Normunds Grostiņš

Grostiņš: Saeima nobijās un sāka labāk uzvesties

211
(atjaunots 10:58 09.12.2019)
Ja notiks jaunas vēlēšanas, tad lielākā daļa esošo Saeimas deputātu parlamentā neatgriezīsies, uzskata "Centra partijas" līderis Normunds Grostiņš.

RĪGA, 9. decembris – Sputnik. Pats par sevi parakstu vākšanas fakts par Saeimas atlaišanu novedis pie pozitīvām izmaiņām Latvijas iekšpolitikā, paziņoja viens no parakstu vākšanas iniciatoriem, "Centra partijas" līderis Normunds Grostiņš radio Baltkom ēterā.

"Iniciatīva par Saeimas atlaišanu jau ir devusi pozitīvu efektu. Pirmkārt, Saeima jau sākusi strādāt nedaudz vairāk atbildīgi, asu kustību un augstprātības kļuvis mazāk. Viņi jau baidās pieņemt "sliktas lietas", kuras skar lielas sociālas grupas. Tātad šis parlaments jau ir sācis uzvesties nedaudz labāk. Viennozīmīgi ir nobijušies, to var redzēt pēc komunikācijas stila izmaiņām un pēc darba dienas kārtības satura," paziņoja Grostiņš.

Pēc viņa domām, šāds efekts saglabāsies arī turpmāk.

"Otrkārt, ikviens nākamais parlaments, pat ja tas sastāvēs aptuveni no tiem pašiem cilvēkiem, kaut gan, manuprāt, tas nenotiks, būs labāk audzināts. Viņi sapratīs, ka, ja darīs tā, kā visi šie Kaimiņi, Jaunā konservatīvā partija un tā tālāk, tas nozīmēs, ka pēc gada viņi izlidos ārā. Līdz ar to valsts pārvaldes kvalitāte uzlabosies," pateica Grostiņš.

Pēc politiķa sacītā, ja jaunas vēlēšanas notiks, tad lielākā daļa esošo Saeimas deputātu parlamentā neatgriezīsies.

"Ir kāds interesants trends, ka tomēr tie, kas nāk uz vēlēšanām, nāk sodīt tos, kas viņus piemānījuši. Un ar referendumu ir tas pats. Ja paskatās uz iepriekšējām Saeimas vēlēšanām, un tur tauta vēl nebija tik ļoti sadusmojusies, kā tagad, par viņiem tā vēl nav ņirgājušies. Un toreiz izlidoja ārā 67% deputātu, viņi bija spiesti iet strādāt. Šoreiz, manuprāt, šis procents var izrādīties augstāks," paziņoja Grostiņš.

Partijas Saskaņa priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs
© Flickr / Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja

Ar iniciatīvu par referenduma rīkošanu par esošās Saeimas sastāva atlaišanu 15. novembrī, nākamajā dienā pēc budžeta pieņemšanas Saeimā, uzstājās organizācijas "Varu Latvijas tautai" un "Centra partija". Pēcāk analoģisku petīciju piereģistrēja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība. Latvijas CVK apvienoja visas petīcijas un to paraksti tiks summēti kopā.

Partijas "Saskaņa" valde uzdeva savām teritoriālajām organizācijām un partijas locekļiem aktīvi piedalīties parakstu vākšanas kampaņā.

Lai plebiscīts notiktu, 12 mēnešu laikā ir jāsavāc un jāiesniedz CVK ne mazāk kā vienas desmitās daļas vēlētāju parakstu, jeb 154 865 cilvēku parakstus. Parakstīties par referenduma rīkošanu var dažādos veidos – portālā latvija.lv, apliecinot parakstu pie zvērinātā notāra, deklarētās dzīvesvietas pašvaldībā, Bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, pie pagasta vai pilsētas pašvaldības vadītāja.

