Gājiens par izglītības pieejamību krievu valodā

Mums nav vienalga: gājiens par izglītības pieejamību krievu valodā

46
(atjaunots 08:54 06.12.2019)
"Mums nav vienalga!" – plakāti ar šādiem lozungiem krievu un latviešu valodā turēja rokās tie, kas ieradās aizstāvēt Latvijas krievvalodīgo tiesības. Rīgas centrā notika "Gaismas gājiens pret tumsu".

RĪGA, 6. decembris – Sputnik. Vairāk nekā 500 cilvēku ceturtdien, 5. decembrī, sapulcējās pie Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas "Gaismas gājienā pret tumsu", lai aizstāvētu izglītību krievu valodā Latvijā, kas, saskaņā ar Latvijas valdības plāniem, tiks iznīcināta līdz 2020. gada beigām.

Участники акции протеста Марш света против тьмы, против перевода всех школ национальных меньшинств на латышский язык обучения у памятника Свободы
Sputnik / Sergey Melkonov
Gājiens par izglītības pieejamību krievu valodā

Gājiens notika mierīgi. Līdzās Latvijas karogam plīvoja Krievijas karogs. Tas liecina tikai par vienu – krievi Latvijā ir pārliecināti, ka krievu valoda un Krievija ir cieši saistītas. Un viņi tic tam, ka Krievija redz krievvalodīgo diskriminācijas problēmu Latvijā.

Uz plakātiem, kurus cilvēki turēja rokās, rakstīts "Mums nav vienalga" – krievu un latviešu valodā. "Stājieties cilvēki zem mūsu ģerboņa, uzvara ir ar mums! Uzvara ir ar mums!" dziedāja sapulcējušies cilvēki. "Rokas nost no krievu skolām!" skandēja viņi.

Латвийцы собрались на марш в защиту образования на русском.
© Sputnik / Sergey Melkonov
Gājiens par izglītības pieejamību krievu valodā

Sputnik Latvija korespondents norāda, ka maršā šoreiz ieradās daudz jauniešu. Daudz skolēnu, sākot ar piektās klases skolēniem.

Atzīmēsim, ka paralēli notika parakstu vākšana Innas Djeri petīcijai par izglītības nacionālo minoritāšu valodās aizsardzību, kurā teikts, ka aizliegums pasniegt krievu valodā pārkāpj ANO Vispārējo konvenciju par nacionālo minoritāšu aizsardzību.

Сбор подписей в защиту образования на языке нацменьшинств.
© Sputnik / Sergey Melkonov
Parakstu vākšana par izglītības pieejamību krievu valodā
46
Temats:
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (135)

Siguldas ielās parādījušies dzeramā ūdens krāni

2
(atjaunots 18:36 05.07.2020)
Vairākās vietās Siguldā šovasar uzstādīti dzeramā ūdens krāni, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu veldzēties tveicē.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Šovasar Siguldas iedzīvotāji un viesi karstumā pilsētas ielās var izmantot dzeramā ūdens krānus uz ielas, vēsta Lsm.lv, atsaucoties uz Siguldas novada domes informāciju presei.

Sabiedriskās vietās tiks uzstādīti četri kartridži ar bioloģiski degradējoša materiāla maisiņiem, lai suņu īpašnieki pastaigu laikā varētu novākt savu mīluļu atstātās "veltes".

Ziņots, ka viens dzeramā ūdens krāns uzstādīts Raiņa parkā – šī atpūtas vieta ir ļoti populāra jauniešu vidū. Otrs krāns atradis vietu Svētku laukumā, ko bieži apmeklē tūristi, turklāt te labprāt pastaigājas vietējie iedzīvotāji.

Saulespuķu ražas novākšana, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Кондратюк

Siguldas novada dome uzsvēra, ka ūdens krānos padots no pilsētas centralizētā ūdensvada, tāpēc nav nekādu šaubu – ūdens kvalitāte ir atbilstoša. Krāni darbosies visu silto sezonu.

