Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Jānis Iesalnieks

Par ko tas puika runā? Iesalnieka publikācija pārsteidza pat nacionālistus

132
(atjaunots 09:58 06.12.2019)
"Sekmīgo klubā" Latviju līksmi ierakstīja Saeimas deputāts no NA Jānis Iesalnieks, palieloties Twitter, ka atšķirībā no Francijas un Vācijas, valsts izspiedusi 2% priekš NATO. Taču iedzīvotāji tā arī nesaprata par ko viņš priecājas, un sāka kritizēt un izsmiet viņu.

RĪGA, 6. decembris – Sputnik. Aizritējušajā trešdienā, 4. decembrī, ASV prezidents Donalds Tramps organizēja pusdienas "disciplinētajiem" NATO līderiem, kuru valstis tērē kolektīvajai aizsardzībai vismaz 2% IKP.

Fotogrāfiju no "pusdienām par 2%", kurā starp pārējiem tika iemūžināti Latvijas prezidents Egils Levits un Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, uzreiz publicējis savā Twitter lapā Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Neraugoties uz asajām komentētāju batālijām zem Pabrika tvīta, Latvijas aizsardzības iestādes vadītāja sajūsmas pilno noskaņojumu atbalstīja Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Jānis Iesalnieks, kurš aizgāja vēl tālāk un salīdzināja Latviju ar Franciju un Vāciju. Ne par labu abām pēdējām.

"Esam sekmīgo klubā. Atšķirībā no Vācijas, Francijas un citiem, kas no ASV gaida drošības lietussargu, paši savā drošībā neieguldot," uzrakstīja Jānis Iesalnieks.

Taču politiķa uzpūsto lielīšanos sociālo tīklu lietotāji tikai vien izsmēja.

"Kurdi arī tā domāja, atdodot 10000 dzīvības un tad viņus nodeva... stratēģisko interešu vārdā…" asi atbildēja Iesalniekam Dainis Deigelis.

​​"Un nesekmīgie kanādieši, kuriem paveicies dienēt "sekmīgo" bāzē Ādažos," sarkastiski atzīmēja Gints Knoks.

Taču visziņkārīgākais ir tas, ka Saeimas deputātu kritizēja ne vien liberāli domājošie komentētāji, bet arī savējie – nacionālpatrioti.

"Francija ir piektā militāri spēcīgākā valsts pasaulē. Militārais budžets 40 miljardi $ gadā. Par ko tas puika runā?" pauda sašutumu baikeru biedrības "Dieva suņi" pārstāvji.

Aizvainotais Iesalnieks centās aizstāvēt savu viedokli, motivējot to ar to, ka NATO kolektīvajai aizsardzībai Francija tērē vien 1,84% nevis paredzētos 2%, tādēļ tā nepilda savas saistības. Un vispār Francijas armija izgāzās Lībijā. Nemaz nerunājot par prezidenta Makrona "smadzeņu nāvi".

Taču baikeru klubs, izskatās, nemaz nedomāja atkāpties: "Dēļ tavām publiskām aktivitātēm Latvijā nacionālus cilvēkus uzskata par Antiņiem un no katra tava tweeta kāds NA vēlētājs nomirst," kārtējo reizi asi atbildēja Iesalniekam baikeri no "Dieva suņi".

Atgādināsim, ka NATO dalībvalstu līderi samita noslēgumā Londonā nosauca Krievijas "agresīvās darbības" par vienu no galvenajiem draudiem aliansei. Pārējo draudu starpā tika nosaukta Ķīnas ietekme, starptautiskais terorisms un migrācijas problēmas. Turklāt aliansē aicināja rosināt dialogu ar Maskavu un Pekinu, neraugoties uz to iespējamo "bīstamību".

