Tirdzniecības centra Alfa jaunā korpusa atklāšana

Latvijas darba devēji varēs netraucēti atlaist no darba invalīdus

152
(atjaunots 08:36 01.12.2019)
Labklājības ministre Ramona Petraviča nosauca šo Invaliditātes lietu nacionālā padomes lēmumu par būtisku soli ilggadēju diskusiju procesā par šo tēmu.

RĪGA, 1. decembris – Sputnik. Ministres padomniece Liesma Kalve paziņoja, ka Invaliditātes lietu nacionālā padome panākusi vienošanos, saskaņā ar kuru cilvēkus ar invaliditāti varēs atlaist no darba, vēsta "MK-Latvija". Attiecīgus likuma grozījumus izsludinās valsts sekretāru sanāksmē.

Pēc labklājības ministres Ramonas Petravičas domām, ir sperts būtisks solis šajās gadus ilgās diskusijās. Petraviča norādīja, ka darba devēji sākuši biežāk izrādīt interesi par uzņēmuma atbalsta politikas izveidošanu cilvēku nodarbināšanai ar invaliditāti, taču patlaban, pēc viņas sacītā, viņus attur Darba likuma norma, kura aizliedz lauzt līgumu ar invalīdiem.

Savukārt Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvis, jurists un darba tiesību eksperts Jānis Pumpiņš uzskata, ka darba devēji retāk pieņem darbā invalīdus dēļ tā, ka uz viņu pleciem gulsies birokrātiskie apgrūtinājumi un ierobežojumi turpmākā sadarbībā.

Sandra Gerenovska, Latvijas Nedzirdīgo savienības Centrālās valdes priekšsēdētāja, vērtējot esošo situāciju darba tirgū, norādīja, ka darbaspēka trūkumu konkrētās nozarēs var atrisināt ar intensīvāku cilvēku ar invaliditāti iesaistīšanu darba tirgū.

"Vairāki darba devēji ir vērsušies pie mums un interesējušies par iespējām nodarbināt cilvēkus ar, piemēram, dzirdes traucējumiem," pateica Gerenovska.

Citi likumā paredzētie aizsardzības instrumenti saglabājas. 2019. gada oktobrī valsts uzskaitē bija 195 751 cilvēks ar invaliditāti. No tiem 8 328 bērni un 187 474 pilngadīgie. Patlaban Latvijā ir nodarbināti 51 416 cilvēki ar invaliditāti.

Iepriekš tiesībsargs Juris Jansons nosūtīja likumdevējiem pirmstiesas brīdinājumu, kurā izteicās par minimālās invaliditātes pensijas apmēru Latvijā, kura nesedz pat pārtikas izdevumus.

Pēc viņa sacītā, invaliditātes pensijas mērķis ir garantēt cilvēkam ienākumus sociālā riska – invaliditātes – gadījumā.

Minimālais invaliditātes pensijas apmērs Latvijā sastāda no 64,03 līdz 102,45 eiro mēnesī atkarībā no invaliditātes grupas. Invalīdiem kopš dzimšanas minimālais pensiju apmērs sastāda no 106,72 eiro līdz 170,75 eiro.

Latvijas valdība plāno palielināt sociālā nodrošinājuma pabalstu invalīdiem līdz 80 eiro, savukārt invalīdiem kopš dzimšanas – līdz 122,69 eiro. Valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēra pieaugums palielinās arī minimālās invaliditātes pensijas apmēru, taču, pēc tiesībsarga domām, ar to ir par maz.

152
Pēc temata
Rīgā darbu sācis rokdarbnieku-invalīdu Ziemassvētku tirdziņš
Latvijā nav darba invalīdiem
Īpaša vieta īpašiem cilvēkiem: kā kafija palīdzēs uzveikt stereotipus
Latvija tērē vismazāk līdzekļu sociālajai aizsardzībai Eiropas Savienībā
Swedbank

Latvijā Swedbank klientu nauda ar viltīgu krāpšanu palīdzību aizplūst uz Ukrainu

6
(atjaunots 12:56 04.07.2020)
Noziedznieki, kuri uzdodoties par Swedbank apzog cilvēkus, ir sasnieguši tādu pilnību, ka pat izmanto orģinālo bankas telefona numuru, lai piemānītu klientus.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Ludzas policijas iecirknī ir ierosinātas četras krimināllietas sakarā ar krāpšanās faktu, vēsta Rus.lsm.lv.