211
Pēc temata
"Saskaņa" atbalstīja parakstu vākšanu par Saeimas atlaišanu
Koalīcija atbalstīs Rīgas domes atlaišanu
Pūce nolēma atlaist Rīgas domi
Precedentu nav: par ko opozīcijas deputātiem piespriež soda naudu 600 eiro apmērā
Portfelis ar Latvijas budžetu, foto no arhīva

Vai nāksies palikt Latvijā? Ierēdņiem samazinājuši komandējumu izmaksas

6
(atjaunots 16:19 27.09.2020)
Latvijas ministriju ierēdņu komandējumu izmaksas tika pazeminātas par 20%, samazinot tās līdz 2,72 miljoniem eiro.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Atbalstot 2021.gada valsts budžeta ietvaru, Latvijas Ministru kabinets samazināja līdzekļu apjomu valsts pārvaldes darbinieku komandējumu izdevumiem, vēsta Mixnews.lv.

Rezultātā nākamā gada budžetā šie izdevumi ir samazinājušies par 20% - līdz 2,72 miljoniem eiro.

Vismazāk ir paveicies Latvijas Aizsardzības ministrijas ierēdņiem. Viņiem izdevumi ir samazināti par 978 384 eiro. Ārlietu ministrijai nāksies samazināt izdevumus par 401 828 eiro, savukārt Iekšlietu ministrijai – par 269 608 eiro.

Atgādināsim, ka Latvijas premjers Krišjānis Kariņš iepriekš atklāja, ka pateicoties ārkārtējās situācijas režīmam, kuru izraisīja Covid-19 pandēmija, daudzas ministrijas un valsts iestādes sākušas taupīt līdzekļus.

Tostarp ĀM uz atcelto komandējumu rēķina ietaupīja 200 tūkstošus eiro, kas sastāda 10% no centrālā aparāta un vēstniecību darbinieku komandējumiem paredzētajiem līdzekļiem. Arī satiksmes ministrs Tālis Linkaits pastāstīja, ka viņa iestādei izdevies ietaupīt 20 tūkstošus eiro.

Toties jūlijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atklāja virkni gadījumu, kad valsts amatpersonas par valsts apmaksātiem dienesta komandējumiem saņēma lojalitātes programmu punktus no aviokompānijām, kurus pēcāk izmantoja savu privāto ceļojumu apmaksai.

Tādējādi aviokompāniju lojalitātes programmu punkti daudziem Latvijas ierēdņiem, kuri regulāri brauc komandējumos uz ārzemēm, kļuva par patīkamu papildinājumu algai.

KNAB toreiz iztika ar mutisku aizrādījumu.

6
Tagi:
Latvija, ierēdņi, budžets
Pēc temata
Juris Pūce: mums jānotur ierēdņu pirktspēja
Latvijas ĀM ārkārtējās situācijas apstākļos ietaupījusi lielu naudu uz komandējumu rēķina
"Mēs nesēžam ierakumos": ierēdņiem nedos piesegt korupciju ar ārkārtējās situācijas režīmu
Kur ir taisnīgums? Ļ.Švecova sašutusi par ministra nevēlēšanos samazināt ierēdņu skaitu
Kapu krusts, foto no arhīva

No Latvijas aizbrauca, kapavietu nekopj: pamesto kapavietu problēma Rīgas kapos

23
(atjaunots 16:03 27.09.2020)
Ja kaps Rīgas kapos izskatās nesakopts un pamests, vieta tiks atdota citiem īpašniekiem jaunam apbedījumam.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Rīgas Kapsētu pārvaldes priekšnieks Igors Svincickis pastāstīja radio Baltkom intervijā par to, kā nepazaudēt vietu kapos.

Pēc Svincincka sacītā, Rīgas domē pastāv speciāla komisija. Tā vērtē kapavietu stāvokli. Ja apbedījuma vieta izskatās pamesta un nesakopta, šī vieta īpašniekiem var tikt atņemta.

Kapavietas pamestība paredz, ka apglabātajam, iespējams, nav palicis radinieku, kuri var apkopt kapavietu, vai arī visi, kam bija sakars ar mūžībā aizgājušo, ir aizbraukuši uz ārzemēm, paskaidroja Rīgas Kapsētu pārvaldes priekšnieks.

