KF ĀM Oficiālā pārstāve Marija Zaharova

Zaharova paskaidroja, par ko Baltijā tiek vajāti Krievijas mediji

72
(atjaunots 17:30 01.12.2019)
Krievijas žurnālisti regulāri kļūst par Baltijas valstu varasiestāžu uzbrukumu un apspiešanas objektiem. Pēc diplomātes domām, šo valstu vadībai nepatīk vēstures patiesība.

RĪGA, 1. decembris – Sputnik. KF ĀM Oficiālā pārstāve Marija Zaharova paziņoja, ka Krievijas medijus Baltijas valstīs vajā par vēstures patiesību, vēsta Sputnik Lietuva.

Par to viņa uzrakstīja savā Facebook lapā, pievienojot hipersaiti uz Sputnik Igaunija publikāciju par arhīvu dokumentiem, kuros tiek stāstīts par igauņu soda vienību dalībnieku noziegumiem Lielā Tēvijas kara gados.

Ekspozīcija tika atklāta piektdien ikgadējās starptautiskās zinātniski praktiskās konferences "Kareivja liktenis" ietvaros.

Izstādē varēja ieraudzīt krimināllietu materiālus attiecībā pret soda vienību dalībniekiem Eduardu Tornu, Arnoldu Vēdleru un Erihu Lepmetsu, kuri tika atrasti un notiesāti 60. gados. Visiem trim tika izpildīts nāvessods, saskaņā ar Pleskavas apgabala tiesas spriedumu 1968. gada februārī.

Tāpat dokumentos tiek sniegtas to cilvēku liecības, kuri kļuva par slepkavību un spīdzinājumu lieciniekiem nometnē, kur tika savesti kopā karagūstekņi un civilie iedzīvotāji – krievi, ebreji un čigāni.

Krievijas mediju apspiešana Baltijā

Krievijas mediji un žurnālisti regulāri saskaras ar Baltijas valstu varasiestāžu uzbrukumiem un spiedienu. Krievijas Ārlietu ministrija norādīja, ka nepārprotami saskatāmas šo valstu koordinētu darbību un Krievijas mediju diskreditācijas kampaņu pazīmes.

Šī gada maijā, dažas dienas pēc prezidenta vēlēšanām Lietuvā Viļņas lidostā tika aizturēts Sputnik Lietuva galvenais redaktors Marats Kasems. Viņš tika pārmeklēts un nopratināts. Galu galā viņam aizliegta iebraukšana Lietuvā uz pieciem gadiem. Savukārt pērnā gada vasarā Sputnik Latvija galveno redaktoru Valentīnu Rožencovu 2018. gadā aizturēja Latvijas Drošības policija un organizēja viņam 12 stundas ilgu nopratināšanu. Pie tam abi galvenie redaktori ir Latvijas pilsoņi.

EDSO Cilvēciskās dimensijas īstenošanas sanāksmes ietvaros žurnālistu drošības darba sesijā Kasems paziņoja, ka oficiālā Viļņa nekautrējas likt lietā jebkādas metodes, lai liktu Sputnik Lietuva žurnālistiem izbeigt darbu, savukārt vietējo varasiestāžu uzvedība atgādina politisko teroru.

Iepriekš kļuva zināms, ka Igaunijā, vienīgajā Baltijas republikā, kur pastāv reāla Sputnik redakcija, radās grūtības ar norēķiniem. Starptautisko banku grupu Igaunijas filiāles iesaldēja nopelnīto līdzekļu pārvedumus, nodokļu maksājumus un maksu par biroja īri. Turklāt aģentūras biroja izīrētājs Tallinā vienpusējā kārtībā nolēma lauzt īres līgumu.

Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" un telekanāla RT galvenā redaktore Margarita Simonjana pastāstīja, ka Sputnik darbiniekus izsauca arī uz nopratināšanu "vietējā VDK", "atgādināja viņiem par ģimenēm" un interesējās, "priekš kam viņiem tas ir vajadzīgs".

72
Pēc temata
Blagodirenko pastāstīja par Sputnik darba "nacionālajām īpatnībām" Igaunijā
Mediji informē: Latviju neapmierina jaunā Krievijas vēstnieka kandidatūra
Slēdzam ciet "Bobjor TV", bet mērs runā krieviski: Veidemane kaunina patriotus
Amerikāņu eksperti pieprasa pielīdzināt Krievijas telekanālus pedofiliem
Swedbank

Latvijā Swedbank klientu nauda ar viltīgu krāpšanu palīdzību aizplūst uz Ukrainu

10
(atjaunots 12:56 04.07.2020)
Noziedznieki, kuri uzdodoties par Swedbank apzog cilvēkus, ir sasnieguši tādu pilnību, ka pat izmanto orģinālo bankas telefona numuru, lai piemānītu klientus.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Ludzas policijas iecirknī ir ierosinātas četras krimināllietas sakarā ar krāpšanās faktu, vēsta Rus.lsm.lv.

Krāpnieki zvana Swedbank klientiem un stādās priekšā kā bankas darbinieki. Klientu vārdus un uzvārdus, kā arī personas kodus viņi zina. Turklāt viņi zvana no orģinālā Swedbank numura.