132
Pēc temata
"Apskaudušies" par ekonomiku: Iesalnieks paziņoja, ka Latvijā ne viss ir slikti
"Rusofobs" ir tas, kurš ienīst krievus: Iesalnieks atbildēja Ļimonovam
Demogrāfiskā katastrofa Latvijā: Iesalnieks atradis vainīgo

Pierādi, ka esi latvietis: cīņas par valsts valodu negaidīti rezultāti

17
(atjaunots 17:45 20.04.2021)
Latvieši ir spiesti iet uz arhīviem un maksāt par izziņām, lai apliecinātu, ka viņi mācījušies latviešu valodā.

RĪGA, 20. aрrīlis - Sputnik. Latviešu sūdzības par taksometru vadītājiem, kuri slikti prot valsts valodu, ir nospēlēja ļaunu joku ar pašiem latviešiem. Tagad taksometru vadītājiem ir jāapliecina latviešu valodas zināšanas, par ko reizēm jāmaksā. Situācija diez vai mainīsies tuvākajos trijos gados, ziņo TV3 raidījums Bez Tabu.

Jaunā prasība — pierādīt latviešu valodas prasmes — tika ieviesta pagājušajā vasarā, jo taksometru klienti sūdzējās, ka daudzi autovadītāji pienācīgā līmenī neprot valsts valodu un ar tiem ir grūti komunicēt. Bija gadījumi, kad ziņoja par to, ka vadītājs pat nevar sasveicināties latviešu valodā. Tagad licences saņemšanai taksistiem jābūt latviešu valodas B1 līmenim.

Licence jāatjauno ik pēc trim gadiem, Autotransporta direkcija pārbauda, vai vadītājam nav soda punktu un vai viņam ir vismaz trīs gadu braukšanas stāžs. Šogad taksisti saskārās ar jaunām prasībām, no kurām cieš arī latvieši.

Daiga, taksometra vadītāja no Ventspils, pastāstīja televīzijas raidījumam, ka viņai ir dokumenti par izglītību, taču tie nav pārliecinājuši Autotransporta direkciju par ventspilnieces valodas prasmēm. Lai gan latviešu valoda viņai ir dzimtā. 1981. gadā viņa absolvējusi Ventspils skolas 8. klasi, taču dokumentos nav nekāda apliecinājuma tam, ka mācības notika valsts valodā.

"Tagad mēs, latvieši, ejam pa arhīviem, maksājam naudu. Piemēram, Ventspilī šāds pakalpojums maksā 15 eiro. Lai izņemtu no arhīva, ka tu esi mācījies latviešu skolā, latviešu valodā. Tas nozīmē, ka mēs maksājam naudu par to, ka mēs esam latvieši un ka mēs mākam runāt latviski," stāsta Dagnija.

Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone, komentējot situāciju, atzīmēja, ka šī procedūra nebūšot jāatkārto pēc trim gadiem.

"Šobrīd Taksometru vadītāju reģistrā mums ir reģistrēti vairāk nekā 8000 autovadītāju. Un līdz šim esam izslēguši 22 par latviešu valodas nezināšanu, bet sūdzību ir bijis krietni vairāk. Labā ziņa ir tāda, ka šoferi atradīs šo izziņu un iesniegs to mums. Un tad vēl pēc trim gadiem šādu problēmu vairs nebūs autovadītājiem," stāsta Plone.

17
Tagi:
latviešu valoda, krievu valoda
Pēc temata
"Divvalodības terors": dzejniece piesaka karu firmām, kas pieprasa krievu valodas prasmes
"Nacionālisms aprij apgaismību": grozījumi Augstskolu likumā
Krievu valoda "iegāž": Wargaming IT speciālisti nevēlas mācīties latviešu valodu
Kāpēc visus krievus Latvijā tur aizdomās? Viņi runā krieviski un skatās Krievijas TV!
9. maija svinēšana Rīgā

Ušakovs: Latvijas veterāni saņems no Briseles dāvanas par godu 9. maijam

15
(atjaunots 13:39 20.04.2021)
Latvijā oficiālās personas neapsveic Lielā Tēvijas kara veterānus; EP sociālistu un demokrātu frakcijā sarūpēja dāvanas tiem, kuri uzvarēja nacismu.

