Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs Jurijs Petropavlovskis

Petropavlovskis: Levits pārāk ilgi dzīvojis svešumā, lai saprastu Latviju

67
(atjaunots 23:13 28.12.2019)
Latvijas prezidenta Egila Levita fantastiskie projekti krievu slēptās asimilācijas jomā ne mazākajā mērā neatbilst Eiropas Savienības attīstības tendencēm, norādīja Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs Jurijs Petropavlovskis.

RĪGA, 29. decembris – Sputnik. Mazākumtautību skolu pārvešana pie mācībām latviešu valodā ir svarīgs solis vienotas sabiedrības izveidei, uzskata prezidents Egils Levits. Viņš pauž, ka sabiedrība pakāpeniski tuvojas vienotai latviešu nācijai ar latviešu valodu, kultūru un latviešu dzīvesziņu, kurā varot iekļauties dažādas etniskās izcelsmes cilvēki, un tas nenozīmējot asimilāciju.

Levita un viņa līdzgaitnieku fantastiskie projekti, ko viņi apraksta gandrīz vai kā realitāti, ne mazākajā mērā neatbilst Eiropas Savienības attīstības tendencēm, intervijā Sputnik Latvija norādīja Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs Jurijs Petropavlovskis.

"Daļa krievu asimilēsies – tie, kam nav ko zaudēt. Kad cilvēka kultūras potenciāls tuvojas nullei, viņam ir vienalga, kādā valodā viņš ceps kartupeļus "McDonalds". Taču tādi cilvēki vēsturi netaisa – tādi cilvēki vispār neko nedara. Levits pārāk ilgi dzīvojis tālu prom no Latvijas, lai saprastu situāciju," teica Petropavlovskis.

Izglītības reforma Latvijā paredz pilnīgu pāreju pie mācībām latviešu valodā līdz 2021.-2022.mācību gadam. Satversmes tiesa atzina, ka bilingvālās apmācības likvidācija ir likumīga. Valdība apstiprinājusi noteikumus, kuri paredz, ka latviešu valoda ir galvenā vecākā pirmskolas vecuma bērnu rotaļās bērnudārzos, bet audzinātāji var atteikties no saziņas krievu valodā.

Eksperti secinājuši, ka, likvidējot mācības mazākumtautību valodās, pasliktināsies izglītības kvalitāte valstī. Latvijas krievvalodīgie iedzīvotāji negatīvi novērtēja izglītības reformu, sākās protesti. Maskava apsolīja darīt visu iespējamo, lai panāktu krievvalodīgo tiesību ievērošanu Latvijā uz izglītību dzimtajā valodā. Krievijas ĀM regulāri pievērš pasaules tiesībsargājošo struktūru uzmanību Latvijas diskriminējošai politikai valodas sfērā.

Latvijā dzīvo mazāk nekā divi miljoni cilvēku. Valsts valodas statuss piešķirts tikai latviešu valodai, lai arī krievu valodu par dzimto uzskata aptuveni 40% iedzīvotāju.

67
Pēc temata
Latvijai neveicas ar prezidentiem: profesore kritizē Levitu
Masons pret paša gribu: mediji tur aizdomās Levitu brīvmūrniecībā
Lindermans: Levits tika audzināts latviešu nacionālisma ligzdā
Levita bērni varētu atgriezties Latvijā? Tētis-prezidents sola perspektīvas
Mazāk nekā trešdaļu iedzīvotāju apmierina Levita ievēlēšana, bet 18% nezina kas viņš ir
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

7
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

7
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

31
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

31
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%