Brasas tilta remontdarbi Rīgā

No 1. janvāra uz Brasas tilta var tikt apturēta tramvaju satiksme

24
(atjaunots 10:46 24.12.2019)
Ja līdz 1. janvārim Rīgas dome neuzdos atsākt remontdarbus uz Brasas tilta, uz tā tiks slēgta jebkāda transporta satiksme, tostarp sabiedriskā transporta satiksme.

RĪGA, 24. decembris – Sputnik. Sakarā ar neiespējamību sastrādāties ar Rīgas domes Satiksmes departamentu un vienoties par Brasas tilta konservācijas darbu veikšanu SIA Kauno tiltai draud no 2020. gada 1. janvāra slēgt tramvaju satiksmi uz tilta, vēsta BB.lv.

Pēc Brasas tilta rekonstrukcijas uzsākšanas šī gada pavasarī atbildīgie dienesti konstatēja, ka, saskaņā ar rekonstrukcijas projektu, pēc remontdarbu pabeigšanas tilta nestspēja nebūs pietiekama zemās grīdas tramvajiem. Rezultātā Rīgas domei bija paredzēts pieņemt lēmumu – papildināt esošo būvprojektu vai būvēt jaunu tiltu.

Šī gada septembrī tika panākta vienošanās, ka tilta rekonstrukcija tiks turpināta esošās būvatļaujas ietvaros, jauns iepirkums netiks rīkots un Lietuvas uzņēmums Kauno tiltai turpinās darbus.

Saskaņā ar grafiku, ceļu pārvada konservācijas darbi bija jāpabeidz līdz decembra beigām, taču tie vēl pat nav iesākti.

Uzņēmuma vadība vērsusies pie Rīgas mēra Oļega Burova un "Rīgas satiksmes" norādot uz to, ka jau divas reizes departamentam tika iesniegts piedāvājums cenu aptaujas rīkošanai par tilta konservācijas darbiem, taču aicinājums noslēgt līgumu joprojām nav saņemts.

Pēc celtnieku sacītā, departamenta pārstāvji "nav ieinteresēti būvniecības termiņu ievērošanā". Kauno tiltai veic visus darbus atbilstoši grafikam, savukārt departaments pastāvīgi kavē ar savu uzdevumu izpildi.

Tā kā Kauno tiltai ir atbildīgs par tilta stabilitāti un drošību, kompānijas valde paziņoja, ka, ja līdz 1. janvārim dome neiesniegs informāciju par konservācijas vai tilta tehniskā stāvokļa monitoringa darbu uzsākšanu, uzņēmums slēgs Brasas tiltu jebkāda veida transporta satiksmei, tostarp sabiedriskā transporta satiksmei. Ja dome tam nepiekritīs, Kauno tiltai "atgriezīs tiltu pašvaldībai", tiesa, bez būvniecības laikā uzstādītajiem tehniskajiem līdzekļiem ceļu satiksmes regulēšanai.

Rīgas mērs Oļegs Burovs patlaban ir atvaļinājumā, savukārt vicemērs Druvis Kleins – uz slimības lapas, tādēļ mēra pienākumus izpilda viņa vietniece Anna Vladova, kuras pārziņā atrodas arī Satiksmes departaments. Vladova paziņoja, ka viņa ķersies klāt problēmu risināšanai un izdarīs visu, lai novērstu tilta slēgšanu.

Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante paziņoja aģentūrai LETA, ka 4. decembrī departaments saņēma Būvniecības valsts kontroles biroja apstiprināto dokumentāciju par tramvaju sliežu ceļu pārnešanu tuvāk Brasa tilta ārējai malai, kura iekļauj arī lēmumus, kuri skar objekta sagatavošanu ziemas sezonai.

Patlaban departaments veic tirgus pētījumu, lai noskaidrotu, cik izmaksās papildus darbu veikšana, tostarp tramvaju sliežu pārnešana un ceļu pārvada sagatavošana ziemai.

Uz jautājumu par to, kādēļ departaments veic cenu aptauju, ja ir vienošanās, ka darbus turpinās veikt Kauno tiltai, Dimante atbildēja, ka atsevišķu darbu izcenojumi līgumā nav norādīti, tādēļ departamentam ir jāpārliecinās, ka "piedāvājamās cenas ir pamatotas un atbilst finanšu iespējām".

