Рar terorakta gatavošanu Krievijā notiesātais režisors Oļegs Sencovs,

Kas tas par miernesi, parasts naciķis: Sencovs norāts par KF karogu dedzināšanu Latvijā

43
(atjaunots 11:35 21.12.2019)
Režisors Oļegs Sencovs, uzturoties Latvijā, nolēmis izmantot vietējo politiķu piemēru: kā EP deputāte Sandra Kalniete sadedzināja savu kleitu Georga lentes krāsās, tā ukrainis svilināja no biļetēm izrautus Krievijas karodziņus.

RĪGA, 21. decembris — Sputnik. Ukraiņu karavīri un par terorakta gatavošanu Krievijā notiesātais režisors Oļegs Sencovs, kuri patlaban saņem rehabilitācijas kursu Jūrmalā, cenšas izklaidēties – viņi dedzina no ielūgumiem izplēstus Krievijas karodziņus.

Video ierakstu no sanatorijas "Vaivari" numura, kur notika "politiskā akcija" savā lapā Facebook publicēja pats Sencovs – karogi nedeg, ukraiņi regulāri pāriet pie sarunām krievu valodā, bet komentētāji izsaka pārmetumus Latvijas valdībai, kura par nodokļu maksātāju naudu ārstē neārstējamos.

Eiropas Parlamenta deputāte no Latvijas Sandra Kalniete
© Sputnik / Sergey Melkonov

Ukrainas jūrnieki, kuri 7. septembrī tika atbrīvoti saskaņā ar Krievijas un Ukrainas vienošanos par notiesāto un aizturēto pilsoņu apmaiņu. 10. decembrī ieradās Latvijā rehabilitācijai. Vēlāk viņiem pievienojās par terorakta gatavošanu Krievijā notiesātais režisors Oļegs Sencovs.

Latvijā ukraiņu jūrniekiem tiek organizētas tikšanās ar Latvijas amatpersonām, ekskursijas uz Saldu, Ogri un Bausku, parādīs Rundāles pili, kā arī aizvedīs uz Ziemassvētku koncertu.

Par ukraiņu ikdienu Latvijā Sencovs stāsta sociālajos tīklos: te viņi tiekas ar Saeimas spīkeri Ināru Mūrnieci un deputātiem, te – pastaigājas gar jūru, organizē piketu pie Krievijas vēstniecības, bez naža griež desu... Kādu dienu, acīmredzot, kad visas pieejamās izklaides jau bija apnikušas, ukraiņi mēģināja sadedzināt no ielūgumiem izplēstus Krievijas karodziņus. Vispirms uguns tiek pielaista pīpē, kad nekas neizdevās – uz salvetes. Pie tam skan kliedzieni "Slava Ukrainai!"

Video ieraksts radījis sašutuma vētru.

"Atsūtīja saiti, nespēju noticēt. Taču tagad arī esmu sašutis par Oļega notiesāšanu Krievijā. Oligofrēnus nedrīkst sēdināt cietumā, viņiem vieta ir trakonamā," raksta Valery Fomin.

"Kas tas par miernesi, parasts naciķis. Kāds naids pret visu Krievijas tautu. Noskatoties ierakstu, kļūst skaidrs, ka tas ir strupceļš ar tādiem cilvēciņiem..." savu komentāru atstāja Sergejs Šikunovs.

"Oļeg, bija pirmā preses konference, un jūs tajā izbrīnīja trakie jautājumi par boršču, par ko, kā izjutāt brīvību, kad šķērsojāt Ukrainas robežu. Bet tagad publicējat aprobežotu video? Jūs Černovila sakodusi?" bija neizpratnē Ņikita Dorohins.

"Riebjas skatīties. Jūs rehabilitē par maniem samaksātajiem nodokļiem, kad manam bērnam nav vitāli svarīgu zāļu. Pretīgi," par video bija sašutusi Anna Kravčuka.

"Paldies dievam, šito... izmeta ārā no valsts... es neesmu mūsu režīma fans, bet jūs... apkaunojat savu valsti, pazemojat. Cilvēki taču sāk domāt, ka Ukrainā visi ir tādi," dusmojās Staņislavs Koršunovs.

"Tu kaķeni paņem un ar lodītēm pašauj pa Krievijas karti, tā tik būs uzvara, klauni," ieteica Dmitriy Sotskikh.

