Sadusmoto vecāku gājiens, foto no arhīva

Krievijas pārstāvis EDSO atgādināja par krievu valodas aizliegšanu Latvijas skolās

40
(atjaunots 10:27 29.11.2019)
Latvijas tiesa akli īsteno varasiestāžu uzstādījumus un tikai un vienīgi veicina turpmāku krievvalodīgās minoritātes izolēšanu, uzskata Krievijas pastāvīgais pārstāvis EDSO Aleksandrs Lukaševičs.

RĪGA, 29. novembris – Sputnik. Latvijas Satversmes tiesas lēmums par pasniegšanas ierobežošanu nacionālo mazākumtautību valodās valsts privātskolās ir politiski motivēts, paziņoja Krievijas pastāvīgais pārstāvis EDSO Aleksandrs Lukaševičs EDSO Pastāvīgajā padomē, raksta RIA Novosti.

Latvijas Satversmes tiesa 14. novembrī nolēma, ka pasniegšanas ierobežojumi nacionālo mazākumtautību valodās privātskolās atbilst Satversmei un Latvijas starptautiskajām saistībām.

Pēc Lukaševiča sacītā, tiesā faktiski tika skatītas trīs prasības, kuras bija apvienotas vienā lietā, un tās visas tika saņemtas no krievvalodīgām ģimenēm, kuru bērni apmeklē privātskolas.

"Beigās tiesa kārtējo reizi pieņēma politiski motivētu lēmumu. Tiesneši atsaucās uz to, ka jaunās Izglītības likuma normas it kā neaizliedz mazākumtautību valodu izmantošanu mācībās, savukārt izglītības sistēmai ir pienākums sniegt audzēkņiem iespēju izmantot valsts valodu," pastāstīja Lukaševičs.

Pēc viņa sacītā, Latvijas tiesa akli īsteno varasiestāžu uzstādījumus un tikai un vienīgi veicina turpmāku krievvalodīgās minoritātes izolēšanu, piesedzoties ar labiem nodomiem un nepieciešamību nodrošināt minoritāšu pārstāvju integrāciju sabiedrībā.

Lukaševičs norādīja, ka šādi Rīgas soļi pārkāpj ne vien nacionālo likumdošanu, bet arī virkni starptautisko un tiesību saistību, tostarp starptautiskā pilsoņu un politisko tiesību pakta, starptautisko konvenciju par visa veida rasu diskriminācijas likvidāciju, UNESCO Konvencijas par diskriminācijas apkarošanu izglītības jomā, kā arī Bērnu tiesību konvencijas pantus. Netiek ievērota arī 1992. gada ANO Deklarācija par personu tiesībām, kuras pieder pie nacionālajām vai etniskajām, reliģiskajām un valodas minoritātēm.

"Aicinām augstāko komisāru un DICB direktoru sniegt vērtējumu Latvijas varasiestāžu rīcībai, kas rupji pārkāpj nacionālo un valodas minoritāšu tiesības," piebilda pastāvīgais pārstāvis.

Latvijas Saeima 2018. gada 22. martā galīgajā lasījumā pieņēma Izglītības likuma un Vispārējās izglītības likuma grozījumus, kuri paredz, ka no 2019./2020. mācību gada sāksies pakāpeniska pāreja pie mācībām latviešu valodā vidusskolas posmā nacionālo mazākumtautību skolās. Pilna pāreja uz mācībām latviešu valodā noslēgsies 2021. gada 1. septembrī.

Vakar Saeima pirmajā lasījumā apstiprināja Nacionālās apvienības piedāvājumu likt visām pašvaldībām nodrošināt latviešu grupas visās pirmsskolas izglītības iestādēs. Nacionālisti neslēpj, ka tas ir solis pie viņu idejas par visas izglītības pāreju uz mācībām latviešu valodā.

40
Pēc temata
Latvijā ir vieglāk apgūt krievu valodu: Latvijas ĀM atbildējusi Krievijas diplomātiem
Krievija UNESCO uzstājās par krievu valodu Latvijā
Viss ir likumīgi: Satversmes tiesa paziņojusi lēmumu saistībā ar krievu privātskolām
Krievu attieksme pret Saeimas atlaišanu: saprātīgs egoisms
Rīga

"Galvaspilsēta Rīga": VARAM piedāvā interesantu papildinājumu Pašvaldību likumā

6
(atjaunots 18:28 12.07.2020)
Atsevišķa nodaļa likumā noteiks Rīgas pašvaldības funkcijas un Rīgas domes pilnvaras, kā arī to vadības veidus.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina iekļaut Pašvaldību likumā atsevišķu nodaļu "Galvaspilsēta Rīga", vēsta Mixnews.lv.

Šāda papildinājuma iekļaušanas iespēju valdība skatīs otrdien, 14. jūlijā.

Šajā normā tiks aprakstītas pašvaldības funkcijas, Rīgas domes pilnvaras, to plānošana un vadība.

Tāpat jaunajā nodaļā jāiekļauj ikgadējā līguma noslēgšana starp Rīgas pašvaldību un valsti. Tajā tiks norādītas valdības subsīdijas un pašvaldības līdzfinansējums.

VARAM skaidro šādu lēmumu ar to, ka Rīgā dzīvo liels cilvēku skaits, un galvaspilsētai ir arī sava specifika.

