Alus festivāls Rīgā, foto no arhīva

Vemt gribas: alusdarītājs no ASV raksturojis darbu Latvijā

267
(atjaunots 10:15 04.12.2019)
Uzņēmējs no ASV atvēris alus bāru Rīgā. Alusdarītājs strādāja, izpelnījās klientu atzinību, samaksāja 50 tūkstošus eiro nodokļos, bet tagad raksta atvadu vēstuli un gatavojas braukt prom – ne pēc savas gribas.

RĪGA, 4. decembris — Sputnik. Amerikāņu alusdarītājs, alusdarītavas un krodziņa Beerfox/Callous īpašnieks Maikls Perdjū, kurš nesen pārvācās uz Latviju no Lielbritānijas, uzrakstījis atvadu vēstuli – pēc izmaiņām nodokļu politikā pret ārvalstu uzņēmējiem viņš zaudējis Šengenas vīzu.

Iepriekš jau stāstījām par amerikāņu uzņēmēja likteni Latvijā. Toreiz Perdjū sociālajos tīklos publicēja vairākus palīdzības un atbalsta lūgumus. Daudzi sociālo tīklu apmeklētāji juta viņam līdzi un mēģināja tikt skaidrībā situācijā.

Nesen bāra lapā Facebook parādījās kārtējā vēstule. Šķiet, šoreiz tā ir atvadu ziņa. Bāra īpašnieks atklāti kritizēja Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldi un atzīmēja: viņš nenožēlo, ka nākas aizbraukt.

"Draugi, no Latvijas man vemt gribas. Tas, ko izdarīja ar mani un Ievu, ir ārprāts. Jā. Ienīstu Latvijas mašīnu, kas to panākusi. Esmu samaksājis papilnam. Braucu prom pēc iespējas ātrāk," teikts ierakstā.

Perdjū pastāstīja, ka pēc sešus gadus ilga spiediena viņam vairs nav spēka cīnīties, viņš ir darījis visu iespējamo. Viņš kārtīgi maksājis nodokļus un gada laikā iemaksājis aptuveni 50 tūkstošus eiro.

"Notikušais ir pazemojums ne tikai man, bet arī latvijiešiem. Jūsu valsts – tā ir neveselīga bezjēdzība. Ja ar 50 tūkstošiem eiro nodokļos, ko divi nelieli uzņēmumi samaksājuši gada laikā, nepietiek, Latvija var braukt uz elli. Varat mani ienīst, noliegt, dariet, ko gribat. Jūsu riebīgais mazais ksenofobais punktiņš uz Zemes nav priekš Beerfox. Es atpakaļ nekāpšos," alusdarītājs rakstīja ar pilnu sirdi.

Tiesa, Perdjū uzskata, ka Latvijā viņam ir liels skaits draugu, un par to viņš ir ļoti pateicīgs, neskatoties uz visām domstarpībām un problēmām.

267
Swedbank

Latvijā Swedbank klientu nauda ar viltīgu krāpšanu palīdzību aizplūst uz Ukrainu

3
(atjaunots 12:56 04.07.2020)
Noziedznieki, kuri uzdodoties par Swedbank apzog cilvēkus, ir sasnieguši tādu pilnību, ka pat izmanto orģinālo bankas telefona numuru, lai piemānītu klientus.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Ludzas policijas iecirknī ir ierosinātas četras krimināllietas sakarā ar krāpšanās faktu, vēsta Rus.lsm.lv.

Krāpnieki zvana Swedbank klientiem un stādās priekšā kā bankas darbinieki. Klientu vārdus un uzvārdus, kā arī personas kodus viņi zina. Turklāt viņi zvana no orģinālā Swedbank numura.

Valsts policijas Latgales reģionālās pārvaldes priekšnieka vietnieks Guntars Kračus pastāstīja, ka ir bijuši tādi gadījumi, kad numurs nebija noteikts. Taču lielākoties viltojumi ir bijuši tik naturāli, ka cilvēki nav spējuši tos atšķirt no oriģināla.

Ziņapmaiņas lietotne WhatsApp
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Swedbank klientiem zvanīja, lūdza pieslēgties ar Smart-ID palīdzību. Teica, ka viņiem esot problēmas ar kontiem. Pēc kā nauda no tiem pašiem kontiem vienkārši pazuda.

Valsts policijā atgādina, ka bankas darbinieki nekad nelūgs nosaukt jūsu personas datus. Nevajag tos sniegt arī aizdomīgiem zvanītājiem.

Saskaņā ar provizoriskajiem datiem, krāpnieki zvanījuši no zvanu centriem, kuri atrodas Ukrainā. Policija veic izmeklēšanu. Taču tā var turpināties visnotaļ ilgi, jo noziedznieki strādā ārzemēs.

Savukārt Swedbank pastāstīja, kā krāpnieki vispār spējuši iegūt klientu numurus. Tur paskaidroja, ka bankas pieslēgšanos izmanto mijiedarbībā ar citiem servisiem. Tā ir "Latvijas Gāze", mobilo sakaru operatori, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, VID. Un kaut kādi dati var "aizplūst".

Turklāt pastāv daudz dažādu vīrusu programmu, kuras iegūst klientu datus. Un arī pašu klientu neuzmanība mēdz novest pie datu noplūdēm.

3
Tagi:
krāpnieki, nauda, Swedbank
Pēc temata
Krāpšanās tīmeklī: simtiem cilvēku aizmirsuši drošību cīņā par atlaidēm
Valsts policija brīdina: apgrozījumā parādījusies viltota nauda
Neveriet vaļā aizdomīgas hipersaites! Krāpnieki maskējas par "Swedbank" banku
Covid-19

Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums

7
(atjaunots 11:59 04.07.2020)
Visā epidēmijas laikā Latvijā ir atklāti 1123 ar Covid-19 inficēto: statistika ļoti lēni, taču lien uz augšu.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, aizritējušajā diennaktī Latvijā ir veikti 1185 koronavīrusa testi. Atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums.

​Stacionēts viens pacients ar Covid-19. Tagad Latvijas stacionāros ārstējas pieci pacienti ar koronavīrusu. Vienam no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā šajā periodā kopš koronavīrusa pandēmijas sākuma Latvijā ir veikti 156 784 izmeklējumi un atklāti 1123 inficētie.

Izveseļojušies 1000 cilvēki, no slimnīcām tika izrakstīts 181 pacients, savukārt 30 cilvēki nomira.

​Atgādināsim, ka Latvijā darbojas mobilā lietotne Apturi Covid. To lejupielādējuši aptuveni 80 tūkstoši valsts iedzīvotāju.

Lietotne informē visus, kas kontaktējis ar personu, kas ir inficējusies ar Covid-19, ilgāk nekā 15 minūtes, taču inficēto vārdi un adreses netiek atklāti.

Lietotnes autors Andris Bērziņš iepriekš atgādināja, ka šī lietotne palīdz precīzāk noteikt cilvēku loku, ar kuriem ir kontaktējis inficētais. Tā ir izveidota, lai palīdzētu Slimību profilakses un kontroles centram. Taču pašlaik Apturi Covid lieto pārāk maz Latvijas iedzīvotāju, lai to varētu uzskatīt par efektīvu palīgu.

7
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Petraviča pastāstīja, kāds būs palīdzības plāns Covid-19 otrā viļņa gadījumā
No plaušu fibrozes līdz Alcheimera slimībai: mediķi pastāstīja par Covid-19 sekām
Bēres pēc bērēm: Latīņamerikai pāri veļas Covid-19 pandēmija
Trīs Krievijā izstrādāti Covid-19 vakcīnas prototipi ir efektīvi