Mediķu protesta akcija pie Saeimas, foto no arhīva

Ārstu biedrības vadītāja: aicinām deputātus uz viktorīnu

26
(atjaunots 12:04 29.11.2019)
Mediķi grasās uzaicināt politiķus uz "viktorīnu", lai noskaidrotu, cik labu viņi ir izpētījuši viņu pašu apstiprināto 2020. gada budžetu.

RĪGA, 29. novembris – Sputnik. Pēc kārtējās akcijas sarīkošanas pie Saeimas Latvijas mediķi grasās turpināt protestus pret valsts politiku veselības aprūpes nozarē, paziņoja Latvijas Ārstu biedrības vadītāja Ilze Aizsilniece radio Baltkom ēterā.

Latvijas mediķi ceturtdien pie Saeimas ēkas Vecrīgā sarīkoja otro protesta akciju. Protestu iemesls – nepietiekamais finansējums mediķu algu palielinājumam 2020. gada budžetā. Likumā paredzēto 120 miljonu eiro vietā šiem mērķiem piešķirti vien 60 miljoni eiro.

Aizsilniece apgalvo, ka protesta akcijā piedalījās krietni vairāk nekā 500 cilvēki, par kuriem ziņoja Valsts policija.

"Arodbiedrības reģistrēja krietni vairāk cilvēku – 1500. Mūsu noteikti bija vairāk, nekā 500. Mazāk, protams, nekā pirms trim nedēļām, taču es tomēr uzskatu, ka akcija aizritējusi veiksmīgi," pateica Aizsilniece.

Pēc viņas sacītā, tagad mediķi grasās uzaicināt politiķus uz "viktorīnu", lai noskaidrotu, cik labi viņi ir izpētījuši viņu pašu pieņemto budžetu 2020. gadam.

"Tās nav beigas, tas ir tikai sākums. Mēs turpināsim piketus, savukārt 11. decembrī aicinām visus Saeimas deputātus uz viktorīnu par nākamā gada budžetu. Viņi vispār nav izlasījuši šo dokumentu, un mēs gribam uzaicināt viņus plkst. 17:00 – gan valdību, gan deputātus," pateica Aizsilniece.

Tāpat viņa paskaidroja, kādēļ mediķi nolēma iesniegt Centrālajai vēlēšanu komisijai savu iniciatīvu par referenduma rīkošanu par 13. Saeimas atlaišanu, neraugoties uz to, ka spēkā esošo petīciju jau ir parakstījuši gandrīz 40 tūkstoši iedzīvotāju.

"Pirmkārt, mēs vēlamies, lai būtu tieši mūsu pieteikums. Tās divas organizācijas, kuras jau ir iesniegušas, var atcelt savas petīcijas, bet mēs gribam būt par 100% pārliecināti, ka iniciatīva paliks. Es domāju, ka tās visas tiks apvienotas," nobeigumā sacīja Aizsilniece.

26
Pēc temata
Viņķele neplānoja aprunāties ar protestējošajiem mediķiem
Meliem īsas kājas: "Attīstībai/Par!" izdomāja, kur saņemt naudu mediķiem
Ilzei Viņķelei jāsagatavo jauns mediķu algu modelis
Vienoti par veselību: mediķi aicina iedzīvotājus pievienoties mītiņam
Autobuss, foto no arhīva

Runājiet saprotamā valodā un nefilmējiet: Rīgas satiksmes kontrolieri sagrāb bezbiļetnieku

20
(atjaunots 17:26 09.07.2020)
"Rīgas satiksmes" darbinieki skarbi sagrāba un piespieda pie zemes bezbiļetnieku, un aizrādīja aculieciniecei, kura centās iejaukties situācijā.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Kādas Facebook lietotājas lapā parādījies video, kurā "Rīgas satiksmes" kontrolieri veic vīrieša aizturēšanu, kurš brauca sabiedriskajā transportā bez biļetes, vēsta Mixnews.lv.

Intervijā portālam Mixnews.lv notikuma aculieciniece Anna, kura arī ir video autore, pastāstīja, ka gāja no darba uz mājām un pieturā ieraudzīja šo vardarbības ainu. Viņa atzīmē, ka situācija viņai šķitusi ārkārtīgi neadekvāta.

Cilvēks, kuru kontrolieri bija sagrābuši, nebija piedzēries, pēc Annas sacītā, nebija nemierīgs, taču viņu sagrāba, nogāza uz zemes un sāka iedvest, ka viņam nav biļetes, ka viņam bija jāiziet no transporta.

