Dieviete Kali un tās tēli. Foto no arhīva

Apgrābsta sievietes, staigā utaini: Latvijas studentus šokē kopmītņu kaimiņi no Indijas

495
(atjaunots 14:50 15.12.2019)
Viņi neprot ne tikai latviešu, pat angļu valodu un nevar mācīties, toties jūtās kā saimnieki un šokē pārējos studentus. Biznesa augstskolas "Turība" kopmītnēs izcēlies pamatīgs konflikts indiešu studentu dēļ.

RĪGA, 15. decembris – Sputnik. Biznesa augstskolas "Turība" kopmītnēs Rīgā izcēlies patiess starpnacionāls konflikts. Kaut gan patiesais konflikta iemesls nav saistīts ar tautību, bet gan ar šokējošo indiešu studentu grupas uzvedību.

Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija" parādīja sižetu par to, kas notiek kopmītnēs, vēsta Mixnews.lv.

Vērts atzīmēt, ka "Turība" ir viena no vadošajām Latvijas privātajām augstskolām. Tur mācās četri tūkstoši studentu no 40 pasaules valstīm. Biznesa augstskolas kopmītnēs dzīvo aptuveni 600 studentu. Un 300 no tiem ir no Indijas.

Ārzemju studenti dzīvo četru cilvēku istabās. Par to ikmēnesi maksā 59 eiro.

Latvijas studente Dana Pizāne pastāstīja, ka indieši burtiski rīko haosu kopmītnēs. Kaut arī viņi dzīvo atsevišķā ēkā. Un šī ēka pārtapusi mazā Indijā, kur pat uzdarbojas nelieli grupējumi, kuri karo savā starpā.

Taču viņi pagadās sabojāt dzīvi arī visiem apkārtējiem: trokšņo, uzmācas sievietēm, pat lieto narkotiskās vielas. Pēc Danas sacītā, daudziem indiešiem matos ir utis.

Studente atzīstas, ka ir brīdinājusi indiešu kaimiņus par to, ka viņiem klāsies smagi gan Latvijā, gan Eiropā, ja viņi nemainīs savus ieradumus. Taču daudzi, pēc viņas teiktā, nevēlas laboties un uztver viņas vārdus agresīvi.

Viņi paguvuši sadumpoties arī pret viņu. Jo Dana ne reizi vien publicēja to, kas notiek, Facebook. Savukārt pēc televīzijā parādītā sižeta viņa sākusi izjust vēl lielāku diskomfortu no indiešu kaimiņiem.

"4. studijas" sižetā atzīmē, ka vienīgā mācību iestāde, kas māca ārzemju studentiem uzvedības normas kopmītnēs, kā arī kopumā Rīgā, ir Rīgas Stradiņa universitāte.

Augstskola pirms dažiem gadiem noslēdza sadarbības līgumu ar Rīgas Pašvaldības policiju, kas angļu valodā lasa ārzemniekiem lekcijas par uzvedības noteikumiem.

Žēl, ka daudzi studenti no Indijas neprot angļu valodu, nerunājot jau par latviešu valodu. Uz to jau ir norādījusi Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija, aicinot mācību iestādes rūpīgāk rīkot abiturientu atlasi.

Izglītības un zinātnes ministrijas vadītāja Ilga Šuplinska vispār runāja par to, ka Latvija ar lielāko prieku uzņemtu studentu no citām Eiropas Savienības valstīm, nevis no Indijas un Uzbekistānas.

Taču patiesība gaidām ir tāda, ka indieši veido lielāko ārzemju studentu procentu – 24,7%. Turklāt indieši bieži krāpjas, viņi iebrauc ES ar studentu vīzu, taču mācīties neiet, bet gan, piemēram, dodas strādāt uz kebabnīcām. Šogad vien tika noķērti 400 krāpnieku no Indijas.

495
Pēc temata
Nacionālais bloks uzstājas pret studentiem no Indijas: viņi te kebabus taisa, nevis mācās
Braucienam uz konsulātu "sametās" viss ciems: indieši cenšas iekļūt Latvijas augstskolās
Indieši publicē YouTube padomus, kā iekārtoties kebabnīcās darbā Latvijā
Lepojaties ar kebabiem, latvieši? Dombrava atkal cilā problēmu, kas "slīcina" Latviju
Restorānos nerunā latviski? Ko Latvijā biedē sarunas svešās valodās

Vasarā Latvijā valdīs cikloni: tveice atcelta

7
(atjaunots 17:09 16.05.2021)
Vasarā Baltijas valstis nemocīs nogurdinosā tveice, kas, saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, klās Dienvideiropu. Latviju, Lietuvu un Igauniju gaida vēsums un lietus.

RĪGA, 16. maijs — Sputnik. Amerikāņu kompānijas "AccuWeather" meteorologu prognozes liecina, ka vasarā Baltijas valstis, Skandināvija un Polija nonāks ciklonu varā, tāpēc karstums nav sagaidāms, vēsta Mixnews.lv.