Turklāt "Galvaspilsēta Rīga" nodaļā aprakstīto normu ievērošanai sekos līdzi speciāli izveidota koordinācijas padome. Šajā padomē jābūt iekļautiem Latvijas valdības un Rīgas pašvaldības pārstāvjiem, savukārt vadīs to Rīgas izpilddirektors.

Atgādināsim, ka 22. jūnijā Latvijas prezidents Egils Levits izsludināja likumu par administratīvi teritoriālo reformu, saskaņā ar kuru no 2021. gada valstī būs 42 pašvaldības esošo 119 vietā.

Saskaņā ar jauno likumu, no nākamā gada 1. jūlija pilsētas statuss tiks piešķirts Koknesei un Iecavai, savukārt no 2022. gada 1. jūlija par pilsētām kļūs Ādaži, Mārupe un Ķekava.

Latvijas pilsētas tiks iedalītas valsts nozīmes pilsētas un novada nozīmes pilsētās. Valsts nozīmes pilsētas statusu piešķirs Daugavpilij, Jelgavai, Jēkabpilij, Jūrmalai, Liepājai, Ogrei, Rēzeknei, Rīgai, Valmierai un Ventspilij.

6
Tagi:
novadu reforma, VARAM
Pēc temata
Kariņa recepte: kā sadalīt divus miljardus eiro
Latvijas prezidents izsludinājis administratīvi teritoriālās reformas likumu
Saeima apstiprināja Nacionālo attīstības plānu: kāds būs Latvijas kurs jaunajā septiņgadē
Pašvaldības palīdzēs prezidentam izbrāķēt novadu reformu
Covid-19

Latvija uzvarējusi Covid-19? Aizritējušajā diennaktī nav atklāti inficēšanās gadījumi

9
(atjaunots 12:48 12.07.2020)
Pēc pēkšņā Covid-19 uzliesmojuma Latvijā, iestājies klusuma brīdis. Aizritējušajā diennaktī 1467 veiktie testi neatklāja nevienu jaunu koronavīrusa inficēšanās gadījumu.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informāciju, pēdējo 24 stundu laikā valstī tika veikti 1467 Covid-19 testi. Jaunu inficēšanās gadījumu nav.

​Vēl sestdien, 11. jūlijā, tika ziņots par 8 jauniem inficēšanās gadījumiem. SPKC meklēja reisa 7937 autobusa pasažierus, kurš brauca maršrutā Liepāja-Saldus-Rīga, jo tajā brauca cilvēks ar apstiprinātu koronavīrusa diagnozi.

Savukārt Valsts policija solīja pastiprināt pašizolācijā esošo cilvēku kontroli.

Visā epidēmijas laikā Latvijā tika veikti 168 947 Covid-19 izmeklējumi. Kopumā tika atklāti 1173 inficētie, no kuriem 1019 cilvēki izveseļojās un 30 nomira.

Slimnīcās turpina ārstēties trīs cilvēki, no kuriem viens atrodas smagā stāvoklī.

​Atgādināsim, ka piektdien, 10. jūlijā, Ministru kabinets pieņēma lēmumu par sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darba laika saīsināšanu ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību un novērst jaunus saslimšanas uzliesmojumus.

9
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
"Izsprucis no laboratorijas": Nacionālās apvienības deputāts "atklāja" Covid-19 izcelsmi
Madonas slimnīcas bērnu ārsts inficējies ar Covid-19
Izsekot var tikai atbraukušos no Krievijas un Baltkrievijas: kā Latvijā kontrolē Covid-19
Ieveda un kontaktēja: Latvijā 11 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi
Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Putins pastāstīja par savu attieksmi pret viņam pausto kritiku

0
(atjaunots 18:34 12.07.2020)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka uzskata par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek piedāvāts.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins, prātojot par viņam pausto aso kritiku, paziņoja, ka uzskata par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek piedāvāts, taču kritika kritikas labad viņu neinteresē, vēsta RIA Novosti.

"Vienmēr ir cilvēki, kuri domā citādāk, nekā tu, un viņiem liekas, ka viņiem ir labāki risinājumi, nekā tie, kurus piedāvā esošie varas pārstāvji, tai skaitā valsts vadītājs. Es, vispār, lai cik dīvaini tas nešķiet, uzskatu par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek deklarēts, vai tajā, kas tiek piedāvāts – ja kaut kas vispār tiek piedāvāts, izņemot kritiku, jo ja tā ir kritika kritikas labad, tad tas vienkārši nav interesanti, bet ja ir arī konstruktīvi piedāvājumi, tad, protams, ar prieku tajos ieklausos," sacīja viņš intervijā telekanālam "Rossija 1" atbildot uz jautājumu, kā viņš attiecas pret viņam pausto aso kritiku.

Putins atzīmēja, ka tas, ka viņš ieklausās piedāvājumos, nenozīmē, ka viņš "īstenos to, ko ir izdzirdējis". "Taču zināt viedokļu, vērtējumu un piedāvājumu dažādību – tas ir lietderīgi," nobeigumā sacīja viņš.

0
Tagi:
Putins, Krievija
Pēc temata
"Jauns strīdu raunds". National Interest ir pārliecināts par Putina raksta panākumiem
"Nevarēja atspēkot nevienu faktu": Krievijas vēstniecība ar godu atbildēja Latvijas ĀM
Putins parakstīja dekrētu par grozījumiem Krievija Konstitūcijā