ierēdņiem
"Valdība stāsta muļķības": kāpēc Latvijai nav izredžu uz ekonomikas augšupeju
Bet pats pārkāpj? Kā Kariņš pats sevi iegāzis līdz matu galiņiem

ugunsgrēks: debesīs virs Latvijas parādījās gaismas stabs

31
(atjaunots 16:27 19.01.2021)
Neparasto optisko parādību šajās brīvdienās vērojuši daudzu Latvijas rajonu iedzīvotāji - tradicionālā saulrieta vietā pie apvāršņa parādījās sarkans gaismas stabs.

RĪGA, 19. janvāris - Sputnik. Vairāku Latvijas reģionu iedzīvotāji vēroja neparastu dabas parādību - sarkanu gaismas stabu (pīlāru) debesīs.

Gaismas pīlārs ir optisks efekts spilgtas vertikālas joslas veidā, kas nāk no gaismas avota. Pirms dažiem gadiem līdzīgu parādību novēroja Rīgas iedzīvotāji, bet šoreiz stabs bija viens un atgādināja sarkanu ugunsgrēka atblāzmu.

Optiskais efekts bija tik spilgts un neparasts, ka daudzi steidzās to iemūžināt un publicēt sociālajos tīklos, kur neparastā saulrieta foto un video sacēla īstu furoru. Taču speciālisti pasteidzās nomierināt satrauktos iedzīvotājus - optiskā parādība rodas mīnusa temperatūru ietekmē un nekādas briesmas apkārtējiem nerada.

"Šodien virs Daugavas saule rietot izskatījās kā ugunskurs. Vai tā kāda īpaša dabas parādība?" tādu jautājumu uzdeva Daina Ozoliņa sinoptiķim Tomam Bricim.

​"Tas ir gaismas pīlārs. Pēdējās 3 dienās saullēktos un saulrietos daudzviet novērots. Rodas no šikiem ledus kristāliņiem gaisā, kas lauž saules gaismu," skaidroja speciālists.

​Citi sociālo tīklu norādīja, ka tas, iespējams, nav gaismas pīlārs, bet halo - optiskais fenomens, aplis kas veidojas ap gaismas avotu.

Atmosfēras optiskā parādība tika novērota Garkalnē.

​Un citos Latvijas rajonos.

​Ļoti skaistu "ugunsgrēka atblāzmas" rakursu "noķēra" Inga Jakobsone Gaujas ietekā.

​Pēc ekspertu domām šo optisko efektu izraisa noteiktie nosacījumi: spēcīgs sals (-15C un zemāk) un augsts gaisa mitrums.

31
Tagi:
Latvija