Laikā, kad Dienvideiropa cietīs no sausuma, cikloni ziemeļos bloķēs siltā gaisa plūsmas no dienvidiem un nesīs lielu daudzumu nokrišņu.

Meitenes bauda silto laiku Kopenhāgenā
© REUTERS / Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix

Eiropas vidēja termiņa laika prognožu centrs Latvijā maijā un jūnijā sola nepavisam ne vasarīgas temperatūras, bieži vien – zem šiem mēnešiem atbilstošās normas. Tuvāko divu nedēļu laikā sagaidāms bagātīgs lietus. Jūlijā nokrišņu daudzums atbildīs ilggadējam vidējam rādītājam.

Arī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs nesniedz nekādas optimistiskās prognozes. Tā speciālisti uzskata, ka jūnijs būs daudz vēsāks nekā pērn, toties jūlijs, iespējams, būs siltāks.

Atgādinasim, ka no šīsdienas Latvijā sākas peldsezona. Tomēr iedzīvotājus brīdina: būtu vērts pagaidīt, līdz ūdens temperatūra tilpēs pacelsies vismaz līdz +18 grādiem.

7
Tagi:
laiks, klimats
Pēc temata
Kas notiek patiesībā – globālā sasilšana vai atdzišana
Meteoroloģe: ziema Latvijā kļūs īsāka
Katastrofāls megacunami: pie kā novedīs ledāju kušana Aļaskā
Sasilšanai beigas? Zinātnieks pastāstīja, kas notiek ar Golfa straumi

Mājokļa noma Latvijā pandēmijas laikā: mainījušas cenas, kas gaidāms nākotnē

12
(atjaunots 15:06 16.05.2021)
Īres maksa pirmskara mājās samazinājusies par 13%, renovētajās mājās – par 7%, tipveida mājās – par 8%, jaunceltnēs – par 19%.

RĪGA, 15. maijs — Sputnik. Covid-19 pandēmijas laikā dzīvokļu īres maksa jaunceltnēs kritusies par 19%, paziņoja pakalpojumu sniedzējs nekustamo īpašumu jomā – uzņēmums "Colliers". Dzīvokļu ilgtermiņa nomas piedāvājums pandēmijas sākumā pieauga par 65%, vēsta Тvnet.lv.

Uzņēmuma direktora vietniece Agija Vērdiņa pastāstīja, īres maksa pirmskara mājās samazinājusies par 13%, renovētajās mājās – par 7%, tipveida mājās – par 8%.

Vidējais īres maksas apmērs jaunceltnēs sastāda 12,2 eiro par kvadrātmetru mēnesī, dažkārt var sasniegt 15 eiro par kvadrātmetru. Vidējā īres maksa renovētajās mājās – 9,4 eiro par kvadrātmetru, citās mājās – 7,4 eiro par kvadrātmetru.

Kopumā 11% nomas tirgū piedāvāto dzīvokļu atrodas jaunceltnēs, 54% - renovētajās majās, 34% - citās mājās.

Pēc Covid-19 pandēmijas sākuma dzīvokļu ilgtermiņa nomas piedāvājums pieaudzis par 65%, jo tūristu plūsmas sarukuma un īstermiņa tirgū iepriekš bijušo dzīvokļu cenu pieauguma tempu lejupslīdes dēļ tie tiek piedāvāti ilgtermiņā nomai. Tomēr šogad piedāvājums krities, atzīmēja Vērdiņa.

Pērn Rīgā uzbūvētas tikai divas nomas ēkas. Patlaban Rīgā ir apmēram 175 mājas ar aptuven 5500 iznomājamiem dzīvokļiem.

Iepriekš SEB banka organizēja aptauju jautājumā par iedzīvotāju cerībām uz mājokļu cenām. Vairāk nekā 42% respondentu gaida nekustamo īpašumu cenu pieaugumu šogad. Un cenu krišanos cer tikai 14,5% respondentu, 25,4% prognozē stabilitāti.

SEB bankas ekonomists Gatis Gašpuitis, komentējot aptaujas rezultātus, atzīmēja, ka Covid-19 pandēmijas radītā krīze nav tik smaga, kā bija gaidīts, turklāt daudzu iedzīvotāju finansiālais stāvoklis pēdējos gados pat uzlabojies. Nekāda "burbuļa" nekustamo īpašumu tirgū nav, un mājokļu cenu krišanās nav sagaidāma.

12
Tagi:
nekustamais īpašums, Latvija
Pēc temata
Latvijā sadārdzināsies nekustamo īpašumu darījumi: kā to ietekmēs jaunā apdrošināšana
Covid-19 būtiski ietekmē ofisa telpu tirgu Latvijā
Kapi mājas vietā: Valsts kontrole pieķērusi Rīgas domi nevīžībā
Dzīvokļu cenas sērijveida mājās turpina pieaugt