Ziemassvētku egle Rātslaukumā, foto no arhīva

Vācieši atbrauca uz Latviju, nozaga egli un sarīkoja grautiņu Vecrīgā

57
(atjaunots 15:35 07.12.2019)
Pāris stipri iedzērušu tūristu no Vācijas sacēla Vecrīgā jampadraci "Kā Grinčs nozaga Ziemassvētkus" garā – viņi nesaprotama iemesla dēļ nozaga Ziemassvētku egli un nopostīja puķu podus.

RĪGA, 7. decembris – Sputnik. Divi jaunieši nonāca Rīgas Pašvaldības policijas video novērošanas centra kameru redzeslokā naktī uz 2. decembri. Ārkārtīgi nepārliecinātā solī viņi pārvietojās pa Kalēju ielu.

Reibuma līksmojumos biedri nolēma nospert eglīti, kas stāvēja pie kādas viesnīcas durvīm. Viņi paķēra Ziemassvētku daiļavu un aizvilka to sev līdzi, taču jau nākamajā kvartālā pazaudēja visu interesi par koku un nometa to ielas vidū.

Ar to huligāniem šķita par maz – viens no viņiem klauvēja blakus esošās mājas logos, bet otrs metās virsū puķu podiem, sāka raut ārā no tiem stādījumus un mest tos gaisā. Pēc tam abi vēl centās salauzt dekoratīvo apgaismošanas stabu, taču, par laimi, viņiem nekas neizdevās.

Uz notikuma vietu izbraukušie policijas darbinieki sastapa satrakojušos huligānus kādā no Vecrīgas viesnīcām. Pārsteidzoši, taču tobrīd galvaspilsētas viesi uzvedās jau ļoti mierīgi un klusi. Tūristi laipni stādījās priekšā kā viesi no Vācijas un noliedza visu veidu saikni ar egles nozagšanu un puķu podu nopostīšanu.

Beigās policijas darbiniekiem nācās nodemonstrēt huligāniem viņu "varonīgo" video, kurā tika piefiksēta nakts pastaiga. Tūristi atzinās izdarītajā un mierīgi piekrita iekāpt operatīvajā transportā, lai noformētu administratīvā pārkāpuma protokolu.

Taču papīru aizpildīšanas laikā abi atkal nolēma parādīt savu nemierīgo garu – viens vācietis asi atvēra automašīnas pasažieru durvis, izskrēja un smejoties sāka skraidīt apkārt operatīvajam transportam. Savukārt viņa biedrs vienkārši metās bēgt.

Dīvaino bēgšanas mēģinājumu kārtības sargi drīz vien apturēja, un abi pārkāpēji atgriezās policijas mašīnā. Taču aizturēšanas laikā viens no līksmotājiem tik stipri vicināja rokas, ka salauza policijas darbiniekam kameru, piestiprināto pie viņa apģērba.

Tādējādi lietu apgrūtināja ne vien bēgšana, alkohola reibums, bet arī īpašuma bojāšana un aizdomas, ka vismaz viens no likumpārkāpējiem ir narkotisko vielu reibumā. Tādēļ pēc administratīvā pārkāpuma protokola sastādīšanas un soda izrakstīšanas 200 eiro apmērā katram abi vācu tūristi devās uz policijas iecirkni, kur tika nodoti Valsts policijas darbinieku rokās.

57
Pēc temata
"Kā sardīne bundžā": Tez Tour Latvia paskaidroja, kādēļ Rīgai nav vajadzīgi tūristi
Nakts Rīgas vandaļi, iespējams, ir NATO karavīri
Vājais dzimums demonstrē spēku: tūristes izdemolējušas kafejnīcas terasi Rīgā
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs, foto no arhīva

"Zodziet apņēmīgāk!" Ušakovs uzbruka labējiem, kuri atbalsta vandāļus Jēkabpilī

17
(atjaunots 16:30 01.03.2021)
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs izdomājis reklāmsaukli – tā pamatā ir nacionālistu atsauksmes pēc lielgabala zādzības un padomju karavīriem veltītā pieminekļa apgānīšanas Jēkabpilī. Reklāmsaukli viņš izdomājis ne tikai labējiem, bet arī visai Latvijas valdībai.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kā zināms, Jēkabpilī noticis skandalozs vandālisma akts. Nezināmi ļaundari sagrāvuši padomju memoriālu karavīru apbedījuma vietā. Nozagts piemineklis – lielgabals, kas rotāja memoriālu.

Incidents pats par sevi rada sašutumu, ņemot vērā ļaundaru melno sirdzapziņu un jebkādu principu trūkumu, piedevām memoriālu aizsargā Krievijas un Latvijas starpvaldību līgums par pieminekļu aizsardzību. Krievijas Izmeklēšanas komiteja jau ierosinājusi krimināllietu sakarā ar noziegumu.

