Burovs

Latvija iet uz Ķīnu? Latvijas preces iekaro ĶTR tirgus

50
(atjaunots 11:07 30.11.2019)
Ķīnā novērtēja maizi, medu, alu un piena produktus no Latvijas, turklāt Latvijas ražotāji aktīvi piedalījās Pekinas jaunās lidostas būvniecībā.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. Rīgas mēru Oļegu Burovu iepazīšanās vizītē apmeklēja Ķīnas vēstnieks Latvijā Lians Dzjaņcjuaņs, vēsta Bb.lv.

Tikšanās laikā Rīgas mērs pievērs uzmanību tam, ka Rīgai Ķīnā ir sadraudzības pilsētas – tā ir Pekina un Sudžou. Taču, pēc viņa sacītā, gribētos turpmāko attiecību attīstību šajā ziņā. Un tiek plānots, ka Pekinai un Sudžou pievienosies Harbina.

Burovs norādīja, ka Latvija ir ievērojami mazāk apar Ķīnu, taču tam nav jāietekmē valstu sadarbības attīstība izglītības, ekonomikas, kultūras, tūrisma un sociālajā jomā.

Savukārt Ķīnas diplomāts pauda piekrišanu Rīgas mēram un paziņoja, ka pēdējo gadu laikā sadarbība starp Latviju un Ķīnu ir tikai un vienīgi stiprinājusies, tostarp arī ekonomiskā sadarbība.

Dzjaņcjuaņs piemēra kārtā minēja Rīgas laku un krāsu rūpnīcas produkcijas izmantošanu Pekinas jaunās lidostas būvniecībā. Turklāt šī produkcija tika atzīta par labāko. Tagad Ķīna veic pārrunas ar rūpnīcu par Rīgas krāsu izmantošanu ēku būvniecībā Harbinā.

Tāpat Ķīnā ir pieprasīti Latvijas pārtikas ražotāju produkti: rudzu maize, medalus, piena produkti. Ir arī pieprasījums pēc Latvijas kosmētikas kompānijas "Stenders" produkcijas.

Pēc Dzjaņcjuaņa sacītā, Ķīnas investorus ārkārtīgi interesē Latvijas tirgus. Šeit var atcerēties gan par Latvijas "Stenders", ko nopirka ķīniešu partneris, gan par Latvijas un Ķīnas genoma izpētes zinātnes centra atvēršanu. Memorandu par to parakstīja Latvijas Ekonomikas ministrija, BGI of China un Wuhan National Bio-industry Base construction Management Office.

Dzjaņcjuaņs un Burovs tostarp nonāca pie tā, ka Ķīnai un Latvijai ir jāpalielina kravu apjoms, kuras iet pa dzelzceļu uz Rīgas Brīvostu.

Tāpat Burovs atgādināja par tūrisma nozari. Rīgas mērs norādīja, ka Latvijas galvaspilsētas pārstāvjiem tuvākajā nākotnē ir jāapmeklē Ķīna. Pēc viņa teiktā, Rīgas uzņēmējiem ir nepieciešamas tikšanās ar Ķīnas biznesmeņiem. Turklāt Latvijas pārstāvjiem ir vērts apskatīt Ķīnas jauno arhitektūru.

50
Pēc temata
Latvijā lielveikali plāno par brīvu izdalīt produktus
Olu ražotājs Ovostar no Ukrainas ienāk Latvijā. Madlienas iedzīvotāji ir šokēti
Simts miljonus eiro vērtās rūpnīcas būvniecība liks Baltijas valstīm nervozēt
Panorāmas rats Amsterdamā

Lietuvas uzņēmums uzbūvēs Rīgā panorāmas ratu

3
(atjaunots 14:58 31.05.2020)
Panorāmas rata būvniecības projektam Uzvaras parkā Rīgā jābūt īstenotam līdz 2022. gada septembrim.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Izsoles laikā Lietuvas uzņēmums "RPR Operators" ieguva tiesības uzbūvēt Pārdaugavā Raņķa dambī panorāmas ratu, raksta Tvnet.lv.

Lēmumu par apbūvi Rīgas dome pieņēma jau 2019. gada jūlijā.

Izsole notika 2019. gada oktobrī. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas kompānija, kura nodarbojas ar atrakciju un atpūtas parku būvniecību.

Pēc izsoles apbūvētājam nodeva zemesgabalu 5,7 tūkstošu kvadrātmetru platībā Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Saskaņā ar noteikumiem, panorāmas rata augstums nedrīkst pārsniegt 60 metrus. Kompānijai tiek dotas apbūves tiesības uz 30 gadiem.

Līdz 2021. gada 30. septembrim "RPR Operators" ir jāizstrādā un jāapstiprina panorāmas rata projekts, kurš ir jāsaskaņo ar departamentu. Būvniecības beigas ir ieplānotas līdz 2022. gada septembra beigām.

Pēc Rīgas Būvvaldes pārstāvja Edgara Butāna sacītā, jau ir saņemta Lietuvas uzņēmuma būvniecības ideja par rata uzstādīšanu, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts 2020. gada 20. jūnijā.

3
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Poļu tūristi iedarbinājuši panorāmas ratu mirušajā Pripetē
Televizori un wi-fi augstumā: Ķīnā atklāts jauns panorāmas rats
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

3
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

3
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods
Grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno

Forbes noskaidroja, kurš nedēļas laikā nopelnījis visvairāk

0
(atjaunots 15:33 31.05.2020)
Pandēmija nav traucēklis tam, lai nopelnītu dažus miljonus: kurš no uzņēmējiem nopelnījis visvairāk pavasara pēdējā nedēļā?

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes sastādīja desmit uzņēmēju un investoru sarakstu, kuri no 21. līdz 28. maijam nopelnījuši visvairāk naudas, vēsta RIA Novosti.

Pirmajā vietā izrādījies kompāniju grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno. Nedēļas laikā viņa bagātība palielinājusies par 8,1 miljardu dolāru un atkal pārsniedza 100 miljardus dolāru.

Tālāk seko Inditex holdinga (pieder zīmols Zara) dibinātājs un beneficiārs Amansio Ortega, kurš kļuvis par 4,9 miljardiem dolāru bagātāks. Līderu trijnieku noslēdz leģendārais investors Vorens Bafets, kura bagātība pieaugusi par 3,9 miljardiem dolāru.

Tālāk seko Kering īpašnieks Fransuā Pino, L’Oreal līdzīpašniece Fransuāza Fransuāza Betankūra-Meijersa, Uniqlo dibinātājs Tadasi Janai un kompānijas Keyence dibinātājs Takemicu Takidzaki.

Tāpat sarakstā iekļuva Luxoticca dibinātājs Leonardo del Vekkio, Grupo Carso īpašnieks Karloss Slims un 3G Capital līdzdibinātājs Horhe Paolo Lemāns. Nedēļas laikā viņi kopsummā nopelnīja 33,6 miljardus dolāru.

0
Tagi:
Forbes
Pēc temata
Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Bagātākie cilvēki pasaulē dienas laikā zaudējuši 117 miljardus dolāru