"Puiši, jūs traki esat palikuši aiz garlaicības? Vai ti ir pilsoņa cienīgi darbi? Kad iecerējāt šo "pasākumu", pamēģinājāt no malas paskatīties? Diemžēl jūs ļoti apbēdinājāt," savas domas pauda Andrejs Grekovs.

43
Pēc temata
KF par terorakta gatavošanu notiesātais ukrainis Sencovs ārstējas Latvijā
Latvija piešķirs 34 tūkstošus eiro Ukrainas jūrnieku ārstēšanai
Latvija izārstēs Ukrainas kareivjus, kuri organizēja provokāciju Kerčas šaurumā
Karogi un foto piemiņai pie tualetes: Latvijas ĀM sagaidījusi Ukrainas jūrniekus
Covid-19 antivielu testi, foto no arhīva

Covid-19 testēšanu neveiks noteiktu profesiju pārstāvjiem

10
(atjaunots 15:52 30.11.2020)
Tomēr Veselības ministrijā atzīmēja, ka, ja situācija ar koronavīrusu valstī mainīsies, testēšanas algoritms var tikt pārskatīts.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. Latvijas Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne paziņoja, ka dotajā posmā netiek plānots paplašināt Covid-19 testēšanu, iekļaujot testēšanas algoritmā cilvēkus, kuri strādā noteiktās profesijās, kā tas notika pavasarī, raksta Press.lv.

Uz jautājumu, vai netiek plānots prioritāri testēt noteiktas cilvēku grupas, ja tas būs nepieciešams drošai profesionālo pienākumu izpildei, Veselības ministrijas pārstāve atbildēja, ka pagaidām šādu plānu nav, bet, ja situācija mainīsies, testēšanas algoritms var tikt pārskatīts.

Veselības ministrija uzskata, ka esošais algoritms garantē mērķtiecīgu valsts apmaksātu testēšanu – tā ir pieejama visiem ar ģimenes ārsta nosūtījumu, ja rodas saslimšanas simptomi vai epidemioloģiskie rādītāji. Turklāt Slimību profilakses un kontroles centrs lemj, kādos gadījumos ir pamats plašākai testēšanai uzņēmumos, skolās un citās iestādēs.

Tāpat testēšana tiek nodrošināta medicīnas iestādēs un sociālās aprūpes centros, kur ir daudz riska grupu.

Veselības ministrijā atzīmēja, ka pašlaik testēšanas punktos visā Latvijā rindu nav, un jebkurš cilvēks, iepriekš pierakstoties, var operatīvi nodot testu tajā pašā vai nākamajā dienā un tikpat operatīvi saņemt rezultātus.

10
Tagi:
Latvija, koronavīruss, Veselības ministrija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Ļaužu pūļi TC un ballītes Rīgas centrā? Latvijā mazinājies jaunu Covid-19 gadījumu skaits
Ārsts parādīja, ko Covid-19 pacienti redz pēdējos brīžos pirms nāves
Covid-19 sekas salīdzina ar izkaisīto sklerozi, AIDS un insultu
Jaunas šausmas: ASV cilvēkiem, kuri pārslimojuši Covid-19, sāk izkrist zobi
P. Stradiņa slimnīca, foto no arhīva

Ar pneimoniju mājās: slimnīcās beidzas gultasvietas pacientiem

15
(atjaunots 15:02 30.11.2020)
P. Stradiņa slimnīca vairs nevar uzņemt visus pacientus ar pneimoniju – dažiem nāksies ārstēties ambulatori.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. Vieglākos plaušu iekaisuma gadījumos tagad nākas ārstēties mājās – slimnīcās nav vietu, vēsta LTV.

Vakar Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš savā uzrunā Latvijas iedzīvotājiem atzina, ka veselības sistēma valstī ir uz izdzīvošanas robežas, savukārt ieviestie drošības pasākumi nav atnesuši gaidīto efektu.

Pacientu skaits ar Covid-19, kuri nokļuvuši stacionāros, sasniedzis 510 cilvēkus. Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijas valsts sekretāre Diāna Mūrmane-Umbraško pastāstīja, ka šobrīd Covid-19 slimniekiem ir pieejamas 629 gultasvietas, savukārt akūtas nepieciešamības gadījumā to skaitu iespējams palielināt par 81. Tomēr var pienākt brīdis, kad veselības aprūpes sistēma nebūs spējīga palīdzēt visiem, kam ir nepieciešama medicīniskā palīdzība.