Krievijas vēstniecība Rīgā nosūtīja Latvijas ĀM protesta notu sakarā ar vandālisma aktu.

Policisti Latvijā apgalvo, ka centīgi izmeklē noziegumu. Cilvēki ir sašutuši. Tikai Nacionālās apvienības deputāti nespēj valdīt sajūsmu.

Jānis Iesalnieks un Jānis Dombrava savās lapās Twitter un Facebook atļāvās atbalstīt vandāļus, kuri tumsas aizsegā faktiski sagrāvuši memoriālu padomju artilēristiem. Iesalnieks attaisnoja noziedzniekus, Dombrava pat ierosināja pateikties par apņēmīgo rīcību.

Bijušais Rīgas mērs. Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs savā lapā Facebook pauda savas domas par notiekošo. Viņš izmantoja ļaunu ironiju.

Pēc NA politiķu izteikumu motīviem Ušakovs izdomāja saukli, kas, pēc viņa domām, piemērots visai valdībai. Politiķis ironiski konstatēja, ka aicinājums "zodziet apņēmīgāk" ideāli iekļautos valdības koncepcijā.

Ušakovs pat ieteica uz Saeimas griestiem rakstīto "Viens likums - viena taisnība visiem" nomainīt pret "zodziet apņēmīgāk".

"Jēkabpilī apgānīts piemineklis padomju karavīriem, nozagts lielgabals no postamenta. Kas un kāpēc to izdarījis, politisku vai ekonomisku motīvu dēļ – tas ir atsevišķs jautājums. Toties nepārsteidza labējo politiķu reakcija. Mūsu visu iemīļotais Saeimas deputāts Jānis Dombrava teica, ka vajadzētu būt "apņēmīgākiem". Loģiski – zagt vajag apņēmīgāk. Uz tā mūsu labējās partijas turas. Var pat valdības ēkā uz griestiem uzrakstīt

"Zodziet apņēmīgāk!" agrākā "Viens likums - viena taisnība visiem" vietā," – Ušakovs konstatēja savā lapā.

Jāpiebilst, ka policijas centieni lielgabala meklējumos vēl nav vainagojušies panākumiem, lai arī pat pieejami videonovērošanas kameru ieraksti, kuros redzams, kā traktorā aizved lielgabalam līdzīgu objektu.

17
Tagi:
vandalisms, nacionālisms, Nils Ušakovs
Pēc temata
Jēkabpilī barbariski sagrauts karavīru memoriāls. Kā atbildēs Krievija?
Video ierakstā nokļuvusi pieminekļa sagraušana Jēkabpilī
Avīzes, foto no arhīva

Valdība apstiprinājusi vairāk nekā 3 miljonu eiro piešķiršanu privātajiem medijiem

11
(atjaunots 16:10 01.03.2021)
Latvijas Kultūras ministrijas ieskatā privātajiem medijiem vajadzīga apaļa summa – vairāk nekā trīs miljoni eiro. Valdība tam piekrīt.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Kultūras ministrija pieprasījusi valdībai 3 258 367 eiro privāto mediju atbalstam Latvijā. Valdība prasību apstiprinājusi, vēsta Mixnews.lv.

Tagad šī nauda no valsts budžeta nonāks Mediju atbalsta fondā (MAF). Tas vajadzīgs, lai plašsaziņas līdzekļi Covid-19 radītajā krīzes situācijā varētu joprojām sniegt sabiedrībai savlaicīgu un kvalitatīvu informāciju par pandēmijas problēmām.

​Tagad izstrādātais mediju vides atbalsta mehānisms jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju, un Sabiedrības integrācijas fonds MAF ietvaros sadalīs līdzekļus starp komerciālajiem radio, telekanāliem, elektroniskajiem un drukātajiem medijiem.

Jau zināms, ka 1 075 000 eiro no MAF finansējuma tiks atvēlēti televīzijas un radio programmu tekošo izdevumu – darbinieku algu, telpu nomas, komunālo pakalpojumu utt. segšanai.

530 850 eiro paredzēti tādiem pašiem izdevumiem drukātajiem un ziņu medijiem, 846 150 eiro – drukāto mediju darba materiālu apmaksai piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā. 798 210 eiro vajadzīgi televīzijas un radio programmu izstrādei piecus mēnešus ilgajā ārkārtējā situācijā.

SIF administratīvie izdevumi "apēdīs" 8 157 eiro.

11
Tagi:
Latvija, finansējums, mediji
Pēc temata
No kurienes nāk nauda cīņai par "demokrātiju un cilvēktiesībām"