24
Pēc temata
Rīgā Brasas tilta vietā varētu uzbūvēt jaunu – pēc četriem gadiem
Rīgā atradušies deviņi nevienam nepiederoši tilti
Tilta margas var nokrist Daugavā. Rīgas tiltiem nepieciešams steidzams remonts
Robežkontrole

Robežkontrole starp Latviju un Lietuvu ir atcelta

18
(atjaunots 17:42 01.06.2020)
Lietuvas Nacionālā sabiedriskās veselības aprūpes centra speciālisti turpinās dežurēt kopā ar robežsargiem; tas pats notiks arī Latvijā.

RĪGA, 1. jūnijs – Sputnik. Sākot no 1. jūnija, plkst. 00:00 ir atcelta kontrole uz robežas starp Latviju un Lietuvu, vēsta Sputnik Lietuva.

Tagad ceļotāji drīkst šķērsot robežu tieši tāpat, kā to darījuši kopš 2007. gada, kad Lietuva un Latvija kļuva par Šengenas zonas dalībvalstīm. Līdzi ir jānēsā pase vai jebkurš cits personu apliecinošs dokuments. Tāpat ir svarīgi neaizmirst par to, ka gan Lietuvas, gan Latvijas teritorijā amatpersonām ir tiesības veikt atsevišķas pārbaudes.

Atbildīgo iestāžu speciālisti gan Latvijā, gan Lietuvā turpinās dežurēt kopā ar robežsargiem, lai mērītu ķermeņa temperatūru tiem, kas šķērso valstu robežu, un pārbaudīt cilvēkiem Covid-19 iespējamo simptomu klātbūtni.

Iekšējā ES robežkontrole ar Poliju paliek. Tas nozīmē, ka šo valsti drīkst pamest vai iebraukt tajā caur diviem pašreizējiem robežkontroles punktiem Lietuvā: Lazdiji – Aradninki un Kalvarija – Budzisko.

Līdz 1. jūnijam robežas šķērsošana starp Latviju un Lietuvu notika četros robežkontroles punktos: "Grenctāle - Saloči", "Rucava - Būtiņģe", "Medumi – Smeline" un "Meitene – Kalvji".

Maija vidū Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valdību vadītāji paziņoja, ka Baltijas valstīm ir izdevies pārvarēt pirmo Covid-19 vilni, un tādēļ tās atver iekšējās robežas. Taču premjeri aicināja iedzīvotājus ievērot drošības pasākumus un saudzēt viens otru.

18
Tagi:
robeža, Latvija, Lietuva
Pēc temata
Eksperts: lietuvieši un igauņi nesteidz braukt uz Latviju
Starp Latviju un Lietuvu ārkārtējās situācijas laikā palielinājusies tūristu plūsma
Polija atver robežas: atļauti tranzītbraucieni
Bulgārija atvērusi robežu visiem ES pilsoņiem
Bērni

Pieci sarunas temati ar bērniem saistība ar vasaras brīvlaiku

6
(atjaunots 14:36 01.06.2020)
Latvijas glābēji lūdz vecākus neatstāt bērnus bez uzraudzības pie ūdens, iemācīt izmantot gāzes plīti un pastāstīt par ārkārtas dienestu telefona numuriem.

RĪGA, 1. jūnijs – Sputnik. Sākoties bērnu vasaras brīvlaikam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus apspriest ar bērniem piecus drošības jautājumus.

Kā uzvesties pie ūdens

Peldēties ieteicams tikai oficiālās peldvietās (par to liecina zīme "peldēties atļauts"). Ja tuvumā nav šādu vietu, peldēšanai jāizvēlas vietas ar lēzenu krastu, ar cietu pamatu, bez spēcīgas straumes un ūdens vērpetēm.

Skolniece, foto no arhīva
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Bērni drīkst spēlēties ar piepūšamiem peldlīdzekļiem (stīpas, matrači, bumbas un tml.), ieiet ūdenī un peldēt attālumā, kurā pieaugušais var labi viņus saskatīt un nepieciešamības gadījumā piesteigties palīgā. Visdrošāk, ja pieaugušais atradīsies ūdenī starp krastu un dziļumu.

