Meitene ar gripas simptomiem, foto no arhīva

Latvijā atnākusi gripa: saslimušo skaits pieaug

94
(atjaunots 08:30 01.12.2019)
Pagājušajā nedēļā valstī pieauga ar gripas vīrusu saslimušo skaits: mediķi atgādina par vakcinēšanos.

RĪGA, 1. decembris – Sputnik. Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), kurš seko līdzi gripas saslimšanai un asām augšējo elpceļu infekcijām, ziņo, ka, neraugoties uz to, ka saslimšana ar gripu Latvijā paliek zema, ievērojami pieaudzis pacientu vēršanās gadījumu skaits ambulatorajās iestādēs un stacionāros, vēsta Tvnet.lv.

Nedēļas laikā no 18. līdz 24. novembrim Latvijā reģistrēti 25 gripas gadījumi, tostarp 17 Rīgā, četri – Liepājā, divi – Daugavpilī un pa vienam saslimušajam – Jēkabpilī un Gulbenē. Saskaņā ar mediķu paziņojumu, kopš sezonas sākuma oficiāli reģistrēti 62 gripas gadījumi, visbiežāk vīrusu saķer bērni vecumā no 5 līdz 14 gadiem.

Līdz ar to iepriekšējā nedēļā mediķi atzīmēja nelielu saslimšanas gadījumu skaita izaugsmi kopš sezonas sākuma.

Tiek atzīmēts, ka salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieaudzis Latvijas iedzīvotāju procentuālais skaits, kuri saslimuši ar pneimoniju. Visvairāk saslimušo ir bērni līdz 14 gadiem.

Sputnik Latvija rakstīja, ka pirmie gripas saslimšanas gadījumi tika reģistrēti jau oktobrī, kas ir par trim nedēļām agrāk, nekā parasti.

Nepieciešama pote

Pērn gripa Latvijā aiznesa 86 dzīvības. Visi šie cilvēki nebija vakcinējušies. Ārsti iesaka nākt un potēties, kamēr nav par vēlu. Sevišķi vakcinācija ir nepieciešama cilvēkiem ar plaušu, aknu, nieru un sirds slimībām, vāju imūnsistēmu, grūtniecēm un bērniem līdz piecu gadu vecumam, kā arī cilvēkiem virs 60 gadiem.

Turklāt bērnus līdz divu gadu vecumam un grūtnieces pret gripu potē par brīvu. Vēl dažām riska grupām valsts palīdz, apmaksājot 50% no potes cenas. Vakcinācija pret gripu pieaugušajiem un bērniem vecumā no 6 mēnešiem (2019./2020. gada vakcīna) maksā aptuveni 15 eiro.

Vērts atzīmēt, ka, saskaņā ar apdrošināšanas kompānijas Gjensidige pētījumu, saslimšanas gadījumā Latvijas iedzīvotāji, atšķirībā no Lietuvas un Igaunijas iedzīvotājiem, izvēlas palikt mājās un nestrādāt.

Aptaujā piedalījās 1600 iedzīvotāji katrā no Baltijas valstīm – Latvijā, Igaunijā un Lietuvā.

Gandrīz katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs (23%) saslimšanas gadījumā turpina iet uz darbu vai augstskolu. Visbiežāk nelabprāt izlaiž darbu vai mācības jaunāki cilvēki, vecumā līdz 24 gadiem (32-34%). Tendence būtiski mainās cilvēkiem, kas ir vecāki: sliktas pašsajūtas gadījumā vairāk nekā puse (55-56%) iedzīvotāju vecumā virs 45 gadiem cenšas kārtīgi izveseļoties, paliekot mājās.

94
Pēc temata
Dūmi labāki, nekā ķiploki: Dana Reizniece-Ozola parādīja savu gripas profilakses veidu
Turies no manis tālāk: kādā attālumā jāatrodas, lai nesaķertu gripu
Gripas sezona tuvojas: ārsti silti iesaka vakcinēties
Latvijai tuvojas gripas epidēmija – situācija ir ļoti nopietna
Autobuss, foto no arhīva

Runājiet saprotamā valodā un nefilmējiet: Rīgas satiksmes kontrolieri sagrāb bezbiļetnieku

23
(atjaunots 17:26 09.07.2020)
"Rīgas satiksmes" darbinieki skarbi sagrāba un piespieda pie zemes bezbiļetnieku, un aizrādīja aculieciniecei, kura centās iejaukties situācijā.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Kādas Facebook lietotājas lapā parādījies video, kurā "Rīgas satiksmes" kontrolieri veic vīrieša aizturēšanu, kurš brauca sabiedriskajā transportā bez biļetes, vēsta Mixnews.lv.