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca Venspilī
© Sputnik / Sergey Melkonov

Mediķi uzsver: slimnieku jau ir tik daudz, ka visus uzņemt nav iespējams. Piemēram, Mārtiņš Purenkovs, P. Stradiņa slimnīcas interns atzīmēja, ka visnopietnākās komplikācijas, no kurām pacients var pat nomirt, – tā ir pneimonija un elpceļu mazspēja. Pacienti visbiežāk nokļūst slimnīcā šo iemeslu dēļ. Diemžēl slimnīca vairs nevar uzņemt visus pacientus ar pneimoniju, atzīmēja viņš. Medicīnas darbinieki cenšas sekot līdzi tam, vai pacients spēj turpināt ārstēties ambulatori – vai arī viņš ir jāievieto stacionārā.

Par to, ka tas var notikt, ārsti ir brīdinājuši jau vairākas reizes. Latvijas Slimnīcu biedrības (LSB) valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs iepriekš skaidroja, ka ne tik svarīgas ir gultasvietas, bet gan personāla skaits, kurš netiek galā ar lielo pacientu skaitu. Neskaitot pārējo, liels daudzums mediķu šobrīd ir inficēto kontaktpersonas vai arī paši slimo ar Covid-19.

15
Tagi:
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca, veselības aprūpes sistēma, Latvija
Pēc temata
"Slimnīcas ir pilnas ar inficētajiem": aizsardzības ministrs aicina rīkoties radikāli
VM pastāstīja, cik Covid-19 pacientus spēs uzņemt Latvijas slimnīcas
Jāpalīdz mediķiem: kas traucē piesaistīt vairāk brīvprātīgo Latvijas slimnīcās
No slimnīcas mājup par 150 eiro: jauna problēma ar Covid-19 pacientiem
VAS Latvijas dzelzceļš

"Latvijas Dzelzceļš" izpārdod lokomotīves

0
(atjaunots 16:41 30.11.2020)
Izsolei tiks nodotas divas TEP70 sērijas dīzeļlokomotīves un sešas ČMEZ sērijas lokomotīves, kuru kopējā sākumcena ir 704 680 eiro.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. "Latvijas Dzelceļa" meitasuzņēmums "LDz cargo" pārdod izsolē astoņas dīzeļlokomotīves ar kopējo sākumcenu 704 680 eiro, tiek ziņots oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Kravas vagoni, foto no arhīva
© Sputnik / Alexander Vilf

Tiek atzīmēts, ka izsolei tiks nodotas divas TEP70 sērijas dīzeļlokomotīves ar sākumcenu 92 920 eiro un 93 560 eiro. Tāpat tiks piedāvātas sešas ČMEZ sērijas lokomotīves, kuru sākumcena sastāda 82 850 eiro, 83 250 eiro, 84 850 eiro, 86 550 eiro, 88 050 eiro un 92 650 eiro.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka "Latvijas Dzelzceļa" apgrozījums pērn krities par 7,5%, salīdzinot ar 2018. gadu, sastādot 337,645 miljonus eiro. Koncerna zaudējumi sastādīja 9,328 miljonus eiro, salīdzinot ar iepriekšējā gada peļņu 14,408 miljonu eiro apmērā.

Pērn pa dzelzceļu tika pārvesti 41,49 miljoni tonnu kravu, kas ir par 7,77 miljoniem tonnu, jeb 15,8%, mazāk, nekā 2018. gadā. 79,4% šī apjoma sastādīja importa pārvadājumi (32,949 miljoni tonnu), kas ir par 18,6% mazāk, nekā 2018. gadā. Galveno kravu plūsmas daļu pa Latvijas dzelzceļiem veido partneri no Krievijas – 70,4% no visiem pārvadājumiem.

Kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku. Pašlaik ir atlaists jau ap tūkstoti cilvēku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

Ministru kabinets jūlijā atbalstīja "Latvijas Dzelzceļa" pamatkapitāla palielināšanu par 32 422 016 eiro, uzņēmuma izmaksu kompensāciju par dzelzceļa pasažieru pārvadājumu nodrošināšanu 14 225 226 eiro apmērā un finanšu līdzsvara avansa maksājumu 13 011 000 eiro apmērā.

0
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Kravu nekļūs vairāk, jāieņem svešs "lauciņš": ko nozīmē jaunais LDz biznesa modelis
Kliedzoši nepieņemams tonis: Latvijas ĀM aizliedza stividoriem prasīt Krievijai kravas
Nav skaidrs, kāpēc Latvija pati atsakās no tranzīta: situāciju LDz apsprieda Saeimā
"Latvijas Dzelzceļš" pārdod jau otro staciju