Divi vīrieši, kuri bija sagrābuši pasažieri bez biļetes, runāja krieviski, klātesošā sieviete no "Rīgas satiksme" runāja latviski.

Jaunietis, kurš iekļuva nepatikšanās, guļot uz zemes apgalvoja, ka viņu ir izstūmuši no transporta. Sagrābēji savukārt centās viņu pārliecināt, ka viņš ir agresīvs un bīstams. Visa šī saruna ir dzirdama videoierakstā.

Annai kontrolieri sākumā paskaidroja, ka bezbiļetnieks nereaģēja uz viņu lūgumiem pamest sabiedrisko transportu. Bet pēc tam metās skaidrot viņai pašai, ka nevajag filmēt šo ainu, ka policiju viņi jau ir izsaukuši un vispār viņai ir jārunā "saprotamā valsts valodā".

Savukārt Anna uzstāja, ka viņiem nav tiesību šādi sagrābt cilvēku un viņai ir tiesības filmēt šādas pretlikumīgas aizturēšanas ainu.

Uz zemes gulošais cilvēks tikmēr teica, ka viņš ir adekvāts un viņam esot labs darbs.

Radio Baltkom vērsās pēc paskaidrojumiem pie "Rīgas satiksmes".

Tur pateica, ka maz ar to, ka jaunietis, kuru sagrāba, brauca bez biļetes, viņš vēl arī iesita kontrolierim pa seju un krūtīm. Un vispār viņš jau ne pirmo reizi nonāk policijas redzeslokā.

Pēc "Rīgas satiksmes" pārstāves Baibas Bartaševičas sacītā, sakarā ar incidentu jau ir ierosinātas divas administratīvās lietas.

20
Tagi:
sabiedriskais transports, Rīgas Satiksme
Pēc temata
Visiem nāksies maksāt 1,15 eiro: atlaides maršruta autobusiem Rīgā ir atceltas
Sākot ar februāri par zvanu "Rīgas satiksmei" būs jāmaksā
Brauciens par 4 eiro, maksa par dzīvokli – 300: ar ko rīdziniekiem draud "Māršala plāns"
Guļamistaba, foto no arhīva

Ārzemnieki izpirka, bet tagad tiek vaļā: Ogres novadā par 1 eiro pārdod muižu

22
(atjaunots 17:05 09.07.2020)
Uzņēmējs no Polijas par grašiem pārdod zemi 2,5 hektāru platībā un muižas ēku ar 60 istabām, taču būs jāpierāda, ka topošajam īpašniekam ir nauda rekonstrukcijai.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Lielu muižu Ogres novada Madlienas pagastā īpašnieks pārdod par 1 eiro, taču šāda simboliska summa ir tikai juridiska formalitāte. Potenciālajam pircējam būs jāpierāda, ka viņam ir nauda vecās ēkas rekonstrukcijas veikšanai, raksta Lsm.lv.

Pašlaik muižas ēka, kuras uzbūvēšanas gads precīzi nav zināms, pieder uzņēmējam, kurš dzīvo Polijā.

" Viens eiro ir juridisks termins, ko izveidoja juristi. Jo bez samaksas tas būtu kā dāvinājums. (…) Idejas var būt jebkādas. Bet pircējam precīzi jāuzrāda, kā viņš to realizēs, kur ņems naudu," paskaidroja īpašnieks, kurš vēlējās palikt anonīms.

Līdz 1972. gadam muižā atradās skola, pēc kuras likvidācijas ēka tika atstāta novārtā, kā arī izlaupīta.

Pagaidām muižai nav atradies neviens pircējs, taču interese pastāv.

Zināms, ka iepriekš Madlienas pagasts bijis muižām bagāts, kopumā bija aptuveni 10 vēsturiskas muižas. Pašlaik daudzas no tām ir bēdīgā stāvoklī. Pēc Madlienas pagasta pārvaldes vadītāja sacītā, problēma ir tajā, ka daudzas no šīm ēkām pieder ārzemniekiem, kuriem nav nedz laika, nedz vēlmes nodarboties ar vēstures pieminekļu rekonstrukciju.

22
Tagi:
nekustamais īpašums, Latvija, ārzemnieki
Pēc temata
''Leģendu nakts'' Latvijas pilīs un muižās