Intervijā portālam Mixnews.lv notikuma aculieciniece Anna, kura arī ir video autore, pastāstīja, ka gāja no darba uz mājām un pieturā ieraudzīja šo vardarbības ainu. Viņa atzīmē, ka situācija viņai šķitusi ārkārtīgi neadekvāta.

Cilvēks, kuru kontrolieri bija sagrābuši, nebija piedzēries, pēc Annas sacītā, nebija nemierīgs, taču viņu sagrāba, nogāza uz zemes un sāka iedvest, ka viņam nav biļetes, ka viņam bija jāiziet no transporta.

Divi vīrieši, kuri bija sagrābuši pasažieri bez biļetes, runāja krieviski, klātesošā sieviete no "Rīgas satiksme" runāja latviski.

Jaunietis, kurš iekļuva nepatikšanās, guļot uz zemes apgalvoja, ka viņu ir izstūmuši no transporta. Sagrābēji savukārt centās viņu pārliecināt, ka viņš ir agresīvs un bīstams. Visa šī saruna ir dzirdama videoierakstā.

Annai kontrolieri sākumā paskaidroja, ka bezbiļetnieks nereaģēja uz viņu lūgumiem pamest sabiedrisko transportu. Bet pēc tam metās skaidrot viņai pašai, ka nevajag filmēt šo ainu, ka policiju viņi jau ir izsaukuši un vispār viņai ir jārunā "saprotamā valsts valodā".

Savukārt Anna uzstāja, ka viņiem nav tiesību šādi sagrābt cilvēku un viņai ir tiesības filmēt šādas pretlikumīgas aizturēšanas ainu.

Uz zemes gulošais cilvēks tikmēr teica, ka viņš ir adekvāts un viņam esot labs darbs.

Radio Baltkom vērsās pēc paskaidrojumiem pie "Rīgas satiksmes".

Tur pateica, ka maz ar to, ka jaunietis, kuru sagrāba, brauca bez biļetes, viņš vēl arī iesita kontrolierim pa seju un krūtīm. Un vispār viņš jau ne pirmo reizi nonāk policijas redzeslokā.

Pēc "Rīgas satiksmes" pārstāves Baibas Bartaševičas sacītā, sakarā ar incidentu jau ir ierosinātas divas administratīvās lietas.

23
Tagi:
sabiedriskais transports, Rīgas Satiksme
Pēc temata
Visiem nāksies maksāt 1,15 eiro: atlaides maršruta autobusiem Rīgā ir atceltas
Sākot ar februāri par zvanu "Rīgas satiksmei" būs jāmaksā
Brauciens par 4 eiro, maksa par dzīvokli – 300: ar ko rīdziniekiem draud "Māršala plāns"
Guļamistaba, foto no arhīva

Ārzemnieki izpirka, bet tagad tiek vaļā: Ogres novadā par 1 eiro pārdod muižu

22
(atjaunots 17:05 09.07.2020)
Uzņēmējs no Polijas par grašiem pārdod zemi 2,5 hektāru platībā un muižas ēku ar 60 istabām, taču būs jāpierāda, ka topošajam īpašniekam ir nauda rekonstrukcijai.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Lielu muižu Ogres novada Madlienas pagastā īpašnieks pārdod par 1 eiro, taču šāda simboliska summa ir tikai juridiska formalitāte. Potenciālajam pircējam būs jāpierāda, ka viņam ir nauda vecās ēkas rekonstrukcijas veikšanai, raksta Lsm.lv.

Pašlaik muižas ēka, kuras uzbūvēšanas gads precīzi nav zināms, pieder uzņēmējam, kurš dzīvo Polijā.

" Viens eiro ir juridisks termins, ko izveidoja juristi. Jo bez samaksas tas būtu kā dāvinājums. (…) Idejas var būt jebkādas. Bet pircējam precīzi jāuzrāda, kā viņš to realizēs, kur ņems naudu," paskaidroja īpašnieks, kurš vēlējās palikt anonīms.

Līdz 1972. gadam muižā atradās skola, pēc kuras likvidācijas ēka tika atstāta novārtā, kā arī izlaupīta.

Pagaidām muižai nav atradies neviens pircējs, taču interese pastāv.

Zināms, ka iepriekš Madlienas pagasts bijis muižām bagāts, kopumā bija aptuveni 10 vēsturiskas muižas. Pašlaik daudzas no tām ir bēdīgā stāvoklī. Pēc Madlienas pagasta pārvaldes vadītāja sacītā, problēma ir tajā, ka daudzas no šīm ēkām pieder ārzemniekiem, kuriem nav nedz laika, nedz vēlmes nodarboties ar vēstures pieminekļu rekonstrukciju.

22
Tagi:
nekustamais īpašums, Latvija, ārzemnieki
Pēc temata
''Leģendu nakts'' Latvijas pilīs un muižās