Nodarbojoties ar kādu no ūdens sporta veidiem vai braukājot ar laivu, kuteri vai citu peldlīdzekli, bērniem obligāti ir jāvelk virsū glābšanās veste.

VUGD atgādina, ka, paliekot uz mirkli pie ūdenstilpnes bez pieskatīšanas, mazs bērns var iekrist ūdenī un noslīkt. Piemēram, dīķis pie mājas bieži kļūst par traģēdijas iemeslu, tādēļ bērnus nedrīkst atstāt pagalmā bez uzraudzības, ja tajā ir dīķis vai piepūšamais baseins. VUGD aicina vecākus apzināties, ka atrašanās pie ūdenstilpnes ar bērnu – tā nav atpūta, bet gan dubultais darbs, jo bērni ir jāpieskata visu laiku, bez pārtraukuma. Pat ja uzmanība tiek novērsta uz minūti, var gadīties liela traģēdija.

Kas jādara, ja notikusi nelaime

Pieaugušajiem ir jāapspriež ar bērniem rīcība situācijās, kad ir notikusi nelaime – kādos gadījumos ir jāzvana ugunsdzēsējiem un glābējiem pa tālruni 112 un kāda informācija viņiem ir jāsniedz, kā arī jāapspriež iespējamās darbības situācijās, kad telefons nav pa rokai – jāmeklē tuvākais pieaugušais un jāpastāsta par notikušo.

Par jebkuru nelaimi nekavējoties ir jāziņo, jo tad vēl ir iespējams glābt gan cilvēkus, gan īpašumu.

Bērnam ir jāzina, ka par nelaimes gadījumu viņu nesodīs. Citādi kritiskā brīdī bērns nedomās par to, kā izglābt sevi, bet gan par to, kā izvairīties no gaidāmā soda.

Kā droši lietot gāzes plīti un elektroierīces

Skolēniem laiku pa laikam nāksies palikt mājās bez pieaugušo klātbūtnes. VUGD aicina vecākus parūpēties par to, lai bērniem nevajadzētu gatavot vai sildīt sev ēdienu uz gāzes plīts. Jo viņi, piemēram, var aizmirst par ieslēgtu plīti un aizskriet spēlēt ar draugiem, tādējādi sarīkojot ugunsgrēku.

lidosta Rīga
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Bērni ne vienmēr sarīko ugunsgrēku neuzmanības vai neapdomātas rīcības dēļ, dažkārt viņiem vienkārši trūkst zināšanu un iemaņu. Pirms uzticēt bērniem patstāvīgi apieties ar plīti vai citu sadzīves tehniku, VUGD piedāvā vecākiem sākumā parādīt bērniem, kā tas darām, ļaut bērniem atkārtot šīs darbības vecāku uzraudzībā un tikai pēc tam ļaut bērnam saimniekot virtuvē pašiem.

Paziņot pieaugušajiem par saviem plāniem

Vasaras brīvlaikā daudzi bērni paliks mājās vieni paši, tādēļ vecākiem ir jāiemāca bērni regulāri ziņot par to, kur viņi nolēmuši doties, ar ko un cik ilgi viņi tur būs. Katram vecākam ir jābūt spējīgam atbildēt uz jautājumu, kur atrodas un ar ko nodarbojas viņa nepilngadīgais bērns.

Nav ieteicams staigāt pamestās ēkās un būvlaukumos

Ja bērni pavada vasaras brīvlaiku pilsētā, palūdziet viņiem neizvēlēties par spēlēšanās un pastaigu vietu pamestas un vecas ēkas, kā arī būvlaukumus. Tur ir iespējams nokrist no liela augstuma, iekrist bedrē ar būvgružiem, gūt nopietnas traumas un pat iet bojā.

VUGD aicina vecākus apspriest ar bērniem viņu drošības jautājumus, lai bērni nekāpj uz ēku jumtiem un nestaigā pa pamestām būvēm.

6
Tagi:
bērni, ugunsdzēsēji
Pēc temata
Inflācija: kas un kā sadārdzinājies Latvijā pēdējā gada laikā
Ja ieraudzīsiet, pērciet: eksperts pastāstīja, kāda ir nākamā deficīta prece
Latvijā oficiāli atklāta peldsezona, taču iedzīvotājus aicina nemesties ūdenī