Valsts policijas Latgales reģionālās pārvaldes priekšnieka vietnieks Guntars Kračus pastāstīja, ka ir bijuši tādi gadījumi, kad numurs nebija noteikts. Taču lielākoties viltojumi ir bijuši tik naturāli, ka cilvēki nav spējuši tos atšķirt no oriģināla.

Ziņapmaiņas lietotne WhatsApp
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Swedbank klientiem zvanīja, lūdza pieslēgties ar Smart-ID palīdzību. Teica, ka viņiem esot problēmas ar kontiem. Pēc kā nauda no tiem pašiem kontiem vienkārši pazuda.

Valsts policijā atgādina, ka bankas darbinieki nekad nelūgs nosaukt jūsu personas datus. Nevajag tos sniegt arī aizdomīgiem zvanītājiem.

Saskaņā ar provizoriskajiem datiem, krāpnieki zvanījuši no zvanu centriem, kuri atrodas Ukrainā. Policija veic izmeklēšanu. Taču tā var turpināties visnotaļ ilgi, jo noziedznieki strādā ārzemēs.

Savukārt Swedbank pastāstīja, kā krāpnieki vispār spējuši iegūt klientu numurus. Tur paskaidroja, ka bankas pieslēgšanos izmanto mijiedarbībā ar citiem servisiem. Tā ir "Latvijas Gāze", mobilo sakaru operatori, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, VID. Un kaut kādi dati var "aizplūst".

Turklāt pastāv daudz dažādu vīrusu programmu, kuras iegūst klientu datus. Un arī pašu klientu neuzmanība mēdz novest pie datu noplūdēm.

10
Tagi:
krāpnieki, nauda, Swedbank
Pēc temata
Krāpšanās tīmeklī: simtiem cilvēku aizmirsuši drošību cīņā par atlaidēm
Valsts policija brīdina: apgrozījumā parādījusies viltota nauda
Neveriet vaļā aizdomīgas hipersaites! Krāpnieki maskējas par "Swedbank" banku
Covid-19

Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums

10
(atjaunots 11:59 04.07.2020)
Visā epidēmijas laikā Latvijā ir atklāti 1123 ar Covid-19 inficēto: statistika ļoti lēni, taču lien uz augšu.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, aizritējušajā diennaktī Latvijā ir veikti 1185 koronavīrusa testi. Atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums.

​Stacionēts viens pacients ar Covid-19. Tagad Latvijas stacionāros ārstējas pieci pacienti ar koronavīrusu. Vienam no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā šajā periodā kopš koronavīrusa pandēmijas sākuma Latvijā ir veikti 156 784 izmeklējumi un atklāti 1123 inficētie.

Izveseļojušies 1000 cilvēki, no slimnīcām tika izrakstīts 181 pacients, savukārt 30 cilvēki nomira.

​Atgādināsim, ka Latvijā darbojas mobilā lietotne Apturi Covid. To lejupielādējuši aptuveni 80 tūkstoši valsts iedzīvotāju.

Lietotne informē visus, kas kontaktējis ar personu, kas ir inficējusies ar Covid-19, ilgāk nekā 15 minūtes, taču inficēto vārdi un adreses netiek atklāti.

Lietotnes autors Andris Bērziņš iepriekš atgādināja, ka šī lietotne palīdz precīzāk noteikt cilvēku loku, ar kuriem ir kontaktējis inficētais. Tā ir izveidota, lai palīdzētu Slimību profilakses un kontroles centram. Taču pašlaik Apturi Covid lieto pārāk maz Latvijas iedzīvotāju, lai to varētu uzskatīt par efektīvu palīgu.

10
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Petraviča pastāstīja, kāds būs palīdzības plāns Covid-19 otrā viļņa gadījumā
No plaušu fibrozes līdz Alcheimera slimībai: mediķi pastāstīja par Covid-19 sekām
Bēres pēc bērēm: Latīņamerikai pāri veļas Covid-19 pandēmija
Trīs Krievijā izstrādāti Covid-19 vakcīnas prototipi ir efektīvi

Jums ir jāpalīdz mums! Pandēmijas nomocītie eiropieši izgāja protestu akcijās

0
(atjaunots 17:33 04.07.2020)
Eiropā uz ielām izgājuši cilvēki, kuri palikuši bez ienākumiem ierobežojumu dēļ, ko valdības ieviesa Covid-19 izplatības novēršanas nolūkos.

Eiropā pieaug protestu noskaņojumi. Bez peļņas palikušie izklaides industrijas darbinieki pieprasa atbalstu no valdībām.

Berlīnē, Madridē, Romā un Parīzē notiek demonstrācijas, kuras pāraug sadursmēs ar policiju.

Tikmēr koronavīruss neguļ un gaida tos, kas iziet masveida mītiņos bez sejas maskām, bez cimdiem, bez aizsarglīdzekļiem.

Taču tūkstošiem darbu zaudējušajiem cilvēkiem, acīmredzot, jau ir vienalga.

Gribat uzzināt par to plašāk? Skatieties video.

0