Krāpnieki zvana Swedbank klientiem un stādās priekšā kā bankas darbinieki. Klientu vārdus un uzvārdus, kā arī personas kodus viņi zina. Turklāt viņi zvana no orģinālā Swedbank numura.

Valsts policijas Latgales reģionālās pārvaldes priekšnieka vietnieks Guntars Kračus pastāstīja, ka ir bijuši tādi gadījumi, kad numurs nebija noteikts. Taču lielākoties viltojumi ir bijuši tik naturāli, ka cilvēki nav spējuši tos atšķirt no oriģināla.

Ziņapmaiņas lietotne WhatsApp
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Swedbank klientiem zvanīja, lūdza pieslēgties ar Smart-ID palīdzību. Teica, ka viņiem esot problēmas ar kontiem. Pēc kā nauda no tiem pašiem kontiem vienkārši pazuda.

Valsts policijā atgādina, ka bankas darbinieki nekad nelūgs nosaukt jūsu personas datus. Nevajag tos sniegt arī aizdomīgiem zvanītājiem.

Saskaņā ar provizoriskajiem datiem, krāpnieki zvanījuši no zvanu centriem, kuri atrodas Ukrainā. Policija veic izmeklēšanu. Taču tā var turpināties visnotaļ ilgi, jo noziedznieki strādā ārzemēs.

Savukārt Swedbank pastāstīja, kā krāpnieki vispār spējuši iegūt klientu numurus. Tur paskaidroja, ka bankas pieslēgšanos izmanto mijiedarbībā ar citiem servisiem. Tā ir "Latvijas Gāze", mobilo sakaru operatori, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, VID. Un kaut kādi dati var "aizplūst".

Turklāt pastāv daudz dažādu vīrusu programmu, kuras iegūst klientu datus. Un arī pašu klientu neuzmanība mēdz novest pie datu noplūdēm.

6
Tagi:
krāpnieki, nauda, Swedbank
Pēc temata
Krāpšanās tīmeklī: simtiem cilvēku aizmirsuši drošību cīņā par atlaidēm
Valsts policija brīdina: apgrozījumā parādījusies viltota nauda
Neveriet vaļā aizdomīgas hipersaites! Krāpnieki maskējas par "Swedbank" banku
Covid-19

Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums

8
(atjaunots 11:59 04.07.2020)
Visā epidēmijas laikā Latvijā ir atklāti 1123 ar Covid-19 inficēto: statistika ļoti lēni, taču lien uz augšu.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, aizritējušajā diennaktī Latvijā ir veikti 1185 koronavīrusa testi. Atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums.

​Stacionēts viens pacients ar Covid-19. Tagad Latvijas stacionāros ārstējas pieci pacienti ar koronavīrusu. Vienam no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā šajā periodā kopš koronavīrusa pandēmijas sākuma Latvijā ir veikti 156 784 izmeklējumi un atklāti 1123 inficētie.

Izveseļojušies 1000 cilvēki, no slimnīcām tika izrakstīts 181 pacients, savukārt 30 cilvēki nomira.

​Atgādināsim, ka Latvijā darbojas mobilā lietotne Apturi Covid. To lejupielādējuši aptuveni 80 tūkstoši valsts iedzīvotāju.

Lietotne informē visus, kas kontaktējis ar personu, kas ir inficējusies ar Covid-19, ilgāk nekā 15 minūtes, taču inficēto vārdi un adreses netiek atklāti.

Lietotnes autors Andris Bērziņš iepriekš atgādināja, ka šī lietotne palīdz precīzāk noteikt cilvēku loku, ar kuriem ir kontaktējis inficētais. Tā ir izveidota, lai palīdzētu Slimību profilakses un kontroles centram. Taču pašlaik Apturi Covid lieto pārāk maz Latvijas iedzīvotāju, lai to varētu uzskatīt par efektīvu palīgu.

8
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Petraviča pastāstīja, kāds būs palīdzības plāns Covid-19 otrā viļņa gadījumā
No plaušu fibrozes līdz Alcheimera slimībai: mediķi pastāstīja par Covid-19 sekām
Bēres pēc bērēm: Latīņamerikai pāri veļas Covid-19 pandēmija
Trīs Krievijā izstrādāti Covid-19 vakcīnas prototipi ir efektīvi