Rīgas mikroautobuss

Kurš būs ieguvējs sakarā ar atvieglojumu atcelšanu minibusos un cik Rīga ietaupīs

30
(atjaunots 12:13 25.12.2019)
Kā "Rīgas satiksmē" skaidro izmaiņas galvaspilsētas mikroautobusu tīklā, kam tās ir izdevīgas un kad Rīgai un Pierīgai būs vienota biļešu sistēma.

RĪGA, 25. decembris – Sputnik. Pateicoties atlaižu atcelšanai braucieniem atsevišķos minibusos "Rīgas satiksme" grasās ietaupīt vismaz 1,7 miljonus eiro, vēsta TV3.

Izmaiņas ir saistītas ar uzņēmuma vadība vēlmi efektīvāk izmantot resursus un novērst maršrutu dublēšanu.

Kam tagad būs ērti mikroautobusi

No 2020. gada 1. janvāra mainīsies vairāku mikroautobusu numerācija: cipars 2 tiks aizvietots ar 3 – 237. kļūs par 337., 241. – par 341., 244. – par 344. Pārdēvētajos maršrutos tiks atcelti atvieglojumi.

"Jā, trīs minibusos mainās maršruta numerācija, tajos atlaides nevarēs izmantot. Izmaiņas ir ar mērķi efektivizēt tīklu. Daudzi minibusi jau dublējas ar autobusiem, trolejbusiem, tramvajiem," norādīja "Rīgas satiksme" pārstāve Baiba Bartaševica.

Viņa atzīmēja, ka pateicoties šādiem pasākumiem izdosies ietaupīt 1,7 miljonus eiro, savukārt atsevišķiem pasažieriem mikroautobusi kļūs pat ērtāki.

"Daudziem cilvēkiem tas būs ērti izmantojams – tiem, kas maksā pilnu cenu. Tie [transporta līdzekļi] būs tukšāki un varēs ātrāk nonākt galamērķī," paziņoja Bartaševica.

Grūtāk nokļūt centrā

Nopietnas izmaiņas sagaida Ziepniekkalna un Juglas iedzīvotājus – 40. autobusa vietā, kurš savienoja abus mikrorajonus, kursēs trolejbuss.

Šo ideju kritizē biedrība "Pilsēta cilvēkiem". Tur uzskata, ka tādējādi pasažieriem būs daudz sarežģītāk nokļūt centrā, jo maršruts nebūs ātrs un neies taisnā ceļā.

"Rīgas satiksmē" skaidro: šobrīd Rīgas domes Satiksmes departaments veic darbus, lai uzlabotu gan Graudu ielas, gan Salu tilta satiksmes plūsmu.

Vienota biļešu sistēma

Satiksmes ministrijā atzīmēja, ka atlaižu samazinājums minibusos neietekmēs valsts finansējuma apmēru uzņēmumam.

Taču ministrija vēlētos nodrošināt ciešāku Rīgas un kaimiņu pašvaldību transporta infrastruktūras mijiedarbību.

"Pagaidām "Rīgas satiksmē" nav ar ko runāt. Nespēju izsekot, kāda padome vai valde kārtējo reizi atrodas pie varas. Tad, kad situācija būs skaidra, būs par situāciju jārunā.

Jābūt kopīgai sistēmai Rīgā – Pierīgā, jārunā par vienoto biļešu sistēmu. 2021. gadā mums būs risinājums, aicinām arī Rīgu tam pievienoties," uzsvēra Linkaits.

30
Pēc temata
Šāds "gājiens ar zirdziņu" nav vajadzīgs: Burovs par "Rīgas satiksme" atlaižu atcelšanu
Izmaiņas Rīgas mikroautobusu tīklā: kur no 1. janvāra tiks atcelti atvieglojumi
"Rīgas satiksme" samaksāja 322 000 eiro fiktīvai firmai par padomiem par uzpildes stacijām
No 1. janvāra uz Brasas tilta var tikt apturēta tramvaju satiksme
Neatkarīgā deputāte Jūlija Stepaņenko

Jūlija Stepaņenko gatava organizēt referendumu par ģimeni

2
(atjaunots 13:58 17.01.2021)
Ģimenes – vīrieša un sievietes savienības – aizstāvji ir gatavi līdz pēdējam cīnīties par šī jēdziena iekļaušanu Satversmē.

RĪGA, 17. janvāris — Sputnik. Ja likumprojekts par Satversmes grozījumiem, kuri nosaka ģimenes – vīrieša un sievietes savienības jēdzienu, netiks pieņemts Saeimā pirmajā lasījumā, deputāti ir gatavi sākt parakstu vākšanu par referendumu, pastāstīja neatkarīgā deputāte Jūlija Stepaņenko radio Baltkom ēterā.

Iepriekš Saeima iesniedza izskatīšanai komisijām Nacionālās apvienības sagatavotos Satversmes 110. panta grozījumus, kas paredz nostiprināt jēdzienu par ģimeni kā vīrieša un sievietes savienību.

Daudzi šiem grozījumiem nepiekrīt vai vismaz uzskata, ka patlaban nav tiem piemērots brīdis. Piemēram, premjerministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") paziņoja, ka patlaban šis jautājums neesot uzmanības centrā. Frakcija "Saskaņa" paziņoja, ka balsojumā nepiedalīsies.

Savukārt Jūlija Stepaņenko ir gatava darīt visu iespējamo, lai panāktu grozījumus Satversmē.