Komisija katru gadu sastāda šādu vietu sarakstu un publicē informāciju par tām. Ja saimnieki nesniedz ziņas par sevi, tad vieta var tikt nodota jauniem īpašniekiem.

Turklāt tikai mirušā radiem ir tiesības noslēgt līgumu ar Rīgas Kapsētu pārvaldi. Savukārt kapavietu drīkst uzturēt kārtībā jebkurš cilvēks.

Sakoptas vietas atņemšanai pārvaldei nav nekāda pamatojuma.

Latvijā norisinās kapsētu digitalizācijas process. Tas nozīmē, ka dati par apbedījuma vietām visā valsts teritorijā – mirušo attēli, dzīves gadi – tiek pārvesti elektroniskā formātā un publicēti portālā Cemety.lv.

Atgādināsim, ka 2019. gadā Rīgas Kapsētu pārvaldes priekšnieka v.i. Gints Zēla paziņoja, ka, ja Rīga turpinās piešķirt saviem iedzīvotājiem bezmaksas apbedījuma vietas, tad pēc kāda laika kapi būs pilnībā pārpildīti.

Zēla uzsvēra, ka tieši apbedījuma vietas cena kapos varētu motivēt cilvēkus izmantot jau esošās kapavietas, kur ir apbedīti viņu radinieki.

23
Tagi:
emigrācija, Latvija, kapsēta
Pēc temata
Klusā vieta: Madonas novada iedzīvotājs pie kapsētas audzējis marihuānu
Kapsētas ir pārpildītas, Latvijā kļūst populārāka kremācija
Kaps dārgāks nekā bēres: Valsts kontrole īstenojusi kapsētu revīziju
Rūjienas kapsētā nelaiķiem atgādina par parādiem
Alkohola pārdošana, foto no arhīva

Dānijā plāno aizliegt alkohola tirdzniecību pēc plkst. 20:00

0
(atjaunots 16:29 27.09.2020)
Pēc Kopenhāgenas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Kopenhāgenas mērija varētu ieviest alkohola tirdzniecības ierobežojumus, lai nakts stundās padarītu pilsētas parkus un citas pilsētas zaļās zonas mierīgākas, vēsta RIA Novosti.

Врач-нарколог, суггестолог, магистр социальной психологии Борис Фальков
© Photo из личного архива Бориса Фалькова

Kopš augusta Dānijas galvaspilsētā ir spēkā nakts ballīšu aizliegums parkos, kuras bieži vien rīko tūristi. Tas tika izdarīts pēc vietējo iedzīvotāju lūgumiem, kur sūdzējās par troksni. Dabas aizsardzības organizācijas atzīmēja, ka šādu ballīšu dēļ cita dzīvnieki un pēc tām paliek atkritumi.

Neraugoties uz aizliegumu, ballīšu skaits īpaši nesamazinājās – policisti nespēj pastāvīgi patrulēt visas pilsētas zaļās zonas, kuru ir visnotaļ daudz.

Tagad mērija grasās atrisināt problēmu radikālākā veidā – aizliedzot alkohola tirdzniecību vismaz parku un dārzu tuvumā no plkst. 20:00 līdz 6:00. Pēc pilsētas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas. Vienlaikus varasiestādes varētu pacelt naudas sodus par skaļu mūzikas atskaņošanu pēc plkst. 23:00.

Galīgais lēmums tika pieņemts septembra beigās.

0
Tagi:
tirdzniecība, alkohols, Dānija
Pēc temata
Karalieni glābs alkohols. Kā pelna Elizabete II
Vispārējs alkoholisms atcelts: alkohola pārdošana ārkārtējās situācijas laikā ir kritusies
Igaunijā var aizliegt pirkt alkoholu personām līdz 21 gada vecumam
Dodas cīņā kunga prātā. Kā alkohols noved postā amerikāņu karavīrus