Ziemassvētku egle Rātslaukumā, foto no arhīva

Vācieši atbrauca uz Latviju, nozaga egli un sarīkoja grautiņu Vecrīgā

55
(atjaunots 15:35 07.12.2019)
Pāris stipri iedzērušu tūristu no Vācijas sacēla Vecrīgā jampadraci "Kā Grinčs nozaga Ziemassvētkus" garā – viņi nesaprotama iemesla dēļ nozaga Ziemassvētku egli un nopostīja puķu podus.

RĪGA, 7. decembris – Sputnik. Divi jaunieši nonāca Rīgas Pašvaldības policijas video novērošanas centra kameru redzeslokā naktī uz 2. decembri. Ārkārtīgi nepārliecinātā solī viņi pārvietojās pa Kalēju ielu.

Reibuma līksmojumos biedri nolēma nospert eglīti, kas stāvēja pie kādas viesnīcas durvīm. Viņi paķēra Ziemassvētku daiļavu un aizvilka to sev līdzi, taču jau nākamajā kvartālā pazaudēja visu interesi par koku un nometa to ielas vidū.

Ar to huligāniem šķita par maz – viens no viņiem klauvēja blakus esošās mājas logos, bet otrs metās virsū puķu podiem, sāka raut ārā no tiem stādījumus un mest tos gaisā. Pēc tam abi vēl centās salauzt dekoratīvo apgaismošanas stabu, taču, par laimi, viņiem nekas neizdevās.

Uz notikuma vietu izbraukušie policijas darbinieki sastapa satrakojušos huligānus kādā no Vecrīgas viesnīcām. Pārsteidzoši, taču tobrīd galvaspilsētas viesi uzvedās jau ļoti mierīgi un klusi. Tūristi laipni stādījās priekšā kā viesi no Vācijas un noliedza visu veidu saikni ar egles nozagšanu un puķu podu nopostīšanu.

Beigās policijas darbiniekiem nācās nodemonstrēt huligāniem viņu "varonīgo" video, kurā tika piefiksēta nakts pastaiga. Tūristi atzinās izdarītajā un mierīgi piekrita iekāpt operatīvajā transportā, lai noformētu administratīvā pārkāpuma protokolu.

Taču papīru aizpildīšanas laikā abi atkal nolēma parādīt savu nemierīgo garu – viens vācietis asi atvēra automašīnas pasažieru durvis, izskrēja un smejoties sāka skraidīt apkārt operatīvajam transportam. Savukārt viņa biedrs vienkārši metās bēgt.

Dīvaino bēgšanas mēģinājumu kārtības sargi drīz vien apturēja, un abi pārkāpēji atgriezās policijas mašīnā. Taču aizturēšanas laikā viens no līksmotājiem tik stipri vicināja rokas, ka salauza policijas darbiniekam kameru, piestiprināto pie viņa apģērba.

Tādējādi lietu apgrūtināja ne vien bēgšana, alkohola reibums, bet arī īpašuma bojāšana un aizdomas, ka vismaz viens no likumpārkāpējiem ir narkotisko vielu reibumā. Tādēļ pēc administratīvā pārkāpuma protokola sastādīšanas un soda izrakstīšanas 200 eiro apmērā katram abi vācu tūristi devās uz policijas iecirkni, kur tika nodoti Valsts policijas darbinieku rokās.

55
Pēc temata
"Kā sardīne bundžā": Tez Tour Latvia paskaidroja, kādēļ Rīgai nav vajadzīgi tūristi
Nakts Rīgas vandaļi, iespējams, ir NATO karavīri
Vājais dzimums demonstrē spēku: tūristes izdemolējušas kafejnīcas terasi Rīgā
Tūristi Rīgā, foto no arhīva

Nerunāt latviski var tikai tūristi: Rīgas domes deputāti nosodīja par krievu valodu

0
(atjaunots 22:57 27.09.2020)
Rīgas domē no partijas "Progresīvie" ievēlētā deputāte Antoņina Ņenaševa atzina krievu valodas svarīgumu Latvijā. Saeimas deputātam Atim Lejiņam tas ļoti nepatika – viņš saprata, kāpēc Latviju joprojām neuztver kā NATO un ES valsti.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Latvijas Avīzes rakstā Saeimas deputāts no "Jaunās Vienotības" Atis Lejiņš asi nosodīja Rīgas domes deputāti no partijas "Progresīvie" Antoņinu Ņenaševu par krievu valodas svarīgās lomas atzīšanu Latvijā, vēsta Bb.lv.

"Progresīvo" līdzpriekšsēdētāja Ņenaševa intervijā medijiem paziņoja par krievu valodas lomu Latvijā. Lejiņam uzreiz radās aizdomas, ka šāds izteiciens varētu liecināt par to, ka "Progresīvie" tādējādi pārņem stafeti no bijušā Rīgas mēra Nila Ušakovs, "kurš ar krieviem runāja tikai krieviski".