RĪGA, 20. aprīlis - Sputnik. Sociālistu un demokrātu frakcija Eiropas Parlamentā apmaksāja apsveikuma komplektus Lielā Tēvijas kara veterāniem Rīgā, paziņoja EP deputāts, bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs. Politiķis aicina brīvprātīgos palīdzēt ar dāvanu piegādi.

"Rīgā dzīvo aptuveni 500 Sarkanās armijas veterāni. Es tagad vēršos pie rīdziniekiem, pirmkārt, jauniešiem. Man un maniem biedriem ir nepieciešama palīdzība - 9. maijā nogādāt apsveikumus veterāniem Rīgā. Apsveikuma komplekti jau ir gatavi. Komplektā ietilpst viena liela silta vilnas sega un saldi našķi – tēja, medus, cepumi, konfektes," rakstīja Ušakovs savā Facebook lapā.

Ušakovs pasūrojās, ka amatpersonas neapsveic Latvijas veterānus, bet medijos "patīk ironizēt gan pār pašu Uzvaras dienu, gan pār tiem, kuri to svin 9. maijā, gan par tiem, kuri atbrīvoja Eiropu no nacisma."

"Mēs Latvijā esam pieraduši dzīvot, gūt panākumus, risināt problēmas — par spīti valdībai un valstij, nevis pateicoties tām. Un savus svētkus — no Pareizticīgās Lieldienas līdz Uzvaras dienai — mēs sev organizējam patstāvīgi. Tāpēc mums visiem ir tik svarīgi 9. maijā radīt svētku sajūtu tiem, kuri uzvarēja nacismu.

Nedaudz par tehniskajām niansēm. Apsveikuma komplekti pēc manas iniciatīvas apmaksāja sociālistu un demokrātu frakcija Eiropas Parlamentā. Es domāju, ka tas ir pareizi, ka mūsu veterāni saņems apsveikumus arī no Briseles - vienotās Eiropas galvaspilsētas," teikts Ušakova publikācijā.

9. maijā Latvijā oficiāli tiek atzīmēta Eiropas diena, taču daudzi cilvēki, pirmām kārtām krievvalodīgie iedzīvotāji, atzīmē Uzvaras dienu. Devītais maijs Rīga, kur lielākā daļa iedzīvotāju ir krievvalodīgie, ir lieli – tautas – svētki. Katru gadu pie pieminekļa Atbrīvotājiem atnāk aptuveni 150 tūkstoši cilvēku, lai noliktu viedus un pagodinātu to cilvēku piemiņu, kuri cīnījās pret fašismu. Tiek rīkoti koncerti ar zvaigžņu piedalīšanos, savukārt vakarā tiek rīkots liels salūts.

Tāpat 2015. gadā Latvija pievienojās akcijai "Nemirstīgais pulks". 2019. gadā ar frontes cīnītāju portretiem Rīgas gājienā piedalījās aptuveni 20 tūkstoši cilvēku.

Pērn koronavīrusa pandēmijas dēļ masveida pasākumi tika atcelti, taču Uzvaras parku individuālā kārtībā vienalga apmeklēja aptuveni 20 tūkstoši cilvēku, kuri atnāca nolikt ziedus.

15
Tagi:
Nils Ušakovs, Eiropas Parlaments, Uzvaras diena
Pēc temata
Atmaskojot Solovjovu, Latvija atmaskojusi sevi: nacistu līdzskrējēji izrādījušies svētuļi
Dombrava cer, ka Uzvaras pieminekli nojauks ar armijas palīdzību
Karens Šahnazarovs: nacisms varēja izvērsties no Atlantijas līdz Urāliem
Savienotajās Valstīs pūlas pierādīt, ka visus pasaules karus sākuši krievi