"Ja mums pietrūks 3-4 balsis, mēs jau esam gatavi iet uz tautas referendumu. Grozījumu redakcija mums ir gandrīz gatava, tiek izstrādāta anotācija," viņa pastāstīja.

"Iespējams, to varētu vēlreiz koriģēt, jo mums bijušas vairākas juristu sapulces, kas grozījumu sagatavoja. Tā vēl sīkāk skaidros, uz ko attieksies grozījumi, lai cilvēkiem nerastos jautājumi: "Ai, es esmu vientuļa mamma, mani apvaino, manis te nav." Varbūt tādā aspektā mūsu redakcija nebija tik juridiski perfekta, tā sakot, toties saprotamāka cilvēkiem, kuru viedokli mēs plānojam vaicāt," pastāstīja Stepaņenko.

Par pamatu mēģinājumiem grozīt Satversmi kļuva Satversmes tiesas spriedums, kas paredzēja, ka Satversmē noteiktā ģimeņu aizsardzība paredz valsts pienākumu aizsargāt arī viendzimuma ģimenes.

Vienlaikus Igaunijā jautājums par ģimenes jautājumam veltītu referendumu ir slēgts – trešdien parlaments nobalsoja pret jautājuma "Vai laulībām Igaunijā joprojām jābūt vīrieša un sievietes savienībai?" piedāvāšanu referendumam 2021. gada 18. aprīlī, vēstīja Postimees. Reformu partijas priekšsēdētāja Kaija Kallasa konstatēja, ka referendumam izgāzties likusi opozīcijas taktika: piemēram, pirmdien balsojuma rezultāts būtu citāds.

Atgādināsim, ka trešdien premjerministrs Jiri Ratass atkāpās no amata un paziņoja, ka koalīcija ar partiju EKRE, kas pieprasīja referendumu, ir pārtraukta. Demisija bija saistīta ar korupcijas skandālu, kurā izrādījās iejaukta Centra partija.

Prezidente Kersti Kaljulaida uzticēja valdības veidošanu Kallasai – vienai no skaļākajiem referenduma kritiķiem.

2
Pēc temata
Pirmais vīrs, otrais vīrs: līdz Saeimai nokļuvušas viendzimuma attiecības
Rinkēvičs parakstīja petīciju par viendzimuma partnerattiecībām
Romas pāvests atbalstīja viendzimuma pāru civilās savienības
Urbanovičs: ar likumu nevar atrisināt viendzimuma savienību reģistrācijas problēmu

Latvijā atrastas unikālas PSRS laiku vitrāžas

10
(atjaunots 22:54 16.01.2021)
Deviņas no septiņpadsmit vitrāžām, kas rotāja Latvijas PSR paviljonu Tautsaimniecības sasniegumu izstādē Maskavā, tika atrastas Rīgā un Daugavpilī; speciālisti norāda, ka 60 gadu garumā par to atrašanās vietu nebija nekādas informācijas.

RĪGA, 17. janvāris - Sputnik. Latvijā atrastas deviņas vitrāžas, kas 50. gados bija izvietotas uz Latvijas PSR paviljona fasādes Tautsaimniecības sasniegumu izstādē Maskavā, ziņoja izstādes oficiālā vietne. Vitrāžas atradis Tautsaimniecības sasniegumu izstādes pētnieks Dmitrijs Vorobjovs.

Unikālās vitrāžas no paviljona galvenās fasādes 60 gadus tika uzskatītas par pazaudētām. Latvijas PSR paviljona pārprofilēšanas gaitā 60. gados mainījās ekspozīcija un visa noformējuma koncepcija. Vitrāžas demontēja un aizveda uz Latviju. Kopumā bija 17 vitrāžas, tagad, pateicoties Vorobjovam, deviņas no tām izdevās atrast.

Ziņots , ka četras vitrāžas atrodas Rīgā. To nosaukumi ir "Rīga", "Muzejs", "Jūrmala" un "Universitāte", bet 1987. gadā restaurēšanas laikā uzrakstos krievu valodu nomainīja latviešu valoda. Izrādījās, tās rotā Rīgas ģimnāzijas bibliotēkas sienas. Vitrāžā "Rīga" attēlots galvaspilsētas siluets 50. gadu sākumā, panno "Muzejs" demonstrē Valsts latviešu un krievu mākslas muzeju, "Jūrmala" ataino Rīgas piekrastes krāšņumu, bet vitrāža "Universitāte" veltīta Pētera Stučkas Latvijas Valsts universitātei.

Citas piecas vitrāžas tika atrastas Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā. Vitrāžas ar nosaukumu "Ventspils", "Daugavpils" un "Meliorācija" lieliski saglabājušās, tās novietotas logu ailēs ēkas kāpņu telpā. Vēl viena vitrāža "Kuldīga" rotā kāpņu telpu, kas ved uz bēniņiem. Pēdējā atrastā vitrāža glabājas muzeja bēniņos, tas ir ornamentāls panno ar sarkanu zvaigzni, kas iepriekš rotāja ieeju Latvijas PSR paviljonā Tautsaimniecības sasniegumu izstādē.

Visas atrastās vitrāžas ir teicamā stāvoklī, speciālistiem nebūs grūti atjaunot trūkstošos elementus.

Pārējo astoņu vitrāžu atrašanas vieta šobrīd nav zināma, taču izstādes darbinieki cer, ka turpmāko pētījumu gaitā viņiem izdosies tās atrast.

10