Lejiņš īpaši atzīmēja, ka šādas domas viņam raisa tas fakts, ka vārdi par krievu valodas lomu izskanēja nevis no parasta partijas locekļa, bet gan no viena no tās vadītājiem.

Tāpat Saeimas deputāts pieminēja to, ka Ņenaševa atzīmēja arī angļu valodas nozīmi Latvijā, bet, sašuta Lejiņš, runa taču nav par tūristiem.

"Neviens nav teicis, ka tūristiem Rīgā jārunā latviski; bet cita lieta ir galvaspilsētas izpildvaras mērogā turpināt PSRS rusifikācijas politiku, lai arī esam 30 gadus brīvi," norādīja politiķis.

Tāpat Lejiņš atzīmēja, ka, viņaprāt, tieši šīs "rusifikācijas politikas" dēļ Latviju pasaulē joprojām neuztver kā NATO un Eiropas Savienības valsti.

Valsts valodas statuss Latvijā piešķirts tikai latviešu valodai. Krievu valodai ir svešvalodas statuss, lai arī tā ir dzimtā 40% valsts iedzīvotāju.

Valsts valodas lietojumu kontrolē Valsts valodas centrs (VVC).  Tas pievērš uzmanību politiķiem, kuri ļaunprātīgi lieto krievu valodu un slikti  pārvalda  latviešu  valodu, uzņēmēji, kuri izvieto izkārtnes nelatviešu valodā, uzņēmumi un organizācijas, kas izsūta bukletus citās valodās, darbinieki, kuri ar klientiem nerunā latviski, vieskoncerti un pat skolu izlaiduma pasākumi.

0
Tagi:
latviešu valoda, krievu valoda, Jaunā Vienotība, rusofobija, Rīga
Pēc temata
"Cik ilgi pieļausim?": latvietis sašutis par interviju LTV ar skolnieci krievu valodā
"Sāka kliegt virsū": latvietis nobiedējis lietuvieti pēc jautājuma krievu valodā
Kabeļtelevīzijas operatori lūdz prezidentu nediskriminēt kanālus krievu valodā
Tā ir necieņa: Parādnieks pret informāciju par Covid-19 krievu valodā
Portfelis ar Latvijas budžetu, foto no arhīva

Vai nāksies palikt Latvijā? Ierēdņiem samazinājuši komandējumu izmaksas

6
(atjaunots 16:19 27.09.2020)
Latvijas ministriju ierēdņu komandējumu izmaksas tika pazeminātas par 20%, samazinot tās līdz 2,72 miljoniem eiro.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Atbalstot 2021.gada valsts budžeta ietvaru, Latvijas Ministru kabinets samazināja līdzekļu apjomu valsts pārvaldes darbinieku komandējumu izdevumiem, vēsta Mixnews.lv.

Rezultātā nākamā gada budžetā šie izdevumi ir samazinājušies par 20% - līdz 2,72 miljoniem eiro.

Vismazāk ir paveicies Latvijas Aizsardzības ministrijas ierēdņiem. Viņiem izdevumi ir samazināti par 978 384 eiro. Ārlietu ministrijai nāksies samazināt izdevumus par 401 828 eiro, savukārt Iekšlietu ministrijai – par 269 608 eiro.

Atgādināsim, ka Latvijas premjers Krišjānis Kariņš iepriekš atklāja, ka pateicoties ārkārtējās situācijas režīmam, kuru izraisīja Covid-19 pandēmija, daudzas ministrijas un valsts iestādes sākušas taupīt līdzekļus.

Tostarp ĀM uz atcelto komandējumu rēķina ietaupīja 200 tūkstošus eiro, kas sastāda 10% no centrālā aparāta un vēstniecību darbinieku komandējumiem paredzētajiem līdzekļiem. Arī satiksmes ministrs Tālis Linkaits pastāstīja, ka viņa iestādei izdevies ietaupīt 20 tūkstošus eiro.

Toties jūlijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atklāja virkni gadījumu, kad valsts amatpersonas par valsts apmaksātiem dienesta komandējumiem saņēma lojalitātes programmu punktus no aviokompānijām, kurus pēcāk izmantoja savu privāto ceļojumu apmaksai.

Tādējādi aviokompāniju lojalitātes programmu punkti daudziem Latvijas ierēdņiem, kuri regulāri brauc komandējumos uz ārzemēm, kļuva par patīkamu papildinājumu algai.

KNAB toreiz iztika ar mutisku aizrādījumu.

6
Tagi:
Latvija, ierēdņi, budžets
Pēc temata
Juris Pūce: mums jānotur ierēdņu pirktspēja
Latvijas ĀM ārkārtējās situācijas apstākļos ietaupījusi lielu naudu uz komandējumu rēķina
"Mēs nesēžam ierakumos": ierēdņiem nedos piesegt korupciju ar ārkārtējās situācijas režīmu
Kur ir taisnīgums? Ļ.Švecova sašutusi par ministra nevēlēšanos samazināt ierēdņu skaitu