Kastes ar kartridžiem suņu īpašniekiem uzstādītas kvartālā pie Siguldas pils un laukumā pie dzelzceļa stacijas. Vēl divas kastes uzstādītas Svētku laukumā. Iepriekš suņu pastaigas tur bija aizliegtas, lai nodrošinātu tīru un koptu vidi. Tagad laukumā var pastaigāties arī ar dzīvniekiem, uzsvēra varasiestādes, jo īpašnieki varēs sakopt vidi pēc saviem mīluļiem.

Iepriekš vēstīts, ka sakarā ar svelmi Latvijā jau vairākkārt izsludināts oranžais brīdinājums. Speciālisti brīdina par risku veselībai tādos laika apstākļos.

Atgādināsim, ka augstas gaisa temperatūras apstākļos nav ieteicams uzturēties saulē vairāk kā 10-15 minūtes. Atrodoties zem atklātas debess, ieteicams izmantot aizsargkrēmu un galvassegu.

No saules stariem ieteicams pasargāties cilvēkiem ar gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, ar lielu skaitu vasarraibumu. Piesardzīgiem jābūt arī visiem, kas agrāk guvuši saules apdegumus. No saules jāpasargā arī bērni.

No ultravioletā starojuma jāsargā acis, turklāt jāņem vērā, ka dažādas virsmas, piemēram, ūdens un gaišas smiltis atstaro lielāko daļu saules staru.

2
Pēc temata
Rīga izcepsies? Sinoptiķi izsludinājuši oranžo brīdinājumu
Latvijā kūst asfalts: autovadītājus brīdina par slideniem ceļiem
Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis
Lāči

Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē

8
(atjaunots 18:29 05.07.2020)
Divi lāču bērni spēlējās tieši uz ceļa un pat nepamanīja, ka pagadījušies acīs cilvēkam. Tā tapuši vairāki interesanti uzņēmumi.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Sociālā tīkla Facebook lietotājs Nauris publicējis amizantu lācēnu fotogrāfijas – mazuļi rotaļājas uz zemes ceļa Ainažu apkaimē.

Fotogrāfijas tapušas 30. jūnijā, atzīmēja ekskluzīvo uzņēmumu autors.

Tiesa, speciālisti uzskata, ka drīz vien lāči Latvijā nebūs nemaz tāds retums.

Valsts mežu dienests konstatēja, ka pēdējos gados Igaunijā sperti mērķtiecīgi soļi brūno lāču populācijas palielināšanai. Tagad dzīvniekiem Igaunija jau šķiet pārāk šaura, un viņi ierodas Latvijā.

Pie tam ķepaiņi ne tikai pastaigājas pa pierobežas teritoriju – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunajā dzīves vietā.

Speciālisti lēš, ka Latvijā mīt jau 20-50 lāči.

Lāči, foto no arhīva
© AFP 2019 / Roland Weihrauch / dpa

Pagaidām valstī nav fiksēti lāču uzbrukumi cilvēkiem, tomēr drošības pasākumus vajadzētu ievērot. Piemēram, lauku iedzīvotājiem jāpadomā, kā izvietot sadzīves atkritumu konteinerus, lai tajos nerakņātos ciemiņi no meža.

Savukārt pastaigās pa mežu ieteicams pavērot zemi un, ieraugot lāču pēdas vai ekskrementus, paieties tālāk prom. Mežā ieteicams pārvietoties pa takām vai celiņiem, netraucēt meža iemītniekus. Laiku pa laikam var uzkāpt kokā, ierunāties vai uzdziedāt. Ja būsiet vērīgi, pamanīsiet dzīvniekus jau attālumā.

Ja lācis jau ir redzamības zonā, nepagrieziet tam muguru, kāpieties atmuguriski. Neskatieties dzīvniekam acīs, izturieties klusi un ejiet prom. Nekādā gadījumā netuvojietes lācēniem un neaizskariet mazuļus.

8
Tagi:
dzīvnieki, Latvija
Pēc temata
Igaunijas lāči migrē uz Latviju
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam